صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
Like Tree6تشکر

موضوع: لنز ماكرو ارزون؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

پیش فرض لنز ماكرو ارزون؟

سلام.
    من چند صباحي تو سايت گشتم ولي حقيقت اينه كه لنز ماكرو كمتر از 350 واسه d40 نديدم.
    همونطور كه تا حالا n بار گفتم،بنده نميخوام حرفه ايي كار كنم و اگه اين لنز ماكرو اتو فوكوس هم نداشت هيچ اشكالي نداره چون پولشو ندارم.
    خلاصه ميشه لطف كنيد بگيد يه ماكرو ارزون ، خيلي ارزون برا يه عكاس يا بهتر بگم نا عكاس چيه ؟
    نكته ديگه اينه كه خواهشا از اين تاپيك برا معرفي لنز هاي جديد و 750 دلاري!!!! استفاده نكنيد. تمنا ميكنم.
    يه نكته ديگه اين كه من آخر نفهميدم 50 مم با 150 مم چه فرقي مي كنن؟ميخواستم بدونم حداقل فاصله از جسم به همين عدد ها بستگي داره؟آيا اينا حداقل فاصله شون 0 يا 1 سانتي متره يا ...؟خلاصه اين عدده چي رو توضيع ميده و اين كه حداقل فاصله از جسم تو يه لنز خيلي ارزون چقدره؟
    راستي اين كه قيمت دست دو اينا خيلي با نو فرق ميكنه؟اصلا صلاحه من دست دو بخرم؟بورس دست دوم كجاست؟ما آخر نفهميديم!!:confused:
    ممنون.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: لنز ماكرو ارزون؟

والا شما هم مشكل منو دارید من با تهیه یه تبدیل سروته گرافی فعلا مشكل رو حل كردم البته نمیشه از حشرات زنده با این روش عكاسی كرد و كلا زحمتش زیاده اما به قیمت 5000 تومنیش میرزه و نتایج كار با توجه به هزینه انجام شده فوق العادس

يه نكته ديگه اين كه من آخر نفهميدم 50 مم با 150 مم چه فرقي مي كنن؟
    علاوه بر نزدیك ترین فاصله فوكوس و پرسپكتیو های متفاوت تفاوت تو فاصله های كانونیه
    فرض كنید میخواید از یك مارمولك ترو فرض عكس ماكرو بگیرید با 50 میلیمتر اشكتون در میاد اما با 150 میلیمتر موفق خواهید شد
    تفاوت بعدی وزن ها است 50 میلیمتر ها معمولا سبكترن و 150 ها سنگینتر
    كلا اگر قصد عكاسی ماكرو از حشرات و جانوران كوچیك رو دارید 100 میلیمتر به بالا توصیه میشه

؟خلاصه اين عدده چي رو توضيع ميده و اين كه حداقل فاصله از جسم تو يه لنز خيلي ارزون چقدره؟
    حداقل فاصله فوكوس تا سنسوره و بستگي به طراحي لنز داره من تا حالا صفرو یك ندیدم احتمالا منظورشون صفر و يك تا دهنه لنزه كه بيشتر تو دوربينهاي كمپكت و Slr-like ممكنه وجود داشته باشه
    من توصیه میكنم بجاي خرید یه لنز ماكرو میتونید یه دوربین كمپكت با ماكرو قوی بخرید اینجوری هم دو دوربین دارید هم ماكرو خوب فقط Raw رو از دست ميديد
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

ممنون اقا بابك ولی مشكلی كه هنوز برام حل نشده اینه كه پدرم به خاطر كار عكاسی صنعتی حاضره یكم بیشتر مبلغو چرب كنه(برا دوربین)شاید یه دی 40ایكس یا 400 دی بگیرم (چون به 10 مگا نیازه)ولی موردی كه هست اینه كه باید حتما حداقل فاصله از جسم 0 باشه یعنی مثلا اون مارمولك كه فرمودین رو رو لنز بذارم.
    حالا میخوام ببینم اصلا همچین چیزی میشه؟اگه آره یه لنز ارزون كه بشه باهاش اون كارو كرد چیه؟و این كه من دی 40 هم كه بخوام بگیرم بازم نبود اتو فوكوس مهم نیست
    با این تفاسیر؟............

تشکر کرده
    1522

یه نگاه تو مشخصات فنی لنزها بنداز اما بعید میدونم لنزی كه اتوفوكوس نباشه و بتوني مارمولك رو روش بزاري و عكاسي كني پيدا كني چون اين دو تو يه دوره نيستن تكنولوژي جوري پيشرفت كرده كه اتوفوكوس با حداقل فاصله فوكوس دارن با هم توسعه پيدا ميكنن پس احتمال اينكه لنزي پيدا كني كه حداقل فاصله فوكوس مورد نظرت رو داشته باشه اتوفوكوس هم نباشه با قيمت كم به نظرم بعيده تازه هرچه حداقل فاصله فوكوس كمتر بشه قيمت بالاتر ميره فكر كنم به يك Slr-like مثل S3 يا S5 برسي

چيزي ميخواي كه تو هيچ دكون عطاري پيدا نميشه
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

sigma 17-70 هم ماکروی خوبی دارخ( 1:2.3) و هم اسنکه تقریبا جسمی به المان جلوی لنز چسبیده هم باشه، فکوس میکنه، اتوفکوس هم هست.. قیمتش هم 350 تومانه... گزینه مناسبیه..
    محمد منتظری

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    sigma 17-70 هم ماکروی خوبی دارخ( 1:2.3) و هم اسنکه تقریبا جسمی به المان جلوی لنز چسبیده هم باشه، فکوس میکنه، اتوفکوس هم هست.. قیمتش هم 350 تومانه... گزینه مناسبیه..
    ايشون يه ماكرو 1:1 مي خوان
    تا اونجايي كه من امتحان كردم تو تمام فواصل كانوني نميتونست روي المان جلويي لنز فوكوس كنه اينو مطمئني
    فكر كنم حداقل فاصله فوكوسش 20 سانتيمتره
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

از اینكه برام اینقدر وقت گذاشتید ممنونم
    پس با این حساب یه دی 40 كه بشه باهاش عكس صنعتی گرفت یه یه تمنی آب میخوره؟آره؟
    راستی چطوره من دی 40 رو به جای اینكه با 18-55 خودش بخرم با یه 17-70 سیگما بخرم؟ضرر نمیكنم
    به جای 18-70 خودش چی؟
    راستی این سیگما كه فرمودین Hsm دیگه ؟ موتور داره؟

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    پس با این حساب یه دی 40 كه بشه باهاش عكس صنعتی گرفت یه یه تمنی آب میخوره؟آره؟
    راستی چطوره من دی 40 رو به جای اینكه با 18-55 خودش بخرم با یه 17-70 سیگما بخرم؟ضرر نمیكنم
    به جای 18-70 خودش چی؟
    راستی این سیگما كه فرمودین Hsm دیگه ؟ موتور داره؟
    والا عكس ماكروی صنعتی بله اما عكس صنعتی تا چه باشد
    توصیه میكنم ابتدا نتایج ماكروی 70-17 رو از نزدیك ببینید آیا باب میلتان است یا خیر بعد تصمیم بگیرید
    خدای ناكرده لنزی نخرید كه ماكروی مورد نظرتان را نداشته باشد و چون رقیب سرسخت 70-18 برای این لنز وجود دارد كه از هر لحاظ بجر ماكرو و دياف بهتر از ان است برای فروشش دچار مشكل شوید كلا 70-17 سیگما تو برند نیكون زیاد فروش نداشت
    جدیدا HSM دار آن توليد شده اما اينايي كه تو بازاره HSM نيستن

کد:
    http://www.dpreview.com/news/0707/07072502sigmanikondchsm.asp
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

منظورتون اینه که با اون لنز سیگما نمیتونم اتوفوکوس کنم؟اگه اینطوریه که همون 18-70 نیکور بهتره
    راستی میگن 18-135 ارزونتر از 18-70 است. اولا درسته و دوما این که میشه تو این حد ماکرو دار چیزی پیدا کرد؟

تشکر کرده
    1522

اتوفوكوس چرا مي تونيد
    اما Silent نيست سرعتش كمتره و صداش بيشتر اما اتوفوكوس هست
    اصولا ميدونيد كه HSM مخفف Hyper Sonic Motor هست

راستی میگن 18-135 ارزونتر از 18-70 است. اولا درسته و دوما این که میشه تو این حد ماکرو دار چیزی پیدا کرد؟
    در خصوص قيمت ها من اطلاعي ندارم
    DELL و بهرنگ تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین