صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
Like Tree2تشکر

موضوع: لنز های قدیمی و دوربین های دیجیتال ؟!

keyvan
    Guest

پیش فرض لنز های قدیمی و دوربین های دیجیتال ؟!

سلام
    من عکاسی رو تازه شروع کردم و تجربه زیادی ندارم
    قبلا خیلی از مطالب این فورام رو خوندم , اما چند تا سوال دارم که هنوز بی جواب مونده
    ممنون میشم اگه کسی جوابم رو بده , امیدوارم سوالام تکراری نباشن
    یک
    من توی همین فورام خوندم که هر لنزی به هر دوربینی نمی خوره , یکی از دوستان نوشته بود دوربین نیکون فقط با لنز خود نیکون یعنی نیکور سازگاره اما مدتی پیش عکسی دیدم که با دوربین نیکون و لنز سیگما گرفته شده بود , یعنی با داشتن کانورتور میشه هر لنزی رو روی هر دوربینی سوار کرد؟
    دو
    لنز های قدیمی مشکلاتی مثل اعوجاج تصویر , محو شدنی تصویر , و ... داشتن , از صحبت ها اینطور برداشت میشه که میشه سال ها از یک لنز استفاده کرد , اما این وسط روز بروز لنز های پیشرفته تری تولید میشن , چرا وقتی بعد دو سه سال یه دوربین خوب از رده خارج میشه , این اتفاق برای لنز نمی افته؟ چرا یه لنز خیلی قدیمی هنوز می تونه قابل استفاده باشه؟
    سه
    آیا به صرفه هست که من با داشتن دوربین مامیا زد ام و سه تا لنز اوساوا از خیر خرید لنز بگذرم و فقط یه دوربین دیجیتال اس ال ار بگیرم و عکاسی دیجیتال رو با همونها شروع کنم؟ شنیده ام که اتو فوکوس و اتو اکسپوزر رو از دست میدم , اما آیا چیز دیگه ای هم هست؟ عکاسی در این حالت عذاب آور نیست؟ اگه قید لنز های قدیمی رو بزنم و لنز های بروز بگیرم کارم راحت تر نمیشه؟
    چهار
    بحث های پیرامون مانت و کانورتور خیلی گیج کننده هستن , من باید چه دوربین دیجیتالی بگیرم که لنز های مامیا زد ام روش سوار بشن؟
    ویرایش توسط keyvan : Sunday 31 December 2006 در ساعت 23:00 دلیل: اشتباه تایپی

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: لنز های قدیمی و دوربین های دیجیتال ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan نمایش پست ها
    سلام
    من عکاسی رو تازه شروع کردم و تجربه زیادی ندارم
    قبلا خیلی از مطالب این فورام رو خوندم , اما چند تا سوال دارم که هنوز بی جواب مونده
    ورود شما را تبریک می گویم.

من توی همین فورام خوندم که هر لنزی به هر دوربینی نمی خوره , یکی از دوستان نوشته بود دوربین نیکون فقط با لنز خود نیکون یعنی نیکور سازگاره اما مدتی پیش عکسی دیدم که با دوربین نیکون و لنز سیگما گرفته شده بود , یعنی با داشتن کانورتور میشه هر لنزی رو روی هر دوربینی سوار کرد؟
    بله. دوربین های تولید کارخانه های متفاوت نشیمن گاه های متفاوتی دارند. اما سایر کارخانه ها مثب سیگما و تامرون به برای نمشیمن گاه های متفاوت هم لنز تولید می کنند به طور مثال سیگما یک مدل لنز را برای دوربین های کنون، نیکون< سونی< پنتاکس و ... تولید می کند. البته کانورتور هایی هم هست که بتوان مثلا لنز نیکون رو روی کنون سوار کرد (خدا نکنه!! به شوخی البته)، اما ما که تا حالا از نزدیک لمس نکردیم.

لنز های قدیمی مشکلاتی مثل اعوجاج تصویر , محو شدنی تصویر , و ... داشتن , از صحبت ها اینطور برداشت میشه که میشه سال ها از یک لنز استفاده کرد , اما این وسط روز بروز لنز های پیشرفته تری تولید میشن , چرا وقتی بعد دو سه سال یه دوربین خوب از رده خارج میشه , این اتفاق برای لنز نمی افته؟ چرا یه لنز خیلی قدیمی هنوز می تونه قابل استفاده باشه؟
    پیشرفت در تولید لنز ها بسیار کندتر از تکنولوژی دیجیتال می باشد. بسیار از لنز هایی که امروزه با قیمت های بالا به فروش می روند بیشتر از 10 سال از معرفی آنها می گذرد.

آیا به صرفه هست که من با داشتن دوربین مامیا زد ام و سه تا لنز اوساوا از خیر خرید لنز بگذرم و فقط یه دوربین دیجیتال اس ال ار بگیرم و عکاسی دیجیتال رو با همونها شروع کنم؟ شنیده ام که اتو فوکوس و اتو اکسپوزر رو از دست میدم , اما آیا چیز دیگه ای هم هست؟ عکاسی در این حالت عذاب آور نیست؟ اگه قید لنز های قدیمی رو بزنم و لنز های بروز بگیرم کارم راحت تر نمیشه؟
    شما Mamiya ZD دارید؟؟؟؟؟ .... ... تا جائیکه که من می دانم این مدل بسیار گران قیمت و پیشرفته هست. هم اتو فوکوس دارید و هم اتو اکپوژر. خدای نا کرده کسی را مه مسخره نمی کنید؟؟؟ (شوخی کردم).
    شاید منظور شما Mamiya 645 باشد. که اگر این طور است من به شما توصیه می کنم یک DSLR تهیه کنید.

پس نوشت: من به اشتباه Zm را ZD خواندم. معذرت می خواهم. بابا خوب انگیلیسی بنویسد دیگر!!!
    ویرایش توسط Daruosha : Monday 1 January 2007 در ساعت 00:12

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

خيلي خوش آمديد.
    Mount* نشيمنگاه لنز روي دوربين است.
    لنزها براي مانت بخصوص طراحي ميشوند.
    لنزهاي كمپاني سيگما با مانت نيكون هم توليد ميشوند. پس نيازي به كانورتور نيست.
    لنز بدون مشكل نداريم . فقط سعي ميشود مشكلات كمتري داشته باشند.
    بعيد ميدونم لنزهاي ماميا روي SLR سوار شوند و اطلاعي ندارم كه آيا كانورتوري براي اين منظور هست يا نه.

ظاهرا پست من و آقاي آقاجاني همزمان شد. ببخشيد.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

ايشون گفتند مامياي Zm دارند

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اين دوست عزيز تازه وارد ما احتمالا چنين دوربيني دارند:

يعني دوربين 35 ماميا!
    البته مدلهاي ديگري هم داره... كه خلاصه ماميا اين سري دوربين ها رو ادامه نداد و چسبيد به همون مديوم فرمتها.
    اصولا اگر قصد داشته باشيد به دنياي DSLR ها وارد شويد بايد بي خيال لنزهاي قديمي خودتان شويد و بين دوربين هاي روال بازار بر اساس بودجه خودتان انتخابي انجام دهيد....
    مثلا اگر دوربين كانون بخريد ميتوانيد از لنزهاي كانون + لنزهاي سيگما ، تامرون با دهنه كانون استفاده كنيد.
    همينطور اگر نيكون بخريد ميتوانيد از لنزهاي نيكون + لنزهاي سيگما، تامرون با دهنه نيكون استفاده كنيد.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

amirsooki
    Guest

سلام.
    آقا آرش ، عکس دوربین نمایش داده نمیشه !
    ممنون.

تشکر کرده
    4010

http://herron.50megs.com/ZE.htm
    عكس دوربينهاي ماميا رو اينجا ببنيد
    اين zm زيادي هم خوشگله!

اين عكس هم چون خوشگل بود اينجا ميگذارم با همين دوربين گرفته شده:

MEASURING UP: Mamiya ZM, 28mm Sekor, Tri-X, Tmax dev.

اگر اين عكس هم ديده نشد آدرس سايتش اينجاست:
    http://www.angryskies.co.uk/Gallery1/measuringup.html
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

amirsooki
    Guest

واو ! عجب عکسایی !
    ممنون آقا آرش عزیز .
    محشره !
    این ها هنر عکاسه یا دوربین ؟

راستی سایت اولی فیلتر بود ، ولی دیده شد !
    ممنون.

تشکر کرده
    4010

والا من كه تاحالا دوربين هنرمند نديدم!
    شما ديدين؟

اما اين دوربين لنزهاي با كيفيتي دارد. كه وقتي همراه ميشود با عكاسي هنرمند و نگاتيو سياه سفيد و عكاسي دقيق و پروسس خوب ميتواند چنين نتيجه اي بدهد.... البته اين عكس رو همينجوري پيدا كردم اگر جستجو كنيد به نتايج بهتري هم خواهيد رسيد....
    در هر حال... براي بسياري استفاده از نگاتيو و لنزهاي فيكس و تشكيلات ظهور غير ممكن شده....
    دوربين هاي ديجيتال هم بر اساس نياز امروز ساخته شده....
    اميدوارم از سوال دوستمان زياد دور نيافتاده باشيم... گمان ميكنم پاسخ سوال ايشان رو تا اينجا بطور كامل داديم.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

keyvan
    Guest

فکر نمی کردم اینقدر زود به جواب برسم
    ممنونم از همه دوستان

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین