صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25
Like Tree40تشکر

موضوع: ورود دوربين حرفه اي ممنوع !!!!

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: ورود دوربين حرفه اي ممنوع !!!!

سلام
    منم در حافظیه و سعدیه با سه پایه عکاسی کردم و هیچ مشکلی نبود.
    حتی در حافظیه چون ماشینو جای بدی پارک کرده بودم و میخواستم یه سر به ماشین بزنم ، دوربین و سه پایه رو چند دقیقه ای به نگهبان سپردم. اتفاقا آدم بسیار محترمی بود و خیلی هم تحویل گرفت و چیزی هم نگفت.
    Babak Borhani تشکر می‌کند.

كاربر همراه mazdak آواتار ها
    تشکر کرده
    409

سلام
    البته من هم در اینجا این مساله رو دیدم.اجازه نمیدن از بعضی جاها با سه پایه عکاسی کرد.
    مزدک مطهری

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

سلام

من در این 3 سال اخیر از جاهای دیدی کشورهای مختلف عکاسی کردم
    باید عرض کنم که در اکثر جاهای که در اشل سرزمین عجایب ما بودند ( البته 10 ها بار بزرگتر ) عکاسی ممنوع بود با سه پایه که حرفشم نمیزنم در اکثر مالهای بزرگ عکاسی ممنوع است . داخل فروشگاه ها عکاسی ممنوع است و خیلی از پارکها برای بردن دوربین عکاسی حرفه ای و فیلم برداری مبلغی جدا چارج میشدید حتی در پارک ارکیده از عکاسی از بعضی ارکیده ها برای هر شات مبلغ جداگانه ای میگرفتند. در خارج حتی برای گرفتن یک شات از مردم خیابان باید فرمی تهیه کنید و از ایشان مبنی براین که رضایت دارند در عکس شما باشند ( عکسهای شهر و اجتماعی ) امضا بگیرید . تا هنگامی که عکستان را برای فروش در هر آژانسی در نت گزاشتید از طرف سوژه مورد نظر مورد داد خواست قرار نگیرید.
    عکاسی منهای هنرش مسائل کپی رایت و حقوقی فراوان دارد و حتی من فکر میکنم در ایران این محدودیتها کمتر به چشم میخورد . چون نه پولهای کلان در میان است و نه کپی رایت به معنی واقعی وجود دارد . در ایران مانند بیشتر کشورهای جهان اسلام البته کمی تند تر مورد نوامیس هست که من با توجه به اینکه از فرهنگ و مذهب ناشی میشود به آن احترام میگزارم . ولی طبق گفته دوستمنون اگر بخاطر عکاسی از نوامیس مردم در شب با حالت بالب متهم شدید واقعا کم لطفی نگهبانان است . که من فکر میکنم در هنگام دیدن شاتها برای عکاس موردی پیش نخواهد آمد.
    Babak Borhani تشکر می‌کند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

aphrodite دوست عزيز

اين واقعا" نو برش است آدم شاخ در مياره!!!!!!!

می گفت دوربین شما حرفه ایه و مردم شکایت میکنند که چرا از ناموس و زن اونها عکس میگیرید( جالبه که من خودم خانم هستم) چون قدرت زوم این دوربین ها زیاده ، ولی اجاره می داد هر گونه سایبرشاتی وارد بشه طفلک نمی دونست علم پیشرفت کرده و سایبرشات ها قدرت زوم بالایی دارند.
    sibsabz جان

البته باغ پرندگان و دلفین کیش مکانی است خصوصی که برایش میلیاردی خرج شده و
    به نظر من کسی که این خرج رو کرده حق داره حق کپی رایت تصویر برداری از اونجا رو مال خود بدونه.
    در زير همان تابلو نوشته شده است " اين مكان عمومي مي باشد و در حفظ و نگهداري آن كوشا باشيد از دادن تنقلات به پرندگان جدا" خوداري نمايد و ..... "

درست است كه شركت آقاي حسين .... براي پارك و جزيره كيش خرج كرده و با ساخت چند هتل مجلل از جمله كوروش افتصاد جريزه را يكباره زير و رو كرده است ولي آيا اين براي ايشان اعاده حق مي كند. دوربين برداريد و در هتل داريوش هم اقامت داشته باشيد آن وقت از هتل هم نتوانيد عكايس كنيد

amirt2006 جان

منم در حافظیه و سعدیه با سه پایه عکاسی کردم و هیچ مشکلی نبود.
    به نظر من شانس آوردي و اقبالت بلند بوده است من يك دوربين داشتم با لنز 28-135 فقط اشتباه كردم كه هود لنز روي آن بود آن وقت به چشم آنها " گنده " آمد . به قول آقاي ياري "عکاسان در سراسر دنیا لباس‌هایی با عنوان "Tripod is not a Gun" رو بپوشن! یعنی سه پایه تفنگ نیست!" تفنگ هم همراهم نبود از تهران يادم رفته بود ببرم

CastrolGT جان

من هم اينها را مي دانم و هدف من هم از مطرح كردن اين موضوع در خواست از دوستان بابت اين موضوع است كه يك فانون كلي براي عكاسي وجود دارد در اين شكي نيست ولي آن كجاست ؟ من مطمئن هستم خيلي از دوستان اين قانون را نمي دانند حتي يكبار هم نديده اند ولي مجازات تخطي از اين قانون گريبان گير همه ما حداقل يكبار شده است . آيا جاي براي خواندن ، ديدن ، شنيدن ، براي اين قانون عكاسي سراغ داريد دوستان من مشتاق هستم كه آن را فرا بگيريم . همش نمي شود كه ياد بگيريم كه نقاط طلاي چيست ؟ نور سنجي چگونه است و ... .

عكاسي در پارك ممنوع ، در مهماني و عروسي ها ممنوع (بار ها مطرب ها و نوازندگان به مردم هشدار مي دهند عكس و فيلم نگيريد موبايل خاموش دوربين خاموش وگرنه !!!!!؟ ). در برخي از مكان هاي عمومي ممنوع . در داخل سالن هاي ورزشي و تفريحي ممنوع . پس دوربين را برداريم و به تنهاي برويم به داخل جنگل و بيايان و كوه و صحرا كه هيچ آدمي زادي براي آن قانوني تعريف نكرده است .

مثل اينكه خيلي داغ كرده ام خلاصه دوستان اگر قانون تدوين شده و معتبري در اين زمينه سراغ داريد يا كتاب و جزوه و يا سايت معتبري به من و شايد ديگر دوستان كه بعد ها به اين انجمن و تاپيك مراجعه مي كنند قرار دهيد تا همه استفاده كنيم تا بتوانيم پايبند به آن باشيم و از نا آگاهي ما برخي افراد سود جوي و بر خورد سليقه اي نكنند.

كاربر جديد vooroojak80 آواتار ها
    تشکر کرده
    24

Exclamation پاسخ: ورود دوربين حرفه اي ممنوع !!!!

دوستان من ديدم اينجا جاي مناسبيه كه يه تذكر خيلي مهم رو بدم.
    به صورت خيلي جدي اين روزها كسايي كه عكس مي گيرن از حوادث رو مي گيرن و كمترين هزينه ش خورد شدن دوربينتون زير پاهاشونه. من تو اين دو روز دو نفر رو به طور خاص ديدم كه با لباس شخصي ريختن سر عكاس و دوربين slr نازنينشو جلو چشاش خورد كردن و خودشونم سير كتك زدن.
    گرچه عكاسي از شهر اين روزها خيلي هيجان انگيزه و شايدم خيلي تاريخي و ماندگار؛ اما كسايي كه نمي تونن مثل من خودشونو كنترل كنن واسه عكاسي () خيلي حواسشون جمع باشه.

يك آقاي عكاسي ديروز با ديدن من و دوربين تو درگيريا گفت برو از پشت بوم يا طبقات ساختمون بگير. هم خطر نداره هم قشنگ تر نشون مي ده. كاملا نصيحت خوبي بوده برا من :) حالا شايدم يكي از دوستان همينجا بوده از اتفاق p:

ملاكشون هم همونجور كه دوستان مي گن داشتن دوربين بزرگ تره. با موبايل و كامپكت ها خيلي كم كار دارن. خلاصه مواظب باشين.
    rezakh و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    محمد كمالي
    Lovely 500D Canon, 18-55 Kit. Seeking for new Lens

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

بهترین انتخاب دوربین کامپکته توی اینجور مواقع .چون عکاس خبری به خبر موجود در عکس بیشتر اهمیت میده تا کیفیت فوق العاده.
    دیروز یکی دونفر رو دیدم (خانم) معلوم بود 5Dدارن با ۷۰-۲۰۰ .نفهمیدم چه بلایی سرشون اومد
    خطراتی که فکر میکنم:
    لمپن هایی که توی این هیرو ویری به فکر دزدی هستند
    کسایی که از عکاسی خوششون نمیآد
    شلوغی بی قانونی (مثلا یهو همه به یک سمتی فرار میکنن)
    اهمیت نداشتن کیفیت و نور پردازی

پس منطقیه که کامپکت استفاده کنید
    من SX 200 و LX3 پیشنهاد میکنم
    Simaei، partow، AslanAslan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

حالا من یه خاطره تعریف کنم یه کم بخندیم:
    چند هفته پیش قرار شد رییس جمهور بیاد ورامین. ماهم گفتیم خب هر ده سال چند بار یه رییس جمهور به کویر ورامین(با عرض پوزش از دوستان ورامینی) میاد؟ بریم استقبالش تا دلش نسوزه(لطفا سیاسی برداشت نکنید منظورم چیز دیگست.)
    بگذریم... منم دوربینم رو برداشتم و راه افتادیم. دم استادیوم تختی که رسیدیم ، داشتن کسایی رو که وارد میشدن یازرسی میکردن. دوربین من هم درسته حرفه ای نیست ولی یه کم گنده است. سربازه گیر داد گفت نمیشه. گفتم نترس بابا بمب نیست! من رو برد پیش مافوقش و بعد هم یه چند تا شات واسشون گرفتم و دل و روده دوربینم رو هم ریختم بیرون...پاشون رو کردن تو یه کفش که نمیشه. من هم گفتم خب لابد به خاطر مسایل امنیتی نمیگذارن. رفتم و دوربینم رو تحویل امانتداری دادم. برگشتم و رفتم تو دیدم واویلا...
    رفقام دوربینهای چند صد مگا پیکسلی شون رو برده بودن تو، اونوقت من یه دوربین زپرتی 6 مگا رو نتونستم ببرم!
    البته از لحاظ اندازه فرقی نداشتند ها!!
    خلاصه برگشتم بیرون، دوربینم رو گرفتم و از یه گیت دیگه بردمش تو. باز یه سرباز دیگه گیر داد که نمیشه!!!آقا چشمت روز بد نبینه سرباز قبلیه من رو دید خفتم رو گرفت و...
    بالاخره بعد از یه ربع با پادرمیونی سرهنگ.....(مافوق خودشون بود) که آدم باحال و خوش برخوردی هم بود ولمون کردن که بریم.
    منم واسه اینکه عقده ای نشم با دوربین موبایلم تا تونستم عکس گرفتم!!!!!!!!!
    rodentia تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها

پس منطقیه که کامپکت استفاده کنید
    من SX 200 و LX3 پیشنهاد میکنم
    LX3 یا ZS3 ؟
    ₪ ??D?? ₪
    محمد

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

نقل قول نوشته اصلی توسط CastrolGT نمایش پست ها
    سلام

من در این 3 سال اخیر از جاهای دیدی کشورهای مختلف عکاسی کردم
    باید عرض کنم که در اکثر جاهای که در اشل سرزمین عجایب ما بودند ( البته 10 ها بار بزرگتر ) عکاسی ممنوع بود با سه پایه که حرفشم نمیزنم در اکثر مالهای بزرگ عکاسی ممنوع است . داخل فروشگاه ها عکاسی ممنوع است و خیلی از پارکها برای بردن دوربین عکاسی حرفه ای و فیلم برداری مبلغی جدا چارج میشدید حتی در پارک ارکیده از عکاسی از بعضی ارکیده ها برای هر شات مبلغ جداگانه ای میگرفتند. در خارج حتی برای گرفتن یک شات از مردم خیابان باید فرمی تهیه کنید و از ایشان مبنی براین که رضایت دارند در عکس شما باشند ( عکسهای شهر و اجتماعی ) امضا بگیرید . تا هنگامی که عکستان را برای فروش در هر آژانسی در نت گزاشتید از طرف سوژه مورد نظر مورد داد خواست قرار نگیرید.
    عکاسی منهای هنرش مسائل کپی رایت و حقوقی فراوان دارد و حتی من فکر میکنم در ایران این محدودیتها کمتر به چشم میخورد . چون نه پولهای کلان در میان است و نه کپی رایت به معنی واقعی وجود دارد . در ایران مانند بیشتر کشورهای جهان اسلام البته کمی تند تر مورد نوامیس هست که من با توجه به اینکه از فرهنگ و مذهب ناشی میشود به آن احترام میگزارم . ولی طبق گفته دوستمنون اگر بخاطر عکاسی از نوامیس مردم در شب با حالت بالب متهم شدید واقعا کم لطفی نگهبانان است . که من فکر میکنم در هنگام دیدن شاتها برای عکاس موردی پیش نخواهد آمد.
    جناب ملکیان تا جاییکه من اطلاع دارم داشتن فرم امضا شده که بهش اصطلاحا Model Releases گفنه میشه برای عکسهای تبلیغاتی و تجاری لازم هست اما برای عکسهای اجتماعی وخبری که صرفا جنبه اطلاع رسانی و هنری دارن اصطلاحا Editorial گفته میشه هیچ نیازی به فرم و اجازه نامه ندارن مگر اینکه فردی خودش مخالف عکاسی ازش باشه.

با تشکر

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

نقل قول نوشته اصلی توسط alishadi نمایش پست ها
    جناب ملکیان تا جاییکه من اطلاع دارم داشتن فرم امضا شده که بهش اصطلاحا Model Releases گفنه میشه برای عکسهای تبلیغاتی و تجاری لازم هست اما برای عکسهای اجتماعی وخبری که صرفا جنبه اطلاع رسانی و هنری دارن اصطلاحا Editorial گفته میشه هیچ نیازی به فرم و اجازه نامه ندارن مگر اینکه فردی خودش مخالف عکاسی ازش باشه.

با تشکر
    البته توی ایران تقریبا از این فرم ها خبری نیست. بعضی ها کلا به لنز دوربین حساسیت دارن!:cool: تا احساس میکنن که یکی داره ازشون عکس میگیره یا فیلم(فرقی نمیکنه کجا باشه و توی چه وضعیتی.حتی توی استادیوم!) فوری از کوره در میرن و فرم که هیچی،دوریبین جناب عالی رو هم باطل می نمایند!
    Ali Shadi تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین