صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
Like Tree7تشکر

موضوع: فیلم مادون قرمز

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: فیلم مادون قرمز

جناب كاكوش، ضمن خوش آمد گويي، شما همت كنيد، ما هم به جنابعالي اقتدا ميكنيم. به هر حال بسيار بسيار از وجود و حضور شما خرسند و خوشحاليم و اميدواريم مانند خيلي از دوستان كم لطف نباشيد و ما را از حضورتان هميشه منتفع كنيد.

هر كاري ميكنيم بحث تكنيكال نكنيم نميشود! در مورد ديافراگمهاي بسته دغدغه اي ندارم چون دوربين هاي اس ال آر ديجيتال به علت اين كه از Ca زياد رنج ميبرند، تقريباً دو استاپ آخرشان به جاي اين كه شارپ تر باشد، از مشكلات زيادي رنج ميبرد كه حتي ميتوان از خيرشان گذشت. اين مشكلات در دوربين هايي با سنسور كوچك (كامپكت) اينقدر زياد است كه عملاً بسياري از آن ها ديافراگمهاي بسته تر از 11 يا حتي 8 را ندارند.

داريوش عزيز، جناب كاكوش حتماً استاد هستند و در اين زمينه شما را بيشتر راهنمايي ميكنند، اما دقت بفرمائيد كه بعضي از دوربين هاي فيلمي آماتور كانون براي تشخيص اينكه چه مقدار فيلم رد ميشود از يك ديود نوراني استفاده ميكنند كه روي فيلم مادون قرمز تاثير مخربي دارد، چون مطلب قديمي است، حضور ذهن ندارم كه چه مدل هايي، اما به راحتي قابل استخراج است.
    yasin-m تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    دقت بفرمائيد كه بعضي از دوربين هاي فيلمي آماتور كانون براي تشخيص اينكه چه مقدار فيلم رد ميشود از يك ديود نوراني استفاده ميكنند كه روي فيلم مادون قرمز تاثير مخربي دارد، چون مطلب قديمي است، حضور ذهن ندارم كه چه مدل هايي، اما به راحتي قابل استخراج است.

من برای ثبت مادون قرمز از Canon EOS 300V و F1 استفاده می کنم. و در جستجویی که در اینترنت کردم خوشبختانه این دو مدل مشکلی نداشتند.
    در مورد فیلم هم به یکی از بستگانم سفارش دادم 20 حقله کداک برایم بفرستند. فعلا منتظرم فیلم ها به دستم برسه.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

سلام!

شما با ایلفورد تماس گرفتید و نداشتند؟ من به غیر از اونها بقیه جاهایی که ممکن بود رو چک کردم و نداشتن.
    چه فیلمی گفتید بفرستن براتون؟ دقت کنید که اگه Isoش بالا هست X-ray روش فاگ می*ندازه. با اینکه خود من تا بحال حتی با پنج شش بار X-ray کردن یک فیلم به مشکلی بر نخوردم اما فیلم ایزو بالای مادون قرمز خیلی خیلی حساسه :) خودتون به زودی می*بینید :)

در عوض! یه خبر خوب. در حین گشتن دنبال فیلم مادون قرمز یه جا تعدادی 120 و 35 سیاه و سفید کروموژنیک پیدا کردم. می*دونید که فیلمهای کروموژنیک مونوکروم فیلمهای سیاه و سفیدی هستن که با C-41 ظاهر می*شن و خیلی هم فاین گرین هستند و اگه برای کار جدی به سیاه و سفید فاین گرین احتیاج دارید جوابتون همینجاست. من Ilford Xp-2 پیدا کردم و تمام 120هاشو خریدم و یه تعدادی 35. الان فکر کنم 20 حلقه 35 باقی*مونده که با توجه به اتمام تولید این فیلمها (فکر کنم در کره خاکی، من الآن هیچ شرکتی رو نمی*شناسم که هنوز از اینا تولید کنه) فرصت خوبی برای خداحافظی با این فیلمها باشه. البته اینها هم یه چند ماهی از تاریخشون می*گذشت ولی تو یخچال نگهداری شدن و من خودم دو حلقه رو دادم ظهور و هیچ مشکلی نتونستم تشخیض بدم. به هر ترتیب اگه کسی می*خواهد حتماً بخره! من خودم دارم وسوسه می*شم برم بقیش رو هم بگیرم :) فروشگاه قصر دوربین داره تو ناصر خسرو - جوانمرد - پلاک 250 تلفنشون هم هست 33964108 آقای شبانلویی معروف!
    yasin-m تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

راستی!*من گفته بودم فیلمهای کروموژنیک دیگه تولید نمی*شن اما الآن شانسی دیدم که کداک هنوز BW400CN رو می*سازه. تو ایران کداک سخت پیدا می*شه قبلاً یه جایی بود داشت. باید شمارش رو پیدا کنم ببینم هنوزم تو این کار هستن یا نه. کسی نمایندگی تهرانشون رو نمی شناسه؟ تو سایتشون که یه آدرس دوبی هست:
    IRAN

MIDDLE EAST/AFRICA REGIONAL OFFICE
    UNITED ARAB EMIRATES
    Kodak Entertainment Imaging
    c/o Kodak (Near East) Inc
    P.O. Box 11460
    Dubai, UAE
    Phone: +971 4 4074 253
    Main Ph.: +971 4 3444 910 Ex 253
    Mob (UK) +44 7850 717248 or (Dubai) +971 50 843 1438
    Fax: +971 4 3447 627 / +971 4 344 7033

من با اینا حالا تماس می*گیرم فردا ببینم تو ایران کی کاراشونو می*کنه و اینکه چطوری می*شه خرید کرد ازشون.

اون شماره هم 22276000 بود. به اینها هم زنگ می*زنم.

کداک فیلم مادون HSI رو هم داره که البته من باهاش کار نکردم ولی شنیدم خیلی خاصه. اون رو هم می*پرسم.
    مرسی - کاوه.
    yasin-m تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

سلام
    میدونم این تاپیک خیلی قدیمیه
    اما در مورد عکاسی مادون قرمز چند تا سوال داشتم
    برای چه منظوری این عکاسی انجام میشه؟
    منبع تابش مادون قرمز چیه؟ پرژکتور مادون قرمز استفاده میشه؟
    آیا نمونه عکساش هست؟ اگر دارید لطف کنید اسکن کنید تا علاقه مندان مثل من ببینند .
    باز هم خیلی ممنون

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_janzade نمایش پست ها
    سلام
    میدونم این تاپیک خیلی قدیمیه
    اما در مورد عکاسی مادون قرمز چند تا سوال داشتم
    برای چه منظوری این عکاسی انجام میشه؟
    منبع تابش مادون قرمز چیه؟ پرژکتور مادون قرمز استفاده میشه؟
    آیا نمونه عکساش هست؟ اگر دارید لطف کنید اسکن کنید تا علاقه مندان مثل من ببینند .
    باز هم خیلی ممنون
    فکر کنم دیدن این تاپیک به پرسش هایتان پاسخ دهد

http://www.akkasee.com/forum/showthr...light=infrared
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2