صفحه 4 از 30 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 300
Like Tree352تشکر

موضوع: كالیبره كردن مانیتور و مشكلات من

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

پیش فرض پاسخ: كالیبره كردن مانیتور

آقا فرهاد عزيز،

چند مورد را راجع به مانيتورهاي LCD عرض كنم:

- همواره اين مانيتورها را بايد در حداكثر رزلوشن آنها استفاده كنيد. چون در اين مانيتورها اندازه و تعداد پيكسل ها ثابت است و تغيير رزلوشن به صورت نرم افزاري و مجازي رخ مي دهد. يعني اينكه رزلوشن تنظيمي جديد را در همان حداكثر رزلوشن نمايش مي دهد. به تعبيري مانند ريسايز تصاوير مي ماند. به همين علت در رزلوشن هاي پايين كيفيت تصوير به شدت افت مي كند. اين افت كيفيت را در نمايش متون بهتر تشخيص مي دهيد. حداكثر رزلوشن مانيتور شما 1280x1024 است.

- نسبت طول به عرض مانيتورها دو گونه است. مانيتورهاي Narrow (مثل مانيتور شما) نسبت 4:3 و مانيتورهاي Wide نسبت 16:10 دارند. به همين علت اعداد رزلوشن استاندارد آنها هم داراي همين نسبت ها هستند. ولي در ميان همه رزلوشن هاي استاندارد همين 1280x1024 استثنا است چون اين رزلوشن نسبت 5:4 دارد. به همين علت براي اينكه اين رزلوشن در مانيتور شما بگنجد، پيكسل هاي آن (مجموع سه ديود RGB) مربع نيست و مستطيل شكل است. بنابراين، در مانيتورهايي كه رزلوشن پايه آنها 1280x1024 است اگر از رزلوشن هاي كمتر استفاده كنيد، علاوه بر اينكه كيفيت تصوير افت مي كند، نسبت طول و عرض تصاوير هم به هم مي ريزد. اگر شما از همان حداكثر رزلوشن استفاده كنيد به طور معمول نبايد مشكلي داشته باشيد.

- براي كاليبراسيون رنگي مانيتور شما يك نرم افزار از خود سامسونگ براي شما گذاشته شده كه بايد به صورت مرحله به مرحله دستورات آن را اجرا كنيد و مانيتور را تنظيم كنيد. از نظر عملكرد مثل ديگر نرم افزارهاي كاليبراسيون مانند Adobe Gamma است. اگر شما همين نرم افزار را استفاده كرده ايد، توجه كنيد كه به تنظيمات Default كه از قبل آماده شده توجهي نكنيد و خودتان با راهنمايي همين نرم افزار اقدام به تنظيم نماييد.

موفق باشيد.
    roovigital، farhad44، Kavan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر همراه expose آواتار ها
    تشکر کرده
    294

پیش فرض پاسخ: كالیبره كردن مانیتور و مشكلات من

سلام خدمت همه بخصوص دوست بسیارگرامی جناب فرهاد عزیز.
    همانطور كه در پست قبل خود هم عرض كردم این مشكل رو میتوان با نرم افزارهای ارائه شده به همراه مانیتور ( بهمراه درایور مانیتور عرضه میگردد) و یا نرم افزارهای دیگری كه عمدتا" Monitor/Display calibration Software نامیده میشن بطور ابتدائی و نه خیلی حرفه ای حل کرد.
    در صورت تمایل و یا اصرار به کالیبره کردن مانیتور بصورت کاملا" حرفه ای نیاز به ابزاری به نام Monitor/Display Calibration Tool هست که معتبر ترین سازنده آن شرکتی است بنام " DataColor " بانام تجاری " ColorVision " محصولات این شرکت منحصرا" جهت انجام تنظیمات تخصصی مانیتور و پرینتر میباشد.
    این ابزار که بصورت شیئی عنکبوت مانند است پس از قرارگرفتن( چسباندن) به صفحه انواع مانیتور و دریافت اطلاعات نوری/طیفی به آنالیز تخصصی رنگ،گاما،کنتراست و روشنائی پرداخته و اطلات را با دیتابیسی که در نرم افزار همراه ابزار ارائه شده مقایسه و بطور کاملا" خودکار پرینتر/مانیتور را تنظیم مینماید.
    تا حدود اطلاعات این حقیر، امکان تهیه این ابزار چه در ایران و چه در امارات مقدور نمی باشد. اما چنانچه دوست یا یکی از بستگان در امریکا و یا اروپا زندگی میکنند میتوانید سفارش خرید را به ایشان بسپارید.:biggrin:

