صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
Like Tree176تشکر

موضوع: یک روز عکاسی خود را شرح دهید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    73

پیش فرض یک روز عکاسی خود را شرح دهید؟

سلام
    من عکاس نیستم
    ولی دوست دارم عکاسی کنم، البته قواعد بازی رو نمی دونم
    یعنی برام سئواله یه عکاس آماتور یا حرفه ای چطوری یه روزش رو می گذرونه

مثلا
    عکاسی روز خاص داره؟
    یعنی یه عکاس تصمیم می گیره پنج شنبه بره عکاسی مثلا توی یه پارک یا یه کوه (تو این حالت چه دوربینی می بره).
    یا نه همیشه دوربین همراهش هست تا بتونه سوژه شکار کنه ( تو این حالت چه دوربینی می بره)؟

روش شما چی هستش؟

یا مثلا:
    از یه سوژه چند تا شات می شه گرفت (یه پست دوستی می گفت این عکس حاصل کار 200 تا شات هست یعنی چی؟)
    یعنی تو عکاسی اجازه داریم اونقدر عکس بگیریم تا عکس ارضا مون کنه از لحاظ کیفیت
    (همیشه این حس رو دارم که باید شات اولت آخرین شاتت از همون سوژه باشه و بهترین : این اشتباهه؟)

روش شما چی هستش؟

اگه می شه و حسش رو دارین بگین که عکاسی تون چطوریه؟

حقیقتش عاشق D3100 و HS20 شدم فقط مطمئن نیستم این یه هوس هستش یا علاقه
    می ترسم جوگیر دوربین های نیمه حرفه ای و حرفه ای شده باشم و الکی هزینه کنم برای چیزی که نمی تونه برام شادی بیاره

سپاس از همه دوستان
    ویرایش توسط saeedfweb : Wednesday 10 August 2011 در ساعت 11:05 دلیل: برای بهتر شدن سئوالم یه تغییراتی دادم
    Javid، Canon!، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Asri آواتار ها
    تشکر کرده
    5552

سلام دوست عزیز
    پیشنهاد میکنم ابتدا یک کتاب مبانی عکاسی خریداری و مطالعه بفرمایید تا به جواب سوالهای خود برسید . بعد از آن دید بازی نسبت به خرید دوربین و نیازهای خود پیدا خواهید کرد .
    saeedfweb تشکر می‌کند.
    You can take the boy out of Suffolk, but you can't take Suffolk out of the boy

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

جواب این سوالو باید خودتون بدید. اینکه علاقه داشته باشید و اینکه فرصت عکاسیو پیدا کنید و عکس بگیرید دو چیز متفاوته. خیلیها به عکاسی علاقه مند هستند و تجهیزات خوبی هم دارند اما تو کمد خاک میخوره. خیلیها هم با یه کامپکت یا حتی مبایل از عکاسی لذت میبرند. مثلا خود من قبل از اینکه اس ال ار بگیرم با موبایل و کامپکت خیلی بیشتر عکاسی میکردم و لذت میبردم.
    اینکه یه روز عکاسی چطور میگذره باز هم بستگی به خودتون داره. میتونید تنها برید ویا با دوستان عکاس. اینجا جای خوبی برای پیدا کردن دوستان جدید و قرارهای عکاسی هست. ولی باز هم میگم که کاملا به مشغله شما و وقت اضافیتون بستگی داره.
    در مورد سوالها فنی هم با بگم اون دوستی که مثلا از 200 شات استفاده کرده با استفاده از نرم افزار شاتها را ترکیب کرده و نهایتا به یک عکس رسیده (مثلا پانوراما ویا ....) در ضمن گرفتن چد عکس از یک سوژه در فاصله های مختلف، فاصله کانونی مختلف با سرعت شاتر و دیافراگم متفاوت نتایج مختلفی داره. گرفتن چند شات برای رسیدن به بهترین حالت هم معمول است.اما عکاس مجربتر با تعداد کمتری شات به چیزی که میخواد میرسه.
    yaghoobi، M. Beyrami و saeedfweb تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

اتفاقا جاي يك همچين تاپيكي خالي هست. يك چيزي تو مايه هاي خاطره كه تو تاپيك هارد اكسترنال بحثش شد.
    بنده روز جمعه بعد از مدتها موفق شدم از خودم مرخصي بگيرم و رفتم پارك ملت به اتفاق دوربين و سه پايه ولي انقدر لباس شخصي و پليس تو پارك بود كه از ترس دستگير شدن و ضبط دوربين خيلي زود جمع كردم و برگشتم.
    yaghoobi، M. Beyrami، SORENNA و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير
    Instagram

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid نمایش پست ها
    بنده روز جمعه بعد از مدتها موفق شدم از خودم مرخصي بگيرم و رفتم پارك ملت به اتفاق دوربين و سه پايه ولي انقدر لباس شخصي و پليس تو پارك بود كه از ترس دستگير شدن و ضبط دوربين خيلي زود جمع كردم و برگشتم.
    پس مطمئن باش که از خودتون کلی عکس گرفته شده که الان توی گالری پلیسان موجود اند حتی از نوع HDR (شوخی!)
    آره تاپیک خوبی می تونه باشه هم آموزشی و هم خاطره انگیز
    yaghoobi، Javid، Ali Saeedi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امید بنی اسدی
    "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط Asri نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    پیشنهاد میکنم ابتدا یک کتاب مبانی عکاسی خریداری و مطالعه بفرمایید تا به جواب سوالهای خود برسید . بعد از آن دید بازی نسبت به خرید دوربین و نیازهای خود پیدا خواهید کرد .
    حرف شما متین؛ خیلی هم متین
    همین الان هم سعی می کنم روزی دو سه تا از مقاله های همین سایت رو می خونم

ولی سئوالم اینه:
    شما چه کار می کنید؟
    شما از خودتون بگید تا منم ببینم تو چه سطحی هستم؟
    خود شما چطوری عکاسی می کنی؟
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

یک خاطره از عکاسی

بعد از اینکه لنز 50 1.4 رو خریدم و کلی باهاش عکس گرفتم و حال کردم و از توانایی های این لنز در indoor مطلع شدم
    در یکی از مراسم ها که رفتم برای عکاسی تصمیم گرفتم با این لنز بدون فلاش عکس بگیرم
    و چند شات اول که گرفتم به طور باورنکردنی عکس ها اصلا فوکس نبود و بسیار وضعیت بدی داشت و باور کنید دیگه داشتم دست و پای خودم رو گم می کردم اصلا چنین چیزی برای من سابقه نداشت و نمی تونستم خودم را قانع کنم و هر کاری می کردم عکس ها هم underexpose بود و هم بلور
    انگار دوربین و لنز تصمیم گرفته بودند که من رو از پای در بیاورند
    تا اینکه بر بعد از چند دقیقه انگار نه انگار همه چیز به حالت اول بازگشت و همانطور که فکرش رو می کردم شد

ولی باور کنید در همون لحظه اول بسیار حالتی روحی بدی داشتم گرچه بار اولم نبود که در چنین مراسم ها عکس می گرفتم ولی بسیار دستپاچه شدم و خودم رو گم کرده بودم ولی به محض اینکه مسلط شدم همه چیز درست شد
    حالا نمیدونم چه ظلمی در حق دوربین کرده بودم که من رو اینجوری شکنجه داد

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

سلام.
    من به دلیل اینکه زیاد فرصت عکاسی پیدا نمی کنم و عکاسی-م محدود میشه به سفر ها و گشت و گذار و ... برای اینکه از فضای دوربین و عکاسی غافل نشم، به دلیل اینکه ژانر (!) عکاسی که دوست دارم پرتره-ست سعی می کنم بیشتر در منزل از همسرم و یا از خودم عکاسی کنم!
    من هم یک تجربه مشابه با این لنز 50 داشتم; مراسم تولد یکی از دوستان بود و من هم به صورت خودجوش، عکاسی از این مراسم رو به عهده گرفتم. جالب این بود که تنها لنزی هم که داشتم همین لنز 50 F1.8 بود!! یک عدد فلاش هم با خودم برده بودم! اولین شاتی که گرفتم عکس کاملا تار شده بود! اول شک کردم و یک بار تنظیمات دوربین رو چک کردم و دوباره شروع به عکاسی کردم اما باز هم همان اتفاق افتاد! خلاصه سوژه هایی که ازشون عکس گرفتم منتظر بودند تا عکس گرفته شده رو ببینند و من هم با اعتماد به نفسی در حد یک رئیس جمهور (!) گفتم: باید این عکس ها ادیت بشن بعد می دم خدمتتون! :cool: البته سرانجام مشکل برطرف شد اما از اون افرادی که قبلا" ازشون عکس تار گرفته بودم روم نشد دوباره عکاسی کنم
    yaghoobi، Javid، Canon! و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر همراه movahedian آواتار ها
    تشکر کرده
    642

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedfweb نمایش پست ها
    حرف شما متین؛ خیلی هم متین
    همین الان هم سعی می کنم روزی دو سه تا از مقاله های همین سایت رو می خونم

ولی سئوالم اینه:
    شما چه کار می کنید؟
    شما از خودتون بگید تا منم ببینم تو چه سطحی هستم؟
    خود شما چطوری عکاسی می کنی؟
    با سلام
    اولین چیزی که شما باید برای خودتون باید ر وشن کنیذ اینه که به عکاسی از چه موضوع و سوژه ای علاقه دارید . به عنوان مثال برای کسی که به عکاسی از لنداسکیپ و مناظر طبیعت علاقه داره وجود ماشین آلات راهسازی در عکسش یک عنصر زائده در حالی که ممکنه برای کسی که میخواهد از مشاغل و ابزار آلات عکس بگیرد یک سوژه خوب باشن. اینکه شما چه روزی به عکاسی بروید هم به همین انتخاب برمیگرده. اما انتخاب ساعت در عکاسی در فضای باز بسیار مهمه نوع سایه ها و شدت نور مطلوب شما در ساعات مختلف متفاوته.
    M. Beyrami و saeedfweb تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

اول تشکر بابت باز کردن این تاپیک
    من هم یه روزم رو می گم
    دیروز اصلا تصمیم عکاسی نداشتم چون پریروز تصادف کردم و چیز زیادی از ماشینم نموند ، دل دماغ واسه هیچ کاری نداشتم
    گوشیم زنگ خورد ، از دوستام بود : علی امروز برنامست بریم عکاسی 6-7 نفر هستیم 2 تا مدل خوب هم داریم
    بی دلیل گفتم باشه بعدش به خودم لعنت می فرستادم که چرا گفتم بریم
    خلاصه این که راه افتادم هدفون به گوش و پای پیاده
    وقتی رسیدم همه آشنا بودن بغیر از یه نفر ، واسه همین یه دستی تکون دادم برای بقیه و رفتم سراغ تازه وارد جمع
    سلام و علیک کردیم دیدم اوه اوه گویا طرف این کارست یه 5D MII که روش یه 24-105 بسته بود و یه فلاش گردن کلفت و یه 3 پایه ی حرفه ای و ... (به نظر می رسید بازم تجهیزات توی کیفش داره ولی نمی دونم اون ها چی بود)
    بالاخره مشغول شدیم ، بعد از چند دقیقه دیدم با خودش در گیره
    می خواست از یکی از مدل ها عکس بگیره ولی یا ضد نور می گرفت از طرف و آسمون رو تو عکسش داشت یا طرف رو خوب می گرفت و آسمون می سوخت
    به من گفت جریان این جوریه چیکار کنم ، فلاش بزنم ؟؟ گفتم نه مصنوعی میشه رفلکتور داری؟ گفت چیه ؟ گفتم هیچی بزار روی 3 پایه یه HDR باحال ازش بگیر چیزه جالبی در میاد با این نور، گفت HDR چیه ؟؟
    گفتم فدا سرت
    همون ضد نورت رو بگیر رو فرمت RAW سایه هارو توی PC برمیگردونی
    گفت RAW چیه
    می خواستم بکوبم تو سرش بگم اون بچه رو بده دست من برو گمشو
    گفتم برو از فلانی بپرس بهت کمک می کنه من زیاد سر حال نیستم
    پیش خودم گفتم آخه درسته ؟؟
    خلاصه آخرش هم طبق معمول از هم دیگه چندتا عکس گرفتیم در حالی که دوربین دستمونه
    از طرف که عکس گرفتم اومد عکس رو نگاه کرد و گفت وای چقدر دوربینت خوبه و شروع کرد به سخنرای که از کیفیت عکسام ناراضی ام باید برم نیکون بگیرم ، دوربین تو خیلی کیفیتش خوبه و از این حرفا
    می خواستم بکوبم تو صورتش
    خیلی خسته و شاکی از قوانین طبیعت برگشتم خونه

ببخشید اگه خیلی طولانی شد ، چون بحث خاطره ای شد ، دوست نداشتم نوشتم خیلی خشک و کوتاه باشه
    yaghoobi، Herati، M.A.ZEYNALI و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین