صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 153
Like Tree200تشکر

موضوع: هک Chdk و فرمت Raw برای دوربین S5 Is

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

پیش فرض پاسخ: هک Chdk و فرمت Raw برای دوربین S5 Is

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها

تنظیمات هک خیلی زیاده و واقعا نمیتونم همه رو یک جا براتون شرح بدم . اما شرح کاملش رو در آدرس زیر قرار دادم . میتونید به اونجا مراجعه کنید

کد:
    http://doorbindigital.com/forum/showthread.php?t=148

لینک معیوبه .
    اگه همون مطالب رو توی هارد دیسک یا جای دیگه دارین لطفا یه کپی هم اینجا قرار بدین.
    ممنون

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Question پاسخ: هک Chdk و فرمت Raw برای دوربین S5 Is

نقل قول نوشته اصلی توسط Didyar نمایش پست ها
    لینک معیوبه .
    اگه همون مطالب رو توی هارد دیسک یا جای دیگه دارین لطفا یه کپی هم اینجا قرار بدین.
    ممنون
    سلام
    برای آشنایی با طرز کار و آشنایی با هک دوربینها میتونید از خود Wiki کمک بگیرید
    لینک آموزش منوهای هک :

کد:
    http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK_firmware_usage
    و این هم آموزش در قالب PDF برای اینکه دانلود کنید و همیشه در دسترس باشد (681 کیلوبایت)
    کد:
    http://images2.wikia.nocookie.net/chdk/images//e/e7/CHDKmanual.pdf
    ----
    حالا یک سوال هم من بپرسم : میخوام دوربینم رو هک کنم (SX100 IS) من توی منوی دوربین چیزی با عنوان Firmware Upgrade ندیدم :biggrin: .
    آیا این گزینه بعدا ظاهر میشه یا اینکه اصلا چنین چیزی وجود نداره ؟
    کارهایی که من انجام دادم :

1- یک فایل VER.REQ ساختم و توی مموری ریختم
    2- مموری رو توی دوربین قرار دادم
    3- دوربین رو در مود Play روشن کردم
    4- کلید FunkSet رو نگه داشتم و DISP رو زدم
    5- عبارت Firmware ver GM1.00C E18 ظاهر شد
    6- مموری رو در آوردم و با FAT فرمت کردم
    7- فایل Bootable.exe رو توی رم ریختم
    8- از RUN در منوی استارت CMD و اجرا کردم و ابتدا تایپ کردم :I و بعد Enter و بعد تایپ کردم bootable.exe و بعد Enter
    9- فایل sx100is-100c-0.8.10-649 رو دانلود کردم و فایل DISKBOOT رو داخل مموری قرار دادم
    10- پوشه های DCIM و MISC رو هم ایجاد کردم
    11- مموری رو قفل کردم و داخل دوربین قرار دادم
    اگه تا اینجا درست اومدم از این به بعد چیکار کنم ؟؟ :::big grin:::
    ضمنا من فایل دیسک بوت دوربینم رو از این سایت دانلود کردم (بنظرم کاملترین مجموعه از هک دوربینهای مختلف رو داره )
    کد:
    http://mighty-hoernsche.de/
    حتما ببینید
    پی نوشت : (شنیدم که با FAT هم میشه هک کرد (درسته ؟ ) حافظه 4 گیگابایتی رو با Fat فرمت کردم شد 490 مگابایت :biggrin: باید به فکر یه مموری 2 گیگ باشم)
    ممنون از همه
    M-Yousefi تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

بعد از تایپ bootable.exe با یک فاصله نام درایو و : را باید تایپ کنید بعد از تایید و زدن enter عبارت done در پنجره cmd ظاهر میشه . در مورد رم 4 گیگ هم بنده تجربه ای ندارم.
    rezafh تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

باسلام:
    دوستان عزیزم من چند روزی هستش که هک فوق رو روی S5 ام نصب کردم واقعا" عالیه و امکانات فوق العاده ای داره.فقط چند تا سئوال و مشکل از کسایی که خیلی وقته از این هک استفاده میکنن دارم که اگه راهنماییم کننید خیلی ممنون میشم.
    1) اگه بخوام هک رو غیر فعال کنم و در واقع دیگه ازش استفاده نکنم باید چکار کنم (میشود دوربین را به حالت اولیه بازگرداند.)
    2) من احساس میکنم که مصرف باتریم با اجرای هک خیلی بالا رفته. برای شما هم همینطوره؟؟؟؟
    3) آیا استفاده از این هک در دراز مدت به دوربین آسیب نمیرسونه؟؟؟؟
    4) دوربین رو وقتی روشن میکنم در حالت پخش میاد بالا و باید یه بار دیگه دگمه عکسبرداری رو فشار بدم تا از مود پخش خارج شده و به مود عکسبرداری بره .میخواستم بپرسم علت چیه و چه جوری میشه مشکل رو حل کرد؟؟؟
    ممنون از همه دوستانم.
    رضا

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

1) برای دوربین شما فقط کافی است قفل روی کارت را به حالت باز شده در بیارید
    برای اطمینان میتونید کارتتون رو یک بار در کارت خوان قرار داده و سپس فرمت کنید و همه چیز پاک میشه . انگار که از اول وجود نداشته

2) بله . کمی مصرف باتری بالاتر میره اما نه خیلی . مثلا ممکن است 10 تا 20 درصد مصرف بیشتر داشته باشد. و این بستگی دارد که شماکدام یک از امکانات هک را فعال کرده باشید. مثلا یک Histogram از نوع R-G-B که در واقع نمایش هر کانال رنگ به صورت جاگانه است , مصرف بیشتری در پی خواهد اشت

3) خیر . تا به امروز موردی در سایت CHDK.Wikia.com گزارش نشده

4) شما به دو حالت دوربین رو میتونید روشن کنید. دکمه روشن کردن را به سمت چپ بچرخانید و یا اینکه آنرا به سمت راست بچرخانید
    . یکی از این روش ها دوربین رو در حالت پخش و روش دیگر در حالت ضبط روشن میکند
    reza,n، partow و minaei تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

1) برای دوربین شما فقط کافی است قفل روی کارت را به حالت باز شده در بیارید
    برای اطمینان میتونید کارتتون رو یک بار در کارت خوان قرار داده و سپس فرمت کنید و همه چیز پاک میشه . انگار که از اول وجود نداشته

2) بله . کمی مصرف باتری بالاتر میره اما نه خیلی . مثلا ممکن است 10 تا 20 درصد مصرف بیشتر داشته باشد. و این بستگی دارد که شماکدام یک از امکانات هک را فعال کرده باشید. مثلا یک Histogram از نوع R-G-B که در واقع نمایش هر کانال رنگ به صورت جاگانه است , مصرف بیشتری در پی خواهد اشت

3) خیر . تا به امروز موردی در سایت CHDK.Wikia.com گزارش نشده

4) شما به دو حالت دوربین رو میتونید روشن کنید. دکمه روشن کردن را به سمت چپ بچرخانید و یا اینکه آنرا به سمت راست بچرخانید
    . یکی از این روش ها دوربین رو در حالت پخش و روش دیگر در حالت ضبط روشن میکند
    دلباز عزیز ممنون از راهنماییتون.
    لطفا" عنایت کنید;
    برای مورد 1) اگه بعد از باز کردن قفل و به حالت عادی برگشتن دوربین بدون پاک کردن فایل هک پس از مدتی دوباره کارت رو قفل کنم آیا هک باز هم قابل استفاده هستش؟؟؟؟
    برای مورد 4) خدمتتون عرض کنم که من به روش ضبط دوربین رو روشن میکنم منتها روی مود پخش روشن میشه و بعد از روشن شدن یکبار دیگه دکمه رو پادساعتگرد(در جهت ضبط) میچرخونم تا روی مود ضبط بره. منظورم اینه که روی مود ضبط بالا نمیاد!!!!! به نظر شما چه علتی میتونه داشته باشه؟؟؟
    mer30

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

اگر رم رو دوباره بعد از مدتی قفل کنید باز هم هک اجرا میشه. البته به شرطی که اون فایل های مربوطه اش رو حذف نکرده باشید و ایا اینکه رم رو فرمت نکرده باشید

اما در مورد اینکه شما دوربین رو در مود ضبط روشن میکنید و در حالت پخش روشن میشه , چیزی نمیدونم. ( بعید میدونم در منوهای دوربین چنین تنظیمی وجود داشته باشه . با این وجود یک بار تنظیمات رو ریست کنید , کارت رو فرمت کنید , باطری کوچک رو در بیارید و سر جاش بذارید و سپس دوربین رو روشن کنید) اگر گارانتی داره که به فروشنده مراجعه کنید . اگر هم گارانتی تموم شده تا زمانی که اذیتتون نکرده و مورد خاصی نداره , میتونید باهاش سر کنید
    partow و minaei تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

اگر رم رو دوباره بعد از مدتی قفل کنید باز هم هک اجرا میشه. البته به شرطی که اون فایل های مربوطه اش رو حذف نکرده باشید و ایا اینکه رم رو فرمت نکرده باشید

اما در مورد اینکه شما دوربین رو در مود ضبط روشن میکنید و در حالت پخش روشن میشه , چیزی نمیدونم. ( بعید میدونم در منوهای دوربین چنین تنظیمی وجود داشته باشه . با این وجود یک بار تنظیمات رو ریست کنید , کارت رو فرمت کنید , باطری کوچک رو در بیارید و سر جاش بذارید و سپس دوربین رو روشن کنید) اگر گارانتی داره که به فروشنده مراجعه کنید . اگر هم گارانتی تموم شده تا زمانی که اذیتتون نکرده و مورد خاصی نداره , میتونید باهاش سر کنید
    دلباز عزیزم ممنون از راهنمایی و حسن نیتتون.
    در مورد قسمت دوم توضیح جنابعالی باید اینو بگم که در حالت عادی و بدون استفاده از هک مشکلی با روشن شدن در مود ضبط ندارم و ایم مشکل زمانی صادقه که از هک استفاده میکنم آیا در تنظیمات هک چیزی برای این قضیه تعریف نشده؟؟؟؟
    ممنونم

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط reza,n نمایش پست ها
    دلباز عزیزم ممنون از راهنمایی و حسن نیتتون.
    در مورد قسمت دوم توضیح جنابعالی باید اینو بگم که در حالت عادی و بدون استفاده از هک مشکلی با روشن شدن در مود ضبط ندارم و ایم مشکل زمانی صادقه که از هک استفاده میکنم آیا در تنظیمات هک چیزی برای این قضیه تعریف نشده؟؟؟؟
    ممنونم
    بله رضا خان بنده هم این مورد را بعد از هک داشته ام اما مشکلی نیست . اگر میخواهید که دوربین بعد از چرخاندن کلید در حالت ضبط قرار بگیرد حدود دوثانیه دکمه را در حالت ضبط نگه دارید . به همین سادگی
    reza,n تشکر می‌کند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

دوستاني كه مي خواهند با مموري بيشتر از 2گيگ هك راانجام بدهند بايد مموري را به دو پارتيشن تبديل كنن اولي fat باشد ودومي fat32 براي اطلاعات بيشتر به لينك زير سري بزنيد
    http://chdk.wikia.com/wiki/FAQ

صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین