صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
Like Tree40تشکر

موضوع: ورود دوربين حرفه اي ممنوع !!!!

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

پیش فرض ورود دوربين حرفه اي ممنوع !!!!

سلام

دوستان چند روز وقت پيش در جزيره كيش پارك پرندگان و دلفين ها در ورودي آن نوشته شده بود" ورود دوربين عكاسي و فيلمبرداري حرفه اي ممنوع مي باشد".!!!!

ملاك تشخيص هم همان دربان ها و كنترل كنندگان بليط و ... مي باشد. اگر لنز بزرگ داشته باشي و با هود خلاصه اگر ابعاد دوربين و لنز كمي به چشم آنها درشت بياد مي گويند كه حق بردن به داخل را نداريد . سئوال اينجاست آيا در همه جاي دنيا به اين صورت عمل مي شود يا در اين نقطه از كشور سليقه اي . من شنديده ام كه در تايلند پارك پرندگان و گل وجود دارد و هيچ ممنوعيت هم براي ورود دوربين نيست ؟ البته به نقل از برخي از دوستان كه مشرف شده اند به آنجا ؟ براي ورود برخي از موزه ها هم براي ورود دوربين بايد پول جداگانه پرداخت كرد البته در اروپا برخي نقاط به اين صورت بودو يك برچسب مي دانند كه به دوربين نصب شود و در مكانهاي هم كه نمي شود عكاسي كرد در واقع ممنوع بود با تابلو راهنما هشدار داده بودند چه با فلاش و چه بدون فلاش عكاسي ممنوع !!! (به دليل قدمت و ... ) . فقط در موزه ها به اين صورت بود من در هيچ كجاي ديگر نديدم .

من براي عكاسي با آنها در كيش صحبت كردم گفتند كه اگر مجوز داشته باشم مي توانم براي عكاسي از پرندگان اقدام كنند ولي مكان آن را براي گرفتن مجوز اعلام نكردند . به سازمان منطقه اي كيش مراجعه كردم آنها هم اظهار بي اطلاعي كردند و اصلا" در باغ نبودند و اعلام كردند آنجا مربوط به بخش خصوصي مي باشد و به ما مربوط نيست به شركت مربوطه هم مراجعه شد و اعلام كردند كه مجوزي داده نمي شود اگر هم داده شود اين شركت قرارداد جديد با شركت هاي تبليغاني جديد نمي بندد صبر كنيد تا مزايده كه اعلام خواهد شد شركت كنيد و ... . هرچه گفتيم ما شخص هستيم و براي خودمان عكاسي مي كنيم قبول نكردند ؟ حالا سئوال اينجاست چي بايد كرد آيا اين طرز برخورد و اعمال سليقه اصولا" درست مي باشد ؟؟ موزه ها به دليل نور و فعل و انفعالاتي كه ممكن است بر روي اجسام رنگ و .. به وجود بيايد ممنوعيت دارد ولي محيط باز و حيات وحش هم آيا شامل مي شود .

اصلا" ماده قانوني وجود دارد يا خير ؟؟ دوستان اگر مي دانند راهنمايي كنند چون اين رفتار براي من كه خيلي سنگين آمد هم پول بدهم و هم كلي توي صف باشيد و دست آخر هم چون دوربين دستت است حق ورود نداري . :confused:
    Sina.J تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    52

پیش فرض پاسخ: ورود دوربين حرفه اي ممنوع !!!!

چند ماه پیش، اسکات کلبی برای یک سمینار که اگر اشتباه نکنم برای معرفی فتوشاپ CS4 بود، به دوبی رفته بود. اون هم تعریف می‌کرد که چطور یک مامور پلیس، دوربین برادرش را به دلیل قرار داشتن روی سه پایه توقیف کرده بود. در حالی که خود اسکاتی به دلیل عکاسی روی دست مشکلی پیدا نکرده بود!
    او پیشنهاد داده بود که عکاسان در سراسر دنیا لباس‌هایی با عنوان "Tripod is not a Gun" رو بپوشن! یعنی سه پایه تفنگ نیست!
    متاسفانه این برخوردهای سلیقه‌ای در اغلب کشور‌های عقب‌مانده فرهنگی به چشم می‌خورد.
    Saeed.gh.sh، AslanAslan، ghanbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

آرامگاه حافظ هم نوشته عکاسی روی سه پایه ممنوع!

دلیلش رو پرسیدم گفتن اگر اینجور باشه پوستر درست میکنید می فروشید.گفتم مگه بده؟ پس اینهمه پوستر رو کی گرفته گفتن اونا اجازه دارن اگه شمام پوستر بزنی دیگه پوستر های اونا رو کسی نمیخره

خلاصه ما مجبور شدیم .تاکید می کنم مجبور شدیم سه پایه رو یواشکی ببریم تو که فقط شد یک شات بگیرم و بعدشم اومدن گرفتنمون...
    AslanAslan و ghanbar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

درود بر شما

این مسئله تازه ای نیست اساسا اگر اجازه میدادند باید تعجب میکردیم. درست است که من ندیدم در پارکی از عکاس جلوگیری به عمل آید اما خوب این مملکت قراره مارو با همین توهین ها و همین توجیه های ( شرمنده از به کار بردن این واژه ، شاید به دلیل انتخابات کمی قاطی کردم و کنترل ندارم) در پیتی ، به رستگاری برسونه.
    من هم با این مشکل روبه رو شدم سال پیش که رفته بودم پارک دلفین ها و کلی با عامل مربوطه صحبت کردم باورتون نمیشه که به چه توجیهاتی دست زد . می گفت دوربین شما حرفه ایه و مردم شکایت میکنند که چرا از ناموس و زن اونها عکس میگیرید( جالبه که من خودم خانم هستم) چون قدرت زوم این دوربین ها زیاده ، ولی اجاره می داد هر گونه سایبرشاتی وارد بشه طفلک نمی دونست علم پیشرفت کرده و سایبرشات ها قدرت زوم بالایی دارند.
    در کل توجیهاتی آورد که نگذاره من دوربین رو ببرم . ( البته من عاشق هیجانمو اقدام به گرفتن فیلم پنهانی کردم که برام گرون تموم شد!)

ولی در کل از عکس های تبلیغاتی می ترسن ( این ترس منظور ، خوف نیست بلکه می خوان هزینه بگیرن ، که البته کاش هزینه میگرفتن برای ورود دوربین های حرفه ای به قول خودشون!)
    به منم گفتن مجوز بیار ، برای اینکه می دونن این یک توجیه قابل قبوله و شما هم در اون جزیره نمی تونید از جایی مجوز بگیرید.

منم دلیل این سیاست رو نفهمیدم ، مهم اینه که تو این مملکت هر کی زورش بیشتره ، هر کار دلش میخواد میکنه و این دیگه برای همه ما عادی شده مگه نه؟!!!
    GITANE، mreza1001، ghanbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

چرا تو پارک های معمولی هم باید شانستون خوب باشه تا بتونید راحت کار کنید.

2 بار تا حالا هم تو پارک به جرم عکاسی از نوامیس مردم روی سه پایه و با سرعت بی در شب گرفتنم!

تو همین تهران پارک گفتگو.
    GITANE و akimora تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

..هفته پیش بچه-ها را بردم سرزمین عجایب دوربین هم همرام بود دو سه شات عکس از بچه ها گرفتم که یهو دو نفر سراسیمه و دوان دون رسیدند با بیسیم و غیره که شما اجازه ندارید عکس بگیرید پرسیدم چرا گفتند بری اینکه اجازه نداری از دستگاهها عکس بگیری مگر اینکه مجوز داشته باشی
    توضیح دادم که من عکس دستگاههای شما را میخوام چیکار من از بچه ها عکس میگیرم و نمونه عکسها را که نشان دادم قانع شدند که از بچه ها عکس گرفتم و خلاصه کوتاه آمدند :confused:

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

پرنده گان و خزندگان به این اجماع رسیدند که بعضی مواقع هنگام لقاح ازشون عکاسی میشه بنابریان اعتراض کردند و به اعتراضشون اثر داده شد
    اون موقع که من رفتم در واقع چیزی برای عکاسی وجود نداشت .توری ها انقدر بهم تنیده بودند که عکاسی از اونها غیر ممکن .درضمن کلی هم ۳ پایه و دوربین و لنز برده بودم که بی مصرف موند
    GITANE، Ali Shadi و AslanAslan تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

دوستان عکس برداری با فلاش از بعضی از حیوانات مشکلات زیستی براشون بوجود میاره
    این نکته را از یک زیست شناس شنیدم
    reza-ngg تشکر می‌کند.
    وحید بیگدلی

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

البته باغ پرندگان و دلفین کیش مکانی است خصوصی که برایش میلیاردی خرج شده و
    به نظر من کسی که این خرج رو کرده حق داره حق کپی رایت تصویر برداری از اونجا رو مال خود بدونه.

ولی مقبره حافظ خیلی غیر منطقی به نظر میاد.
    جهت حالگیری هم شده رو دست یه عکسایی میگیریم که حالشون گرفته شه !!
    AslanAslan و mh.noori تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    600

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    البته باغ پرندگان و دلفین کیش مکانی است خصوصی که برایش میلیاردی خرج شده و
    به نظر من کسی که این خرج رو کرده حق داره حق کپی رایت تصویر برداری از اونجا رو مال خود بدونه.

ولی مقبره حافظ خیلی غیر منطقی به نظر میاد.
    جهت حالگیری هم شده رو دست یه عکسایی میگیریم که حالشون گرفته شه !!
    البته من چند وقت پیش حافظیه و آرامگاه سعدی ساعتها با سه پایه عکاسی کردم و موردی هم پیش نیومد
    Babak Borhani تشکر می‌کند.
    سعید عامری

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین