نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: راهنمایی جهت خرید لنز...

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

پیش فرض راهنمایی جهت خرید لنز...

سلام

من دوباره ببخشید تاپیک برا لنز زدم ولی به نتایج جدیدی رسیدم...

والله او اون تاپیک قبلی تا الان همش دارم تحقیق میکنم و میخواستم همون سیگما 75-300 رو بخرم...

ولی الان یه سری لنزی دیگه در این رده پیدا کردم...

اینا:

Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III: 174.000T
    Canon EF 80-200mm f/4.5-5.6 II: 153.000T
    Tamron AF 70-300 f/4-5.6: 145.000T

البته بین اینا تو مقایسه از همه بهتر همون سیگما هستش که خودم انتخاب کردم ولی بهتر از همشون Tokina AF 100-300mm f/4 AT-X I II هستش که همچیز در حد عالی هستش که قیمتشو من ندارم اگه کسی داره لطف کنه...

لنزهای دیگه سیگما هم در نظر دارم که قیمت ندارم اگه کسی اینارو هم داره قیمت بده:

Sigma 80-400mm f/4.5-5.6
    Sigma 100-300mm f/4

همشونم از نظر مینیموم دیافراگم یکسان هستن و از نظر قیمت هم همین طور از دیگر نظرها هم باز تقریبا مثل هم هستن فقط کیفیت کدوم بهتره من فکر میکنم کنن ولی شایدم این مدلهاش خوش کیفیت نباشه...

حالا راهنماییم کنید...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پسرجان یه تماس بگیر شرکت سی گل یا برو آویزون شو اونجا! خفتشون کن لیست قیمت لنزهاشو بگیر بگذار تو فروم! ما هم خبر دار شیم...
    ولی اگر حوصله نداری دنبال قیمت بری تو اینترنت قیمت دلاری جنس رو ببین معادلش اینجا دستت میاد... حالا نه قیمت دقیق ولی متوجه میتونی بشی که مثلا 1200 دلار رو اگر 1 ملیون بدن یا 1.3 برات خیلی فرقی نمیکنه... چون میبینی نمیتونی بگیری یا اگه بود 300 دلار حالا بالا و پایین میتونی روش فکر کنی...
    در مورد اون لنز 80-400 گمان میکنم بالای 1 ملیون باشه...
    تو تست هایی که من ازش دیدم کیفیتش پایین تر از 80-400 نیکون و 100-400 کنون بود ولی لرزه گیرش خیلی بهتر از اونا عمل میکرد!
    اینم چیزی که از لنزهایی که گفتی میدونم..
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    183

اتفاقا رفتم شرکتشون ولی بعد 13 باز میکنن...

درمورد کنونهایی که گفتم نظری ندارید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

حدود 8 سال پيش كه من عكاسي را شروع كردم طرفدار سر سخت لنز هاي زوم با فواصل متغير بسيار زياد بودم.مثلا براي دوربين زنيطم ميخواستم يك لنز سيگما 300-28 بخرم البته قيمتش كمي بالا بود.همان روز ها با چند نفر از عكاسان حرفه اي صحبت ميكردم ايشان به من گفتند.معمولا لنز هاي زومي كه فواثلا كانوي ان ها نوسان زيادي دارند عموما نمي توانند لنز هاي خوبي باشند چون در اين نوع لنز ها نور از تعداد زيادي عدسي عبور ميكنند و در اخر كار ممكن است تصوير مطلوبي را ارائه نكنند.
    البته اگر كيفيت عدسي ها فوق العاده بالا باشد ممكن است اين افت كمي نامحسوس شود و يا حت اصلا ديده نشود.البته اين نوع لنز ها داراي قيمتي هاي خيلي بالائي هستند.
    خب گذشته از اين صحبت ها يك چيزي خيلي مهم است در انتخاب لنز نوع كاربري شما از ان لنزاست.خب اگر علاقه اي به عكاسي خبري و يا ورزشي نداري يا اصلا در اين حيطه فعاليت نمي كني بهتر است از لنز هاي زوم استفاده نكني.
    چون لنز هائي كه فقط يك فاصله كانوي را ساپورت ميكنند داراي كيفيت بسيار بالائي هستند.
    حال ممكن است شما دوست داريد سريع عكس بگيريد و حال و حوصله تعويض لنز را هم نداري خب بهتر است از لنز هاي زوم استفاده كني كه نوسان فاصله كانوني كمي داشته باشند.
    مثلا شما از دون لنز در زمان هاي مختلف ارگ استفاده كني كارت راه ميافته مثلا لنز ها 80-28 و 200-80 چون لنز هائي همچون 400-80 و يا 200-28 دارداي وزن نسبتا سنگيني هستند و در همه جا كابرد ندارند.
    براي اينكه مجمعه لنز هاي خود را تكميل كني يك لنز تله ائينه هم تهيه كن.اين لنز ها به دليل عدم استفاده از عدسي داراي وزن و حجم بسيار كم و فاصله كانوني بسيار بالائي هستند.كيفيت نسبت خوبي هم دارند ولي درجه ديافراگم ان ها ثابت است
    يك حسني كه لنز ها كانن نسبت به ساير لنز ها دارند قطر نسبتا زياد اين لنز ها ميباشد كه باعث ميشود كه كيفيت عكس بالا تر رود.اين مطلب در عكس هاي نجومي بسيار محسوس هستند
    Braun SR2000 - Lenz--> Zoom28-70 Zoom70-210
    Zenit 122 -Lenz--> Wide 35 - Tele 80 - Tele 135 - Tele:300

مانند يك دوربين باشيد

به شفافيت لنز به دقت شاتر به خلوص ويزور و مانند ديافراگم هماهنگ

تشکر کرده
    4010

چندتا مورد به نظرم میرسه که بگم...
    لنز زوم بزرگترین عیبش شاید بزرگ شدن شکم عکاس باشه! ولی اگر بتونید لنز زوم با کیفیت تهیه کنید... از نون شب برا عکاسی واجب تره... و به گمان من لنز فیکس الان برای امور خاص استفاده میشه...
    به عنوان مثال شما تو هیچ لنز زومی دیافراگم 1.4 ندارید... ولی میتونید از دیافراگم 1.4 با کیفیت مناسب در لنز نرمال استفاده کنید...
    ولی مسایل و مشکلات زیادی خواهید داشت هنگام استفاده از این لنزها
    به عنوان مثال :
    تعویص لنز مشکلات زیادی برای شما به همراه خواهد داشت :
    1- کثیف شدن لنزها و غبار گرفتن درون لنز
    2-صرف وقت
    3-امکان از دست رفتن سوژه
    4-در دوربین های دیجیتال غبارگرفتن سنسور که مصیبت بسیار بزرگیه...
    5-امکان کادر کردن دقیق وجود نداره... چون در بسیاری حالت شما نمیتونید با جلو عقب رفتن کادر مناسب رو پیدا کنید...

اما لنز تله آینه ... شما از این لنز استفاده میکنید؟

مورد آخر اینکه 28-200 ها اصولا هیچ وقت بزرگ و سنگین نبودن... ولی مدل جدید نیکون و کنون اونها (و حتی سیگما و تامرون!) رو اگه بخواهیم جدا کنیم جزو لنزهای سبک تقسیم میشن...
    (البته 80-400 کمی بزرگه... و نکته دیگه اینکه اصولا لنزهای کنون از مشابه نیکون اونها بزرگتر هستن...)
    ویرایش توسط Arash : Tuesday 29 March 2005 در ساعت 19:31
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    183

والله من به عکاسی خبری خیلی علاقه دارم و اگه تو خونه بیکار باشم میزنم تو خیابون و خبری باشه عکس میگرم یا گزارش خبری از مناطق و مراسم و تعطیلات و... میگرم ضمن اینکه به عکاسی از حیوانات خیلی علاقه دارم که ایم لنزی که دارم احتیاجاتم رو برآورده نمیکنه و مثلا اگه بخوام از یه پرنده تو آسمون عکس بندازم اصلا با اون نمیشه... عکاسی پرتره هم خیلی دوست دارم...
    برای همین باید یه لنز زوم داشته باشم که سریع مقدار اندازه دلخواهم رو بدست بیارم (چون که نمیتونم خودم پرواز کنم(: و همین که مثلا از هر حیونی بخوای عکس بندازی یکم بری جلوش خوب در میره) باید یه لنز زوم داشته باشم اونم من یه زوم استاندارد نخواستم چون هم گرونه هم خودم یکی دارم بلکه من یه تله زوم میخوام (یعنی فاصله کانونیش 50 به بالا باشه) و حداقلشم 300 باشه.البته یه لنز تله برای دوربین زنیتم دارم که 200 هستش ولی خوب خیلی سنگینه و همیشه نمیتونم با خودم همه جا ببرم و اینکه وقت صرف فکوس کنم... من اصلا لنزی با فاصله کانونی بالا نخواستم حداکثر 70-300 به بالا...

تشکر کرده
    183

دیگه راهنمایی نمیکنید؟

تشکر کرده
    4010

والا دیگه چه راهنمایی؟ خودت همه چیزو میدونی... ما که نمیتونیم لنز اختصاصی بسازیم... لنزهای تله زوم ارزان قیمتی انتخاب کردی ... که نور خوب میخوان... باید تو نور روز باهاشون عکاسی کنی... مخصوصا با نگاتیو... با تله 300 هم بدون موتور اولتراسونیک فکر نکن میتونی عکاسی حیات وحش کنی و از شیرو پلنگ در حال پرواز عکاسی کنی... کیفیت ها رو خودت تو اینترنت چک کن بر حسب پولی که داری بهترین رو انتخاب کن... یا اصلا نکن! دوربین دیجیتالت رو بخر! همون پاناسونیکه... یا اصلا اونم نخر! جم کن یه DSLR بخر... مثلا d50 نیکون که داره میاد... یا اگه لنزهای کنونت رو میخوای 300 دی که احتمالا این روزا زیاد ارزون خواهد شد...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    183

ممنون از راهنماییت...
    راستی گفتین دی50. کیم میاد و قیمتش در چه حدود هستش و قیمت جدید 300دی الان چند هستش؟
    راستی یه تبریک هم میگم به مناسبت برنده شدن فتو بلاگتون... من همین امروز با خبر شدم و خیلی خوشحال شدم... ایول....

تشکر کرده
    4010

دی 50 گمان نکنم تا یه سال دیگه دست ما برسه...
    تو کار قیمت دوربین هم نیستم! از 300 دی بی خبرم... ولی گمان میکنم تا یکی دوماه دیگه قیمتش بیفته...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com