صفحه 6 از 11 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 108
Like Tree225تشکر

موضوع: عكس - گرافيك

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: عكس - گرافيك

ARASH II و xman_a تشکر می‌کنند.

كاربر همراه tanhatanha آواتار ها
    تشکر کرده
    4948

در مورد پست 51 :

اگر پست دلباز عزیز رو یک عکس گرافیک بدونیم ----> من در پست حمید عزیز گرافیک نمیبینم

پ . ن : شاید ایراد از چشمهای بنده است
    xman_a تشکر می‌کند.
    Canon 5D MK II | Canon 24-105 F4 IS | Canon 70-200 f4 IS
    Lowepro Slingshot 300 | Flash Canon 430 EX II |
    خدایا نگهدار همه باش

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

سلام
    من فکر میکنم که پست 50 به هیچ عنوان در مقوله عکس و عکاسی جا نمیگیرد و تنها گرافیک است. البته گرافیکی که دستمایه خود را ا یک عکس وام گرفته که البته این مورد هم اگر این تصویر در جایی به جز یک فروم عکاسی به نمایش درآید ممکن است که استنباط نشود.
    فکر میکنم که در این شاخه (عکس-گرافیک) عکس بودن اثر باید از گرافیک بودن آن شاخص تر باشد وبه طور کلی با یک کلیت "عکس" رو به رو باشیم.نه اینکه گرافیک را غالب کنیم تا جای که کلا اثر از مدیای عکس و عکاسی خارج شود.
    برداشت شخصی من از شاخه هایی این چنینی این است که اثر در عین عکس بودن باید این پتانسیل را داشته باشد که طعنه بر گرافیک بزند (از لحاظ چیدمان،کادربندی،زاویه دید،نور و لنز و ...) و البته ویرایش هم در این میان به کمک این منظور ، لحاظ شود.
    به یاد دارم یکی از دوستان چند سال پیش در یک کار تحقیقی در مقطع کارشناسی ارشد عکاسی پروژه ای را انجام داده بودند که در آن برای اثبات قدرت بیانی عکس، در راستای خواست عکاس ، عکس هایی با نورپردازی و کادر بندی و ... خاص گرفته بودند و تنها با اضافه کردن یک جمله text و یا یک لوگوی کوچک کاملا وارد فضای گرافیک شده بودند.در واقع خود این عکسها بالقوه دارای پتانسیل گرافیکی بودند. و در آخر این دوست به شوخی میگفتند که این چنین گرافیست ها حاصل عمل عکاس ها را به تاراج میبرند:فقط با اضافه کردن یک کلمه text!!

اتفاقا من فکر میکنم (نظر کاملا شخصی و غیر کارشناسانه) عکس پست 51 یک عکس-گرافیک عالی است.چرا که بدون توصل به اضافاتی غیر از خود عکس ( تک فریم ) و تنها با ویرایشی ساده (اگر قبول کنیم ویرایش عملی است در راستای بهینه کردن حاصل عکاسی در جهت خواست و هدف نهایی عکاس و نه اضافه کردن المانهایی غیر اصیل به عکس. توضیح اینکه شاید اضافه کردن یک ابر به آسمان در محدوده همین ویرایش باشد اما فرضا مونتاژ یک قصر در کنار یک برکه دیگر ویرایش نیست!)، به زیبایی تداعی یک فضای گرافیکی چیدمان شده در حال و هوای انیمیشن را میکند.دقت کنید که شما فضا را میبینید اما در باب واقعی بودن و یا فانتزی بودن موقعیت به فکر فرو میرویدو اثر را کنکاش میکنید .عکاس با چیدمان و ویرایش خاص خود به دنبال طرح یک فضای فرا واقعی با استفاده از عناصر واقعی بوده که فکر میکنم مجموع اینها همان عکس-گرافیک باشد.

پ.ن: تمام این گفته ها نظر شخصی و بر اساس احساس و سلیقه شخصی میباشد.و به هیچ عنوان نظری کارشناسانه و خالی از اشکال محسوب نمیشود.
    M.Rahimizadeh تشکر می‌کند.
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

با سلام

در پست (51) تنها ویرایش استفاده فیلتر بوکه و کاهش ویبرنس بوده - اون عکس را به خاطر ویرایش و استفاده بیش از حد در استفاده از فیلتر بوکه و نداشتن فاکتور های یک شات با ویرایش متعارف نمیشد در تاپیک دیگری قرار داد

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

photo :Erik Johansson

BERLANO، ssobhdel، farhadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

سلام
    اولین تجربه من در این زمینه
    دوستان با تجربه راهنمایی کنند.لطفا;)

آف تاپیک:نمیدونم چجوری لینک عکس رو در اندازه اصلی بزارم .مشکلی که پیش میاد در بعضی از عکسها مثلا همین عکس تا اندازه ابعاد رو به 363*500 نرسونم حجم به کمتر از 300 کیلوبایت نمیرسه(رعایت قوانین)دربعضی از ارسالها با اینکه ابعاد تصویر 662*800 هست اما حجم عکس حدود 80 کیلوبایت هست؟این مساله مربوط به چی هست و من باید چکار کنم؟
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط khoddami نمایش پست ها
    سلام

آف تاپیک:نمیدونم چجوری لینک عکس رو در اندازه اصلی بزارم .مشکلی که پیش میاد در بعضی از عکسها مثلا همین عکس تا اندازه ابعاد رو به 363*500 نرسونم حجم به کمتر از 300 کیلوبایت نمیرسه(رعایت قوانین)دربعضی از ارسالها با اینکه ابعاد تصویر 662*800 هست اما حجم عکس حدود 80 کیلوبایت هست؟این مساله مربوط به چی هست و من باید چکار کنم؟
    در هنگام سیو کردن در فوتوشاپ کمی کیفیت را کاهش بدید, حجم به میزان تقریبا زیادی کم میشود ... نرم افزاری مثل ACDsee عکس رو با حجم بسیار کمتری سیو می کنه ... البته در بسیاری از مواقع سافت شدن عکس بعد از سیو آزار دهنده است
    khoddami و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

سلام

همونطور که جناب عبدل پناه هم اشاره کردن موقع سیو کردن عکس میتونید حجم اون رو بر اساس کیفیت اون تغییر بدین , تو فتوشاپ وقتی که میخواین عکس رو به فرمت jpg دخیره کنید قبلش پنجره ای نمایان میشه که میتونید کیفیت عکس نهایی رو تعیین کنید

عکس زیر نشان دهنده اینه که عکس با ماکزیمم کیفیت ذخیره میشه

حالا اگه موقع ذخیره کردن ( حتی بدون ریسایز ) اون دستگیره وسط رو به سمت چپ بکشین با کاهش اندکی از کیفیت , حجم اون رو به طرز قابل ملاحظه ای کاهش میده

khoddami تشکر می‌کند.
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

:ممنون از آقاي عبدل پناه و حاجي محمودي
    كاش نظرتون رو هم در مورد عكس ميفرموديد..
    هدف من رسيدن به مفهوم قديمي و تخريب بود.ميخواستم اجرها به وضوح از هم جدا باشن و در ورود به اين محيط فرد احساس تخريب بكنه (آوار)
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

:ممنون از آقاي عبدل پناه و حاجي محمودي
    كاش نظرتون رو هم در مورد عكس ميفرموديد..
    هدف من رسيدن به مفهوم قديمي و تخريب بود.ميخواستم اجرها به وضوح از هم جدا باشن و در ورود به اين محيط فرد احساس تخريب بكنه (آوار)
    راستش در این سایز عکس که خیلی سخت میشه نظر داد ... و در ضمن از نظر من در حیطه عکس - گرافیک نمی گنجه ... چون کار گرافیکی روش نمی بینم ...
    khoddami و Vahid تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

صفحه 6 از 11 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین