صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15
Like Tree14تشکر

موضوع: leica

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: leica

اگر قصد استفاده باشد؟ من گمان مي*كنم Fm3a نيكون ميتونه انتخاب خيلي خوبي براي استفاده اينچنيني باشه.
    كه نوي اون اصولا در بازار ما يافت ميشه...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

سلام!

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها
    ... اين دوربين چرا اينقدرگرونه ؟
    خب!* علتهای زیادی داره، یکی اینکه خیلی از قطعات ساخته مستقیم دست بشر هست و بعدش هم نظارت بر ساخت و تولید این دوربینها با بالاترین کیفیت انجام می*شه... اینکه همه قطعات از فلز و روکش بدنه گرفته تا تجهیزات مکانیکی همه از بهترین و مرغوب*ترین مواد و عناصر! ساخته می*شن و بعدش هم که بخاطر Status و بازاریابی عجیب Leica تمامی محصولات این شرکت یک وضعیت Collectible دارن، به خصوص دوربینهای Rangefinderش که همون سری M بشه. به هر حال دوربین آنالوگ چیزی جز یک جعبه سیاه نیست ولی خب شما ساعت عقربه*ای رو در نظر بگیرید، سواچ هست 100 هزار تومن، امگا یک و نیم مییون تومان و پتک فیلیپ 40-30 میلیون تومان! هیچکدوم هم از طلا نیستن ولی خب جدای از کیفیت ساخت و اینها توی دنیای امروز ما، «اسم» یک معانی خاصی پیدا کرده و تعریف «اسم» توی زبون عوض شده و از اون فقط برای نام*گزاری استفاده نمی*شه... حالا شما از آدمایی که فکر می*کنن اسمشون دهاتی هست بگیر بیا جلو تا اسم مکانها و جاهای عمومی و خصوصی تا Brand Nameها و امثالهم... اینهم یکی دیگه از تاثیرات پست مدرنیسم هستش، اول شروع می*کنیم یک صنعتی رو بوجود میاریم و سر مسایل تکنولوژیک و قیمت تموم شده و کیفیت محصول رقابت می*کنیم (دوره مدرن) بعد که همه اینها ردیف شدن یک عده*ای پیدا می*شن که ارزشهای کشف*نشده*ای تو چیزهای قدیمی پیدا می*کنن و یک سری صنایع و تجارت دور همین ایده درست می*شه و اینجاست که با استفاده از اسم یک محصولی رو (یا یک مجموعه محصولاتی رو) متمایز می*کنیم و ارزش فوق*العاده*ای براشون قایل می*شیم. همین می*شه که سال 2006 دوربینLeica M3 توسط eBay بریتانیا برترین ماسماسک (همون Gadget خودمون!) سال می*شه و از iPod و PSP و این جور چیزها بیشتر رای میاره.

http://whatdigitalcamera.com/news/Le...ws_101105.html

به هر حال من خودم به شدت طلبه داشتن یک سری از این محصولات اعلای Leica هستم ولی کو پولش؟*:)

بگذریم! حالا این بحث «اسم» و تاویل و هرمنوتیک و ارزش مجازی و اینها تو عکاسی هم خیلی می*تونه مهم و جالب باشه که خیلی خوب می*شد اگه تو یه تاپیک دیگه در موردش بحث می*کردیم...

ببخشید! خیلی پرحرفی کردم... در مورد نوآوری*های فنی لایکا خیلی خلاصه و ناقص و فشرده قبلتر توی http://www.akkasee.com/forum/showpos...1&postcount=21 نوشته بودم و یک دلیل دیگه هم اینکه خیلی از عکاسهای بی*نهایت معروف فقط و فقط از لایکا استفاده می*کردن!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba-N نمایش پست ها
    ...
    ... تصور هم نميكردم كسانی باشند كه دوربين Leica را برای كامل كردن كلكسيون عتيقه خود بخرند. تازه نه يكی چند تا ... !!!
    بله قربان، محصولات Leica یکی از محبوب*ترین collectibleهای دنیا هستن و یک بازار خاصی دارن، توی ایران هم چندتا کلکسیونر خوب هستن که یکیشون که یک پزشک محترمی هم هست (فکر کنم امسال کوچ کردن کانادا ایشون) نزدیک 35 ساله از همه جای دنیا Leicaهای تکی رو می*خرن و جمع می*کنن، آخرین باری که من دیدم ایشون تو 1گنجه*شون 28تا دوربین Leica داشتن که 3-4 از اونها واقعاً قیمتی بودن و ده*ها هزار دلار براحتی فروش می*رفتن همون موقع. البته ایشون یک کلکسیونر حرفه*ای بود که همه دوربینهاش شناسنامه داشتن و تاریخچه CLA و حتی با آقای شینترو دوست صمیمی بود و با هم (و با دوربینهای شینترو!) عکس داشت.

حالا قصه این آقای شینترو هم خیلی بلند و بالاست! ایشون یک رنگرز حرفه*ای هستن که مقیم توکیو هستن و به طور تخصصی فقط دوربینها و لنزهای لایکا رو رنگ می*کنن با کیفیت رنگ کارخونه (و یا حتی بهتر) که البته بابت هر رنگ آمیزی بین 400 تا 800 دلار هم اجرت دریافت می*کنن :) البته یکی دو نفر دیگه هم هستن مثل آقای تاکاهاشی که ایشون سه چهار برابر جناب شینترو می*گرین و یک کار هنری تحویلتون می*دن! یا یک نقاش دیگه تو آمریکا که اسمش یادم نیست! خلاصه!* سرویس*کارها و نقاشهای لایکا هم شهرت جهانی دارن و شما CLA (مخفف Clean, Lube, Adjust هست و به سرویس دوره*ای دوربینها می*گن که برای سالم موندن هر نوع دوربینی بی*نهایت لازمه، بررای لایکا بخاطر ساخت خوبش هر 10 تا 15 سال احتیاج هست ولی بخاطر چسبهایی که پشت ویزور هست و روغن*کاری و تنظیم شاتر (که همه شاترها احتیاج دارن) و تنظیم و کالیبره کردن دسته فوکوس لنز با نشونگر فوکوس ویزور برای سالم موندن و نگهداری بی*نهایت لازمه) رو که انجام می*دید یک رسید داره و هر موقع که از اون CLAکار خاص بپرسید می*ره تو پرونده*هاش و سریال دوربین شما رو در میاره و یک گزارش کامل از وضعیت دوربین شما تو همه دوره*هایی که سرویس کرده بهتون می*ده. یک M3 با سن 40 سال باید بین 2 تا 3 بار حداقل CLA شده باشه و هرچی CLA کار معتبرتر باشه و گزارش بهتری بده قیمت دوربین بالاتره... خیلی از دوربینهای خوبی که تو بازار ایران هم پیدا می*شن CLA مرتب شدن و خیلی*هاشون توسط CLAکارهای حرفه*ای و شناخته شده اروپایی. یک نفرم مثل اینکه تو تهران هست که خیلی تخصصی اینکارو می*کنه ولی من نه می*شناسمش نه از کیفیت کارش یا نظمش خبری دارم... به هر ترتیب لایکا قصه*ای داره دراز! ولی خب هنوز هم خیلی از عکاسهای خوب با M3 یا M8 یا حتی M8 دیجیتال فقط عکس می*گیرن و بخاطر لنزهای لایکا سراغ هیچ چیز دیگه*ای نمی*رن... خوب! پولشو دارن لذتشم می*برن دیگه.

... من به دليل اينكه دوربين Nikon FM3 نازنينم را ديگر ندارم، و در ضمن از لذت عكاسی با فيلم های سياه و سفيد همانند TMAX 100 و ILFORD 3200 و ... و ظهور آنها به هيچ عنوان نميتونم دست بكشم و دوربين فول مانوال سبك هم ميخواهم چون هميشه همراهم خواهد بود، و در آخر هم اينكه از سالهای نه چندان دور علاقه بسيار بسيار زيادی به دوربين های لايكا دارم، تصميم به خريد گرفتم. در ضمن يك دوربين Rangefinder روسی هم هنوز دارم (البته اين دوربين جوانی های پدرم بوده). ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اگر قصد استفاده باشد؟ من گمان مي*كنم Fm3a نيكون ميتونه انتخاب خيلي خوبي براي استفاده اينچنيني باشه. كه نوي اون اصولا در بازار ما يافت ميشه...

خوب، سری M که همه Rangefinder هستن و خرید سری R رو هم کسی توصیه نمی*کنه، ولی اگه Rangefinder بودنش براتون مهم نیست، من هم توصیه استاد آرش رو بی*نهایت قبول دارم، یک دوربین نو مثل FM3a که تو بازار هم هست رو خیلی خیلی ارزون*تر می*شه خرید و استفاده کرد ولی اگه دنبال Rangefinder نباشید...

خلاصه اينكه كاملا قصد خريد را دارم و صد در صد هم برای استفاده، برام اصلا مهم نيست شماره سريال آن 1 باشه يا 1 ميليون. فقط سالم باشه... :)
    خب!*همشون سالم هستن!* ولی اگه به واقع می*خواهید عکس بگیرید فقط توصیه من اینه که سراغ مدلهای جدید برید.با پولی که یه M3 متوسط می*شه خرید Leica MP رو می*شه نو خرید که تقریباً همون M3 هست ولی از سال 2003 ساختش شروع شده، سی*گل هم باید داشته باشه (من M8 و M7 رو می*دونم داشت و ازش خریدن دوستان) اگه هم ازش درست استفاده بشه و تمیز بمونه و سرویس بره 50 سال دیگه یک سرمایه خوبی برای خانواده می*شه... اما خرید M3 برای استفاده، خوب با همه سخت جونی و کیفیت ساخت بالای این دوربین بازهم احتمال خرابی*ش هست و بعدش هم حیفه چون یک Leica M3 تمیز با جعبه و همه چیز 20 تا 25 سال دیگه قیمت نجومی پیدا می*کنه و خیلی می*تونه ارزشمند بشه و خوب نیست که شما یک دوربین 40 50 ساله رو بخرید و ازش استفاده روزمره بکنید... یک نکته دیگه هم هست، خرید لایکا در حد کنار گذاشتن 2 یا 3 میلیون تومن نیست چون لنزهای الماریت یا سومیکرون که باید بخرید برای دوربین هم معقول و قابل استفادشون قیمتشون از یک میلیون شروع می*شه (دست دوم و ...) و شما یک 3 تومنی هم باید خرج لنز کنید که باز اگه نظر من رو می*خواهید این همه پول برای سیستم 35 میلیمتر ارزش نداره مگر اینکه تو کار کلکسیون کردن باشید... انگار که شما یک ساعت مچی بخواهید فقط برای اینکه ببینید ساعت چنده و بعد یک چیز خیلی گرون بخرید که نه بشه بیرون برد و نه بشه به دست بست! اگه می*خوهید پول یک دوربین فوق*العاده عالی و قابل استفاده و با اپتیک عالی و کیفیت بی*نهایت خوب رو بدید من نظرم روی مدیوم فرمت و Hasselblad هست. یک سیستمی هست که اولاً توی خود آنالوگ با دیجیتال رقابت می*کنه بخاطر سایز نگاتیو (سیستمهای 35 در مقابل دیجیتالهای امروزی حرفی برای گفتن ندارن با توجه به سایز خیلی کوچیک نگاتیو و اپتیکهایی که در اوج گرونی بازهم نمی*تونن معجزه بکنن رو این سایز ریز!) و بعد هم به راحتی به دیجیتال تبدیل می*شه و قیمتهای خیلی معقول تری هم داره و در همین حال خیلی هم خاص هست... حتی شما می*تونید از روی eBay یک Hasselblad از سریهای Special Edition بخرید با پوست چرمی یا پوست مار یا کروکودیل (که البته کار صحیحی نیست! من که دوست ندارم پوست یک حیوون بی*چاره رو بخاطر شیک بودن بگیرم دستم!) و با قاب طلا به قیمت 2 تا 4 هزار دلار بخرید که چیز بهتری از Leica درمیاد و اپتیکهای خیلی خوبی هم براش می*شه خرید... اما اگه دنبال 35 هستید و دنبال Rangefinder چه می*شه گفت؟ عشق هستش و راه فراری نداره! ولی بدونید که باید خرج کنید!*باید به شینتروها و امثال اونها آشنا بشید و باید پولهای زیادی بهشون بدید که دوربینتون رو براتون مثل نوعروس! نگه دارن! حالا خود دانید! FM3a رو می*شه با یک میلیون با یک لنز خوب ردیف کرد و هیچ مشکلی هم نداره، لایکا رو با 5 میلیون می*شه ردیف کرد و هزارتا هم دردسر داره. اما عشق......

اینها رو هم ببینید:
    http://www.leica-camera.us/photography/m_system/mp/
    http://www.leica-camera.us/photograp...m/starter_set/
    http://www.leica-camera.us/photograp...enses/465.html
    ویرایش توسط kakooch : Monday 19 February 2007 در ساعت 12:05
    Babak Borhani تشکر می‌کند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

كاوه خان

خيلي ممنون از توضيحات جامعي كه فرموديد

ولي واقعا فكر نميكردم كه دوربين هم ارزش كلكسيوني پيداكنه اونم با اين قيمتها

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اگر قصد استفاده باشد؟ من گمان مي*كنم Fm3a نيكون ميتونه انتخاب خيلي خوبي براي استفاده اينچنيني باشه.
    كه نوي اون اصولا در بازار ما يافت ميشه...
    نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها

خوب، سری M که همه Rangefinder هستن و خرید سری R رو هم کسی توصیه نمی*کنه، ولی اگه Rangefinder بودنش براتون مهم نیست، من هم توصیه استاد آرش رو بی*نهایت قبول دارم، یک دوربین نو مثل FM3a که تو بازار هم هست رو خیلی خیلی ارزون*تر می*شه خرید و استفاده کرد ولی اگه دنبال Rangefinder نباشید...
    دوستان ببخشيد دير جواب دادم خيلی سرم شلوغ بود،
    كاوه و آرش خان عزيز من تقريبا تا 9 روز پيش يك Nikon FM3a داشتم. دقيقا قصد داشتم يكی ديگه بخرم ييهوو اين تصميم رو گرفتم. چون هر طوری شده اگر الان هم نشد چند سال ديگه يك دوربين لايكا خواهم خريد. :rolleyes:
    كاوه خان من ديدم نزديك 900 تومان بايد پول يك FM3a و يك لنز وايد خوب بدم گفتم شايد بتونم با كمی اضافه تر يك لايكا بخرم، حالا نگو دست روی الماس گذاشتم. راستش را بخواهيد روی eBay خيلی موارد ديدم زير هزار دلار با يك لنز 50 و اكثرا هم M4 هستند. من اينها را ديدم گفتم شايد بشه اينجا با 1 يا 1،200 يكيشو خريد! تازه از خود eBay هم به راحتی امكان خريد دارم. ولی اعتماد ندارم به سالم بودن چيزی كه ميخرم و تازه تو كشوری زندگی ميكنيم كه اگر مشكلی پيش بياد به اين راحتی ها نميشه دنبالشو گرفت. تا حالا 1 بار هم سراغ eBay برای خريد نرفتم. ترجيح ميدم برای يك دوربين قديمی اينقدر پول ميدهم، از نزديك ببينم و بعد اقدام به خريد كنم. تا نظر شما چی باشه؟
    مجتبی ناظمی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

دو لینک در مورد لایکا, محصولاتش , نحوه تولید و کنترل کیفیت و ....

کد:
    http://elrectanguloenlamano.blogspot.com/2008/07/leica-magical-word-with-great-future.html
    http://elrectanguloenlamano.blogspot.com/2009/04/great-future-plans-for-leica.html
    Top-notch ultrasonic cleaning of Leica R polished lens elements previous to the intricate and computerized multicoating process

Steady quality control testing manual focus Leica R Lenses for axial and radial accuracy in rotation

80-200 اف 4 لایکا

هدیه یک لایکا M8.2 سفارشی از طرف دکتر اندریاس کوفمن به وودی آلن
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    nmroshan، Arash، Babak Borhani و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2