صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 48
Like Tree109تشکر

موضوع: برگزاری نمایشکاه عکس

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

کسی از فراخوان عکس صبا اطلاع داره چی شد؟

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

سلام
    اگر قسمت شد در صدد برگزاری یک نمایشگاه عکس در حوزه ی مستند هستم منتها چون تا بحال سابقه ی این کار را نداشتم سوالاتی در ذهنم هست که برای پاسخ ، لطف همیشگی شما هنرمندان و دوستان خوب را میطلبد

1- سایز عکس با توجه به اینکه نیم بیشتر عکسها با مقدار حساسیت بالا ثبت شده چه مقدار بهتر است باشد ؟ آن چیزی که در ذهن خودم هست حداکثر 30 در 40 همراه با پاسپارتو که میشود شبیه ایــــــن ( اینجا هم 30*40 چاپ شده )

2- جنس کاعذ عکس چه مقدار در کیفیت تأثیر دارد ؟ مثلا از کسی که برگزار کننده ی نمایشگاه عکس بالا بود سوال کردم گفت که از کاغذ ایلفورد استفاده کرده .

3- مهم تر از همه یک مرکز معتبر و حرفه ای جهت چاپ است که کار پاسپارتو را هم انجام بدهد . همیشه تأکید شده که عکاس ، بر روند چاپ نظارت داشته باشد و کم و کیف آن را بر اساس سلیقه و انتظار خود بسنجد و از متصدی چاپ بخواهد تا طبق خواسته ی او عمل کند . اما حداقل من ، جایی را با چنین شرایطی نمیشناسم . یک فاکتور به دستت میدهند و میگویند فلان ساعت برای تحویل مراجعه کن . لطفا معرفی بفرمایید

تشکر فراوان
    امیر نادری

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

سلام
    من تجربه نمایشگاه ندارم ولی (به نظر من) سایزی که فرمودید برای یک نمایشگاه جدی کوچک است.
    amirmisagh و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmisagh نمایش پست ها
    سلام
    اگر قسمت شد در صدد برگزاری یک نمایشگاه عکس در حوزه ی مستند هستم منتها چون تا بحال سابقه ی این کار را نداشتم سوالاتی در ذهنم هست که برای پاسخ ، لطف همیشگی شما هنرمندان و دوستان خوب را میطلبد

1- سایز عکس با توجه به اینکه نیم بیشتر عکسها با مقدار حساسیت بالا ثبت شده چه مقدار بهتر است باشد ؟ آن چیزی که در ذهن خودم هست حداکثر 30 در 40 همراه با پاسپارتو که میشود شبیه ایــــــن ( اینجا هم 30*40 چاپ شده )

2- جنس کاعذ عکس چه مقدار در کیفیت تأثیر دارد ؟ مثلا از کسی که برگزار کننده ی نمایشگاه عکس بالا بود سوال کردم گفت که از کاغذ ایلفورد استفاده کرده .

3- مهم تر از همه یک مرکز معتبر و حرفه ای جهت چاپ است که کار پاسپارتو را هم انجام بدهد . همیشه تأکید شده که عکاس ، بر روند چاپ نظارت داشته باشد و کم و کیف آن را بر اساس سلیقه و انتظار خود بسنجد و از متصدی چاپ بخواهد تا طبق خواسته ی او عمل کند . اما حداقل من ، جایی را با چنین شرایطی نمیشناسم . یک فاکتور به دستت میدهند و میگویند فلان ساعت برای تحویل مراجعه کن . لطفا معرفی بفرمایید

تشکر فراوان

سلام

من هم تجربه نمایشگاه برگزار کردن ندارم. اما به نظرم 30*40 بد هم نیست. ( شاید مناسب باشد )

اما نکته ای که در مورد چاپ و پاسپارتو میتونم بگم اینه که به نظرم اینها دو کار متفاوت است. به نظرم قاب سازی های درست حسابی که کارشان خوب باشد و دقیق باشند پاسپارتوی درست حسابی تحویل میدهند. ( با گوشه های درست تیغ خورده و فارسی بری شده خوب)

البته این تجربه شخصی ام بوده وشاید جایی باشد که هر دو این کار را انجام دهند.
    amirmisagh و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    42

این مورد مریوط میشه به میزان فضای که شما دراختیار خواهید داشت .

هرچه بزرگتر سایز بزرگتر و هرچه کمتر سایز کوچکتر ، و به نسبت تعداد عکسی که میخواهید چاپ کنید نسبت به مساحت میتونید سایز مناسب رو پیدا کنید .

- جنس کاعذ عکس چه مقدار در کیفیت تأثیر دارد ؟ مثلا از کسی که برگزار کننده ی نمایشگاه عکس بالا بود سوال کردم گفت که از کاغذ ایلفورد استفاده کرده .
    دو نوع چاپ میشه انجام داد یکی با پلاتر و دیگری درلابراتوار.
    نوع کاغذ هم درکیفیت چاپ خیلی مهمه .
    مثلا کاغذ متالیک تا حدودی براق و با کنتراست هست .
    ولی سیلک تا حدودی مات و با کنتراست پایین چاپ میشه .
    - مهم تر از همه یک مرکز معتبر و حرفه ای جهت چاپ است که کار پاسپارتو را هم انجام بدهد . همیشه تأکید شده که عکاس ، بر روند چاپ نظارت داشته باشد و کم و کیف آن را بر اساس سلیقه و انتظار خود بسنجد و از متصدی چاپ بخواهد تا طبق خواسته ی او عمل کند . اما حداقل من ، جایی را با چنین شرایطی نمیشناسم . یک فاکتور به دستت میدهند و میگویند فلان ساعت برای تحویل مراجعه کن . لطفا معرفی بفرمایید
    با هماهنگی قبلی با چاپکن میتونید این مشکل رو هم برطرف کنید .
    کافیه عکسهای خودتون رو درسایز کوچک مثل 12-9 یا 18-13 چاپ کنید و تغییرات که دوست دارید رو بر روی کاغذ یاداشت کنید و بدید به چاپکن .
    amirmisagh، M. Beyrami و nicebluesky تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

با هماهنگی قبلی با چاپکن میتونید این مشکل رو هم برطرف کنید .
    کافیه عکسهای خودتون رو درسایز کوچک مثل 12-9 یا 18-13 چاپ کنید و تغییرات که دوست دارید رو بر روی کاغذ یاداشت کنید و بدید به چاپکن .
    چاپهای کوچک و بزرگ با یک دستگاه چاپ نمشوند(حداقل چاپخانه هایی که من با آنها کار کرده ام چنین بوده)
    می توانید عکسها را در یک قطع بزرگتر کنار هم بچینید و مثلا در یک 50×75 چاپ کنید.البته باید بخواهید تا عکس را نرمال چاپ کند.

االبته احتمالا عکسها سیاه و سفید خواهند بود و مشکل رنگ نخواهند داشت.
    amirmisagh، M. Beyrami و mehdi.kd تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

سپاسگزارم بابت راهنمایی ها ..بله عکسها سیاه و سفید هستند . اما در حال حاضر خیلی نگران مسأله ی نویز هستم . لطفا آدرس مراکز یا مرکز معتبر جهت چاپ را معرفی بفرمایید ( یا در پیام خصوصی ) تا یک بار چاپ کنم و ببینم اگر مسأله ساز بود به فکر چاره باشم . شاید مجبور شوم دوباره عکاسی کنم
    امیر نادری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    42

سپاسگزارم بابت راهنمایی ها ..بله عکسها سیاه و سفید هستند . اما در حال حاضر خیلی نگران مسأله ی نویز هستم . لطفا آدرس مراکز یا مرکز معتبر جهت چاپ را معرفی بفرمایید ( یا در پیام خصوصی ) تا یک بار چاپ کنم و ببینم اگر مسأله ساز بود به فکر چاره باشم . شاید مجبور شوم دوباره عکاسی کنم
    میتونید از پلاگین کاهش نویز که بهترینشون فکر کنم Topaz باشه استفاده کنید .
    یا اصلا برای ادیت اونها رو به یک ادیتور بدید .
    amirmisagh تشکر می‌کند.

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

سلام

تشکر فراوان
    من دو مورد تجربه برگزاری نمایشگاه داشته ام

اگر به شرطی که پاسپورتو داشته باشه کارها ۳۰ * ۴۰ هم خوبه

نمایشگاه سوم من هم قرار هست ۵۰*۷۰ چاپ بشه که اون هم به درخواست اسپانسر هست وگرنه درخواست خود من ۳۰*۴۰ با پاسپورتو بود

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در برگذاری نمایشگاه چیدمان را مد نظر داشته باشید. اصلا فرقی نمی کند که چه سایزی چاپ کنید. مثلا من یکبار کارها را 20-30 چاپ کردم و چون پاسپارتو واقعا سخت و هزینه بر بود به جای پاسپارتو روی مقوای با دقت نصب کردم . بقیه دکور هم به نحوی بود که اندازه عکس ها کوچک به نظر نرسد. یک سرچی بکنید اخیرا یک گالری با سایز 18-13 هم برگذار شده بود. به هر حال عکاس تصمیم میگیرد که عکس ها در چه سایزی باید چاپ شود. الزاما سایز بزرگ به معنی بهتر بودن نیست.

کدام سمت تهران هستید؟ اصلا تهران هستید؟ قیمت ها را مقایسه کنید اول . با همین لابراتوار آریا هم میتونید کار کنید. اگر خواستیدبه دو سه تا دیگه هم میتونم معرفیتون کنم که اجازه نظارت بهتون بدهند و برنامه پاسپارتو را هم براتون اجرا کنند.
    amirmisagh، M. Beyrami و saed_violin تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین