صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree14تشکر

موضوع: دوستان عزیزم منظور از مبدل تله,واید چیه؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

پیش فرض پاسخ: دوستان عزیزم منظور از مبدل تله,واید چیه؟

دوستان آیا این کانورترها در بازار پیدا میشه؟در ضمن حدود قیمتشون چقدره؟(البته در ایران)

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

Unhappy پاسخ: دوستان عزیزم منظور از مبدل تله,واید چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_moghadam نمایش پست ها
    والا معمولاً قیمت بالایی دارند من کاتالوگ قدیمی برای دوربین pro1 دارم اگه به دردت میخوره در خدمت هستم
    این مبدل ها به صورت ضریبی عمل میکنند مثلاً اگر فرضاً کانورتور 2X داشته باشید روی s5is کلاً فواصل کانونی دوربین شما 2 برابر میشود یعنی 36-436 میشود 72-872
    که البته افت کیفیت محسوس گیج شدن فکوس از عواقب بارز این عمل هستند
    با سلام خدمت اقای مقدم می خواستم بپرسم که چه دوربینی رو مورد ازمایش قرار دادید .و همچنین چون من قصد خرید رو از چین دارم البته حدود 950000 تا 1050000تومان گفتن به سه مبدل سوپر واید 23MM ,تله 2.2X یعنی روی دوربین من FZ50 حدود 923MM , سوپر ماکرو هر سه برند RAYNOX هستند و استفاده کنندگان خارجی تعریف زیادی می کنند و راضیند حالا گفته شما کمی منو نگران میکنه چون با یکم هزینه بیشتر +دوربینم به SLR خوبی میرسم و این یعنی بیرون ریختن پول بی زبان. ممنون میشم جواب بدید . از دوستان دیگه هم چنین ازمایشاتی رو کردن می خوام راهنماییم کنند؟با تشکر مجدد از همه عزیزان:)
    ویرایش توسط بهرنگ : Sunday 28 October 2007 در ساعت 16:08

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

canon powershot pro 1
    و یک واید انگل روی دوربین فیلم برداری canon MV 750
    که هر 2 باعث گیج شدن فکوس میشدند
    بهرنگ تشکر می‌کند.
    سام مقدم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Red face پاسخ: دوستان عزیزم منظور از مبدل تله,واید چیه؟

دوست عزیز

من خودم هر دو تای این کانورتور ها رو برای فوجی خریدم، سال 1381 به مبلغ 300 هزار تومان. برای فوجی اس 20 پرو، کانور تور های واید و تله رو تهیه کردم. برعکس کنون، من مشکل گیجی فکوس رو نداشتم. اون موقع به دلیل گرانی تجهیزات دوربین های اس ال آر کار خیلی دور از ذهنی نبود، ولی الان شما باید مبلغ خیلی زیادی رو برای این کانورتور ها هزینه کنید، و در آخر هم یه دوربین کامپکت داشته باشید با اما و اگر های اون.

نظر شخصی اینجانب این است که با وجود اس ال آر های ارزون قیمت مثل کنون 400 دی و نیکون دی 40، و ارزانی به نسبت لنز های این دوربینها که الان به سادگی و وفور قابل تهیه هستند، خرید این کانورتور ها و دوربین کامپکت کار خیلی جالبی نیست.

اگر فقط برای جشن تولد دوربین میخواستید جور دیگری توصیه میکردم، ولی چون کانورتور در نظر دارید یعنی کمی جدی به عکاسی نگاه میکنید پس باید کمی جدی تر هم فکر کنید.
    eksir، FarhadBahramii، بهرنگ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

950.000 تومان ؟؟؟؟؟؟؟:confused:

اشتباه تايپي بود يا جدي چنين قيمت بي منطقي دارد ؟

خوب اين بديهيه كه هر نوع لنزي كه با كانورتر بدست اومده باشه از لنز معادل SLR اش كیفیت بدتری داره. به نظر من پرداخت چنین رقمی اشتباه محضه.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

من هم فكر میكنم اگه رو Dslr سرمایه گزاری کنی بهتره
    البته باید رنج تله 800 رو فراموش کنی یا اینکه خیلی هزینه کنی
    رنج زوم کمتری عایدت میشه اما در عوض کیفیت خیلی بهتری رو داری که فکر کنم مهم تر باشه
    اگه به روز بخوای این دوربین و عوض کنی کانورتور ها هم کم و بش بی استفاده میمونه برایت اما لنز Dslr برات میمونه
    فکر کنم عقلانی تر باشه اگه میخوای عکاسی رو جدی بگیری که فکر کنم چنین قصدی داری
    سام مقدم

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

هر نوع تله کانورتر و واید انجلر وفیلتر های کلوزآپ ....که روی لنز بسته بشه .حالا میخاد بهترین و گرونترین هم باشه .باز ویکنت وحشتناک روی تصویر ایجاد میکنه
    من هم برای سونی 828هم برای r1 تهیه کرده بودم .کم کم داشتم از عکاسی بیزار میشدم :confused:

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط reza,n نمایش پست ها
    دوستان آیا این کانورترها در بازار پیدا میشه؟در ضمن حدود قیمتشون چقدره؟(البته در ایران)
    هر كدام در حدود 160 هزار تومان....

در برند سونی این قیمت حدود 130 هزار تومان است...البته برای دوربنی های سونی....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

با سلام خدمت دوستان عزیزم و همچنین سپاس فراوان از تمامی دوساتن که صادقانه به تمامی سئوالات پاسخ میدید و راهنمایی میکنید.
    حقیقتش رو بخواید من دو تا دوربین slr آنالوگ دارم(یکی یاشیکا و دیگری زنیت) منتهای مسئله جدیدا" تصمیم گرفتم که یه دوربین دیجیتال خوب بگیرم و مشکل هم اینه که مایه زیادی ندارم که بتونم یه دوربین slr بگیرم(چون فکر کنم حداقل 700 تومنی بخواد)تازه قیمت لنزهاشم که سرسام آوره!! خلاصه مستضعفیه و هزار درد.برای همین هم تصمیم گرفتم که فعلا" یه دوربین شبه slr بگیرم (البته فعلا", حالا تا کی یه مقداری دستم باز بشه خدا داند!!!!!) دوستان زیادی S5 رو بهم پیشنهاد کردند البته اگه در حال حاضر جوابگوی نیازهام باشه کافیه فقط تنها مشکلی که دارم اینه که چون قصد گرفتن عکسهای حیات وحش و ورزشی رو دارم میخوام تا حودی تله خوبی داشته باشه و بتونه جوابگو باشه گه دوستان میبینید که دنبال کانورتر میگردم علتش هم اینه که اگه یه زمانی نیاز مبرم پیدا کردم حدود قیمتشون و همینطور کار آیی هاشون دستم باشه. حالا دوستان عزیز میخواستم مشورت بگیرم به نظر شما جوابگو خواهد بود؟؟؟؟؟ ادر عین حال از تمامی دوستان ممنون که صادقانه راهنمایی میکنند.
    با سپاس فراوان رضا

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

مسیر تاپیک را منحرف نکنید. اگر سوال دیگری دارید یا در تاپیکی دیگر بپرسید، یا اگر تاپیک مربوطه اش نیست تاپیک جدید در جای مناسب ایجاد کنید. این تاپیک با توجه به عنوانش فقط درباره تعریف مبدل و حداکثر قیمتش و مقرون به صرفه بودش است. نه تمام داستان عکاسی و لنز و چه دوربینی بخرم.

اگر توقع حرفه ای و جدی برای عکاسی حیات وحش و ورزشی دارید، SLR-Like پاسخگو نیست.
    reza,n تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2