صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
Like Tree13تشکر

موضوع: بر سر دوراهی خرید 50 میلیمتر F1.4 یا F1.8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

پیش فرض بر سر دوراهی خرید 50 میلیمتر F1.4 یا F1.8

با درود به دوستان . در مورد خرید لنز 50 میلیمتر بر سر دوراهی خرید F/1.8 یا F1/4 گیر کرده ام . از دوستان کسی نظری دارند که کدام یک بهترین گزینه برای خرید است ؟ هدف عکاسی پرتره و عکاسی از اشیاء در نور کم می باشد .

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

پیش فرض پاسخ: بر سر دوراهی خرید 50 میلیمتر F.14 یا F1.8

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_rv نمایش پست ها
    با درود به دوستان . در مورد خرید لنز 50 میلیمتر بر سر دوراهی خرید F/1.8 یا F1/4 گیر کرده ام . از دوستان کسی نظری دارند که کدام یک بهترین گزینه برای خرید است ؟ هدف عکاسی پرتره و عکاسی از اشیاء در نور کم می باشد .
    سلام؛
    دوست عزيز، 50mm كنون يا نيكون؟ عكاسي آتليه يا فضاي باز؟
    در مورد كنون:
    اگر از نظر بودجه مشكلي نداريد، 50 F1/4. (البته اين لنز هم لنز گراني نيست)
    ديافراگم بازتر (تقريبا نيم استاپ)، كيفيت ساخت بهتر، كيفيت اپتيكي بهتر، بوكه بهتر (عكاسي پرتره را قيد كرده ايد)
    البته رنج 50mm براي پرتره تمام قد مناسب است.
    شما با هزينه اي كه براي 50 F1/4 مي‌كنيد، مي‌توانيد به 85 F1/8 هم فكر كنيد كه لنز باارزشي است و از آن مي‌توانيد براي پرتره هاي بسته تر هم استفاده كنيد.
    ali_rv تشکر می‌کند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

F1.8 لنز فوق العاده شارپ و خوبی است. فکر می کنم 1.4 سه برابر قیمت بیشتری دارد. باید دید سرعت بیشتر 1.4 در نور کم برای شما چقدر مهم است. صرف نظر از این موضوع و اندکی تفاوت در بوکه، به نظرم با خرید 1.8 مابقی پول را صرف خرید ابزاری دیگر کنید.
    البته من فرض رو بر این گذاشتم که چون در قسمت نیکون مطرح کردید منظورتون نیکون است.
    ali_rv تشکر می‌کند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اگر کانن دارید حتما ۱.۴ بخرید.
    اگر نیکون دارید... هر ۳ لنز را می‌توانید بخرید. کیفیت ۱.۸ و ۱.۴ نسخه قدیمی عالی ‌است.
    تفاوت دیافراگم مشخص است و نیازی به توضیح ندارد.
    لنز ۱.۴ جدید هم روی کاغذ بهتر از ۱.۴ قدیم خواهد بود. ولی فعلا کسی نتیجش رو ندیده.

من خودم ۱.۸ نیکون دارم. چند سالی استفاده کردم و بسیار راضی بودم.
    اما بزودی با ۱.۴ نسخه جدید عوض خواهم کرد.بخاطر شکل دیافراگم)
    ali_rv تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

با تشکر از دوستان گرامی , همانطور که در سر فصل مشاهده میکنید در قسمت لنزهای نیکون سوال خود را مطرح نموده ام و دوربین نیکون دی 300 دارم . نقطه ابهامی که برای من بین خرید این دو لنز وجود دارد همانا میزان شارپنس است و قیمت آن اهمیت ندارد . در یکی از مطالب پیشین خوانده ام بعضی دوستان سفارش نموده بودند شارپنس 1.4 حدودا 20% بیش از 1.8 میباشد . به همین دلیل این مساله برای من ابهام ایجاد نموده است .
    جناب آرش نیز که فرمودند نسخه جدید آن به بازار می آید که چه بهتر و اینبار بین 1.4 نسخه جدید و 1.8 نسخه قدیم شما کدام را پیشنهاد میکنید ؟ و آیا اصولا این لنز مناسب برای عکاسی از اشیاء میباشد ؟ بعنوان لنزی با نشان دادن جزئیات کمتر از لنزهای ماکرو اما در حد متوسط با شارپنس خوب برای اشیا کوچک به بزرگی نهایت توپ فوتبال و حداقل توپ تنیس ؟

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

البته در قسمت دوربينهاي نيكون تاپيك باز كرديد، نه لنزهاي نيكور !
    Navid7h تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا nikon_ir آواتار ها
    تشکر کرده
    67

خیلی ببخشیدا من مخالف همه شما میگم ولی به نظر من این لنز 1و8 اصلن کیفیت نداره و من نتونستم باهاش عکسای شارپ بگیرم و نمیدونم چرا اینطوری هست ؟ من نیکون 80 دارم و چند وقت پیش رفتم موزه عکس بگیرم و بیشتر عکسای من تار شدن و نمیدونم دلیلش چیه بعد یکی بهم گفت که دلیلش میتونه نور کم باشه و تنظیمات اشتباه وایت بالانس که بازم وقتی تنظیم ها رو درست کردم بازم اون چیزی که میخواستم نشد . به منم همه گفتن 1و8 بگیر خیلی خوب هست ولی الان میبینم اصلن خوب نیستش لنزم هم سالم سالم هست دوربینم هم سالم سالم هست ولی نمیدونم چرا عکسام شفاف نمیشن ختا تو نور بیرون اگه میدونین بگین چیکار باید بکنم ؟ اینم نمونه عکسای من :

http://i37.*******.com/9u3p4w.jpg

http://i34.*******.com/2epoyg4.jpg

http://i34.*******.com/166r04.jpg

http://i37.*******.com/8zgvfm.jpg

http://i35.*******.com/qo6bnr.jpg

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط nikon_ir نمایش پست ها
    خیلی ببخشیدا من مخالف همه شما میگم ولی به نظر من این لنز 1و8 اصلن کیفیت نداره و من نتونستم باهاش عکسای شارپ بگیرم و نمیدونم چرا اینطوری هست ؟ من نیکون 80 دارم و چند وقت پیش رفتم موزه عکس بگیرم و بیشتر عکسای من تار شدن و نمیدونم دلیلش چیه بعد یکی بهم گفت که دلیلش میتونه نور کم باشه و تنظیمات اشتباه وایت بالانس که بازم وقتی تنظیم ها رو درست کردم بازم اون چیزی که میخواستم نشد . به منم همه گفتن 1و8 بگیر خیلی خوب هست ولی الان میبینم اصلن خوب نیستش لنزم هم سالم سالم هست دوربینم هم سالم سالم هست ولی نمیدونم چرا عکسام شفاف نمیشن ختا تو نور بیرون اگه میدونین بگین چیکار باید بکنم ؟ اینم نمونه عکسای من :
    سلام؛
    من تمامي عكسها را ديدم.
    دوست عزيز- دليل نمي شود چون شما نتوانسته ايد يا اين لنز عكسهاي مطلوبي بگيريد، قضيه را به كل تعميم دهيد. اين لنز چه در برند نيكون و چه در برند كنون جواب خود را پس داده و عملكرد آن هم معلوم است. در مورد اما در مورد عكسهاي شما:
    در دو مورد از به علت نور ناكافي مجبور شديد از سرعت كمتر از 1/20 استفاده كنيد كه با توجه به عدم وجود لرزشگير در لنز و همچنين احتمالا عدم استفاده از سه پايه يا جايي براي ثابت كردن دوربين، نتيجه طبيعي است. شما مي‌توانستيد با توجه به F1.8، ديافراگم را تا حد نهايي خود باز كنيد تا سرعت شاتر بيش از دو برابر شود.
    در ساير موارد نيز عكسهاي شما دقت كافي در فكوس را ندارند كه باز هم نتيجه مطلوب حاصل نمي شود..

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

دوتا عکس اول که به دلیل سرعت کم و لرزش دست تار شدند. با این لنز شما روی دست حداقل باید به سرعت 60/1 برسید. مگر اینکه اعصاب، دست و تمرکز قوی داشته باشید.
    در نظر داشته باشید که با دیافراگم خیلی باز شما عمق میدان خیلی کمی خواهید داشت مخصوصا اینکه فاصله با سوژه هم کم باشد. کلا لنزهای پرایم برای مصارف خاص استفاده می شود و باید بدونید چطور از اونها استفاده کنید. اما در اینکه 1.8 لنز شارپ و خوبیست شکی نیست.
    پی نوشت: pooyan جان ببخشید پست شما رو ندیدم.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

اين لنز از نظر کيفي به اين بديها نيست
    فقط مقداري در 1.8 همانند لنز 85 شارپنسش پايين است
    اگر نمامي عکسهايتان اين مشکل را دارند احتمالا مشکل از لنز باشد يعني احتمالا مشکل فوکوس دارد نه کبفيت المانهاي اپتيکي ان
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین