صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46
Like Tree11تشکر

موضوع: عکاسی در سبک های مختلف - سبک رمانتیک

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

پیش فرض عکاسی در سبک های مختلف - سبک رمانتیک

دوستان عزیز مجموعه مطالبی که در مورد سبک های هنری در سایت قرار داده شده با دقت تهیه شده و سعی کردم تا حد امکان موجز و روان باشه و از عکسهایی استفاده کنم که گویا باشه و به نظر من هر هنرمندی در هر رده و برای ایجاد هر اثر ارزشمند هنری لزوما باید تاریخ هنر و تاریخ سبک های هنری رو بشناسه. به جز اینکه به نظر خودم بحث بسیار جذابیه، دوست دارم جدای بحث سبکها در سایت که برای اطلاعات عمومیه، در فروم این بحث رو ادامه بدیم. با چند نفر از دوستان مشورت کردم و همگی استقبال کردند.
    از عزیزان علاقمند تقاضا می کنم طبق روال عادی مطالب رو با دقت مطالعه کنند و با توجه به خصوصیات هر سبکی که درعکاسی می تونه نمود داشته باشه( و خوب در خود مطلب ذکر می شه و نمونه هایی هم گذاشته می شه )عکسهایی رو تهیه و در این تاپیک قرار بدن تا همگی بتونیم نقاط قوت و ضعف کارهای خودمون رو در یک سبک خاص پیدا کنیم، چه بسا برخی از دوستان به عکاسی در سبک خاصی علاقه مند بشن و بتونن توانایی های خودشون رو در اون سبک خاص محک بزنن. و یا به مهارت های عکاسی خودشون پی ببرن.
    امید بداریم که انجام این گونه کارها باعث پیشرفت روز افزون همگی دوستان علاقمند بشه .
    مطلب اول در مورد سبک رمانتیک بود. برای هر سبک یک تاپیک باز میشه که عکسهای مربوط به سبک خاص در اونها قرار داده بشه .
    از دوستان عزیز خواهشی که دارم برای ایجاد نظم در عکسهای تاپیک، کلیه ی عکسهاتون رو به سایز 500 در 300 بگذارید و حتما save for web کنند. و اگر لازم به دیدن عکس بزرگتر بود لینک بدید.

به این خاطر که تاپیک سنگین می شه و از نظم ظاهری هم خارج می شه ( دوستانی که نمی دونن چطوری باید سایز و حجم عکس رو پایین بیارن سوال کنند بهشون پاسخ داده می شه، بعد عکس رو قرار بدن)
    این کار تمرکز و زمان لازم داره، عجله ای هم در کار نیست. اولین سبک ما رمانتیک بود. دوستانی که مطلب رو نخوندن اگر علاقمند هستند در این لینک بخونن تا بتونیم کار رو شروع کنیم.

http://www.akkasee.com/content/002428.php
    Saeed.gh.sh، eghanbarifard و Vahid.Yazdani تشکر می‌کنند.
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من بلد نیستم سایز و حجم عكس رو كاهش بدم میشه لطف كنید و بگید كه چطور میشه اینكار رو كرد؟
    Alireza Ilkhani
    Finepix S9500 Fuji

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض غلط املایی

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza421
    سلام
    من بلد نیستم سایز و حجم عكس رو كاهش بدم میشه لطف كنید و بگید كه چطور میشه اینكار رو كرد؟
    سلام اقای ایلخانی
    در نرم افزار فوتوشاپ عکس رو بازکنید و با کلیک راست کردن روی نوار ابی بالای عکس(یا با استفاده از منوی image)وانتخاب گزینه ی image size میتوانید سایز عکس را کوچک کنید.
    با استفاده از گزینه ی save for web در منوی file (یا فشردن کلیدهای ctrl+Alt+shift+s)و با استفاده از تنظیمات موجود در سمت راست پنجره میتوانید حجم فایل را کوچک کنید.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط tonino_baliardo : Friday 23 December 2005 در ساعت 00:05

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

خیلی عذر میخوام من فرق بین رمانتیسم و رمانتی سیسم رو متوجه نمیشم.اگه یه نفر توضیح بده خیلی ممنون میشم.

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

خانم نافذ ممنون از لطف شما و اطلاعات مفیدتون كه همیشه به درد بخور هستش . یه سوال داشتم . آیا تو عكاسی سبكی هست كه مستقیما با رنگ ها سر و كار داشته باشه ؟؟ به عنوان مثال دسته بندی رنگ ها تو عكس های مختلف . و هر بار یك رنگ خاص ... مثلا تو یك نوبت عكاسی فقط دنبال المانها و آبجكت هایی باشیم كه زرد باشن یا یه جورایی به زرد شباهت داشته باشن ؟؟ ( به عنوان مثال زرد رو عرض كردم البته ) ... من خیلی علاقه دارم اطلاعاتی در این مورد كسب كنم . نمیدونم تونستم منظروم رو درست برسونم یا نه ...
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

جناب غروی رمانتیسم و رمانتی سیسم به مکتبی هنری اطلاق می شود که شرح ِ آنرا خانم نافذ به طور مبسوط ارائه دادند ولی احیاناً اگر مقصود ِ شما رمانتی سیست باشد به هنر مند ِ پیرو ِ این سبک گفته می شود.
    ویشتاسب

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

هیچ تفاوتی بین رمانتیسم و رمانتیسیسم نیست. اصل کلمه ( Romanticism ) است. که به علت تلفظ های مختلف در زبان انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی به هر دو شکل تلفظ می شه ، و رمانتیک یا رمانتیسیست به پیرو مکتب رمانتیسم گفته میشود.
    و اما برای کم کردن سایز و حجم عکس در فوتوشاپ همونطور که دوست عزیزمون هم عرض کردن دو راه رو مجددا
    خدمت دوستان عرض می کنم:
    پس از باز کردن عکس مورد نظر،از منوی Image
    Image> image size > width = 500 - height = 300
    طول و عرض تصویر رو در قسمت مشخص شده به 500 و 300 تبدیل می کنیم و یا از منوی فایل:

File> Automate > fit image >500*300
    را انتخاب می کنیم و باز از منوی فایل گزینه ی save for web رو انتخاب می کنیم. بهتر است فرمت jpeg را انتخاب و

Quality را تا اندازه ای کاهش دهیم که کیفیت عکس تغییر نکند و حجم عکس به اندازه ی دلخواه تغییر یابد.

kamikam :این سوالی که شما مطرح کردید اتفاقا بسیار جالبه، در مورد خصوصیت کلی یک سبک باید عرض کنم که خیر سبکی نداریم که مستقیما روی رنگ خاصی تاکید داشته باشه، و سبک ها مجموعه ای از خصوصیات رو در بر می گیرن که مثلا در سبک امپرسیونیسم تاثیر آن یک لحظه می تونه در یک رنگ خاص خلاصه بشه، اما این بحث در رنگ شناسی و روانشناسی رنگها در سینماو عکاسی بحث بسیار گسترده و جالبی داره، هم از نظر تاثیری که رنگ بر مخاطب می گذاره و هم روانشناسی رنگها و شخصیت شناسی. که سعی می کنم مقاله ای رو هم در این مورد تهیه کنم که فکر می کنم مفید باشه.

و دیگه اینکه کماکان منتظر عکسهای رمانتیک دوستان هستیم! برای شروع اولین عکس رو خودم قرار می دم:
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Vahid.Yazdani و aminskate تشکر می‌کنند.
    ساناز نافذ
    ---------------

تشکر کرده
    0

ممنون از توضیحتون :) منتظر هستم ...
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

تشکر کرده
    0

اینم یه عكس از من در همین مورد ( رمانتیك ) . نظرتون چیه ؟ اصلا تو این سبك هست به نظر شما ؟
    Vahid.Yazdani تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از ساناز خانم و جناب غروی.
    Alireza Ilkhani
    Finepix S9500 Fuji

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین