صفحه 4 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 208
Like Tree440تشکر

موضوع: معرفی اپلیکیشن های عکاسی {اندروید ، ios و...}

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1334

منظورم اینه که کابل usb همراه دوربین با یک تبدیل میکرو یو اس بی جواب میده .....
    جواب:ظاهرا بله.کابل مورد اشاره هم چیزی جز این نیست.به شرط داشتن قابلیت usb host
    ممنون

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط aro1355 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بدونم شما از این برنامه استفاده کردید؟با تبدیل مورد اشاره USB OTG adapter ؟یا مستقیم؟
    من استفاده كرده ام. با استفاده از رابط OTG. البته گوشي من (HTC Desire HD) قابليت استفاده از OTG‌ را ندارد ولي با لطايف الحيل متصلش كردم! (با Unlock و روت كردن گوشي و استفاده از رام كوك شده كه Kernel مناسب براي استفاده از OTG دارد و استفاده از يك كابل Y و باتري قلمي كه با آن جريان برق مورد نياز USB تامين مي شود زيرا HTC Desire HD قادر به اين كار نيست)

برنامه بسيار خوب و كاربردي اي است. لينك دانلود آخرين ورژن آن را اينجا گذاشته ام.
    aro1355، m.a.i، D.Daneshmand و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Rahimizadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    4549

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    یک سوال که مرتبط با این تاپیک است:
    یکی از نیازمندی‌های من که شاید برای دوستان دیگر نیز پیش آمده باشد این است> من یک فولدر در کامپیوترم دارم که عکس‌های نهایی آماده شده‌ام را در آن قرار می‌دهم. از سوی دیگر می‌خواهم یک فولدر عکس مشابه نیز در Device داشته باشم که به محض اینکه عکس جدیدی در فولدر کامپیوتر قرار می‌دهم، به صورت خودکار Sync شود و در فولدر Device نیز قابل مشاهده باشد.

برای این منظور روشهای مختلفی را آزموده‌ام : از سینک خود iDevice تا گوگل درایو تا دراپ‌باکس و ... هر کدام نقصی دارند. یکی باید فولدر خاصی برایش تعریف شود و دیگری خودکار نیست و مشکلات دیگر

آیا برای دوستان چنین نیازی بوجود آمده است و راه‌حل خوب و ساده‌ای برای آن پیدا کرده‌اند؟

ممنون
    خب با این پست جناب علیرضا مجیدی (یک‌پزشک) جناب دکتر روشن نیز به خواسته‌ی خود می‌رسند:
    من اپلیکیشن Younity را تست کردم. خیلی راحت، سریع و کار راه‌انداز است. از wifi برای استریم کردن بهره می‌‌برد. بعد از اینکه فولدر مورد نظر را به نرم‌افزار معرفی می‌کنید دیگر نیاز به هیچ کار اضافه‌ای نیست فقط کافیست فایل‌های‌تان را درون آن فولدر بگذارید! خِلاص! (به قول بوشهری‌ها)
    بر روی مکینتاش و ویندوز قابل نصب است.
    ویدئو، موسیقی و فایل‌های متنی را هم نشان می‌دهد ولی فقط فرمت‌های رایج عکس را پشتیبانی می‌کند.
    نقص‌اش این‌است که می‌بایست حتمن کامپیوتر یا لپ‌تاپ‌تان روشن باشد...

به نقل از یک‌پزشک:
    - علاوه بر وای فای از طریق اینترنت هم می‌توان فایل‌ها را دانلود کرد. بنابراین از دفتر کارتان می‌توانید یک فایل ورد را دانلود کنید. (البته در صورت روشن بودن کامپیوتر منزل و دسترسی آن به اینترنت!)
    - امکان اشتراک یک فایل در شبکه‌های اجتماعی و یا شبکه خود Younity یا ایمیل آن هم وجود دارد.
    - البته Younity امکانات پخش ویدئویی کاملی ندارد. اما امکانات پایه‌اش قابل قبول هستند.

برای اطلاع بیشتر: +
    نسخه‌ی مکینتاش
    نسخه‌ی ویندوز
    اپلیکیشن برای آیفون و آیپد و آیپاد
    ویرایش توسط M.Rahimizadeh : Thursday 29 August 2013 در ساعت 14:15
    nmroshan، evejaj، m.a.i و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رحیمی‌زاده

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

دوستان سلام

اپی میخواستم برای سیستم عامل اندروید که اگزیف عکس رو هنگام نمایش نشون بده ایا هم چنین اپلیکیشنی هست ممنون میشم اگه لینک دانلودش رو بزارید.
    ویرایش توسط mohamad.k : Friday 30 August 2013 در ساعت 18:57

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    دوستان سلام

اپی میخواستم برای سیستم عامل اندروید که اگزیف عکس رو هنگام نمایش نشون بده ایا هم چنین اپلیکیشنی هست ممنون میشم اگه لینک دانلودش رو بزارید.
    سلام

روی عکسی که میخواین Exif رو مشاهده کنید منو رو بزنید > Properties.
    اگر از این دقیق تر میخواین برنامه ی DSLR Dashboard بسیار دقیق هست که لینک موتور استفاده کننده ی Exif هم در خود برنامه هنگام اجرا قرار داده شده.
    aro1355 و mohamad.k تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1334

سلام
    جناب چگینی توضیح مفیدتون سوال دیگری ایجاد کرد.جریان کابل y و باطری چیه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    من استفاده كرده ام. با استفاده از رابط OTG. البته گوشي من (HTC Desire HD) قابليت استفاده از OTG‌ را ندارد ولي با لطايف الحيل متصلش كردم! (با Unlock و روت كردن گوشي و استفاده از رام كوك شده كه Kernel مناسب براي استفاده از OTG دارد و استفاده از يك كابل Y و باتري قلمي كه با آن جريان برق مورد نياز USB تامين مي شود زيرا HTC Desire HD قادر به اين كار نيست)

برنامه بسيار خوب و كاربردي اي است. لينك دانلود آخرين ورژن آن را اينجا گذاشته ام.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط aro1355 نمایش پست ها
    سلام
    جناب چگینی توضیح مفیدتون سوال دیگری ایجاد کرد.جریان کابل y و باطری چیه؟
    سلام
    برای ارتباط بین دستگاهی که به وسیله USB و از طریق رابط OTG به گوشی موبایل وصل می شود لازم است که گوشی تلفن جریان الکتریکی پورت USB را تامین کند. بعضی گوشی ها چنین امکانی را ندارند یعنی به پورت USB برق نمی دهند. به همین دلیل امکان اتصال به دستگاه های دیگر از طریق USB را ندارند. رابط OTG در واقع یک سیم رایط است که یک سر آن فیش Micro USB (برای اتصال به گوشی موبایل) و یک مادگی USB برای اتصال به دستگاه های دیگر مانند دوربین DSLR است. با توجه به این که گوشی من قادر به تامین برق کابل OTG نبود بایستی به ترتیب دیگری عمل می کردم. نتیجتاً یک کابل اتصال DVD Writer اکسرنال خریدم (کابل Y). این کابل در یک سر دارای دو اتصال USB (یکی برای اتصال به کامپیوتر و یکی برای تغذیه کمکی DVD Writer) و در طرف دیگر یک فیش مینی USB برای اتصال به DVD Writer است. من رابط OTG را به گوشی وصل کردم، فیش USB کابل Y را به OTG فیش تغذیه کابل Y را به شارژر موبایل و فیش Mini USB را به دوربین و همه چیز درست شد. البته قبل از آن لازم بود که گوشی را دستکاری کنم. چون گوشی من قابلیت OTG نداشت (به دلیل عدم برق دهی به پورت USB) بنابر این در سیستم عامل آن نرم افزارهای مربوطه وجود نداشت و به همین دلیل اصلاً نرم افزار DSLR Controller روی آن نصب نمی شد. من گوشی را Unlock کردم (قفل نرم افزاری که سازنده گوشی روی آن می گذارد تا نتوان سیستم عامل (رام) آن را عوض کرد را بر داشتم) و بعد یک سیستم عامل دستکاری شده که در نرم افزار آن امکانات لازم برای اتصال OTG وجود داشت روی آن نصب کردم. بعد نرم افزار DSLR Controller نصب شد و با مختصر دستکاری های نرم افزاری (با کمک Kernel Tuner) و سیم Y و ... که قبلاً شرح دادم کار کرد.
    مسئله بعدی این بود که شارژر موبایل و برق همه جا دردسترس نیست بنابر این با سه باتری نیم قلمی و یک شارژر باتری خور قدیمی برق مورد نیاز را تامین کردم و فیش برق خروجی آن را به ورودی DC یک USB HUB وصل کردم. این USB HUB دارای مدار حفاظتی است که باعث می شود جریان برق هر یک از پورت های USB از 500 میلی آمپر تجاوز نکند و دوربین و موبایل آسیب نبینند. نتیجتاً سیم تغذیه کابل Y را به جای شارژر موبایل به USB Hub (که توسط باتری تغذیه شده است) وصل کردم و خلاص.
    البته تمام این کارها برای این بود که من یک گوشی اندروئید جدید نداشتم وگرنه با خرید یک رایط OTG ده هزار تومانی قضیه حل بود و نیاز به هیچ کار دیگری هم نبود!
    ارادتمند
    Saadat، mh.noori، aro1355 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

نقل قول نوشته اصلی توسط D.Daneshmand نمایش پست ها
    سلام

روی عکسی که میخواین Exif رو مشاهده کنید منو رو بزنید > Properties.
    اگر از این دقیق تر میخواین برنامه ی DSLR Dashboard بسیار دقیق هست که لینک موتور استفاده کننده ی Exif هم در خود برنامه هنگام اجرا قرار داده شده.
    با تشکر از راهنمایی تون اما هر چه گشتم سایتی برای دانلود پیدا نکردم اقلب مجانی نیستن اگر مرحمت بفرماییدلینک دانلود آن را هم بگذارید ممنون میشوم

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

من اپلیکیشن Younity را تست کردم. خیلی راحت، سریع و کار راه‌انداز است. از wifi برای استریم کردن بهره می‌‌برد. بعد از اینکه فولدر مورد نظر را به نرم‌افزار معرفی می‌کنید دیگر نیاز به هیچ کار اضافه‌ای نیست فقط کافیست فایل‌های‌تان را درون آن فولدر بگذارید! خِلاص! (به قول بوشهری‌ها)
    بر روی مکینتاش و ویندوز قابل نصب است.
    ویدئو، موسیقی و فایل‌های متنی را هم نشان می‌دهد ولی فقط فرمت‌های رایج عکس را پشتیبانی می‌کند.
    نقص‌اش این‌است که می‌بایست حتمن کامپیوتر یا لپ‌تاپ‌تان روشن باشد...
    ممنون
    مهم ترین مشکلش همان است که نیاز به ارتباط همزمان دارد. یعنی در آن واحد هر دو وسیله باید روشن باشند. علت آن هم عدم استفاده از سیستم Cloud است.

من یک راه حل دیگر پیدا کردم و ظاهرا تمام مشخصات مورد نظر را دارد: از Cloud استفاده می‌کند و نیاز به ارتباط مستقیم ندارد. می توان ارتباط را یک طرفه کرد ( یعنی فقط از کامپیتور به Device. یعنی لازم نیست تمام فایلهای Device نیز اجبارا sync شود و وارد کامپیوتر شود) و نیز می‌توان دقیقا فولدر مورد نظر را در کامپیوتر به آن معرفی کرد.

راه حل هم استفاده از Loom است
    https://www.loom.com/

البته باید فعلا ثبت نام کنید تا بعدا برایتان ایمیل دعوت ارسال شود. من مدتی پیش ثبت نام کرده بودم و امروز دعوتم کرد. یک App برای Device دارد و یک نرم افزار برای کامپیوتر. کار با آن هم راحت است.

-----------

یک راه حل کلی و بهتر برای این مشکل استفاده از NAS است. Network Attahed Storage که ( با اجازه از دوستان صاحبنظر در زمینه شبکه) در واقع یک سیستم فایل سرور و ذخیره ساز است که به شبکه متصل می‌شود و سپس فایلها را برای clientهای متعدد به اشتراک می‌گذارد. به زبان ساده، می‌توان آن را به شبکه خانگی متصل کرد تا هم از اطلاعات کامپیوتر بک آپ بگیرد و هم فایلها را برای تمام سیستمهای متصل به شبکه ( از جمله Device هایی مانند اسمارت فون و تبلت که به صورت وایرلس به شبکه متصل هستند) به اشتراک بگذارد. البته کارهای جالب دیگری نیز می کنند مثلا به اشتراک گذاری iTune ، دانلود خودکار فایلها از اینترنت بدون نیاز به کامپیوتر، اشتراک گذاری مولتی مدیا برای کلیه وسایل خانگی از جمله تلویزیون و ...
    دو برند معروف آن Synology و Qnap هستند که هر دو نیز در ایران موجود می‌باشند. انواع خانگی آن از حدود قیمت ۷۰۰-۸۰۰ تومان شروع می‌شوند ( البته هارد‌های آنها باید به صورت مجزا تهیه شود)

DS213-01shabake-w.jpg

یک مدل ساده از Synology
    Omid Sariri، M.Meghdari، aidin594 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1334

پیش فرض Hub

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    برای ارتباط بین دستگاهی که به وسیله USB و از طریق رابط OTG به گوشی موبایل وصل می شود لازم است که گوشی تلفن جریان الکتریکی پورت USB را تامین کند. بعضی گوشی ها چنین امکانی را ندارند یعنی به پورت USB برق نمی دهند. به همین دلیل امکان اتصال به دستگاه های دیگر از طریق USB را ندارند. رابط OTG در واقع یک سیم رایط است که یک سر آن فیش Micro USB (برای اتصال به گوشی موبایل) و یک مادگی USB برای اتصال به دستگاه های دیگر مانند دوربین DSLR است. با توجه به این که گوشی من قادر به تامین برق کابل OTG نبود بایستی به ترتیب دیگری عمل می کردم. نتیجتاً یک کابل اتصال DVD Writer اکسرنال خریدم (کابل Y). این کابل در یک سر دارای دو اتصال USB (یکی برای اتصال به کامپیوتر و یکی برای تغذیه کمکی DVD Writer) و در طرف دیگر یک فیش مینی USB برای اتصال به DVD Writer است. من رابط OTG را به گوشی وصل کردم، فیش USB کابل Y را به OTG فیش تغذیه کابل Y را به شارژر موبایل و فیش Mini USB را به دوربین و همه چیز درست شد. البته قبل از آن لازم بود که گوشی را دستکاری کنم. چون گوشی من قابلیت OTG نداشت (به دلیل عدم برق دهی به پورت USB) بنابر این در سیستم عامل آن نرم افزارهای مربوطه وجود نداشت و به همین دلیل اصلاً نرم افزار DSLR Controller روی آن نصب نمی شد. من گوشی را Unlock کردم (قفل نرم افزاری که سازنده گوشی روی آن می گذارد تا نتوان سیستم عامل (رام) آن را عوض کرد را بر داشتم) و بعد یک سیستم عامل دستکاری شده که در نرم افزار آن امکانات لازم برای اتصال OTG وجود داشت روی آن نصب کردم. بعد نرم افزار DSLR Controller نصب شد و با مختصر دستکاری های نرم افزاری (با کمک Kernel Tuner) و سیم Y و ... که قبلاً شرح دادم کار کرد.
    مسئله بعدی این بود که شارژر موبایل و برق همه جا دردسترس نیست بنابر این با سه باتری نیم قلمی و یک شارژر باتری خور قدیمی برق مورد نیاز را تامین کردم و فیش برق خروجی آن را به ورودی DC یک USB HUB وصل کردم. این USB HUB دارای مدار حفاظتی است که باعث می شود جریان برق هر یک از پورت های USB از 500 میلی آمپر تجاوز نکند و دوربین و موبایل آسیب نبینند. نتیجتاً سیم تغذیه کابل Y را به جای شارژر موبایل به USB Hub (که توسط باتری تغذیه شده است) وصل کردم و خلاص.
    البته تمام این کارها برای این بود که من یک گوشی اندروئید جدید نداشتم وگرنه با خرید یک رایط OTG ده هزار تومانی قضیه حل بود و نیاز به هیچ کار دیگری هم نبود!
    ارادتمند
    سلام
    از پاسخ كاملتون ممنونم
    از اين مطلب نتيجه گرفتم كه از power hub ميشه براي هر دستگاهي استفاده كرد ولي مزيت كار شما پرتابل بودنشه. البته فكر نميكنم گوشي بقول شما جديدي كه قابليت otg هم داشته باشه بتونه برق يك هارد پرتابلو تامين كنه. متشكرم.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

صفحه 4 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین