صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree24تشکر

موضوع: درخواست کمک جهت انتخاب عکس

كاربر آشنا pinkishmilad آواتار ها
    تشکر کرده
    70

Red face درخواست کمک جهت انتخاب عکس

سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان.
    پیشاپیش معذرت میخوام اگر این بحث رو احیانا بد جا مطرح می کنم. راستش جای بهتری به ذهنم نرسید.
    من به همراه چندتا از دوستان عکاس مشغول راه انداختن یک کافی شاپ در اصفهان هستیم و قصدمون این هست که تبدیل بشه به پاتوقی واسه برو بچه های عکاس و کم کم بتونیم جلسات نقد، نمایش و... هم داشته باشیم. از اسم بردن، آدرس و ... صرف نظر میکنم تا پست جنبه تبلیغاتی نداشته باشه.

قصد این هست که در و دیوار کافه رو پر کنیم از عکسهای با موضوعات مختلف و دائما هم به روز رسانی بشن. سوالی که واسه من پیش اومد اینکه این عکسها رو چطور انتخاب کنیم. این ایده به ذهنم رسید که عکسها را خود عکاسها انتخاب کنن و خب پیش خودم گفتم چه جایی بهتر از اینجا. پس از دوستان خودم میخوام که:
    1: هر عکسی، خصوصا عکسهای مفهومی و خلاقانه و ترجیحا از عکاسهای ایرانی که مناسب میدونن، اینجا لینکش رو قرار بدن. لطفا در نظر داشته باشین که رزلوشن عکسها حتما در حد چاپ باشه.
    2: اگر منبعی جهت دانلود عکس با رزلوشن خیلی بالا میشناسین، ممنون میشم بهم معرفی کنین.

سپاس فراوان.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: درخواست کمک جهت انتخاب عکس

بعد با قضیه حق مالکیت عکس، برای عکاسان ایرانی چه می‌کنید؟
    Kaveh Ghobadi، ajjadesa، GITANE و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    بعد با قضیه حق مالکیت عکس، برای عکاسان ایرانی چه می‌کنید؟
    راستش ایده اولیه من این بود و هست که با دعوت از عکاسان انجمنهای مختلف عکاسی در اصفهان مثل کانون مجتمع فرشچیان (که بعضا از دوستان نزدیک خودم هم هستن) حوضه هنری و غیره از خود دوستان بخوام که عکسهاشون رو در اختیار قرار بدن که تا اینجا چند نفری هم قول مساعدت دادن و استقبال خوبی هم کردن. اما در مورد حق مالکیت معنوی واسه عکسهایی که تحت وب پیدا میکنم یا بهم معرفی میشه تا اونجا فکر کردم که یک، از خود دوستان اجازه بگیرم، دو اینکه منبع رو حتما ذکر کنم. با توجه به اینکه استفاده تجاری (فروش و ...) از عکسها انجام نمیشه، به نظرتون کار دیگه ای باید انجام بشه؟
    اگر شما ایده بهتری دارین من بسیار خوشحال میشم بشنوم. قصد من به هیچ عنوان نادیده گرفتن حق مالکیت معنوی هیچ کسی نیست. خصوصا که ما مستقیما با خود عکاسها طرف خواهیم بود و میدونم که همه دل پری از این قضایا دارن.

سپاس از یاد آوری این نکته.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

1: هر عکسی، خصوصا عکسهای مفهومی و خلاقانه و ترجیحا از عکاسهای ایرانی که مناسب میدونن، اینجا لینکش رو قرار بدن. لطفا در نظر داشته باشین که رزلوشن عکسها حتما در حد چاپ باشه.
    حداقل این یکی جمله تان اصلا نشان نمیدهد که آنقدر که به پیدا کردن عکسها اهمیت میدهید به پیدا کردن صاحبانشان هم اهمیت بدهید.

با توجه به اینکه استفاده تجاری (فروش و ...) از عکسها انجام نمیشه، به نظرتون کار دیگه ای باید انجام بشه؟
    استفاده از عکسها برای تزیین محیط یا کاری شبیه به آن کاملا یک استفاده تجاری است.
    آرش شاهکار

تشکر کرده
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    حداقل این یکی جمله تان اصلا نشان نمیدهد که آنقدر که به پیدا کردن عکسها اهمیت میدهید به پیدا کردن صاحبانشان هم اهمیت بدهید.

استفاده از عکسها برای تزیین محیط یا کاری شبیه به آن کاملا یک استفاده تجاری است.
    والا من نمیدونم چرا تو این انجمن هر کس با اتیکت "كاربر جديد" پستی گذاشت باید لزوما با منفی ترین دید بهش نگاه کرد. من به شخصه ساعتها در روز مشغول گشت و گذار در فارم های مختلف هستم و به ندرت جایی رو دیدم که اینقدر ملت آپتایت باشن.
    دوستمون پرسید با حق مالکیت عکاسان ایرانی چه میکنید و من جواب دادم و پرسیدم معرفی منبع و اجازه از نظر شما کافی هست؟ لطفا اگر راهنمایی در این زمینه دارین و فکر میکنین کار دیگری باید انجام بشه بسم الله. ولی اگر خیلی اصرار دارین بنده رو به چشم یک دزد و شیاد ببینین هم راستش واسه من هیچ اهمیتی نداره.

در مورد راهنماییتون در مورد استفاده تجاری از عکسها هم ممنون. فکر میکنم دیدم اشتباه بود.

سپاس.
    bitab_arm تشکر می‌کند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نه دوست عزیز اشتباه برداشت کردید.

این که چه چیزی کافی است را لازم نیست کسی تعیین کند. هر روندی که حق مالکیت عکاس را به رسمیت بشناسد و به آن احترام بگذارد کافی است و بیشتر از آن به انتخاب خودتان باز میگردد. برای این منظور هم به نظر من بهتر است به صورت مدون و مکتوب و خلاصه، سیاستتان را در این زمینه بیان کنید به طوری که یک عکاس با خواندن آن بتواند تصمیمش را بگیرد که به شما اجازه بدهد از عکسش استفاده کنید یا خیر.

طوری که مطلب را بیان کردید، و روشی که برای جستجو به دنبال عکسها انتخاب کردید نمیتواند احترام به حق مالکیت را تضمین کند. به نظر من به جای کل وب، بایستی جایی را برای جستجو به دنبال عکسها انتخاب کنید که صاحب اثر شناخته شده و در دسترس باشد.
    pinkishmilad تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

كاربر آشنا Ali_Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    32

خوب شما به جای این که دنبال عکس با کیفیت خوب و قابل چاپ برای تزئین کافی شاپ باشید٬ چرا از عکاسان دعوت نمی‌کنید که عکس‌های خودشون رو برای فروش به کافی شاپ شما بیاورند؟

اینجوری هم کمک مالی به عکاسان می‌شود. هم شما به خواسته‌هایتان می‌رسید. مشکل حق مالکیت معنوی هم برطرف می‌شود.
    saremi.ali، Anoosh-Em، Amir Abdolpanah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا اکرمی
    5D II|24-105L|70-200 f/2.8L IS II|100 Macro f/2.8L IS
    Canon F1|50mm f/1.4 FD|Flash Hanimex TZ2500 | Vanguard Arlen 58 Backpack|055PROXB+804RC2

تشکر کرده
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Reza نمایش پست ها
    خوب شما به جای این که دنبال عکس با کیفیت خوب و قابل چاپ برای تزئین کافی شاپ باشید٬ چرا از عکاسان دعوت نمی‌کنید که عکس‌های خودشون رو برای فروش به کافی شاپ شما بیاورند؟

اینجوری هم کمک مالی به عکاسان می‌شود. هم شما به خواسته‌هایتان می‌رسید. مشکل حق مالکیت معنوی هم برطرف می‌شود.
    پیشنهاد خوبی بود... حتما بهش فکر میکنم.

سپاس

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Reza نمایش پست ها

سلام من هم با این پیشنهاد موافقم.و همچنین با صحبت دوستمون که گفته بود مسئله رو دقیق و مدون کنید.این مهمه حالا که شما می خوایین یه کار متفاوت انجام بدین چه بهتر که برای همه چیز برنامه ریزی بشه؟مثلن عکس ها به چه صورت چاپ خواهند شد-چه نوع درآمدی ممکنه از اونا حاصل بشه -سهم مادی و معنوی عکاس از اون چقدر خواهد بود-چه نوع مباحثی به صورت فنی و نظری قراره اونجا حول عکس ها مطرح بشه-چه عکاسانی و یا افراد دیگری جزو این مجموعه خواهند بود و ...
    پیشنهاد بنده اینه که یه گروه مشخصی رو تشکیل بدین که وظایف و اختیاراتشون مشخص باشه و بعد شروع کنید.
    pinkishmilad تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط saremi.ali نمایش پست ها
    سلام من هم با این پیشنهاد موافقم.و همچنین با صحبت دوستمون که گفته بود مسئله رو دقیق و مدون کنید.این مهمه حالا که شما می خوایین یه کار متفاوت انجام بدین چه بهتر که برای همه چیز برنامه ریزی بشه؟مثلن عکس ها به چه صورت چاپ خواهند شد-چه نوع درآمدی ممکنه از اونا حاصل بشه -سهم مادی و معنوی عکاس از اون چقدر خواهد بود-چه نوع مباحثی به صورت فنی و نظری قراره اونجا حول عکس ها مطرح بشه-چه عکاسانی و یا افراد دیگری جزو این مجموعه خواهند بود و ...
    پیشنهاد بنده اینه که یه گروه مشخصی رو تشکیل بدین که وظایف و اختیاراتشون مشخص باشه و بعد شروع کنید.
    ممنون دوست عزیز. راستش این گروه که میفرمایین رو تا حدودی تشکیل دادیم. در مورد دیگر برنامه ها هم، هم زیر ساخت فیزیکی (برای مثال دکور، امکانات ویژه آپلود عکس و...) هم جنبه فرهنگی قضیه داره رو داریم روش کار میکنیم. به شخصه اصلا دوست نداریم تو راه انداختن کاری ایرانی بازی در بیارم!
    راستش از دیروز هم که این پیشنهاد دوستمون رو دیدم خودم هم بیشتر به همین سمت متمایل شدم. به این میگن پیشنهاد سازنده.
    سپاس
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین