صفحه 13 از 16 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 151
Like Tree380تشکر

موضوع: NIKKOR 18-105MM F/3.5-5.6G ED VR

كاربر همراه abehrooz آواتار ها
    تشکر کرده
    610

یه سوال دیگه از دوستان دارم که رینگ فوکوس این دوربین کلا میچرخه یا بعد از رسیدن به ابتدا و انتهای محدوده فوکوس قفل میشه ؟؟؟ لنز من در ابتدا و انتهای محدوده فوکوس کامل قفل نمیشه و میشه باز چرخوندش ولی یک مقدار سفت و البته خودم دقت میکنم که بیشتر از اون بازه فوکوس رینگ رو نچرخونم
    لنز من جعبه سفید داره و 880 خریدم البته بادی رو با لنز از یک مغازه خریدم
    نمیدونم ولی یک مشکل دیگه هم دارم که شاید طبیعی باشه صدای موتور فوکوس نسبتا زیاده خصوصا در زمان فیلم برداری یه صدای خیلی بلندی میده در حالت AF-F صدای موتور فوکوس مثل ترانس برقه
    ویرایش توسط abehrooz : Sunday 30 March 2014 در ساعت 23:27

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط abehrooz نمایش پست ها
    یه سوال دیگه از دوستان دارم که رینگ فوکوس این دوربین کلا میچرخه یا بعد از رسیدن به ابتدا و انتهای محدوده فوکوس قفل میشه ؟؟؟ لنز من در ابتدا و انتهای محدوده فوکوس کامل قفل نمیشه و میشه باز چرخوندش ولی یک مقدار سفت و البته خودم دقت میکنم که بیشتر از اون بازه فوکوس رینگ رو نچرخونم
    لنز من جعبه سفید داره و 880 خریدم البته بادی رو با لنز از یک مغازه خریدم
    نمیدونم ولی یک مشکل دیگه هم دارم که شاید طبیعی باشه صدای موتور فوکوس نسبتا زیاده خصوصا در زمان فیلم برداری یه صدای خیلی بلندی میده در حالت AF-F صدای موتور فوکوس مثل ترانس برقه

دوست عزیز به نظر من لنز شما دارای مشکل هست چرا که در مورد رینگ فوکوس، این رینگ ابتدا و انتها داره یعنی محدودیت داره و بیشتر از اون نمیشه

چرخوندش.

در حالت AF-F و سایر حالتهای فوکوس هم هیچ صدایی نباید به گوش برسه. فقط هنگامی که VR روشن باشه و انگشتتون رو روی دکمه شاتر تا نصفه فشار میدین

موتور VR شروع به کار میکنه که اگه خیلی ریز و دقیق بشید و گوشتون رو نزدیک لنز بگیرید، یک صدای خیلی خیلی کمی ( در حد ناچیز) تولید می کنه و اگه انگشتتون

رو از روی دکمه شاتر بردارید بعد از چند ثانیه او صدا قطع میشه که نشان از توقف موتور VR داره.

با توصیفاتی که شما فرموده اید رفتار این لنز غیر عادی تلقی میشه و به احتمال زیاد ضربه خورده. اگه گارانتی داره حتما موضوع رو با شرکت گارانتی کننده در میون

بذارید.
    abehrooz تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    610

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز به نظر من لنز شما دارای مشکل هست چرا که در مورد رینگ فوکوس، این رینگ ابتدا و انتها داره یعنی محدودیت داره و بیشتر از اون نمیشه

چرخوندش.

در حالت AF-F و سایر حالتهای فوکوس هم هیچ صدایی نباید به گوش برسه. فقط هنگامی که VR روشن باشه و انگشتتون رو روی دکمه شاتر تا نصفه فشار میدین

موتور VR شروع به کار میکنه که اگه خیلی ریز و دقیق بشید و گوشتون رو نزدیک لنز بگیرید، یک صدای خیلی خیلی کمی ( در حد ناچیز) تولید می کنه و اگه انگشتتون

رو از روی دکمه شاتر بردارید بعد از چند ثانیه او صدا قطع میشه که نشان از توقف موتور VR داره.

با توصیفاتی که شما فرموده اید رفتار این لنز غیر عادی تلقی میشه و به احتمال زیاد ضربه خورده. اگه گارانتی داره حتما موضوع رو با شرکت گارانتی کننده در میون

بذارید.
    دوربین و لنز رو کمتر از یک ماهه که خریدم و در این مدت خیلی تمیز نگهش داشتم کلا خیلی مراقب لوازمم هستم و تو این مدت مشکل ضربه و .... نداشتم
    ممنون بابات جوابتون

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

لنز 105-18 رینگ آن دارای ابتدا و انتهای چرخش هست ولی اگر کمی بیشتر فشار دهید ، با یک فشار تق گونه ، باز هم خواهد چرخید ...
    توصیه اکید می کنم که چنین کاری را نکنید ...
    اما اگر این قفل را حتی به اندازه ای که گفتم ندارد ، ممکن است اشکالی در لنز باشد ...
    یکی از اشکالات جعبه های سفید همین است که ممکن است فروشنده ای لنزهای برگشتی یا دست دوم را جای نو بفروشد ...
    هر چند در همه اشکال دیگر حتی جعبه های طلایی نیز چنین کاری می توانند بکنند ...
    وگرنه جعبه های سفید به خودی خود مشکلی ندارند ...
    abehrooz و Sir Pendar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    610

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    لنز 105-18 رینگ آن دارای ابتدا و انتهای چرخش هست ولی اگر کمی بیشتر فشار دهید ، با یک فشار تق گونه ، باز هم خواهد چرخید ...
    توصیه اکید می کنم که چنین کاری را نکنید ...
    اما اگر این قفل را حتی به اندازه ای که گفتم ندارد ، ممکن است اشکالی در لنز باشد ...
    یکی از اشکالات جعبه های سفید همین است که ممکن است فروشنده ای لنزهای برگشتی یا دست دوم را جای نو بفروشد ...
    هر چند در همه اشکال دیگر حتی جعبه های طلایی نیز چنین کاری می توانند بکنند ...
    وگرنه جعبه های سفید به خودی خود مشکلی ندارند ...
    البته او چرخش انتهایی رو از همو روزاول متوجه شدم و مشخصه که نباید بیشتر رینگ رو چرخوند الان دوباره لنز رو چک کردم دذ بازه 105 صدای فوکوس در حالت فیلم برداری بیشتره و واقعا مثل صدای ترانس برق هست و لی در 18 صداش مثل زمان عکاسی میمونه

تشکر کرده
    5142

دوربین و لنز رو کمتر از یک ماهه که خریدم و در این مدت خیلی تمیز نگهش داشتم کلا خیلی مراقب لوازمم هستم و تو این مدت مشکل ضربه و .... نداشتم
    ممنون بابات جوابتون

خواهش می کنم.

منظور من این بود که لنز قبل از خرید شما ضربه دیده بوده باشه، حالا ممکنه از دست فروشنده افتاده باشه یا ...

چون همونطور که جناب کوروش فرمودند چون بر چسبی روی جعبه های لنز ها و دوربین ها نیست بنابراین فروشنده ها دستشون برای تقلب و جا زدن جنس معیوب به جای سالم

بیشتر بازه و به راحتی این کار رو می تونند انجام بدند.

اما در مورد اون صدای مثل ترانس برق حتما موضوع رو با گارانتی در میون بذارید. به احتمال زیاد این صدا از موتور VR به گوش میرسه. چک کنید ببینید که آیا VR به درستی کار می کنه یا نه.
    abehrooz تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    610

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    خواهش می کنم.

منظور من این بود که لنز قبل از خرید شما ضربه دیده بوده باشه، حالا ممکنه از دست فروشنده افتاده باشه یا ...

چون همونطور که جناب کوروش فرمودند چون بر چسبی روی جعبه های لنز ها و دوربین ها نیست بنابراین فروشنده ها دستشون برای تقلب و جا زدن جنس معیوب به جای سالم

بیشتر بازه و به راحتی این کار رو می تونند انجام بدند.

اما در مورد اون صدای مثل ترانس برق حتما موضوع رو با گارانتی در میون بذارید. به احتمال زیاد این صدا از موتور VR به گوش میرسه. چک کنید ببینید که آیا VR به درستی کار می کنه یا نه.
    باز چک کردم صدا از موتو فوکوسه و با قرار گرفتن قسمت فوکوس در مد لایو ویو فیلم برداری روی نقاط دور یا نردیک جهت فوکوس کردن این صدا به گوش میرسه و در مد عکاسی لایو ویو با فکوس AF-F و تغییر دوربین نسبت به اشیا دور یا نزدیک فص صدای حرکت قطعات داخل لنز و صدای خفیف موتو فوکوس میاد و بیشتر صدا در مد فیلم برداری هست
    به نطرتون با مراجعه به فروشنده میشه کاری کرد یا ممکنه زیر بار نره ؟؟

تشکر کرده
    5142

باز چک کردم صدا از موتو فوکوسه و با قرار گرفتن قسمت فوکوس در مد لایو ویو فیلم برداری روی نقاط دور یا نردیک جهت فوکوس کردن این صدا به گوش میرسه و در مد عکاسی لایو ویو با فکوس AF-F و تغییر دوربین نسبت به اشیا دور یا نزدیک فص صدای حرکت قطعات داخل لنز و صدای خفیف موتو فوکوس میاد و بیشتر صدا در مد فیلم برداری هست
    به نطرتون با مراجعه به فروشنده میشه کاری کرد یا ممکنه زیر بار نره ؟؟
    دوست عزیز در حالت live view سرعت فوکوس نسبت به حالت استفاده از view finder کمتر میشه و صدای بیشتری هم تولید میکنه که این صدا مربوط به موتور فوکوس هست. در حالت live view کمی طول می کشه تا لنز عمل فوکوس رو انجام بده و در حین انجام فوکوس صداهایی مبنی بر شیفت دادن عدسی های داخلی لنز به گوش میرسه.

این صدا ها طبیعی هستند و ایرادی نمیشه به آن گرفت. در حالت فیلمبرداری به دلیل این که با حرکت دادن دوربین و لنز نقاط فوکوس هم دائما در حال تغییر هستند بنابراین لنز به طور ممتد عمل فوکوس رو انجام میده که همانطور که در بالا اشاره کردم به دلیل شیفت دادن عدسی های داخلی لنز هست و طبیعی هست.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

سلام.در خصوص چرخیدن رینگ فوکوس در ابتدا و انتهای محدوده ، لنز منهم همین حالت رو داره.یعنی بعد از رسیدن به انتها با یک تقّه کوچیک هرزگردی میکنه.ولی من مشکلی توی لنز یا فوکوسش ندیدم از اول هم همینجور بود.لازم به ذکره لنز من بعنوان لنز کیت D 7000 به دستم رسید و کارتن دوربین هم آک بود.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط javad.zidane نمایش پست ها
    با سلام
    من این لنزو می خوام با دوربین 5100d استفاده کنم. می خواستم بدونم آیا میشه با این لنز عکسهای ماکرو خوب گرفت؟و کم هزینه ترین و بهترین روش برای گرفتن عکسهای ماکرو با این لنز چیست؟
    1-فیلتر کلوز آپ
    2- اکستش تیوب
    3- لنز معکوس
    با تشکر
    کسی نیست جواب بده؟

صفحه 13 از 16 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 آخرینآخرین