صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 51
Like Tree127تشکر

موضوع: Nikon AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: Nikon AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED

خب، مسايلي كه آرش خان مطرح كردند براي كسي مثل من كه تجربه كار با لنز ماكرو را نداشته، چندان ملموس نيست، و بايد بگم باز هم نميتوانم اين قيمت را براي اين لنز توجيه كنم!! (بخصوص كه از قيمت دلاريش خيلي بيشتر است).

اينهم رويوي فوتو زون:

Verdict
    The AF-S 60 Micro Nikkor is a worthy successor to a highly regarded lens. It is able to deliver very sharp images (allthough, given Nikon's recent lens track record, some probably had hoped for even higher resolution figures), the bokeh in general is smooth, vignetting is no issue on a DX camera and the AF is as fast as you'd expect an AF-S drive to be. So except the relatively high CA values and the potentially challenging hood design (for close-up work) there's nothing really to complain about. Given its moderate price tag, you can't go wrong with this lens if you're looking for a decent macro lens that doubles as a moderate and relatively fast tele on your DX camera.

کد:
    http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/394-nikkor_60_28
    GITANE و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

یک رویوی نسبتا" کامل:

و

GITANE، Omid Araki و calligrapher تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

وحید جان به عنوان جایگزین این لنز و با یک سوم قیمت شاید بشود به لنز Sigma AF 50mm f/2.8 EX macro DG فکر کرد.
    بررسی فتوزون که درباره‌ی این لنز سیگما خیلی مثبت است:
    کد:
    http://www.photozone.de/canon-eos/299-sigma-af-50mm-f28-ex-macro-dg-test-report--review

Mashhadi Vahid و calligrapher تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

به دلایل زیر از این لنز استقبال نشد
    1 به دلیل تفاوت بیش ازاندازه قیمتی با حمتای قدیمیه خودش یعنی 60 سری دی که داره و دوم اینکه این لنز از نظر شارپنس تفاوت چندانی با سری 60 م م سری دی نداره و تنها مزیتی که این لنز نسبت به سری قدیمش داره فوکوس سریع هستش که البته قیمت این لنز اصلا معقولانه هم نیست.شاید اگر در این لنز از فنا وری وی آر یا همون لرزشگیر استفاده میشد حتما طرفدار بیشتری پیدا میکرد و البته از نظر قیمت هم فرقی با 105 سری جدیش نداره پس ترجیح میدم 105 رو بگیرم و به همین دلایل از لنز 60 م م سری جی استقبال نمیشه مگر اینکه افت قیمت داشته باشه و با قیمتی حدود 500 یا 550 عرضه بشه اونوقت من هم شاید راضی شدم 60 سری دی خودم رو با 60 سری جی معاوضه کنم.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

دوستان عزیز سایتی هست که بشود یک عکس را با لنزهای مختلف دید ؟
    به فکر خرید لنز ماکرو افتادم..ولی نمیدانم چه مدلی انتخاب کنم.
    وحید بیگدلی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad Reza نمایش پست ها
    وحید جان به عنوان جایگزین این لنز و با یک سوم قیمت شاید بشود به لنز Sigma AF 50mm f/2.8 EX macro DG فکر کرد.
    بررسی فتوزون که درباره‌ی این لنز سیگما خیلی مثبت است:
    کد:
    http://www.photozone.de/canon-eos/299-sigma-af-50mm-f28-ex-macro-dg-test-report--review

اصلا حرفش رو نزن من با لنز 105 سیگما کار کردم بینهایت تو فوکوس کند و پرصرو صدا هستش و در مقابل برند کانن و نیکون لنز درجه 2 و نیمه حرفای هستش.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

اصلا حرفش رو نزن من با لنز 105 سیگما کار کردم بینهایت تو فوکوس کند و پرصرو صدا هستش و در مقابل برند کانن و نیکون لنز درجه 2 و نیمه حرفای هستش
    لنز سیگما 105 دارای مشکلاتی هست ولی نمیشود مشکلات ان را به بقیه لنزهای سیگما هم ربط داد.
    لنز 70 ماکرو سیگما برای مثال یکی از بهترین و جدیدترین لنزهای ماکرو است.
    در باره لنزهای 3rd party و مزایا و معایبشان در این فروم بسیار بحث شده است که قصد تکرارش را ندارم اما نمیشود همه لنزها را بدون در نظر گرفتن مشخصات تک تک انها رد کرد یا تایید کرد. همه دوستان میدانند که به فرض لنز 105 نیکون بهتر از 105 سیگما است اما با دخیل کردن فاکتور قیمت میبینیم که شاید برای بسیاری کنار امدن با محدودیتهای 105 سیگما بهتر از پرداخت پول بسیار بیشتر یا احیانا عدم خرید لنز است.
    در نیکون و کنون هم لنز بد و مشکل دار داریم گرچه به طور متوسط نسبت به دیگر سازندگان مشکلات کمتری دارند. وقتی قیمت 55-17 نیکون 1300 است و قیمت 50-17 تامرون 450 تومان بی شک بسیاری را به سمت تامرون جلب میکند.
    A_Maddah، comando2705، GITANE و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

دوستان بنده قصد خرید لنز فیکس در رنج 50 تا 60 را دارم . هدفم اول از همه پرتره گرفتن و بعد ماکرو نگاری . به نظر شما این لنز جوابگوی این نیاز من هست ؟ بازم تاکیدم بر روی اولویت در پرتره هست.نمونه عکسهاش رو که دیدم واقعا لذت بردم ولی ظاهرا یکمی ویگنت داره . با این اوصاف ارزش خرید داره ؟ یا 50 F1.4D رو بگيرم كه نصف اين لنز قیمت داره
    محمد سعدی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط calligrapher نمایش پست ها
    دوستان بنده قصد خرید لنز فیکس در رنج 50 تا 60 را دارم . هدفم اول از همه پرتره گرفتن و بعد ماکرو نگاری . به نظر شما این لنز جوابگوی این نیاز من هست ؟ بازم تاکیدم بر روی اولویت در پرتره هست.نمونه عکسهاش رو که دیدم واقعا لذت بردم ولی ظاهرا یکمی ویگنت داره . با این اوصاف ارزش خرید داره ؟ یا 50 F1.4D رو بگيرم كه نصف اين لنز قیمت داره
    سلام.
    شما از 60مم میتونید هم برای پرتره و هم برای ماکرو گرافی استفاده کنید اما از 50مم برای ماکرو نمی تونید استفاده کنید. من با هر دو 50ممf1.4 و 60mm f/2.8 AF-D استفاده کردم در مورد ورژن های جدیدشون نظری ندارم.
    50مم در اف 1.4 کمی سافت هست و در اف 1.8 خیلی شبیه 50مم اف 1.8 میشه. به نظرم با توجه به اختلاف قیمت اف 1.4 و اف 1.8 گزینه دوم با ارزش تره.
    اگه ماکرو براتون خیلی مهمه فکر کنم 60مم AF-D هم یه گزینه خوب با قیمت مناسب تر از نسخه موتور دارش باشه اما اگه ماکرو خیلی به کارتون نمیاد 50مم رو بردارید که هم بوکه بهتری داره هم در محیط کم نور خیلی به درد می خوره.
    Mashhadi Vahid، calligrapher و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    سلام.
    شما از 60مم میتونید هم برای پرتره و هم برای ماکرو گرافی استفاده کنید اما از 50مم برای ماکرو نمی تونید استفاده کنید. من با هر دو 50ممf1.4 و 60mm f/2.8 AF-D استفاده کردم در مورد ورژن های جدیدشون نظری ندارم.
    50مم در اف 1.4 کمی سافت هست و در اف 1.8 خیلی شبیه 50مم اف 1.8 میشه. به نظرم با توجه به اختلاف قیمت اف 1.4 و اف 1.8 گزینه دوم با ارزش تره.
    اگه ماکرو براتون خیلی مهمه فکر کنم 60مم AF-D هم یه گزینه خوب با قیمت مناسب تر از نسخه موتور دارش باشه اما اگه ماکرو خیلی به کارتون نمیاد 50مم رو بردارید که هم بوکه بهتری داره هم در محیط کم نور خیلی به درد می خوره.
    البته شما در مقایسه بین 50 اف 1.4 و 50 اف 1.8 فقط به یک مورد ( همانا شارپنس ) توجه کرده اید.در صورتی که این دو لنز تفاوت های بیشمار دیگری هم دارند.از جمله جنس بوکه و نوع فوکوس و شارپنس در سایر دیافراگم ها ( دیافر اگم 5.6 مثلا ) و موضوع CA و همین طور پراکندگی شارتپنس در این دو لنز متفاوت است.در اف 1.4 علاوه بر Center تصویر حاضیه نیز شارپنس عالی دارد اما در اف 1.8 اینطور نیست و تمرکز بر Center است.همین طور ویگنتینگ متفاوت و .................
    raffi، calligrapher، jebrahim و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین