صفحه 8 از 59 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 588
Like Tree7140تشکر

موضوع: عکس‌های آبستره‌ Abstract

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

منظورم این نبود که مناسب این تاپیک و تقسیم بندی آن نیست. بلکه با توجه به مشخصاتی که از آبستره می‌دانیم، خیلی در آن حیطه نمی‌گنجند.
    M.Khalili و NetNegar تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

هرچند که ظاهرا هیچ دسته بندی ای به نام عکاسی آبستره وجود نداره (من که هرچی گشتم تو سایتهای مرجع مثل ویکیپدیای انگلیسی چیزی نیافتم.) ولی در صورتی که بخواهیم با توجه به تعریف هنر آبستره دسته بندی ای برای عکس ها هم قائل بشیم من فکر میکنم این عکس آخر من دقیقا در دسته بندی آبستره قرار میگیره.
    هنر مجرد یا هنر انتزاعی (آبستره) به هنری اطلاق می‌شود که هیچ صورت یا شکل طبیعی در جهان در آن قابل شناسایی نیست و فقط از رنگ و فرم‌های تمثیلی و غیر طبیعی برای بیان مفاهیم خود بهره می‌گیرد. (منبع: ویکیپدیای فارسی)
    شما این عکس رو نمیتونید عکسی از آسفالت خیابان در نظر بگیرید چون هیچ جزئیاتی از آسفالت رو نشون نمیده بس به هیچ صورت و یا شکل طبیعی در جهان قابل شناسایی نیست. و من از رنگ و فرم این عکس جهت رسوندن مفهوم سرعت استفاده کردم.
    هرچند که فکر میکنم عکس های آبستره میتونند هیچ مفهومی رو هم بیان نکنند. و بیشتر تکیه اونها بر نمایش فرم ها و بافت ها باشه.
    آقای دکتر عزیز من که هر چه در تاپیک ها و دسته بندی های عکاسی گشتم دسته بندی مناسب دیگه ای برای این عکس نیافتم. میشه لطف کنید و یک تعریف واضح و روشن از عکس های آبستره برامون داشته باشید. و بگید که این عکس آخر من از نظر شما بیشتر در چه دسته ای قرار میگیره.
    ممنون
    NetNegar تشکر می‌کند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

طبق همین تعریفی که فرمودید، در عکس آبستره نباید موضوع اولیه یا اصلی قابل تشخیص باشد. نه اینکه معما طرح کند و برخی بتوانند حدس بزنند و برخی نتوانند. بلکه منظور این است که بیننده را وارد دنیای جدیدی کند که فارغ از موضوع اولیه است. در واقع شما قسمتی از موضوع اولیه را مجزا و مجرد می‌کنید تا مفهوم و برداشت جدیدی در ذهن بیننده بسازید.
    در عکس شما، چنین مفهوم جدید و مجردی قابل حصول نیست. چرا که ذهن هنوز جاده را درک می‌کند و پیرامون آن، مفاهیم را برداشت می‌کند.

تقسیم‌بندی عکسها در تالار گفتگو اصلا موضوع بحث ما نیست. اصلا این تقسیم بندی های تالار خیلی هم دقیق و یا مفید نیستند. به تدریج مشغول اصلاح ساختار این قسمت هستیم. برخی از تقسیم بندی ها حذف می‌گردد و برخی با یکدیگر ادغام خواهد شد.
    hamid_kh، farsad، Halalzadeh و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    هرچند که ظاهرا هیچ دسته بندی ای به نام عکاسی آبستره وجود نداره (من که هرچی گشتم تو سایتهای مرجع مثل ویکیپدیای انگلیسی چیزی نیافتم.) ولی در صورتی که بخواهیم با توجه به تعریف هنر آبستره دسته بندی ای برای عکس ها هم قائل بشیم من فکر میکنم این عکس آخر من دقیقا در دسته بندی آبستره قرار میگیره.
    هنر مجرد یا هنر انتزاعی (آبستره) به هنری اطلاق می‌شود که هیچ صورت یا شکل طبیعی در جهان در آن قابل شناسایی نیست و فقط از رنگ و فرم‌های تمثیلی و غیر طبیعی برای بیان مفاهیم خود بهره می‌گیرد. (منبع: ویکیپدیای فارسی)
    [/B]

درود
    نه ويكي فارسي و نه ويكي انگليسي سايت مرجع و معتبري نيستن دوست گرامي
    اصولا فلسفه ي شكل گيري همچين سايتي بر مبناي همه چيز از همه جا هست. بيشتر موضوع اين سايت دسترسيه نه مرجع بودن.

شما این عکس رو نمیتونید عکسی از آسفالت خیابان در نظر بگیرید چون هیچ جزئیاتی از آسفالت رو نشون نمیده بس به هیچ صورت و یا شکل طبیعی در جهان قابل شناسایی نیست.

فكر نميكنيد داريد خيلي تند ميريد؟

هنر كه رياضي نيست اينجوري مكانيكي باهاش برخورد بكنيم و گزاره ها رو نظير به نظير مقايسه كنيم

حتي در مكاتب و سبك هايي كه به صورتي روشن و آشكار متفاوتن هم مرز كاملا مشخصي وجود نداره و فرآورده ها نسبي سنجيده ميشن.

جسارتا توصيه ميكنم كمي در مورد مكاتب و سبك هاي هنري مطالعه ي معتبر و دقيق تري داشته باشيد.

پ.ن:اگر بنا به تعريف خودتون هم از هنر آبستره بخوايم به عكس نگاه كنيم در اولين نگاه نشون ميده كه آسفالت و خط كشي ترافيكي روشه
    farsad و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

پیش فرض Law and Order

Madjidm و NetNegar تشکر می‌کنند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

Madjidm و NetNegar تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

به نقل از چند پست قبل
    در عکس آبستره نباید موضوع اولیه یا اصلی قابل تشخیص باشد.
    NetNegar تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

لطفاً جمله‌ای که در ادامه‌اش توضیحی برای درک بهتر آمده است را به تنهایی نقل قول نکنید.
    برداشت این یک جمله [به تنهایی] بازتاب مفهوم کل پست 73 نیست.

بنده فکر می‌کنم موضوع اولیه، ایراد ندارد که درک شود بلکه نباید این درک در وهلۀ اول حاصل شود. یعنی بیننده ابتدا باید درگیر ویژگی‌های بصری اثر شود که ممکن است یک ترکیب بصری خلاق و زیبا باشد یا یک ریتم ساده و یا .... اما بعد از تحلیل فرم و شکل اثر نکته‌ای از جسم، فضا یا هر چیز دیگری کشف شد مانعی ندارد.

-------------------------------------------------------------------------

در رابطه با بحث آبستره و انتزاعی (پست 22 +) لطفاً دوستان اگر نظری دارند بفرمایند، خوشحال می‌شم بحث مترادف بودن انتزاع و آبستره یا متفاوت بودن این دو به سرانجامی برسد.
    farhad_k، SinaVT و NetNegar تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

جناب مبين علي،‌ به تحقيق با تعريفي كه ارائه داده ايد، پست قبلي شما آبستره است و موضوع اوليه يا اصلي قابل تشخيص نيست.

عكس ها را در اين تعريف جاي نمي دهيد؟ به كار مديران در تائيد چنين عكسي ايراد ميگيريد؟ يا تذكر آيين نامه اي مي دهيد؟

با كمال احترام
    M.Mobin و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

سلام
    بنده در این مورد صاحب نظر نیستم ولی به نظر من موضوع اصلی در دو عکس اخیر به وضوح قابل تشخیص است.
    شاید برداشت من از این تعریف اشتباه بوده است.
    Amir Abdolpanah، M. Beyrami و SinaVT تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 8 از 59 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین