صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 48
Like Tree109تشکر

موضوع: برگزاری نمایشکاه عکس

كاربر جديد هادی آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض برگزاری نمایشکاه عکس

سلام به همه
    در مورد برگزاری نمایشگاه عکس سوال دارم:
    اینکه اساسا نمایشگاه های عکس به چه منظور برگزار میشن؟ حدودا چقدر هزینه می بره؟ درآمد داره یا نه؟ معمولا چه جور عکس هایی رو توی یه نمایشگاه استفاده میکنن؟ آیا مجموع عکسها و ترتیبشون مهمه یا نه؟ و .....

راستش تعدادی عکس دیجیتالی (حدود هزار و دویست سیصد تا) از بزرگترین مراسم اعتکاف (یه مراسم مذهبی که سه روز تو مسجد اصطلاحا معتکف میشن و اعمال خودش و داره) که مربوط به سال گذشته هست رو دارم که میخوام ترتیب یه نمایشگاه رو بدم. اطلاعات کلی در مورد برگزاری نمایشگاه های عکس میخوام. کسی تجربه ای چیزی داره که کمکم کنه؟
    ممنون :)

كاربر آشنا Mbayramnejad آواتار ها
    تشکر کرده
    77

سلام,
    دوست عزیز برپایی نمایشگاه یعنی شناساندن خود به جامعه عکاسی. اگر خودت فکر می کنی که وقتش رسیده بسم ا... .
    در مورد در آمد تجربه نشان داده که برپایی نمایشگاه در شهرستان ها درآمدی نداره یا مشتری عکس خیلی کمه ,(البته من وضعیت و جو شیراز را نمی شناسم) ولی خوب مهم نمایش آثار شماست و معرفی کردن خود.. اگه بیشتر فکر درامد و فروش عکسهات هستی بهتره بعد از شهر خودت به فکر پایتخت هم باشی(!) این خیلی مهمه که اول تو شهر خودت شناخته بشی.
    به نظر من(وخیلی های دیگه!!) بهتره عکاس 30تا عکس نمایش بده ولی بهترینهاشو.
    آرزوی موفقیت براتون دارم. ای کاش چند تا از عکسهات رو اینجا هم نشون بدی تا دوستان و اساتید نظر بدن.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

من با گفته دوستمون کاملا موافقم مخصوصا در عکاسی کیفیت بر کمیت ارجعیت داره

كاربر جديد هادی آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mbayramnejad
    سلام,
    دوست عزیز برپایی نمایشگاه یعنی شناساندن خود به جامعه عکاسی. اگر خودت فکر می کنی که وقتش رسیده بسم ا... .
    در مورد در آمد تجربه نشان داده که برپایی نمایشگاه در شهرستان ها درآمدی نداره یا مشتری عکس خیلی کمه ,(البته من وضعیت و جو شیراز را نمی شناسم) ولی خوب مهم نمایش آثار شماست و معرفی کردن خود.. اگه بیشتر فکر درامد و فروش عکسهات هستی بهتره بعد از شهر خودت به فکر پایتخت هم باشی(!) این خیلی مهمه که اول تو شهر خودت شناخته بشی.
    به نظر من(وخیلی های دیگه!!) بهتره عکاس 30تا عکس نمایش بده ولی بهترینهاشو.
    آرزوی موفقیت براتون دارم. ای کاش چند تا از عکسهات رو اینجا هم نشون بدی تا دوستان و اساتید نظر بدن.
    از توضیح و راهنمایی تون ممنون.
    فروش عکس ؟!!!! از جریان فروش عکسها بی خبر بودم و نمیدونستم عکسها رو هم میشه فروخت. اما هدفم بیشتر معرفی خود اعتکاف و جریانی هست که ازش عکس گرفتم. بیشتر در راستای فعالیت های فرهنگی و از این حرفها. معمولا هم به همین دلیل عکس میگیرم و اصلا حرفه ای نیستم. از پیشنهادتون برای نشون دادن عکسها هم استقبال میکنم. یه تعدادش رو جدا میکنم تا نظر دوستان و حرفه ای ها رو هم بشنوم( بخونم) که شدیدا مشتاقم! :)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Arrow برگزاری نمایشکاه عکس

سلام
    من چند سوالی برای برگزاری نمایشگاه عکس در ایران داشتم. من خودم در زمینه عکاسی کار نمیکنم ولی یکی از دوستان خارجی من عکاس حرفه ای حیات وحش است و در اکثر کشورهای دنیا نمایشگاه برگزار کرده و حالا خیلی علاقه به پرپایی نمایشگاه در ایران داره ولی هدف اصلیش فروش . حالا میخواستم بدونم :
    1. عکاسی حیات وحش چقدر تو ایران طرفدار داره
    2. میشه تو ایران از برپایی نمایشگاه درآمدی هم داشت ف موفق میشه یا نه
    3. ما که خارج از کشوریم از چه طریقی باید برای برپایی نمایشگاه اقدام کرد
    اگر اطلاعات زیادتری دارید خوشحال میشم بدونم.

BEN
    BEN آنلاین نیست
    كاربر آشنا BEN آواتار ها
    تشکر کرده
    314

پیش فرض پاسخ : برگزاری نمایشکاه عکس

درود به همه دوستان

بلاخره موقعیتش پیش اومد که اولین نمایشگاه و اکسپو انفرادی عکس خودم رو در شهریور ماه امسال در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار کنم (تاریخ دقیق و کلیپ نمایشگاه سه بعدی رو بعدا در همین تاپیک قرار می دهم )

اما یه سوال برام پیش اومده : ابعاد کارها 70در 100 هستش که می خوام روی کاغذ متالیک چاپ کنم اما در کرمان جایی با کیفیت مناسب نیست که کارها رو برای چاپ بهش بدم و قرار شده از طریق یکی از آشناها که مرکز چاپ داره عکسها رو برای چاپ بفرستم تهران ... حالا سوال چیه ؟؟

سوال اینه که چون دارم کارها رو برای فروش عرضه می کنم و حالت اکسپو داره و از هر کار هم حداکثر 3 عدد برای فروش عرضه می خوام بکنم و خب کارها هم که باید تهران بدون حضور خودم چاپ بشه ! چه تضمینی وجود داره که چاپخونه فایل ها رو برای خودش چاپ نزنه ؟؟ آخه عکسها یه جورائی بازاری پسندند (تقریبا HDR) و من هم میخوام به خریدار تضمین بدم که از کاری که می خره فقط سه عدد چاپ شده است حالا اگه فرداش چاپخونه اومد پوستر چاپ کرد از عکسهای من چه گلی به سر بگیرم ؟؟؟

( یه اخلاقی هم دارم که حتما باید کارای بزرگ کردن عکس رو خودم انجام بدم و بنابراین فایل با اندازه 100در70 سانتی متر با رزولوشن 300 رو به چاپخونه می دم برای چاپ !! )

اگر کسی از دوستان پیشنهادی دارند خوشحال میشم مطرح کنند

پی نوشت : تاپیک مناسب تر از این برای طرح سوال نیافتم

BEN
    BEN آنلاین نیست
    كاربر آشنا BEN آواتار ها
    تشکر کرده
    314

نقل قول نوشته اصلی توسط BEN نمایش پست ها

سوال اینه که چون دارم کارها رو برای فروش عرضه می کنم و حالت اکسپو داره و از هر کار هم حداکثر 3 عدد برای فروش عرضه می خوام بکنم و خب کارها هم که باید تهران بدون حضور خودم چاپ بشه ! چه تضمینی وجود داره که چاپخونه فایل ها رو برای خودش چاپ نزنه ؟؟ آخه عکسها یه جورائی بازاری پسندند (تقریبا HDR) و من هم میخوام به خریدار تضمین بدم که از کاری که می خره فقط سه عدد چاپ شده است حالا اگه فرداش چاپخونه اومد پوستر چاپ کرد از عکسهای من چه گلی به سر بگیرم ؟؟؟

( یه اخلاقی هم دارم که حتما باید کارای بزرگ کردن عکس رو خودم انجام بدم و بنابراین فایل با اندازه 100در70 سانتی متر با رزولوشن 300 رو به چاپخونه می دم برای چاپ !! )

کسی نظری نداره ؟؟؟ چه تخته سنگی به سرم بزنم ؟!! (((((

كاربر همراه vahid_cinema آواتار ها
    تشکر کرده
    426

نقل قول نوشته اصلی توسط BEN نمایش پست ها
    کسی نظری نداره ؟؟؟ چه تخته سنگی به سرم بزنم ؟!! (((((
    سلام
    به نظرم چاپخونه ها این کارو نمیکنن و اگرم اینکارو انجام دادن میتونی به راحتی شکایت کنی، به چاپخونه های معتبر میشه اطمینان کرد
    BEN و king4 تشکر می‌کنند.
    Nikon

وحید شاهوند

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اگر کسی از دوستان پیشنهادی دارند خوشحال میشم مطرح کنند
    با لابراتوار قرار داد کتبی ببندید !

ضمن اینکه جاهای معتبر محال است چنین کاری کنند و گاهی پیش اومده که از من اجازه گرفته اند اما بدون اجازه احتمالش خیلی کم است.
    BEN تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا Hadi.F آواتار ها
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط هادی نمایش پست ها
    سلام به همه
    در مورد برگزاری نمایشگاه عکس سوال دارم:
    اینکه اساسا نمایشگاه های عکس به چه منظور برگزار میشن؟ حدودا چقدر هزینه می بره؟ درآمد داره یا نه؟ معمولا چه جور عکس هایی رو توی یه نمایشگاه استفاده میکنن؟ آیا مجموع عکسها و ترتیبشون مهمه یا نه؟ و .....

راستش تعدادی عکس دیجیتالی (حدود هزار و دویست سیصد تا) از بزرگترین مراسم اعتکاف (یه مراسم مذهبی که سه روز تو مسجد اصطلاحا معتکف میشن و اعمال خودش و داره) که مربوط به سال گذشته هست رو دارم که میخوام ترتیب یه نمایشگاه رو بدم. اطلاعات کلی در مورد برگزاری نمایشگاه های عکس میخوام. کسی تجربه ای چیزی داره که کمکم کنه؟
    ممنون :)
    دوست عزیز موضوعی رو که شما روش کار کردی رو احتمالا باید از طریق فرهنگسرا ها و گالری های اداره ارشاد ( گشت ارشاد که می گن این فرهنگشونه) شهر تون نمایش بدی، اداره ارشاد معمولا برای این جور موضوع ها اسپانسر می شه به این شکل که گالری فرهنگسراهاش یا گالری خود اداره رو در اختیارت می زاره و اگکر از عکس ها راضی باشن و در راستای سیاست هاشون باشه بهت کمک مالی تو زمینه چاپ عکس ها می کنن و یا این که عکس ها رو با یه قیمت توافقی برای آرشیوشون می خرن. احتمالا پوستر و تبلیغات هم برات انجام می دن..... اما خوب در نهایت موضوع اینه که باید عکسهات با سیاست هاشون بخونه و مشکل اینه که اون چیزی که با سیاست های هنری اینا می خونه با سیاست های هنری سطح اول دنیا نمی خونه..... گالری های خصوصی خیلی بعید هست که بخوان عکس های مناسبتی نمایش بدن چون مشتری و کلاس کاریشون تو یه مسیر دیگه هست

تاریخش گذشته برا بقیه شاید مفید باشه
    My Gears:
    Gluttony * Greed * Sloth * Envy * Wrath * Pride * Lust and Other Demons

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین