صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree48تشکر

موضوع: نصب تله کانورتور روی 150-500

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض نصب تله کانورتور روی 150-500

سلام
    یک ساعت پیش تله کانورتور 1/4 سیگما بدستم رسید این تله کانور تور را روی 150-500 سیگما بستم دیاف در 500م م 9شد که طبیعی بود ولی اتو فکوکوس انجام نمی شه .ایا با بستن تله کانورتور اتو فوکوس از بین می ره یا جایی از دوربین تنظیمی داره که من ازش بی اطلاع هستم .
    majid-ms تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

پیش فرض پاسخ: نصب تله کانورتور روی 150-500

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    یک ساعت پیش تله کانورتور 1/4 سیگما بدستم رسید این تله کانور تور را روی 150-500 سیگما بستم دیاف در 500م م 9شد که طبیعی بود ولی اتو فکوکوس انجام نمی شه .ایا با بستن تله کانورتور اتو فوکوس از بین می ره یا جایی از دوربین تنظیمی داره که من ازش بی اطلاع هستم .
    سلام؛
    چند وقت پيش توي تاپيك عكاسي از حيات وحش بهزاد عزيز تله كانورتور 1.4 را روي 70-300 نيكون بسته بود و با استفاده از چسب زدن روي كانكتورهاي پشت لنز اتوفكوس در 300mm هيچ مشكلي نداشت.
    A_Maddah، shabab، majid-ms و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13944

سلام
    ممنون پویان جان .بله حق باشماست یادم هست که کسی سئوال کرده بود چطوری روی 70-300تله کانورتور بسته اید وجناب فراهانچی جواب داده بودند ولی راستش من این کارو بلد نیستم و حقیقتش جرات هم نمی کنم مگر ببینم حداقل با عکس ببینم که چطوری و به چه شکل چسب زده اند .ظاهرا امشب مثل همیشه باید مزاحم آقای فرهانچی بشم
    موفق باشید
    یا حق
    اسدالله مداح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    539

باسلام،
    دوست عزيز همانطور كه مي دانيد TC 1.4x يك استپ و TC 2x دو استپ ديافراكم موثر را كاهش مي دهد. و با توجه به نياز حداقل دياف 5.6 براي AF در دوربينهاي APS-C (در برند كانون و احتمالا به طريق مشابه در برند نيكون)در صورت نباز به AF با TC نيازبه لنزهايي به ترتيب با دياف 4 و 2.8 مي باشد. در مورد لنزمورد اشاره شما اين امكان وجود ندارد.

http://www.slrgear.com/reviews/showp...ct/1183/cat/31
    A_Maddah، shabab و FarshadPix تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Akazemi آواتار ها
    تشکر کرده
    303

سلام

سلام جناب مداح
    اما تو نور خوب این درست جواب میده ها...
    انتظار معجزه نداشته باشین...
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpeg tap.jpeg‏ (36.0 کیلو بایت, 209 بازدید)
    A_Maddah، shabab، A. Mohammadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Digital Body With Canon & Sigma Lenses
    Mamiya 35mm Gear

تشکر کرده
    13944

سلام جناب کاظمی
    ممنون بخاطر عکسی که گذاشتید.فقط یک سئوال برای محکم کاری .
    باید سه تا کانکتور اولی را که در عکس مشخص شده است و شماچسب زده اید با چسب بپوشانم یا نه همه را ؟
    موفق باشید
    یا حق
    اسدالله مداح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    539

با سلام،
    استانداردهاي شركت سازنده تعيين كننده الزامات فعال بودن AF مي باشد.اگر در لنز 70-300 F/4-5.6 با استفاده از تمهيداتي از غيرفعل شدن AF جلوگيري شود، امكان گيج زدن AF در انتهاي دامنه زوم منتفي نيست .اما در مورد لنز 150-500 با توجه به F/7-9 در دامنه زوم با بكارگيري TC1.4X ،خصوصا دربازه 500-700 انتظار عملكرد AF خيلي خوشبينانه است.در هرصورت تجربه دوستان دراين مورد حرف آخرخواهد بود.
    ویرایش توسط moayedi : Tuesday 24 February 2009 در ساعت 12:12 دلیل: اصلاح متن
    A_Maddah، shabab و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13944

سلام
    امروز صبح من من این لنز رو با کانورتور تست کردم به همون شیوه ای که آقای کاظمی عکسشو گذاشتند و چندین شات زدم من که اصلا راضی نبودم و به نظر من این لنز اصلا با کانورتور عکس قابل قبولی ارائه نمی ده .عکس پایین بدون کراپ وفقط ریسایز شده است .البته از بین 4 شات این بهترینش بوده است .به نظر من کیفیت 500 م م خود لنز خیلی خوب و بهتر است .

D300 @700mm F/8 Iso 200 1/250Sec

Persian، yasin-m، shabab و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام
    امروز صبح من من این لنز رو با کانورتور تست کردم به همون شیوه ای که آقای کاظمی عکسشو گذاشتند و چندین شات زدم من که اصلا راضی نبودم و به نظر من این لنز اصلا با کانورتور عکس قابل قبولی ارائه نمی ده .عکس پایین بدون کراپ وفقط ریسایز شده است .البته از بین 4 شات این بهترینش بوده است .به نظر من کیفیت 500 م م خود لنز خیلی خوب و بهتر است .

D300 @700mm F/8 Iso 200 1/250Sec
    اسد جان سلام:

سرعت شاتر نسبت به فوکال لنت یکم پایین نیست؟

لرزشگیر لنز شما کارایی آن تا چند استپ است؟ و آیا اطمینان دارید پس از چسب زدن کماکان تاثیر مطلوب خود را دارد؟

برای بهترین کیفیت ناگزیر هستید ایزو را افزایش دهید.

بستن دیاف تا 10

سرعت شاتر ( حدودی ) حداقل ( منوط به کارکرد صحیح لرزشگیر لنز در این حالت چسب زدن ) 700/1 در غیر اینصورت حداقل 1000/1

ببینید میتوانید به یک نورسنجی مطلوب برسید یا خیر؟ روی این فوکال لنت برای عکاسی از پرندگان کنترل لرزش دست کار بسیار سختی است ........

در انتها با اندکی ویرایش :کار روی کنتراست ( تا جبران افت کنتراست ناشی از بستن کانورتر ) و اندکی شارپنس ( تا حدی جزییات دفورمه نشود و ..... ) منوط به آنکه برای بهترین نتیجه با فایل خام ثبت داشته باشید

یک تست انجام دهید شاید نتیجه بهتر شد :)
    A_Maddah، Minoosepehr، FarshadPix و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13944

سلام
    افشین جان به نظر من 2-3 استاپ کارایی لرزش گیر این لنز است البته کاش یاسین هم نظرش رو می نوشت (یاسین که رو نمیکنه این لنز رو خریده . ما باید او رو لو بدیم )شاید من اشتباه می کنم اما افشین جان من قبلا با سرعت 1/80 هم عکس گرفته بودم همون پرنده بند انگشتی .باز هم من عکس دارم که با سرعت 1/80 گرفتم .
    با اینکه چسب زده بودم ولی لرزه گیر کارایی خودش را داشت .
    افشین جان من با توجه به تجربه ای که با این لنز دارم می دونم که اگر باسرعت 2000 /1 و با دیاف 11هم این عکس رو می گرفتم خروجی از این بهتر نمی شد .
    افزایش ایزو برای افزایش سرعت مساوی می شد با افزایش نویز .حتی در ایزوی 400 .من برای اینکه نویز نداشته باشم همیشه سعی می کنم حداکثر از ایزوی320 بیشتر استفاده نکنم .تا هنگام شارپ سازی با نویز روبرو نشوم .
    راستی اگر در پی بس یه سرچی بکنید و عکس هایی که با این لنز وتله کانورتور گرفته شده دقت کنید متوجه خواهید شد که عکسی که من گذاشته ام تقریبا همون حداکثر کیفیتی است که می شود از این لنز با کانورتور بیرون کشید .
    موفق باشید
    یا حق
    yasin-m، QashQai و partow تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین