صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 73
Like Tree106تشکر

موضوع: راهنمايي برای خرید دوربین SLR ارزان قیمت فیلمی

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

پیش فرض پاسخ: پیشنهاد برای خرید دوربین ارزان قیمت فیلمی ( حدود ۲۰۰ هزار تومان)‌

مرسی از پاسخ. یک پیغام خصوصی برایتان گذاشتم.

یک مقدار هم سرچ کردم و یک مقدار هم اطلاعات قبلی داشتم.

پدر من یک دوربین یاشیکا FR1 داشت که یک عالمه از عکسهای کودکی من و خواهرهام و بچه‌ّهای فامیل از این دوربین است. دوربین بسیار خوبی بود. می‌خواستم بدانم شما ایا اطلاعاتی از دوربین های کنتاکس و یاشیکا دارید.
    با توجه به اینکه بر روی این دوربین ها لنزهاس زایس با کیفیت فوق‌العاده نصب می‌شود و با توجه به اینکه این برند‌ها منقرض شده‌اند پس باید قیمت‌ آنها بسیار پایین باشد. کدام بدنه این برند‌ها خوب است. و آیا در ایران می‌شود پیدا کرد؟

دراینترنت در مورد پنتاکس ال ایکس هم خیلی خوب گفته اند هر چند من هیچ تجربه‌ای با این دوربین ندارم.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوست عزيز 200 هزار تومان براي دوربين فيلمي رقم بدي نيست و لازم نيست اينقدر عقب (به زمان دوربين هاي بدون وايندر و فوكوس دستي مثل FR-I ) برويد.

با اين رقم اگر فروشنده ي منصف پيدا كنيد مي توان از دوربين هاي سري EOS كنن ( اتو فوكوس و مجهز به وايندر) تهيه كنيد. حتا تا چندي پيش مي تونستيد آكبندشون رو هم با قيمت كمي بالاتر تهيه كنيد.
    platoali تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

راستش، زیاد برام اوتوفوکوس و ویندر و حتی نوردهی اتوماتیک مهم نیست. ولی خوب اگه باشند هم بد نیست. بیشتر دنبال یک دوربین سبک و در عین حال مفاوم می‌گردم. می‌خواهم دوربینی داشته باشم تا همراهم باشه و اگر هم افتاد یا ضربه خورد در مرحله‌ی اول بلایی سرش نیاد، اگر هم امد و مثلا شکست یا از همه مهم تر دزدیدنش زیاد غصه نخورم. حمل یک دوربین گرانقیمت و سنگین در طور روز خیلی سخت است.و غیر منطقی است.

این ۲۰۰ هزار تومان را از روی قیمت‌های اینترنتی حدس زدم اگر ارزان‌تر می‌شود خرید چه بهتر.

كاربر جديد sun_sky_shine آواتار ها
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط platoali نمایش پست ها
    راستش، زیاد برام اوتوفوکوس و ویندر و حتی نوردهی اتوماتیک مهم نیست. ولی خوب اگه باشند هم بد نیست. بیشتر دنبال یک دوربین سبک و در عین حال مفاوم می‌گردم. می‌خواهم دوربینی داشته باشم تا همراهم باشه و اگر هم افتاد یا ضربه خورد در مرحله‌ی اول بلایی سرش نیاد، اگر هم امد و مثلا شکست یا از همه مهم تر دزدیدنش زیاد غصه نخورم. حمل یک دوربین گرانقیمت و سنگین در طور روز خیلی سخت است.و غیر منطقی است.

این ۲۰۰ هزار تومان را از روی قیمت‌های اینترنتی حدس زدم اگر ارزان‌تر می‌شود خرید چه بهتر.
    به نظرم نیکون FM-10 گزینه خوبی باشه
    yaghoobi و platoali تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

کیفیت لنز برایم مهم است. سبکی و کوچکی دوربین هم برایم مهم است.

دراینترنت در مورد پنتاکس ال ایکس هم خیلی خوب گفته اند هر چند من هیچ تجربه‌ای با این دوربین ندارم.

دوربین های قدیمی پنتاکس به کوچکی و جمع و جوری معروف بودند. کیفیت لنز هم همین طور. پیشنهاد من

Pentax Super A + لنز 50 اف 4/1 ساخت 1983 نمونه عکس :

کد HTML:
    http://www.pbase.com/cameras/pentax/super_program
    البته سری مشابهش هم تو همین مایه هاست Me ME Super K2 KM ....

کد HTML:
    http://www.pbase.com/cameras/pentax

اگر شانس بیاورید ممکن است لنز 50 اف 2/1 سری فلزی را هم بتوانید پیدا کنید.

البته اتوفوکوس نیست اما نورسنج بسیار حساسی دارد سرعت شاتر از 15 ثانیه تا 2000/1 تنظیم به صورت دیجیتال.شاتر هم فلزیه و بندنه مقاومی داره چند بار تو دستم بود افتاده و یا ترمز کردم از روی صندلی افتاده. باطری هم AG13 می خوره (شبیه باطری ساعت) که ارزان و در دسترس است جفتی 1000 تومان توی سرما هم خالی نمی کنه بر عکس این باطری کپل هایی که برخی کنون ها و نیکون ها می خورند! که هم گران است هم زودتر تمام می شود و هر جایی ندارند توی سرما هم خالی میشه. (البته حالا کو سرما!)

قیمت هم فکر کنم ارزانتر از این حرف هاست. چون الان بیشتر دانشجو ها و هنرستانی ها می خرند و همه به توصیه اقوام و آشنایان خبره به دنبال کنون AE1 و امثالهم هستند و این ها خریدار ندارد.

بدنه های سری اتوفوکوسش هم هست سری پی بود چند وقت پیش دیدم با لنز های کیت حدود 130 150 هزار تومان بود.

محل خرید هم به نظر من پاساژ گیلان تور در خیابان صور اسرافیل.
    yaghoobi، farhad44، platoali و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Kavian.Karimi آواتار ها
    تشکر کرده
    6007

با سلام... آخرین پست این تاپیک مربوط به 2 سال قبله... اگر دوستان پیشنهادی با این قیمت (200 تومان) دارن ممنون میشم راهنمایی بفرمایند.
    آیا دوربین های زیر در تهران پیدا میشن یا خیر؟ اگر بله با چه حدود قیمتی...
    Pentax Super A
    Contax G2
    Konica Hexar Rf
    Nikon F4
    Yachica Electro 35 GSN
    Olympus 35(...)

كاربر همراه Kavian.Karimi آواتار ها
    تشکر کرده
    6007

نقل قول نوشته اصلی توسط Kurtkavian نمایش پست ها
    با سلام... آخرین پست این تاپیک مربوط به 2 سال قبله... اگر دوستان پیشنهادی با این قیمت (200 تومان) دارن ممنون میشم راهنمایی بفرمایند.
    Pentax Super A
    Contax G2
    Konica Hexar Rf
    Nikon F4
    Yachica Electro 35 GSN
    Olympus 35(...)
    ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند البته با قیمت تا 500 تومان هم کنار میاییم
    با تشکر

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

دلیل خاصی برای این انتخاب ها دارین؟
    اگر مورد خاصی مد نظرتون نیست به عقیده من
    بین تمام مکانیکی ها:
    nikon FM3a
    canon AE-1
    nikon FM10
    به دلیلی اینکه تمیزشون زیاده موارد نیکونی حتی آکبند هم دارند به ندرت
    قیمتشون هم به جز مورد اول زیر 300 باید باشه

اگر الکترونیک با اوتوفوکوس و غیره میخواهید به ترتیب اولویت:
    nikon F100
    nikon F80
    ...canon eos
    مورد اول و دوم رو یک سال و نیم قبل آکبندشون رو دیدم(اف 80 نو 450 بود اگر درست یادم مونده باشه) که شاهکاری هستند
    موارد سوم هم که کلی گزینه دارید
    اما در کل بهتره نیکون بخرید و سعی کنید از تولیداتی بخرید که تا این اواخر نوشون تو بازار بوده
    yaghoobi، ahmad.abaee و Kavian.Karimi تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط Kurtkavian نمایش پست ها
    Pentax Super A
    Contax G2
    Konica Hexar Rf
    Nikon F4
    Yachica Electro 35 GSN
    Olympus 35(...)
    super A که گیر نمیاد اما MEsuper تر و تمیز میتونید گیر بیارید با یه لنز نرمال اف 2.8 حدود 100 اما لنزهای پنتاکس هم سخته گیر آوردنش هم گرونن (مثلا وایداش خیلی به سختی پیدا میشه یا قیمتهای تخیلی میدن : 20 مم 1 میلیون )
    Contex هم تک و توک پیدا میشه(300-400) اما لنزهاشون خوب گیر نمیاد .
    کونیکا رو نمیدونم
    نیکون F4 هم تر و تمیزش پیدا میشه اما خب قیمتش کم نیست!نوش هم من دیدم که تا دو میلیون قیمت میدن!لنزهای نیکون هم که میدونید!نیکونن دیگه!
    یاشیکا و المپوس هم زیاده،باید بیایید بگردید تا یه تر و تمیز و خوبش رو گیر بیارید
    پیشنهادای دوست عزیزمون هم خیلی خوبه!بهشون فکر کنید .
    من باشم دوربین فیلمم رو با برندی میگیرم که بتونم لنزهای آنالوگ و دیجیتالم رو روی بدنه فیلم و بدنه دیجیتال استفاده کنم!
    در کل اگر قراره دو تا حلقه فیلم بگیرد و بعدش دوربین بره گوشه کمد،زیاد هزینه نکنید!با این قیمت فیلمها اصلاً صرفه نداره!هزینه ظهور و اسکن رو هم که به پرسه چاپ اضافه کنید،متوجه هزینه های این ژانر میشید .
    اما تجربه اش کنید!خیلی لذت بخشه!

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

کسی میدونه قیمت دوربین minolta x700 چقدره اگه تمیز باشه ؟
    بدون لنز البته
    و اینکه چه لنزایی براش در دسترس هست و حدودا چه قیمتایی دارن ؟

ممنون

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین