صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree12تشکر

موضوع: Nikkor 18-55 + Nikkor 55-200 VR برای Nikon D80

كاربر همراه vahid_solar آواتار ها
    تشکر کرده
    463

پیش فرض Nikkor 18-55 + Nikkor 55-200 VR برای Nikon D80

سلام دوستان،
    می خواستم بدونم اگر بخوام برای مدت طولانی از خرید لنز راحت باشم و زیاد هم خرج نتراشم ترکیب دو لنزی که گفتم خوبه؟
    با توجه به رنج این دو تا لنز برای عوض کردنشون به طور مداوم موقع عکاسی دچار مشکل نمی شم؟
    وحید شعبانی ***** My Toys ***** Photoblog *****

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Nikkor 18-55 + Nikkor 55-200 VR برای Nikon D80

سلام

هیچ یك از این دو لنز, لنز های خیلی ویژه و تاپی نیستند كه بشه تركیبشونو به 200-18 Vr ترجیح داد. به نظر من خرید 200-18 ارجح است.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

سلام.

البته بحث قيمت را هم در نظر بگيريد. لنزهاي نامبرده به قول فرهاد عزيز چيز خاصي نيستند و حتي برخي معتقند ارزش پول پرداختي هم ندارند (با توجه به اينكه خيلي ارزان هستند). ولي براي كسي كه پول ندارد چاره اي نيست. يعني در اين موارد فقط به هزينه پرداختي فكر مي كنيد.

اگر توان پرداخت زيادي نداريد و در عين حال دامنه زوم بالايي نياز داريد شايد انتخاب مناسبتري مثل خريد لنزهاي قديمي تر وجود داشته باشد. دوستان با تجربه مي توانند در اين مورد راهنمايي كنند. بنده اطلاعي ندارم.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_solar نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    می خواستم بدونم اگر بخوام برای مدت طولانی از خرید لنز راحت باشم و زیاد هم خرج نتراشم ترکیب دو لنزی که گفتم خوبه؟
    با توجه به رنج این دو تا لنز برای عوض کردنشون به طور مداوم موقع عکاسی دچار مشکل نمی شم؟
    وحید جان نظر من اینکه عوض پرداخت پول بیشتر بابت دوربین دی 40 را همراه با 18-200 خریداری فرمایید. باز هم بنظر من اگر عکسهای خوبی می خواهی بگیری و حسابی لذت ببری بابت لنز بیشتر وسواس بخرج بده تا بدنه.
    موفق باشی.
    محمد علی توفیق

تشکر کرده
    463

ممنونم از کمکتون.
    علی جان من دوربینهای زیادی رو واسه خرید دست گرفتم ولی به نظرم دستام واسه D40 یه کم بزرگه، ترجیح دادم تا مجبور نشدم سراغ دوربینهای کوچک نرم. فعلا نظرم رو D80 هست.( یا شاید 30D) دلیل بودجه ی کم هم بدنه ی گرون تره.
    به نظرتون واسه D80 می تونم یه لنز Zoom تو همین رنج 18-200 از Sigma پیدا کنم؟
    پیشنهادتون چیه؟
    قیمت رو هم در نظر بگیرید، ممنونم.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

شاید همون لنز كیت D80 یعنی 18-135 برای شما كافی باشه. لنز بدی هم نیست. فاصله 135 تا 200 اونقدری هم كه به نظر می رسه در عمل زیاد نیست. اگر خیلی نمی خواهید خرج كنید همین لنز رو بگیرید و از شر تعویض لنز هم خلاص میشید. انشا’ا... در آینده كه بیشتر نیازهاتون رو شناختید برای خرید لنزهای بهتر اقدام می كنید
    nmroshan، Amir Mohebi، Hwt و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

من نمیدونم به چه استنادی میگیم این دولنز بد یا به درد نخورند. دو لنز بدنه حرفه ای و مونت فلزی ندارند اما اپتیک خوبی دارند . فقط همین سوال و جوابهای ان را در فروم dpreview سرچ کنید به جوابهای جالب و متعددی میرسید اما هیچکس نمیگه این لنزها به درد نخورند. نمونه عکسهای این دو لنز سند خوبی هستند.
    Saeed Barikani تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    من نمیدونم به چه استنادی میگیم این دولنز بد یا به درد نخورند. دو لنز بدنه حرفه ای و مونت فلزی ندارند اما اپتیک خوبی دارند . فقط همین سوال و جوابهای ان را در فروم dpreview سرچ کنید به جوابهای جالب و متعددی میرسید اما هیچکس نمیگه این لنزها به درد نخورند. نمونه عکسهای این دو لنز سند خوبی هستند.
    جناب غفاری عزیز،

اين لنزها بد يا به درد نخور نيستند بلكه كاملاً عملي و قابل استفاده هستند و قطعاً عكس هاي خوب و ماندگاري با آنها ثبت شده است. چرا كه همه ما معتقديم براي يك اثر هنري، ابزار كمترين تأثير را دارد. ولي اينجا صحبت از اين لنزها به تنهايي نشد و بحث از تركيب اين لنزها را با D80 بود. به نظر شما تركيب D80 با اين دو لنز مناسبتر است يا تركيب D40 با 200-18 VR؟ يا تركيب D40 با 70-18 و 300-70 VR؟

ياد تبليغي از ماديران چند سال پيش افتادم كه مي گفت كامپيوترها رفتني هستند، اين مانيتورها هستند كه مي مانند! از همين جمله استفاده ببرم و بگويم بدنه دوربين ها رفتني هستند و اين لنزها هستند كه مي مانند!

به سخني ديگر پرداخت هزينه براي لنز معقولتر از پرداخت براي بدنه است. پس پيشنهاد به اين دوست عزيز (همانطور كه جناب توفيق فرمودند) لنز بهتر با بدنه ارزانتر است. هر چند باز هم تأكيد مي كنم كه اين لنز ها به خودي خود بد و غير كاربردي به مفهوم مطلق آن نيستند.
    towfigh تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    علی رضا جان حق داری اینطوری برداشت کنی چون من عرض کردم اگر می خواهی عکسهای خوبی بگیری؟
    برداشت شما این است که با لنزهای فوق نمی توان عکسهای خوبی گرفت. ولی منظور من را بابک جان بهتر فهمید. و به خوبی توضیح داد (ممنون بابک جان) اشکال از جمله بندی ناقص من بود عزیزم ببخشید.

علی رضا جان شما که خودتان یک پا صاحب نظرید قبول داری این ترکیب لنز با این بدنه کمی غیر معقول است.
    موفق باشی.
    محمد علی توفیق

تشکر کرده
    463

ممنونم از نظراتتون
    حرفاتونو قبول دارم، با نظر شما هم موافقم بابک جان، حتی خودم به یکی از دوستانم همین پیشنهاد را دادم، ولی خودم هر کاری کردم نتونستم با بدنه D40 یا حتی 400D کنار بیام( از لحظ ارگونومی)
    پس فعلا گزینه هام D80 و 30D هستند که با کیتشون تقریبا هم قیمتن ولی این کجا و آن کجا.
    حالا کار نداریم کدوم دوربین بهتره، می خوام بدونم واسه هر کدوم از این دو تا دوربین یه لنز با رنجی که محدوده مناسبی رو برای کاهش دفعات تعویض لنز(البته اگر عمری و پولی باقی بود در آینده) بهم بده چه Sigma و چه از برند خود دوربین، می شه پیدا کرد؟ البته با توجه به فاکتور قیمت، که در کل با بدنه نمی خوام از 1.200 یا 1.300 بیشتر بشه.(چه انتظاراتی نه!!!!!)
    یه سوال دیگه از آقا بابک که 135-18 دارن، این که این لنز در انتهای فاصله کانونی کاربرد داره ( به لحاظ لرزش) یا نه؟
    می شه به عنوان تله استفاده کرد یا باید همیشه پایه بر دوش باشم؟
    اگر امکان مقایسه و استفاده از تجربیات دوستان به صورت حضوری وجود داره منو راهنمایی کنید ممنون می شم.
    بازم مرسی.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین