صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23
Like Tree176تشکر

موضوع: یک روز عکاسی خود را شرح دهید؟

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط movahedian نمایش پست ها
    با سلام
    اولین چیزی که شما باید برای خودتون باید ر وشن کنیذ اینه که به عکاسی از چه موضوع و سوژه ای علاقه دارید . به عنوان مثال برای کسی که به عکاسی از لنداسکیپ و مناظر طبیعت علاقه داره وجود ماشین آلات راهسازی در عکسش یک عنصر زائده در حالی که ممکنه برای کسی که میخواهد از مشاغل و ابزار آلات عکس بگیرد یک سوژه خوب باشن. اینکه شما چه روزی به عکاسی بروید هم به همین انتخاب برمیگرده. اما انتخاب ساعت در عکاسی در فضای باز بسیار مهمه نوع سایه ها و شدت نور مطلوب شما در ساعات مختلف متفاوته.

به نظرم منظور این دوستمون همان طور هم که در قسمت bold شده تاکید کرده اند اشتراک تجربیات دیگر دوستان است!
    yaghoobi، M. Beyrami، Ali Saeedi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

دیدن این ویدیو هم خالی از لطف نیست .روند کاری Chase Jarvis

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

سلام من هم یک روزم رو تعریف میکنم
    از صبح که بیدار میشم فقط تو ذهنم مطالب عکاسی و از این قبیل میگذره بیرون از خونه که میرم همیشه دوربین همراه خودم دارم اما 90 در صد اوقات از کیفش خارج نمیشه و فقط برام عادت شده
    گاهی نشستم و یکدفعه ایده ای جدید به ذهنم میرسه سریع هم اجراش میکنم البته همیشه هم موفقیت آمیز نیست
    بعضی هفته ها هم برنامه ریزی میکنم برای عکاسی و سوژه ها خودم رو پیشاپیش برای خودم مشخص میکنم مثلا میگم امروز میرم رودخونه فقط برای عکاسی از سنجاقک ها یا امروز میرم جنگل برای عکاسی از پرنده ها و تمام تمرکز خودم و روی سوژه اون روز میذارم
    این هم روزهای من بود
    شاد باشید
    yaghoobi، M. Beyrami، m.a.i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

سلام

خوب امروز بعد از ظهر كه همه كم و بيش فهميديد ما كجا رفتيم و از چي عكس گرفتيم ، اما بزاريد از صبح بگم ، امروز صبح كه از خواب پا شدم به خودم گفتم امروز حتما بايد يه ماكرو توپ از يه جامپر يا چيزي شبيه اون بگيرم!!!!! واسه همين رفتم دنبال سوژه!!!! خلاصه بعد از يك ساعت توي حياط خونه و زيرزمين سوژه رو پيدا كردم يه جامپر بلا!!!! يه كوچولو ازش ميترسيدم چون خيلي سرتق بود خلاصه با هزار زحمت كردمش تو شيشه!!!! و گذاشتمش تو فريزر كه يه كم خنكش بشه!!!!!!!!! خلاصه بعد از يك ربع گفتم نكنه بميره ! رفتم آوردمش ديدم بي حركته و آماده يه ماكرو درست حسابي، خلاصه تو مكاني كه از قبل آماده كرده بودم گذاشتمش و تنها يك دهم ثانيه مونده بود كه عكس مورد دلخواهم رو بگيرم يك دفعه ديدم تو ويزور دوربينم هيچ چيزي نيست!!!!!!! بله درست حدس زديد من گول خورده بودم و جامپر جان not only جامپ زده بود but also پرواز كرده بود!!!! تلاش يك ساعت من براي پيدا كردن اون بي نتيجه ماند!!!!!!
    ویرایش توسط nejadi : Saturday 5 November 2011 در ساعت 00:21
    yaghoobi، aro1355، lamagra و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا SORENNA آواتار ها
    تشکر کرده
    251

درود
    دوستانی که تجربیات خاصی از پرنده گرافی و عکاسی در این مود ها دارند ... بد نیست تجربیاتشون رو در اختیار ما هم بزارند
    والا هر جا میریم اطراف تهرون شده منطقه ممنوعه... هیچی والا میدونستم ما تو یه زندان بزرگ زندگی میکنیم ولی نه دیگه اینجوری!
    به هر روی دوستان اگه لطف کنند تجربیات و مکان های پرنده گرافی رو در تهران در اختیار ما هم بگذارند
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    CANON 7D+Grip | EF-S 18-55 | EF 100-400 L
    امیر حکیمی
    http://amirhakimi.org

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

درود
    دوستانی که تجربیات خاصی از پرنده گرافی و عکاسی در این مود ها دارند ... بد نیست تجربیاتشون رو در اختیار ما هم بزارند
    والا هر جا میریم اطراف تهرون شده منطقه ممنوعه... هیچی والا میدونستم ما تو یه زندان بزرگ زندگی میکنیم ولی نه دیگه اینجوری!
    به هر روی دوستان اگه لطف کنند تجربیات و مکان های پرنده گرافی رو در تهران در اختیار ما هم بگذارند

سلام دوست عزیز متاسفانه جای درست و حسابی نیست که بتونیم از حیات و حش عکاسی کنیم و این همیشه برای من آرزو بوده است در شهر هم که دیگر خبری از همین گنجشک و کلاغ هم نیست یا اینکه در جای خوبی برای عکاسی نیستند و این خیلی بده
    از دوستان کسی فروم یا جایی رو بلد نیست برای دوستی بین عکاسان عکاسی دسته جمعی هم لذت بخشه متاسفانه جای یک دوست عکاس رو حسابی خالی میبینم
    موفق باشید

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

خرید سومین 580EXII خود بخود ذهن هر علاقه مندی رو مشغول میکنه، تا جائی که این بنده ی حقیر، همون دوشنبه شب ( که سومی رو خریدم ) بخاطر زمان چند ساعته برای شارژ باتری قلمی های جدید ( سری سوم ) که موفق به استفاده از آن نشدم، همش فکرم مشغول بود ... حتی تا قبل از خواب، توهم ترکیب نور، تنظیم قدرت فلاشها، زاویه ی مناسب پرتاب نور و ژل و ... برای پرتره نگاری رهایم نکرد ...

... سرانجام دیروز، از صبح ( عید ) شروع کردم و یک ساعت SetUp کردن مخلفات ( و همینطور پیدا کردن ملزومات ریز ) وقتم رو گرفت ... تا اومدم شروع کنم، به ناهاری دعوت شدم که بقول پدرخوانده نتونستم ردش کنم !!! ... خلاصه بعد از ظهر جیم زدم و شروع کردم ... خدا برکت بده به رنگ نور 580EXII و این سیستمش: Wireless Commander ...

... دوربین رو در Lightroom3 بحالت Tethered Capture وصل کردم به لپ تاپ و ... زندگی یهو شیرین شد ... این شیرینی از ساعت 15:30 لغایت حدود 21:00 ادامه داشت ... ماحصلش هم حدود 190 شات خاطره انگیز شد که یکی از آنها را در پائین مشاهده میکنید ...

( حقیر و پسر 5 ماهه مان )

در این اثنا، بفکر درست کردن یک Snoot دست ساز هم افتادم. با کارتن پلاست یه نمونه اولیه درست کردم و اتفاقاً نتیجه ی بدی هم نداشت. ( فقط نور رو بصورت یک مستطیل شکل میده (شکل زیر) ... ولی جای کار بیشتری داره تا به یک دایره تبدیل بشه ) ... جمعه صبح اگر وقت بشه، یه سر برم پامنار، یه مقدار کارتن-پلاست مشکی بخرم ، هم برای Snoot و هم برای Grid ... ظاهراً Snoot آماده، قبلاً در بازار موجود بوده که از شانس ما تموم شده و خب، ظاهراً دیگه هم به این بلاد نخواهد آمد ...

فاصله ی فلاش تا دیوار، حدود 2.5 متر
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط SORENNA نمایش پست ها
    درود
    سلام دوست عزیز

مقاله ای از آقای موسوی عزیز در مورد عکاسی از حیات وحش و پرندگان :

http://www.akkasee.com/articles/12646/

در مورد مکانهای مستعد برای پرنده نگری در تهران تا جائیکه اطلاع دارم ، دشت لار ، ارتفاعات البرز و حتی پارک جمشیدیه می تواند مقاصد خوبی باشد

اگر ساکن تهران هستید که غرق در نعمات هستید ، گروهها و کلوپهای پرنده نگری هستند که کلاسهای آموزشی برگزار می کنند مثل گروه پرنده نگری طرلان و ...

از شناسایی پرندگان گرفته تا نحوه جذب پرندگان با صدا و مهارتهای عکاسی ، توسط کارشناسان این کلوپها آموزش داده می شود

موفق باشید
    yaghoobi، M. Beyrami، Saeed Barikani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام آقای نژادی
    پیشنهاد میکنم هر وقت فرصت عکاسی نداشتید بشینید و با یه همچین سبکهایی بنویسید. حسابی خندیدم.هنوزم دوست دارم بلند بلند بخندم به ماجرایی که تعریف کردید
    nejadi تشکر می‌کند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط مینا نمایش پست ها
    سلام آقای نژادی
    پیشنهاد میکنم هر وقت فرصت عکاسی نداشتید بشینید و با یه همچین سبکهایی بنویسید. حسابی خندیدم.هنوزم دوست دارم بلند بلند بخندم به ماجرایی که تعریف کردید

سلام
    به فروم عكاسي خوش اومديد و خوشحالم كه اولين پستتون با شادي وخنده همراه شده و باعث اون خنده، نوشته من شده......هميشه شاد و خندون باشيد
    yaghoobi و M.Barani تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین