صفحه 275 از 507 نخستنخست ... 175 225 265 271 272 273 274 275 276 277 278 279 285 325 375 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,741 تا 2,750 , از مجموع 5069
Like Tree52655تشکر

موضوع: بهترین عکس و یا مجموعه عکسی که در طول هفته می‌بینیم

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

پیش فرض پاسخ: بهترین عکس و یا مجموعه عکسی که در طول هفته می‌بینیم

با سلام

والا من "اونقدر" فکر نمیکنم که ملیت و جنسیت روی عکسها تاثیر گذاشته باشه که عکسها را غیر قابل فهم کرده باشد, هرچند ملیت باعث بعضی نگرش های متفاووت و جنسیت علت توجه بیشتر به بعضی از جنبه های دیگر موضوعات و سورژه هاست.
    با اینکه عکسهای این خانم ژاپنی در قالب کتاب و یا نمایشگاه ارائه شده و باید در بستر خود و مجموعه کامل دیده بشه ولی من همچنان فکر میکنم که عکسهای این خانم حاوی احساسی قوی و دیدی ظریفه که به شدت غریبی از زیبایی شناسی عکاسان دیجیتالی و سایت هایی مثل 1x فاصله داره و به نظر من عکسهای صفحه ای که میبینم قربت چندانی به هنر و زیبایی نداره...
    تکنیک فوق العاده قوی و فهم نورپردازی مهارت بالا در کار در بالاترین سطح در آخرین پستهایی که در این صفحه هست مشاهده میشه ولی من عکس این جغد / آن آخوندک و پروانه / آن آسیاب بادی و گل را / تقابل شتر و موتور ! را / عکس ماکرو از پروانه و در آخر آن عکس ویلچر و کودک را از احساس عاری میبینم.

در حالی که این عکسها بدون مهارت خاص نورپردازی خاص را سرشار از احساسه. همچنان میگویم که بهتره عکسهای این خانم در مجموعه های متعلق بهش دیده بشه.

پی نوشت: در مورد قسمت ملیت فکر میکنم با شما مخالف باشم که بسیاری از ملت ها بتوانند موسیقی ایرانی را گوش بدهند! چه بسا که بسیاری از ایرانیان هم نمیتوانند و حتی کسانی هم که موسیقی سنتی گوش میکنند نمیتوانند موسیقی اصیل و کهن ایران رو حتی تحمل کنند. بلاخره ما هر کدام در دنیایی ازان خودمان زندگی میکنیم... هرچند موافقم که نمیشه اینطوری فرض کرد و گفت پس همه زیبایی شناسی خود را دارند و نمیتوان نظر داد من با این طرز تفکر بسیار مخالفم باید توانست از دیدگاه دیگران هم به موضوعات نگاه کرد و بعد با تفکر درست به حلاجی پرداخت.
    vbigdeli تشکر می‌کند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط kooshanjazayeri نمایش پست ها
    با اینکه عکسهای این خانم ژاپنی در قالب کتاب و یا نمایشگاه ارائه شده و باید در بستر خود و مجموعه کامل دیده بشه ولی من همچنان فکر میکنم که عکسهای این خانم حاوی احساسی قوی و دیدی ظریفه که به شدت غریبی از زیبایی شناسی عکاسان دیجیتالی و سایت هایی مثل 1x فاصله داره و به نظر من عکسهای صفحه ای که میبینم قربت چندانی به هنر و زیبایی نداره...
    تکنیک فوق العاده قوی و فهم نورپردازی مهارت بالا در کار در بالاترین سطح در آخرین پستهایی که در این صفحه هست مشاهده میشه ولی من عکس این جغد / آن آخوندک و پروانه / آن آسیاب بادی و گل را / تقابل شتر و موتور ! را / عکس ماکرو از پروانه و در آخر آن عکس ویلچر و کودک را از احساس عاری میبینم.

در حالی که این عکسها بدون مهارت خاص نورپردازی خاص را سرشار از احساسه. همچنان میگویم که بهتره عکسهای این خانم در مجموعه های متعلق بهش دیده بشه.
    با سلام
    راستش من هر جوری زور می زنم احساسی در این عکسها پیدا نمی کنم
    مثلا اون هندونه خورده شده چه احساسی داره ؟
    از اون عکس فقط این درک رو دارم که طرف هندونه را که داشته می خورده تخمهاش رو نخورده و انداخته کنار ظرف

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

از نظر ترکیب‌بندی، کات شدن‌ها، و حتی اور شدن زیبا هستند، یک جسارت خاصی دارند عکس‌های ایشون.

سه عکس اولی که جناب جزایری فرستادند به نظرم بهتر از سری دوم است.
    Sama01، M.R.Mir و akarempoor تشکر می‌کنند.
    .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    898

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من هیچ چی از زیبایی این عکسها نمی فهمم. البته یقینا مشکل از درک زیبایی شناسی منه. یه توضیحی بده که چی این عکسها هنریه؟

:confused:
    با سلام

خوب من هم اول از این عکس ها چیزی دستگیرم نشد.با مراجعه به لینکی که در پست بود فهمیدم این عکس ها هر کدام مربوط به یک سری عکس می باشند و به هم ربطی ندارند.

اما در مورد اون هندوانه.اول فکر کردم اصلا این عکس رو از یک خانه ایرانی گرفته اند به خاطر فرشی که زیر زیردستی هست :) اما این عکس هم از یک مجموعه 50 تایی می باشد که طی 12 سال این عکاس از لحظه های زندگی شخصی خود گرفته و خوب چون این لحظه ها براش تکرار نشدنی هستند بار عاطفی خاصی برای هنرمند داشته است.

موفق باشید

پ.ن:ضمنا در فرهنگ ژاپن هدوانه یکی از میوه های محبوب و گران می باشد که حتی به عنوان کادو به همدیگر می دهند.تازه با اندکی نمک هم میل میکنند
    Sama01، M.R.Mir و akarempoor تشکر می‌کنند.
    ناصر شعبانی

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

ولی من عکس این جغد / آن آخوندک و پروانه / آن آسیاب بادی و گل را / تقابل شتر و موتور ! را / عکس ماکرو از پروانه و در آخر آن عکس ویلچر و کودک را از احساس عاری میبینم.
    سلام جناب جزایری عزیز
    من برعکس شما فکر میکنم با نگاه کردن به دقت به این تصاویر به هر یک از ما و حتی خود شما نیز یک حس خاص ولی لزوما نه یکسان دست میده و ممکنه مدتی شما را به فکر فرو ببره.
    به عنوان مثال حس خودم رو عرض می کنم فارغ از تکنیک های نابی که برای گرفتن این تصاویر به کار برده شده شخصا با نگاه کردن به:
    عکس جغد : احساس عظمت و همچنین زیبایی به من دست داد
    عکس آسیاب بادی و گل: اصولا وقتی گل میبینم حس زیبایی به من دست میده و ترکیب گل همراه با آسیاب بادی من رو به فکر هلند انداخت.
    تقابل شتر و موتور: در واقع من از آن به تقابل عصر قدیم و عصر جدید یاد می کنم
    عکس پروانه و آخوندک: حس ترس و شکار به من دست داد.
    عکس ویلچر و کودک: به نظر من عکاس قصد داشت گذر زمان و این زندگی فانی را به بیننده القا کند
    البته همانطور که عرض کردم این احساسات و تفکرات لزوما نباید یکسان باشد ولی اینکه بگوییم این عکسها عاری از احساس هستند کمی بی انصافی هست.
    Hamid Moradi، jebrahim، M.R.Mir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها

اگر هدف عکاس فقط این بوده که زیبایی های لحظه های پیش پا افتاده رو نشون بده به نظر من توفیقی نداشته. اما اگه هدفش نشون دادن پیش پا افتاده بودن لحظه های پیش پا افتاده باشه فکر کنم خوب از پسش بر اومده باشه.

موافقم چون این نظر شخصی شماست

و نکته ی دیگه جنسیت عکاسه (به دور از گرایش های فمینیستی یا آنتی فمینیستی) تقریبا همه ی ما عادت به دنیای مردانه در عکاسی داریم چون اکثر عکاسان بزرگ مرد بودن، این موضوع میتونه کمی دید عکاس رو برای ما نامانوس کنه.
    من استدلال شما در مورد اینکه عکاس این عکس چون زن بوده این عکس ها رو گرفته رو یه جور توهین می بینم. جدا کردن دنیای انسانها به زن و مرد تا حدی که یکدیگر رو از درک هنر همدیگه عاجز بدونید کاریه که مرد سالار ترین جوامع هم تا حالا انجام ندادند. هیچ کس منکر تفاوت های فیزیولوژیک زن و مرد نیست اما در زمینه هنر کاملا باهاتون مخالفم. به این معنا که اگر چه ممکنه جنسیت هنرمند در اثر هنری نمودی داشته باشه (مثلا شعر فرخزاد قابل تمایز از شعر اخوان ثالث باشه) اما اینجوری نیست که شعر فرخزاد رو فقط زن ها بفهمند و دوست داشته باشند و شعر اخوان ثالث رو فقط مردها.

ظاهرا دچار سو برداشت شدید
    من متوجه ارتباط جواب شما به حرف خودم نشدم

کی میخواد تفاوت نگاه زنانه و مردانه رو انکار کنه؟!

به نظرم بدیهی و روشنه که روش بروز احساسات در زن و مرد متفاوته، شما چی رو انکار میکنید؟ طبیعت رو؟
    و هنر چیه جز جوشش همزمان خرد و احساس هنرمند؟

این چیزی که گفتم اصلا ارتباطی به حقوق زنان و مردان و اینجور چیزا نداره جناب ابراهیمی

و موضوع اصلا اختلافات فیزیولوژیک نیست، داستان بر سر روش ابراز درونیاته

در مورد نقد آثار هنری به روش امروز نمیتونیم شرایط محیطی و فردی هنرمند رو نادیده بگیریم، شما رو در این مورد رجوع میدم به مجموعه ی ترجمه شده توسط خشایار دیهیمی به نام بنیانگذاران فرهنگ امروز.

به کتاب معروف تاریخ عکاسی انتشارات سمت یا هر چیز دیگه ای در مورد تاریخ عکاسی مراجعه کنید تا به صراحت این تفاوت نگاه رو در دید عکاسان زن و مرد ببینید

در کل معیار های زیبایی شناسی ژاپنی کمی واسه فرهنگ های دیگه غامض و نامفهومه.
    کجای این حرف به این معنی هست که

ما از درک هنر ژاپنی ها عاجزیم

از طرفی مقایسه شما در مورد موسیقی کاملا اشتباهه
    موسیقی ایران از نظر ریشه های تاریخی و لحن و تا حدی فواصل نزدیک به لحن موسیقایی اقوام اروپایی هست به علت ارتباطات تاریخی گسترده و نزدیکی که با غرب داشتن

اما فواصل موسیقایی خاور دور تقریبا که نه دقیقا مستقل ازتمام انواع دیگه هست

شما با جز آفریقایی ارتباط برقرار میکنید چون ریتمش رو به راحتی درک میکنید
    امریکایی با استاد شجریان ارتباط برقرار میکنه چون لحن ملودیکش رو به راحتی درک میکنه
    شمای ایرانی با موسیقی شوپن ارتباط برقرار میکنی چون لحنش و موتیف هاش برات آشناست
    و......

اما موسیقی ژاپن این اشتراک و نزدیکی رو با جاهای دیگه نداره
    همین طور معماریش
    همین طور نقاشیش
    همین طور خوشنویسیش

صحبت من بر سر دو چیز بود:

1. اشتراک فرهنگی
    2. روش بیان

و این به این معنا نیست که هیچکس از هنر خاور دور چیزی حالیش نمیشه، دوره ی مطلق انگاری به سر اومده جناب ابراهیمی

پ.ن: کادر مربع عکس ها منو به یاد لوبیتل میندازه

با سپاس
    ویرایش توسط M.R.Mir : Tuesday 18 May 2010 در ساعت 17:13 دلیل: تایپی
    Persian و Sama01 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    338

نقل قول نوشته اصلی توسط ssobhdel نمایش پست ها
    سلام جناب جزایری عزیز
    من برعکس شما فکر میکنم با نگاه کردن به دقت به این تصاویر به هر یک از ما و حتی خود شما نیز یک حس خاص ولی لزوما نه یکسان دست میده و ممکنه مدتی شما را به فکر فرو ببره.
    به عنوان مثال حس خودم رو عرض می کنم فارغ از تکنیک های نابی که برای گرفتن این تصاویر به کار برده شده شخصا با نگاه کردن به:
    عکس جغد : احساس عظمت و همچنین زیبایی به من دست داد
    عکس آسیاب بادی و گل: اصولا وقتی گل میبینم حس زیبایی به من دست میده و ترکیب گل همراه با آسیاب بادی من رو به فکر هلند انداخت.
    تقابل شتر و موتور: در واقع من از آن به تقابل عصر قدیم و عصر جدید یاد می کنم
    عکس پروانه و آخوندک: حس ترس و شکار به من دست داد.
    عکس ویلچر و کودک: به نظر من عکاس قصد داشت گذر زمان و این زندگی فانی را به بیننده القا کند
    البته همانطور که عرض کردم این احساسات و تفکرات لزوما نباید یکسان باشد ولی اینکه بگوییم این عکسها عاری از احساس هستند کمی بی انصافی هست.
    بله دوست عزیز هر عکسی حاوی احساسیست ! ولی ما وقتی میگوییم هنرمند معنایش کسی است که احساس شخصی خود را به بهترین حالت منتقل میکنه.
    به قول انسل آدامز : ما عکس "نمیگیریم" ما عکس را "میسازیم"
    we don't take photographs , we make them
    من وقتی آن عکسهارا عاری از احساس میخوانم منظورم بخشیست که مربوط به هنرمند است. متاسفانه کلید فهم هنر در چاه معنی افتاده و کسی نمیتوانند بگویید "هنر چیست"

ولی میشود گفت چه چیزی هنر نیست و من به شخصه فکر میکنم یافت معنی در عکس کاریست بس آسان و بس عبث چرا که گل همان گل "معروف" هست و عکسهای ماکرو فقط بزرگ کردن دنیایی کوچک و تنها وقتی بدان میشود گفت هنر که حاوی مشخصات خاصی باشه. در این عکسها من تنها تکنیک بالا رو میبینم و در عکس ویلچر و کودک که آقای ابراهیمی اشاره کردند که حاوی تعداد زیادی تناقص هست. من ارزشی برای این تناقصات قائل نیستم چرا که هر عکس اتفاقی و فوری ای هم حاوی همین دسته تناقص ها هست مخصوصآ اگر عکسی فوری از فضای شهری تهران باشه ! شاید تنها چیزی که این دسته عکسها را متفاووت کنه همان تکنیک ترکیب بندی و جلوه دادن به عکس با سیاه سفید کردن یا ادیت خوب باشه.
    اصولآ هر موضوع جذاب / پر حس / و جالبی الزامآ یک عکس هنری نخواهد بود

متاسفانه میشه گفت در همه ادوار به معنی هنر کمتر توجه شده و امروزه به هر جوراب باف و نقاشی میگویند "هنرمند" حتی داخل آموزش رانندگی هم نوشته شده : هنرجوی گرامی!!!!!!

این هم عکس یک فلفل از هنرمندی دیگر!

ssobhdel، aaallliii و akarempoor تشکر می‌کنند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

به هر حال این هم نظر شخص شماست و صد البته برای ما محترم
    در واقع در بعضی جملات خود پاسخ خود را دادید به عنوان مثال:
    هر عکسی حاوی احساسیست ! ولی ما وقتی میگوییم هنرمند معنایش کسی است که احساس شخصی خود را به بهترین حالت منتقل میکنه.
    دوست من شما هیچگاه نمی تونید بفرمایید که چه عکسی یا عکاسی احساس شخصی خود را به بهترین حالت منتقل می کنه.
    من وقتی آن عکسهارا عاری از احساس میخوانم منظورم بخشیست که مربوط به هنرمند است. متاسفانه کلید فهم هنر در چاه معنی افتاده و کسی نمیتوانند بگویید "هنر چیست
    ممکنه کمی بیشتر توضیح بفرمایید که چرا این عکسها را عاری از احساس خواندید.
    متشکرم

تشکر کرده
    338

البته شاید بهتره اینجوری بگم که
    این عکسها حاوی احساسی عام هست که به راحتی قابل دستیابی است ولی احساسی که هنرمند بیان میکنه باید بسیار بسیار بسیار بهتر و بالاتر از احساساتی عادی و مبتذل باشه.

در این زمینه کتاب "فلسفه هنر در وجودشناسی ملاصدرا" میتونه بسیار مفید باشه...
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

کد:
    http://www.nikonusa.com/Learn-And-Explore/Photography-Tips/g699vd8w/1/Pet-Project.html?cid=emaillemay10Bfeaturedimg
    farsad، Halalzadeh، jebrahim و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.