نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: یک دوربین آنالوگ مناسب

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

Question یک دوربین آنالوگ مناسب

دوستان سلام ، آشنای مسنی که هیچ سررشته ای از عکاسی نداره از من خواسته که یک دوربین براش بگیرم ، او کیفیت دوربین Canon 300x رو دیده و دوربینی می خواد با این کیفیت ؛ با توجه به این که این دوربین اندازه بزرگی داره و همینطور فکر می کنم خیلی برای کسی که کوچکترین آشنایی با عکاسی نداره مناسب نیست ، لطفا من رو راهنمایی کنید که یک دوربین مناسب برای این آشنا بخرم .
    متشکرم.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: یک دوربین آنالوگ مناسب

سلام
    1- در دوربین های فیلمی مهمترین پارامتر کیفیت، فیلم و لنز هست. من یه Canon AE1-Pro دارم که مال عهد بوقه. اما فکر نکم عکس های که با هاش می گیرم چیزی کمتر ار Nikon F6 داشته باشه. مسئله ای که هست دوربین خوب می تواند به تولید اکسپوژر دقیق تر به عکاس کمک کنه.
    2- بیشتر دوربین های عکاسی SLR جدید، در حالت اتوماتیک اینقرد خوب عمل می کنند که افراد آماتور هم بتوانند با آنها عکس های خوبی (فوکوس، نورسنجی و ...) بگیرنند.
    3- اگر دوست شما هدف عکاسی فیلمی به صورت بلد مدت دارند EOS 300x انتخاب مناسبی است. اما اگر حوصله یاد گرفتن را ندارند و صرف هدفشان Point & Shot است، دوربین های فیلمی و صد البته دیجیتالی compact با لنز هایی که دامنه مناسبی دارند را توصیه می کنم.
    4- البته با توجه به اینکه دوست شما مسن هستند، فکر نمی کنم حوصله دیجیتال و کامپیوتر و ... را داشته باشند.

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

من هم با گفته دوستمون موافقم و دوربینهای کامپکت خوب ( مثل پریما های کنون ) رو پیشنهاد میکنم.
    آریو مینوسپهر

تشکر کرده
    1099

راستش من هم نظرم روی دوربین های کامپکت آنالوگ با لنز زوم هست ولی آیا این دوربینها کیفیت خوبی دارند ؟
    یعنی می شه با 300x مقایسه شون کرد؟ یه جوری نشه من جلوی فامیلمون ضایع بشم !!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

300x?

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad Reza
    راستش من هم نظرم روی دوربین های کامپکت آنالوگ با لنز زوم هست ولی آیا این دوربینها کیفیت خوبی دارند ؟
    یعنی می شه با 300x مقایسه شون کرد؟ یه جوری نشه من جلوی فامیلمون ضایع بشم !!

همون طور که توضیح دادم نگران کیفت نباش. دوربین فیلمی فقط یک اطاق تاریک هست، نه چیزی بیشتر. حالا چرا همون EOS 300x رو انتخاب نمی کنی؟؟ فکر کنم رو حالت اتوماتیک عملکرد خیلی خوبی داشته باشه. من خودم اگر می توانستم قید لنز های FD ای را که دارم بزنم، قطعا خریده بودمش.

تشکر کرده
    1099

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha
    همون طور که توضیح دادم نگران کیفت نباش. دوربین فیلمی فقط یک اطاق تاریک هست، نه چیزی بیشتر. حالا چرا همون EOS 300x رو انتخاب نمی کنی؟؟ فکر کنم رو حالت اتوماتیک عملکرد خیلی خوبی داشته باشه. من خودم اگر می توانستم قید لنز های FD ای را که دارم بزنم، قطعا خریده بودمش.
    در مورد 300x فقط سایز بزرگشه که ناراحتم می کنه ( در مقایسه با دوربینهای کامپکت ) که فکر نمی کنم برای این دوستم به درد بخوره ؛ بهر حال هنوز انتخابم اونه مگر اینکه انتخاب مناسب تری پیدا بشه.