این مطب را از اینرو عرض کردم که بنده مدت زیادی است که چه در ایران و چه در امارات به هرسو سر کشیدم تا شاید یافت همی شود اما 100 افسوس که مفید واقع نگردید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به محصولات این شرکت و چگونگی کارکرد و همچنین آدرس فروشندگان به سایت زیر مراجعه فرمائید :

کد:
    http://www.colorvision.com/product-mc.php
    درصورت موفقیت در خرید حقیر را فراموش نفرمائید.:::big grin:::
    Simaei و farhad44 تشکر می‌کنند.
    پویان احمدی اصل

!My Gears
    فوتوبلاگ

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

پویان جان یه مانیتور در پیتی 270 تومنی كه این چیزا رو نمی شه براش تهیه كرد :biggrin: با نرم افزار خود مانیتور كه به نتیجه ای نرسیدم.
    expose تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه expose آواتار ها
    تشکر کرده
    294

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

پویان جان یه مانیتور در پیتی 270 تومنی كه این چیزا رو نمی شه براش تهیه كرد :biggrin: با نرم افزار خود مانیتور كه به نتیجه ای نرسیدم.
    اختیار دارید فرهادجان.
    مانیتور شما مانیتور بسیار خوبی است. بطور کلی موضوع کالیبره کردن مانیتور جهت تطابق با رنگهای واقعی در مورد همه مانیتورها صادق است.
    به همین دلیل قیمت ابزارهای چون ColorSpider Pro به بیش از 230$ میرسه. این موضوع بیانگر این نکته است که کالیبره 100% مانیتور بسیار تخصصی است.
    به هرحال جهت حصول به نتیجه سریعتر میتوانید از نرم افزار زیر استفاده کنید.

کد:
    http://www.hex2bit.com/products/product_mcw_dl.asp
    مطالعه وب سایت زیر نیز خالی از لطف نیست:
    کد:
    http://www.normankoren.com/makingfineprints1A.htm
    پ.ن : من در صدد تهیه این ابزار همانطور که عرض کردم هستم و اخیرا" سفری در پیش دارم که امید وارم بتوانم در آنجا این وسیله را تهیه کنم. البته پیرو مکاتبات با نمایندگی شرکت Datacolor آدرس و قیمت رو هم دریافت کردم.
    حال باید دید تا آن موقع از پرداخت این هزینه منصرف میشوم یا خیر.
    اما در صورت تهیه با توجه به اینکه افتخار همسایگی با جنابعالی را دارم, در خدمتتان خواهم بود.
    ویرایش توسط expose : Sunday 11 November 2007 در ساعت 12:15
    farhad44 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    پویان احمدی اصل

!My Gears
    فوتوبلاگ

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    78

پیش فرض پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

با سلام و ادای احترام به همه دوستان

مانیتور من

LG FLATRON L1932 P

این مونیتور LCD هست و نوزده اینچ می باشد

آیا میتوانم برای انجام پست پروسس وآماده کردن عکس برای چاپ

نهایی از این مونیتور استفاده کنم

بهترین وکم خرج ترین راه برای کالیبره کردن این مونیتور چی هست

راستش نمیخوام مونیتور رو عوض کنم و میخوام حتی الامکان

از همین مونیتور استفاده کنم چون راستش

فلوس لا موجود

لطفا من را راهنمایی کنید

با تشکر

ما بر خدا توکل میکنیم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

سلام
    قبل از هر چیز از منوی مانیتورتون از قسمت SETUP گزینه White Balance رو اجرا كنید، حتما متوجه میشید كه تراز سفیدی بخوبی انجام میشه و تا حدی نگرانی از عدم كالیبراسیون رو كم تر میكنه
    zednax تشکر می‌کند.

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سلام... من به مشکلی پیدا کردم که فکر میکنم از تنظیمات مانیتور باشه....
    قبلا؛ وقتی که موس رو به گوشه سمت راست و بالا که دکمه close اونجا هست، میبردم، دقیقا موس روی این دکمه قرار میگرفت، یعنی هرچقدر دیگه موس رو به سمت گوشه تصویر میبردم، دیگه بیشتر حرکت نمیکرد و گوشه دکمه close میموند. اما نمیدونم چه اتفاقی افتاده که انگار یه فضای خالی در سمت راست مانیتور ایجاد شده که موس رو هرچقدر به سمت راست تصویر بکشم، از دید من که صفحه مانیتور باشه خارج میشه، ولی دقیقا معلوم نیست که کجاست... نمیدونم تونستم منظورم رو درست برسونم یا نه... حالا مشکل اینه که قبلا برای بستمن یه پنجره خیلی سریع موس رو میبردم گوشه ی بالا و سمت راست و یه کلیک میکردم، اما الان که موس رو میبرم گوشه سمت راست، یه جائی بیرون از دید من قرار میگیره و وقتی کلیل میکنم، مثل این میمونه که روی desktop کلیک کردم و صفحه deselect میشه بجای اینکه بسته بشه...
    محمد منتظری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    78

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_exme نمایش پست ها
    سلام
    قبل از هر چیز از منوی مانیتورتون از قسمت SETUP گزینه White Balance رو اجرا كنید، حتما متوجه میشید كه تراز سفیدی بخوبی انجام میشه و تا حدی نگرانی از عدم كالیبراسیون رو كم تر میكنه

دوست من مانیتور من گزینه وایت بالانس نداره

:confused:

ما بر خدا توکل میکنیم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط zednax نمایش پست ها
    دوست من مانیتور من گزینه وایت بالانس نداره

:confused:
    نمیدونم والا!!! مدل L1752S و مدل های مشابه این گزینه رو داره. تمام منوی setup رو چك كردید؟ وقتی وارد این منو میشید چند بار كلید auto\set رو از روی بدنه مونیتور فشار بدید تا گزینه های بعدی بیاد بالا. چون تو اكثر مدلهای ال جی كه من دیدم هست.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    سلام... من به مشکلی پیدا کردم که فکر میکنم از تنظیمات مانیتور باشه....
    قبلا؛ وقتی که موس رو به گوشه سمت راست و بالا که دکمه close اونجا هست، میبردم، دقیقا موس روی این دکمه قرار میگرفت، یعنی هرچقدر دیگه موس رو به سمت گوشه تصویر میبردم، دیگه بیشتر حرکت نمیکرد و گوشه دکمه close میموند. اما نمیدونم چه اتفاقی افتاده که انگار یه فضای خالی در سمت راست مانیتور ایجاد شده که موس رو هرچقدر به سمت راست تصویر بکشم، از دید من که صفحه مانیتور باشه خارج میشه، ولی دقیقا معلوم نیست که کجاست... نمیدونم تونستم منظورم رو درست برسونم یا نه... حالا مشکل اینه که قبلا برای بستمن یه پنجره خیلی سریع موس رو میبردم گوشه ی بالا و سمت راست و یه کلیک میکردم، اما الان که موس رو میبرم گوشه سمت راست، یه جائی بیرون از دید من قرار میگیره و وقتی کلیل میکنم، مثل این میمونه که روی desktop کلیک کردم و صفحه deselect میشه بجای اینکه بسته بشه...
    با سلام
    درسته سوال قديميه گفتم شايد پاسخش بدرد كس ديگه اي هم بخوره اگه مشكل آقاي منتظري حل شده باشه تا الان:
    من تست كردم يه امكان اينه كه پنجره در حال كار شما تعيين اندازه شده و حداكثر نيست يعني اگه دگمه maximize رو در كنار همان close يه بار كليك كنيد اين مشكل حل ميشه
    با تشكر
    آذري

صفحه 4 از 30 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین