صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37
Like Tree457تشکر

موضوع: بهترین عکس های خبری،اجتماعی که گهگاه میبینیم(ممکن است خشن باشند!)

 1. #21
  كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
  تاریخ عضویت
  March 2013
  محل سکونت
  نیشابور
  نوشته ها
  1,636
  تشکر شده
  6546
  تشکر کرده
  12394

  پیش فرض

  یک مطلب بی نظیر، دردناک، آموزنده و واقعا خوندنی که امروز قصد داشتم متن انگلیسی اونو بذارم ولی خوشبختانه ترجمه شدش داخل سایت اطلاع رسانی دانا دیدم. براتون میزارم طولانی هست ولی واقعا ارزش خوندن داره:
  در نوامبر سال ۱۹۹۰، مجله لایف، عکسی از مرد جوانی به نام دیوید کربی منتشر کرد. عکسی از جسمی که توسط ایدز به یغما رفته، نگاه خیره ای که به چیزی ورای این دنیا می نگرد و نفس های آخری...

  داستان خواندنی از عکسی تاثیر گذار که افکار عمومی جهانیان را نسبت به بیماری ایدز، دگوگون کرد.
  DKjfaLmtQ0I.jpg


  در نوامبر سال ۱۹۹۰، مجله لایف، عکسی از مرد جوانی به نام دیوید کربی منتشر کرد. عکسی از جسمی که توسط ایدز به یغما رفته، نگاه خیره ای که به چیزی ورای این دنیا می نگرد و نفس های آخری، که میان هاله ی حمایت افراد خانواده، از جسمی خسته، بیرون می طراود. این عکس خیره کننده و شکارگر، که از بستر مرگ کربی، توسط یک دانشجوی خبرنگاری به نام «ترزه فرر» گرفته شده، به سرعت به عنوان عکس مرجع بیماری ایدز در دنیا شناخته شد. از زمان انتشار این عکس، میلیون ها نفر در این کره خاکی، به ویروس اچ آی وی، مبتلا گشته اند.
  عکس خانوادگی
  پس از گذشت بیش از دو دهه از انتشار این عکس، سایت مجله لایف در بیست و پنجمین روز جهانی ایدز، داستانی تکان دهنده، درباره آنچه در ‍پس پرده ی این عکس دیده می شود، به همراه خاطرات شخص عکاس، منتشر کرده است.
  « من تحصیلات ارشدم را ژانویه سال ۱۹۹۰، در دانشگاه اوهایو شروع کردم. به محض شروع تحصیل، به صورت داوطلبانه در خانه" پتر نوستر" ، که از بیماران خاص، حمایت می کرد، مشغول به کار شدم. سه ماه بعد، شروع به عکس گرفتن از بیماران موسسه کردم و با کارکنان آنجا و با خیری که به صورت داوطلبانه از دیوید و باقی بیماران مراقبت می کرد، به نام "پیتا" آشنا شدم.
  دیوید کربی، در شهری کوچک، در اوهایو به دنیا آمد و بزرگ شد. در اواخر دهه هشتاد به بیماری خود ‍پی برد. او که به دور از خانواده، در کالیفرنیا زندگی می کرد، ‍پس از پی بردن به اینکه بیماری ایدزش به شدت پیشرفته، از خانواده درخواست بازگشت کرد و به آغوش خانواده اش باز گشت. کیربی میگفت که می خواهد هنگام مرگ، کنار اعضای خانواده اش باشد.
  پتا مرد فوق العاده ای بود. دورگه ای نیمه سفید - نیمه بومی امریکایی( سرخپوست) که زمانی خود در این موسسه بستری بوده و بعد از بهبودی نسبی اش، به صورت داوطلبانه به بیماران کمک می کرد. فرر که امروزه در سیاتل امریکا کار و زندگی می کند، به لایف گفت: روز مرگ دیوید، من پتا را دیدم. بقیه پرستاران شیفت های او را به گردن گرفتند، تا در واپسین دم حیات دیوید، کنارش باشد. پتا مرا همراه خود برد و من بیرون در، به انتظار ایستاده بودم و به کارهای خودم فکر می کردم. تا اینکه مادر دیوید از اتاق بیرون آمد و از من درخواست کرد از آخرین خداحافظی ها، از بدرود واپسین دیوید و اطرافیانش عکس بگیرم. به داخل اتاق رفتم و در گوشه ای ایستادم. به ندرت حرکت می کردم و در سکون کامل، از این لحظات دردناک عکس می گرفتم. همانجا بود که فهمیدم، چیزی خارق العاده و عظیم در این اتاق ، درست در مقابل چشمان من وجود دارد.
  فرر ادامه داد: روزهای اول حضورم در موسسه، از دیوید پرسیدم اجازه می دهد ازش عکس بگیرم و دیوید پاسخ داد تا وقتیکه از عکس ها برای منافع شخصی استفاده نکنم، ایرادی نخواهد داشت. و همین طور هم شد، تا به حال حتی یک سنت از این عکس، به حسابم واریز نشده است. و من فکر می کنم چون دیوید در آگاهی رسانی درباره ایدز فعالیت می کرد، انتشار این عکس ها در راستای آگاهی بخشی بیشتر به دنیا، انجام می شود. فرر در گفتگو با لایف، مکث کوتاهی کرد و با خنده گفت: هرچند آن زمان به خودم میگفتم: چه کسی عکس های مرا خواهد دید؟
  اما در بیست سال گذشته، بیشتر از یک میلیارد نفر از مردم دنیا، این عکس فرر را دیده اند و این عکس تاریخی، بارها و بارها، در روزنامه ها، مجلات و برنامه های تلویزیونی منتشر شده است. و اکثر ذهن ها را به خود عکس، نه داستان های حاشیه ای اش، معطوف کرد.
  عکسی که ترزه فرر از دیوید در حال احتضار ، در آغوش خانواده اش گرفت، هنگامی که در لایف منتشر شد، توجهات زیادی به خود جلب کرد و جوایزی چون جایزه ی مهم " ورد پرس" ، را به دست آورد. اما اثر گذاری بیشترش، دو سال بعد بود، وقتی " بنتون" ، از ورژن رنگی عکس، برای تبلیغات کمپین علیه ایدزش استفاده کرد. این تبلیغات، با واکنش های زیادی مواجه شد. از اعتزاض کاتولیک ها که به دلیل شباهت دیوید و شمایل رنجور حضرت عیسی مسیح به خشم آمده بودند، تا فعالان حقوق مبتلایان ایدز، که این تصویر را ناامیدانه می دیدند. نشریات معتبر فشن و مد، مانند "ووگ" و" ال" هم از این عکس ها استفاده نکردند. موسسه خیریه لندن هم تلاش کرد تا این تبلیغات را ممنوع کند.
  با این حال، مادر مرحوم دیوید به خبرنگار لایف گفت: «هیچ کس پسر مرا نمی شناخت، و هیچ کس نمی دانست که او کم و بیش از گرسنگی درگذشت. حضور این عکس، در تبلیغات بنتون، تنها راهی بود که آن زمان به نظر ما رسید. که همگان، تصویر حقیقی پسر مرا، که به ایدز مبتلا شد و با زجر درگذشت را ببینند و بیشتر مواظب سلامتی خودشان باشند.
  دیوید کربی در مارچ ۱۹۹۰ درگذشت و دو سال بعد، پیتا، مرد مهربانی که خودش به ایدز مبتلا بود و از دیوید مراقبت می کرد، درگذشت. بعد از انتشار عکس های دیوید، متوجه شدیم که ترزه فرر، بیشتر وقت خود را با پیتا می گذراند، تا دیوید. فرر وقتی از پیتا صحبت می کند، به وضوح احساساتی می شود و می توان احترام و علاقه ای عمیق به پیتا را، در چشمانش خواند. در ابتدای سال ۹۲، وقتی پتا متوجه شد که اچ ای وی مثبتش به ایدز تبدیل شده، خانواده ی کربی ، همان طور که از پسرشان مواظبت می کردند، به حمایت و مراقبت از او پرداختند. تا اینکه جان به جان آفرین تسلیم کرد. در حقیقت، پدر و مادر دیوید، کری و بیل کربی، از پتا ، مثل پسرشان پرستاری کردند. مادر دیوید درباره ی پتا گفت:« وقتی دیوید از پیش ما رفت، می دانستیم همچین وضعیتی برای پتا هم پیش می آید.

  و می دانستیم که ما، برای او، همیشه خواهیم بود. کنارش خواهیم بود و هیچ چیزی نمی تواند تغییرش دهد.» کلی اضافه کرد که پتا، بسیار تمیز و واضح و قدرتمند بود و در طی دو سال که بیماریش بدتر و بدتر میشد، فقط یکبار کنترل خودش را از دست داد و فریاد زد. که من هم با فریاد جواب دادم. چون می دانستیم که نمی شود این طوری ادامه داد. او گفت:« من و همسرم، از رفتاری که با پسرمان، در بیمارستان شهر کوچکمان در اوهایو داشتند، خیلی دل شکسته شدیم. همه دکترها و پرستارها، تمام وقت ماسک و دستکش به دست داشتند. حتی کسی که موظف بود منوی غذا را بیاورد، حاضر نبود وارد اتاق شود و منو را به دیوید بدهد، کنار در می ایستاد و منوی غذا را می خواند تا دیوید غذایش را انتخاب کند. همان زمان، با دیدن و حس کردن این رفتار غیر انسانی، مصمم شدیم کاری کنیم تا پتا و دیگر مبتلایان با ایدز، همچین رفتار سنگدلانه و بی رحمانه ای را تجربه نکنند».ترزه فرر گفت: من وقتی شروع به عکاسی در موسسه نورستر کردم، ۱۲ سال بو د که خبرنگاری می کردم و تحصیلات عالیه ام را دنبل می کردم. اما وقتی در موسسه مشغول به کار شدم، فهمیدم که چیزی بسیار بزرگ و مهم در حال اتفاق افتادن است. گرچه هیچ گاه فکر نمی کردم که این عکس، این همه معروف شود، جایزه ببرد و حتی مشمول مجادله و مناقشه بشود. وقتی ماجراهای تبلیغات بنتون اتفاق افتاد، من به شدت، دل آزرده بودم و درهم شکستم.
  بسیار ناراحت بودم تا اینکه پدر دیوید، بیل، به من گفت:« فکر نکن که بنتون از این عکس ما، سوءاستفاده کرده است. این ماییم که از بنتون استفاده کردیم تا تصویر دیوید را هزاران نفر ببینید، و این دقیقا همان چیزی است که دیوید همیشه می خواست.از وقتی جنجال بنتون فرو کش کرد، ترزه فرر به صورت خبرنگار آزاد برای بسیاری از نشریات معتبر، از جمله " نیویورک تایمز" فعالیت کرده و در همین حین، سطح آگاهی عمومی، راجع به بیماری ایدز و مبتلایانش، بسیار بیشترش شده است.
  در این میان، نمی توان نقش کلیدی عکس فرر از دیوید را، نادیده گرفت. "باب کردل" ، مدیر خیر موسسه نورستر که زمان مرگ دیوید، در آنجا حضور داشته می گوید:« عکس فرر از دیوید، بیشترین تاثیر احساسی را روی مردم داشته است و اثر بخشی اش با بقیه عکس ها و مطالب منتشر شده درباره ی ایدز قابل قیاس نیست. شما نمی توانید به این عکس نگاه کنید و از یک مبتلای به ایدز متنفر شوید.
  لینک اصلی به زبان انگلیسی
  Mehdi Ahmadi، 1986، Mazy و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

 2. #22
  كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  595
  تشکر شده
  3136
  تشکر کرده
  2404

  پیش فرض

  1501820_567291456678292_961056160_n.jpg

  این عکس را یک ساعت پیش دیدم بدجوری تکونم داد البته نوشته زیرش

  "I'm just a fat guy sitting in the cold."
  "Why are you sitting in the cold?"
  "I'm waiting to go to work. I work an overnight security job. I live in Philly, but I take the bus up here and stay for four days each week. I can't find work in Philly and I've got two kids."
  "Where do you sleep?"
  "Starbucks, McDonalds, anywhere I can take a quick nap
  براتون ترجمه کردم


  من فقط یک آدم چاقم که تو سرما نشستم
  چرا تو سرما نشستی ؟
  منتظرم که شیفت کاریم شروع بشه.شیفت شبانه یک کار حفاظتی .من تو فیلادلفیا زندگی میکنم
  ولی با اتوبوس میام اینجا و چهار روز تو هفته اینجا هستم ولی نتونستم کاری تو فیلادلفیا پیدا کنم
  کجا میخوابی ؟
  هر جایی که بشه یک چرت سریع زد مثل مک دونالد (فروشگاه های زنجیره ای ساندویچ و..) یا استارباکس (فروشگاه های زنجیره ای کافی و قهوه و...)  حتی تصور اینکه یکی تو سرما هر روز چمدان بدست تو هوای سرد چرخ بزنه و حتی یک مکان خواب نداشته باشه و برای چندغاز هر هفته از یک شهر به شهر دیگه بره ترسناکه

  عکس را همون کسی گرفته که اومده بود تهران عکاسی
  Humans of New York
  merdax، Amin Zarif، Canon! و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
  خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
  عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر 3. #23
  Forum Moderator کوروش آواتار ها
  تاریخ عضویت
  October 2011
  نوشته ها
  2,650
  تشکر شده
  18509
  تشکر کرده
  12880

  پیش فرض

  بهترين عكسهاي خبري و اجتماعي سال ٢٠١٣ از ديد رويترز:
  بايد با ف . شكن ببينيد.
  توجه: برخي عكسها خشن هستند

  http://blogs.reuters.com/fullfocus/2...ear-2013/#a=45
  kiavash، 2105، 47amir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

 4. #24
  كاربر همراه 47amir آواتار ها
  تاریخ عضویت
  June 2012
  محل سکونت
  Vienna
  نوشته ها
  363
  تشکر شده
  1128
  تشکر کرده
  2277

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
  بهترين عكسهاي خبري و اجتماعي سال ٢٠١٣ از ديد رويترز:
  بايد با ف . شكن ببينيد.
  توجه: برخي عكسها خشن هستند

  http://blogs.reuters.com/fullfocus/2...ear-2013/#a=45
  سلام بنده یه تاپیک زده بودم جدا واسه رویتر .
  با احترام

  بهترین عکس های خبرگزاری رویتر
  2105 و کوروش تشکر می‌کنند.
  امیر دانش
  http://www.amirdanesh.com

 5. #25
  كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
  تاریخ عضویت
  March 2013
  محل سکونت
  نیشابور
  نوشته ها
  1,636
  تشکر شده
  6546
  تشکر کرده
  12394

  پیش فرض

  انگلستان و...:
  1.jpg
  Babak Borhani، nsaba، MahBaz و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

 6. #26
  كاربر همراه
  تاریخ عضویت
  April 2013
  محل سکونت
  شیراز-همدان
  نوشته ها
  137
  تشکر شده
  1116
  تشکر کرده
  2025

  پیش فرض

  با دیدن این عکس بیاد عکس معروف کارگرانی افتادم که روی داربست طبقه 69 ام ساختمان راکفلر در حال ناهار خوردن و گپ زدن هستند
  آرامش مرد زردپوش و لبخند وی جالب توجه است


  yaghoobi، QashQai، mreza1001 و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

 7. #27
  كاربر همراه Omidep آواتار ها
  تاریخ عضویت
  June 2011
  محل سکونت
  Kerman
  نوشته ها
  469
  تشکر شده
  1787
  تشکر کرده
  1534

  پیش فرض

  موشک‌باران غزه، غم‌انگیزترین تصویر فضایی از زمین

  1-3409.jpg

  رصد موشکباران غزه از فضا  الکساندر گرست، فضانورد آلمانی آژانس فضایی اروپا که در ایستگاه بین‌المللی فضایی حضور دارد، روز چهارشنبه، 23 ژوئیه (یکم مرداد)، تصویری را به صورت آنلاین منتشر کرد که حمله موشکی رژیم صهیونیستی به مردم نوار غزه را به نمایش می‌گذارد. زیبایی‌های زمین از فضا خیره‌کننده است، اما موشکباران غزه، ناآرامی‌ها و اضطراب زمین را به تصویر می‌کشد. «گرست» در صفحه توئیتر خود نوشت: «این غم‌انگیزترین تصویری است که تاکنون دیده‌ام و ما از ایستگاه بین‌المللی فضایی می‌توانیم انفجارات و موشک‌هایی که بر سر نوار غزه فرود می‌آید را ببینیم.»
  yaghoobi، merdax، ravanfar و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
  امید بنی اسدی
  "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

 8. #28
  كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
  تاریخ عضویت
  April 2012
  محل سکونت
  رامسر
  نوشته ها
  1,163
  تشکر شده
  9520
  تشکر کرده
  9086

  پیش فرض

  درود

  معمولا شهرها از اسمان به همین شکل دیده میشن.من اثری از موشک باران نمیبینم!!

  یا من متوجه نمیشوم و یا این عکس نوعی تبلیغ است.
  kiavash و Omidep تشکر می‌کنند.

 9. #29
  كاربر همراه Omidep آواتار ها
  تاریخ عضویت
  June 2011
  محل سکونت
  Kerman
  نوشته ها
  469
  تشکر شده
  1787
  تشکر کرده
  1534

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
  درود

  معمولا شهرها از اسمان به همین شکل دیده میشن.من اثری از موشک باران نمیبینم!!

  یا من متوجه نمیشوم و یا این عکس نوعی تبلیغ است.
  نمیدونم والا!
  این ویدیو رو ببینید شاید چیزی مشخص باشه
  تبلیغ نمیتونه باشه
  امید بنی اسدی
  "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

 10. #30
  كاربر ويژه kiavash آواتار ها
  تاریخ عضویت
  March 2011
  نوشته ها
  2,319
  تشکر شده
  10266
  تشکر کرده
  8849

  پیش فرض

  f73abd67-a45b-4585-a0e4-9c7b552df822-1020x612.jpeg
  Corte, Corsica A nationalist throws a Molotov cocktail during clashes with riot police
  Photograph: Pascal Pochard-Casabianca/AFP/Getty Images

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •