صفحه 2 از 32 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 320
Like Tree579تشکر

موضوع: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Smile راهنمایی برای خرید لنز

با سلام به همه دوستان.
    چند وقتی هست تصمیم به خرید دو لنز را دارم یک 85-16 وی آر نیکون و یک 300-70 وی آر نیکون ولی یک گزینه وسوسه انگیز تر دیگر هم وجود دارد و ان هم 200-18 وی آر نیکون هستش.به نظر شما داشتن دولنز 85-16 و 300-70 بهتر است یا داشتن یک لنز 200-18 وی آر نیکون و یک لنز واید 20-10 سیگما؟؟؟ در نظر داشته باشید که موارد مصرف برایم انچنان اهمیتی ندارد برای اینکه در همه ضمینه ها عکاسی میکنم ولی ولی داشتن یک یا دو لنز در فواصل مختلف ضروریست.خوشحال میشوم مرا در تصمیم گیری درست یاری کنید.
    ویرایش توسط soheill_zandazar : Saturday 11 April 2009 در ساعت 15:24 دلیل: تغییر چند کلمه

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

پیش فرض پاسخ: راهنمایی برای خرید لنز

نقل قول نوشته اصلی توسط soheill_zandazar نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان.
    چند وقتی هست تصمیم به خرید دو لنز را دارم یک 85-16 وی آر نیکون و یک 300-70 وی آر نیکون ولی یک گزینه وسوسه انگیز تر دیگر هم وجود دارد و ان هم 200-18 وی آر نیکون هستش.به نظر شما داشتن دولنز 85-16 و 300-70 بهتر است یا داشتن یک لنز 200-18 وی آر نیکون و یک لنز واید 20-10 سیگما؟؟؟ در نظر داشته باشید که موارد مصرف برایم انچنان اهمیتی ندارد برای اینکه در همه ضمینه ها عکاسی میکنم ولی ولی داشتن یک یا دو لنز در فواصل مختلف ضروریست.خوشحال میشوم مرا در تصمیم گیری درست یاری کنید.
    سلام دوست عزیز
    بنظر میرسه گزینه‌ی اولتون به سمت تله و دومی به سمت واید گرایش داره. بنابرین شاید موضوع‌هایی که به عکسبرداری از آنها علاقه ‌دارید انتخاب مناسب را مشخص کنه. اما در یک نظر کلی، 18-200 لنز همه‌کاره‌تری است که کمتر مجبور به تعویضش خواهید شد. ضمن اینکه بعد از مدتی تجربه با 18-200، تصمیم‌گیری برای اینکه به چقدر توان تله یا واید بیشتر نیاز دارید آسون‌تره.
    اضافه کنم که من دوربینم رو با کیت 18-105 خریدم و بعد 70-300 رو بهش اضافه کردم و ازش خیلی راضیم. اما اگه بخوام دوباره انتخاب کنم، 18-200 رو به دلیلی که گفتم ترجیح میدم.
    نیاز به تاکید نداره که نوع کاربرد و بودجه‌ی شما تعیین‌کننده است
    Persian، artara74 و alie تشکر می‌کنند.

پی‌کولو

كاربر آشنا nikon_ir آواتار ها
    تشکر کرده
    67

جواب دادن به این سوالتون از این نظر که دقیق مشخص نکردین چه کاری میخواهین بکنین و چقدر بودجه میتونین در نظر بگیرین سخته ! شما از یه طرف صحبت تله میکنین و بعد یهو میرین سر واید ! خب لنز 10-20 برای بنا و منظره کاربرد داره و عکس های دیگه نمیشه باهاش گرفت . نه که نشه ولی چیزی در نمیاد چون صحنه بزرگ و سوژه کوچک میشه ! بین دو لنز 18-200 و 70-300 هم دو اختلاف هست ! اول اینکه لنز 70 فاصله فوکوسش یک متر هست و دیگه اینکه توی حداکثر رنجش تصویر شارپی نداره ! و بهترین رنجی که داره از 70 تا 220 هست یا نهایت 200 . لنز 18-200 هم همینطور . وقتی روی حداکثرش عکس میگیرین عملن تصویر صافت هست و شارپ نیست ولی از یه نظر لنز 18-200 خوبه که هم وی آر داره و هم دامنه رنج بلندی داره یعمی از واید تا تله رو پوشش میده . در کل این لنز بعنوان لنزی برای سوژه های اجتماعی و دم دستی و یا سفر سبک رفتن برای گرفتن عکس های آماتوری خوبه ولی لنزی نیست که بشه روش بعنوان لنزی با کیفیت عالی حساب کرد . دیستورشن زیادی داره و در ضمن تصویرش در آخرین رنج و بهتره بگم از 135 به بالا صافت میشه ! ولی من خودم همین لنز رو به 70-300 ترجیح دادم و باهاش کار میکنم ولی در فواصل دور که مثلن بخوام پرنده گرافی کنم و ... اصلن حرفی برای گفتن نداره !!!!! بیشتر برای شکارهای اجتماعی و اسپای و عکس هایی از منظره و طبیعت از فاصله متوسط خوبه . برای بنا و ساختمان به هیچ وجه مناسب نیست چون دیستورشن خیلی زیادی داره . در ضمن از این نظر هم که شما نیاز به تعویض چند باره لنز ندارین باز هم ارزش مند هست . همون تعویض لنز ها شاید در ابتدای کار زیاد مشکل نباشه یا تجربه جالبی باشه ولی در کار حرفه ای و روتین عذاب آوره ! خطر افتادن لنز از دست و غبار گرفتن آینه یا سنسور و ... یا عکاسی در کویر و هویا بارونی و باد بخواهین لنز عوض کنین آدمو بیچاره میکنه که این لنز 18-200 میتونه خیلی موفید باشه ضمن اینکه لنز جمع و جور و سبکی هم هست !!! میشه در کل اینطور نتیجه گیری کرد لنز 18-200 یک لنز همه کاره خیلی خوب هست ولی عالی نیست ! لنز 70-300 یک لنز تله خوب به نسبت قیمتش هست ولی عالی نیست ! لنز 10-20 یک لنز عالی در حد قیمتش و با کارایی عالی هست ولی خیلی عالی نیست مخصوصن وقتی رو به نور عکس میگیرین شعاع های نور و هاله ها بشدت آزار دهنده هستن !

حالا تصمیم با شما !
    alie تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nikon_ir نمایش پست ها
    جواب دادن به این سوالتون از این نظر که دقیق مشخص نکردین چه کاری میخواهین بکنین و چقدر بودجه میتونین در نظر بگیرین سخته ! شما از یه طرف صحبت تله میکنین و بعد یهو میرین سر واید ! خب لنز 10-20 برای بنا و منظره کاربرد داره و عکس های دیگه نمیشه باهاش گرفت . نه که نشه ولی چیزی در نمیاد چون صحنه بزرگ و سوژه کوچک میشه ! بین دو لنز 18-200 و 70-300 هم دو اختلاف هست ! اول اینکه لنز 70 فاصله فوکوسش یک متر هست و دیگه اینکه توی حداکثر رنجش تصویر شارپی نداره ! و بهترین رنجی که داره از 70 تا 220 هست یا نهایت 200 . لنز 18-200 هم همینطور . وقتی روی حداکثرش عکس میگیرین عملن تصویر صافت هست و شارپ نیست ولی از یه نظر لنز 18-200 خوبه که هم وی آر داره و هم دامنه رنج بلندی داره یعمی از واید تا تله رو پوشش میده . در کل این لنز بعنوان لنزی برای سوژه های اجتماعی و دم دستی و یا سفر سبک رفتن برای گرفتن عکس های آماتوری خوبه ولی لنزی نیست که بشه روش بعنوان لنزی با کیفیت عالی حساب کرد . دیستورشن زیادی داره و در ضمن تصویرش در آخرین رنج و بهتره بگم از 135 به بالا صافت میشه ! ولی من خودم همین لنز رو به 70-300 ترجیح دادم و باهاش کار میکنم ولی در فواصل دور که مثلن بخوام پرنده گرافی کنم و ... اصلن حرفی برای گفتن نداره !!!!! بیشتر برای شکارهای اجتماعی و اسپای و عکس هایی از منظره و طبیعت از فاصله متوسط خوبه . برای بنا و ساختمان به هیچ وجه مناسب نیست چون دیستورشن خیلی زیادی داره . در ضمن از این نظر هم که شما نیاز به تعویض چند باره لنز ندارین باز هم ارزش مند هست . همون تعویض لنز ها شاید در ابتدای کار زیاد مشکل نباشه یا تجربه جالبی باشه ولی در کار حرفه ای و روتین عذاب آوره ! خطر افتادن لنز از دست و غبار گرفتن آینه یا سنسور و ... یا عکاسی در کویر و هویا بارونی و باد بخواهین لنز عوض کنین آدمو بیچاره میکنه که این لنز 18-200 میتونه خیلی موفید باشه ضمن اینکه لنز جمع و جور و سبکی هم هست !!! میشه در کل اینطور نتیجه گیری کرد لنز 18-200 یک لنز همه کاره خیلی خوب هست ولی عالی نیست ! لنز 70-300 یک لنز تله خوب به نسبت قیمتش هست ولی عالی نیست ! لنز 10-20 یک لنز عالی در حد قیمتش و با کارایی عالی هست ولی خیلی عالی نیست مخصوصن وقتی رو به نور عکس میگیرین شعاع های نور و هاله ها بشدت آزار دهنده هستن !

حالا تصمیم با شما !
    ممنون از نظر و راهنمایی شما راستش من یک لنز 70-18 دارم که البته احساس میکنم که کیفیت و وضوح قبل رو دیگه نداره حالا دنبال یه لنز بهتر از اون هستم و فکر میکنم 16-85 بتونه جای لنز 18-70 رو به عنوان یک لنز خوب نرمال بگیره هم به این دلیل که واید تر هستش و هم به خاطر وی ار بودنش از طرفی نبود لنز تله هم در بعضی از مسافرتها یک ضعف هستش به همین علت در کنار 16-85 لنز 300-70 رو انتخاب کردم البته من به جز این دو لنز قصد خرید یک لنز تله ثابت (300 َّای اف اس -اف 4 ) با یک کانورتور7/1ایکس رو هم برای عکاسی پرنده و حیوانات دارم.به همین دلیل در انتخاب دومم به سمت لنز واید (10-20 ) رفتم که در عکاسی از طبیعت هم مشکلی نداشته باشم.تو لنز تله زومی که میخوام بخرم کیفیت واسم بیشتر مهمه تا فاصله و تعویض لنز چون به تعویض لنز عادت دارم و دیگه نمیخوام در مقطع 18 تا 200 یا 25 میلیمتر مشکلی از بابت شارپنس یا رنگ داشته باشم در حال حاضر مبلغی که برای این کار بجز مبلغ تله فیکس کنار گذاشتم حدود 1200 هستش .ممنون میشم باز هم با هم صحبت کنیم برای انتخاب بهترین گزینه یا گزینه ها.
    ویرایش توسط soheill_zandazar : Saturday 11 April 2009 در ساعت 19:01

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Nikon D60

نقل قول نوشته اصلی توسط fahimtash نمایش پست ها
    سلام
    من بتازگي nikon d60 خريد و ميخوام لنزي با حدود قيمت 300 هزار تومان براي اون تهيه كنم پيشنهاد شما چيست؟
    nikkor 18-70
    nikkor 18-105
    nikkor 18-135

اصلا در انتخاب 70-18 شک نکن لنز رو دستش ندیدم من هم اگه میبینی دارم میفروشمش بخاطر این هست که دیگه خسته شده.لازمه بگم خود شرکت نیکون هم اعتراف کرده که تولید لنز135-18 اشتباه محض بوده و اگر از تعمیرات مرکزی هم سوال کنید بیشترین ایرادات لنز تو لنزهای نیکون برای همین لنز 135-18 هستش.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط soheill_zandazar نمایش پست ها
    ...لازم بگم خود شرکت نیکون هم اعتراف کرده که تولید لنز135-18 اشتباه محض بوده ...
    کجا گفته؟ :confused:
    partow تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    کجا گفته؟ :confused:

این یه اصطلاحه بین ما عکاسا ولی واقعا فاجعه هستش .از 18-105 شناخت ندارم ولی 18-70 و 18-135 اصلا با هم قابل مقایسه نیست.گول فاصله بیشتر رو هم نخور همون 18-70 رو بخر.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

پیش فرض پاسخ: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

بله 18-70 لنز واقعا خوبی هست و من هم دارم و راضی هستم. به نسبت خوبیش هم ارزونه.
    معمولا لنزهای دارای رنج بالا زیاد خوب نیستن (البطه 18-200 هم یکی از بهترین هاست ولی گرونه).

كاربر جديد hamzy آواتار ها
    تشکر کرده
    67

من يك 17-70 سيگما دارم كه f2/8 است و دست آدمو خيلي تو عكاسي باز ميزاره و كيفيتش هم خيلي خوبه تا حالا 85 درصد عكسام را هم باهاش گرفتم به نظرم به اون هم فكر كن.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط hamzy نمایش پست ها
    من يك 17-70 سيگما دارم كه f2/8 است و دست آدمو خيلي تو عكاسي باز ميزاره و كيفيتش هم خيلي خوبه تا حالا 85 درصد عكسام را هم باهاش گرفتم به نظرم به اون هم فكر كن.
    با وجود سه لنز 70-18 و 135-18 و 105-18 در لیگ نیکون خرید لنز 70-17 سیگما با قیمت 400 هزار تومان چندان منطقی نیست. در مورد این لنز در فروم بیش از تمام لنزهای عالم بحث شده است و قصد وارد شدن به بحثهای گفته شده را ندارم. فکر میکنم قیمت 70-17 موتوردار برای نیکون باید حدود 450 هزار تومان باشد. سیگما 4-2.8 است و نه 2.8 ثابت.
    farhad44، Navid7h و alie تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 2 از 32 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین