صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25
Like Tree6تشکر

موضوع: هنر ناب عكاسي

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: هنر ناب عكاسي

نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th نمایش پست ها
    سلام ...

چشم هیچ وقت با سرعت B نمیبینه! (اگه میدید چی می شد!) و ...
    اگه با سرعت B ميديد كه فكر كنم شب و روز معني خودشونو از دست مي دادند!!!
    كلا بحث جالبي بود خوبه كه هر از گاهي حواسمون باشه كه داريم چيكار مي كنيم و كجا مي ريم!

موفق و پيروز باسيد
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

...اما این تغییرات فقط برای جبران ضعف ابزار خواهد بود .....در غیر این صورت شاید عکس زیبایی داشته باشیم.اما هنر عکاسی نخواهیم داشت...
    آقا مسعود جان كلام رو فرموديد.
    هدف من از ايجاد اين تايپيك تكرار بحثهاي گذشته ، ديجيتال يا نگاتيو و ... غيره نبود. از وقتي كه ديجيتال وارد عكاسي شده ( يا شايد هم عكاسي وارد دنياي ديجيتال شده) اين بحثها بوده و هنوز هم ادامه دارد. حتي قبل از اينكه دوربين ديجيتال بياد يا نرم افزارهاي پيشرفته ، بحث فتوكولاژ مطرح بود و عكسهاي زيادي هم وجود داره.
    به نظر من اين يك سليقه شخصيه. شايد من دوست نداشته باشم و مثلا آقاي روشن دوست داشته باشند. هيچ كس به ديگري نمي تواند ايراد بگيرد.
    راجع به اينكه براي جبران ضعف يا خطاي پردازنده دوربين بايد پست پروسس صورت بگيرد مخالفتي ندارم. نمي خوام كه اينجا هم بحث جنجالي راه بياندازم.
    من دوباره اولين پستم رو خوندم شايد بد نباشه شما هم بخونيد....
    عرض بنده اين است كه لذت و ارزشي كه يك عكس خوب با رنگ و نور و كنتراست مناسب و تكنيك خاص در كادري ايده آل، در همون لحظه ثبت اثر داره، قابل مقايسه با اينكه 6 تا عكس بگيريم بريزيم تو ديگ فتوشاپ، layer mask, curve, levelو ... به ميزان لازم اضافه كنيم بعد كاملا با هم مخلوط كنيم و چاپ كنيم، نيست.(شوخي بود ها ناراحت نشيد:)
    كاش ما اول يك عكاس خوب باشيم با يك دوربين خوب و مسلط به نرم افزارهاي گرافيكي. تا اينكه يك گرافيست خوب باشيم با يك دوربين خوب و عكس بگيريم!
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

اول از همه با ادیت عکس کاملا موافقم. چراکه هدف از عکاسی رسدن به عکس مطلوب و زیباست. پس چرا با ادیت نکردن آن را اینگونه نداشته باشیم.
    اما
    نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th نمایش پست ها
    سلام ...

و اصولا نمیشه عکس رو فقط "چیزی که چشم میبینه" دونست، چیزی که خیلیها (البته بیشتر کسایی که از دور به عکاسی نگاه می کنن، و کمتر عکاسها) فکر می کنن. چشم هیچ وقت زاویه دید افقی و عمودیش یکی نیست، چشم هیچ وقت با واید 28 یا تله 300 نمیبینه، رنج دینامیک چشم هیچ وقت به اندازه دوربین نیست، چشم هیچ وقت با سرعت B نمیبینه! (اگه میدید چی می شد!) و ...
    بله درسته نمیشه فقط عکس رو چیزی که چشم میبیته دونست اما حرف بنده چیزیست که در پست 3070 صفحه 307 تاپیک لطفا نظر دهید نوشتم.
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...87%DB%8C%D8%AF
    نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d نمایش پست ها
    مخالفم. قسمت اعظمی که میشود از آن بعنوان عکاسی نام برد چیزی است که چشم میبیند. در واقع چیزی که چشم میبیند بنظرم یک بیس بسیار خوبی برای اصالت میتونه باشه.(که اصلا در ابتدا عکاسی به همین منظور ایجاد شد(به جز اثر تله و وایدها).
    که شاید بشه عکاسی رو به دو دسته عکسهایی که مشابه بینایی هستند (به جز اثر تله و وایدها ) و عکسهایی که با چیزی که چشم میبینند تفاوت دارند. مثلا نوردهی های بلند مدت. یا سرعت های شاتر سریع. یا بالب یا دستکاری در وایت بالانس و ......
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام ...

البته منظور من از اون خیلیها شما نبودید! منظورم افرادی هستن که با عکاسی سر و کار ندارن و وقتی می بینن یکی مثلا نویز عکس رو کم می کنه اولین سوالی که براشون پیش میاد اینه که مگه این هم میشه عکس؟ و منظورم از دیدن چشم هم دقیقا تصویر خروجی چشم بود که مشابه هیچ عکسی نیست.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    اگر هم تصور شود که عکسی که از دوربین دیجیتال خارج میشود یک عکس ناب است، در اشتباه بسر میبریم، چرا که خود دوربین بدون دخالت ما یکسری پردازش نرم افزاری را روی عکسهای نابمان! انجام داده است.
    توجه به همین نکته ظریف باعث میشود که دیگر پردازشهای عکس را در نرم افزار گناه ندانیم و آنها را باعث ضعف خود در عکاسی نپنداریم. که گاه آنها باید برای جبران پردازشهای بد! دوربین انجام میشوند.
    بله كاملا درست است، تصور عكس دست نخورده، تصور باطلي است.
    حتي در دنياي نگاتيو هم، اينقدر كمپاني ها روي لايه هاي مختلف فيلم و كنتراست كلي آن كار ميكردند تا آن واقعيت را كه بعضي از آن دم ميزنند خوش رنگ تر و پركنتراست تر جلوه دهد.

يك نكته هم در مورد كراپينگ، وقتي شما به عنوان عكاس از دنياي پيش روي خود قابي را انتخاب ميكنيد، چه تابو يا تقدسي در كار شما بوده كه حالا اصلاحش به اصالت عكس لطمه ميزند؟ نكند عكاس در لحظه فشردن شاتر تنها عكاس حساب ميشود، و پس از آن اگر براي بهبود كراپينگ (يا رنگ و لعاب) عكس خود كاري كند، ديگر مختار نيست؟

اگر به كسي برنخورد، علت برداشت هاي اينجنيني را تنها عدم شناخت مديوم، مخصوصا نكات فني آن ميدانم.
    بازهم ميگويم، روي سخنم با شخص خاصي نيست.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    مي گويند محدوديت باعث ايجاد خلاقيت مي شود. اين حرف مي تونه صحيح باشه. شايد من هم كه يك دوربين ديجيتال پيشرفته دارم و نرم افزارهاي گرافيكي رو هم قورت مي دهم بهتر باشه اگر عكسي گرفتم و ديدم كه خوب نيست و احتياج به تعميير!! داره همونجا پاكش كنم و عكس بهتري بگيرم. شايد بهتر باشه هنگام عكس گرفتن و قبل از فشار دادن يك دكمه اندازه ديافراگم و سرعت و زاويه نور و كادرمو چك كنم بعد بچكونم. به نظرم اينطوري داراي هنر نابتري به عنوان عكاسي خواهيم شد.

.
    آقاي حمزه اي موردي رو كه مطرح شده و قبلا هم مورد بحث قرار گرفته و اصولا اختلاف نظر اساسي بين دو نگرش به مقوله عكاسيه، من با نظر شما كاملا موافقم، تو تاپيك نظر دهيد كامنتهاي 3042 صفحه 305 تا كامنت 3081 صفحه 309 تقريبا به همين موضوع پرداختم.
    توي بحث تو اين زمينه دوستان هميشه بحث و مي كشونن به جايي كه مثلا شما با پيشرفت تكنولوژي مخالفي يا چون دوربين خودش عكس رو پروسس ميكنه پس بحث منتفيه.
    واقعيتش براي من پروسس دوربين ديجيتال با تغيير شيميايي كه در عكاسي نگاتيو روي فيلم و كاغذ اتفاق ميوفته هيچ فرقي نميكنه من اصالت رو به دوربين و هنر عكاسي ميدم.
    پروسس بعدي هم لازمه و هيچ ايرادي نبايد بهش گرفته بشه اما اين موضوع نبايد هنر عكاسي رو تحت تاثير قرار بده
    به نظرمن هم فكر كردن و سعي و خطا و آزمون قبل از گرفتن عكس بهينه و نهايي ارزشش بيشتر از پست پروسس يك عكس غير بهينه است.
    در خصوص كراپ كردن ممكنه اين مورد زياد مصداق نداشته باشه چون بعضي وقتها اينقدر زمان كمه كه انسان فرصت كادر بندي دقيق رو نداره

دوستان لپ كلام آقاي حمزاه اي تو اين متن هاي پائين خلاصه مي شه كه صادقانه بگم من تو تاپيك نظر دهي با بيان لكنته ام نتونستم به دوستان بفهمونم مطلبو

از هر فيلتري مي خواي براي بدست آوردن رنگ دلخواهت استفاده كن، هر جور چتر و باروني و پالتو براي فلاشت تهيه كن، هر جا كه عشقت ميشكه از crop استفاده كن، هر نوع تنظيمي و اديتي هم كه به بهتر شدن عكست كمك مي كنه به كار ببر ولي عكاسي رو فراموش نكن.
    ...
    عرض بنده اين است كه لذت و ارزشي كه يك عكس خوب با رنگ و نور و كنتراست مناسب و تكنيك خاص در كادري ايده آل، در همون لحظه ثبت اثر داره، قابل مقايسه با اينكه 6 تا عكس بگيريم بريزيم تو ديگ فتوشاپ، layer mask, curve, levelو ... به ميزان لازم اضافه كنيم بعد كاملا با هم مخلوط كنيم و چاپ كنيم، نيست.(شوخي بود ها ناراحت نشيد:)
    كاش ما اول يك عكاس خوب باشيم با يك دوربين خوب و مسلط به نرم افزارهاي گرافيكي. تا اينكه يك گرافيست خوب باشيم با يك دوربين خوب و عكس بگيريم!
    واقعيت اينه كه تو فوريومها افراد تاپيك رو مي خونن اما برداشتشون ممكنه با متن ارائه شده يكي نباشه اصولا برداشت هر شخص از يك موضوع امري شخصيه و به مشغوليت ها و اعتقادات بر ميگرده مثلا ممكنه شخص X در خصوص موضوعي نظر ميانه اي داشته باشه اما شخص Y كه داره مطلب و نظر رو مي خونه چون به موضوع اعتقاد زيادي داره موضع شخص X رو مخالف درك كنه، اين مشكليه كه تو تاپيكها باهاش برخورد ميكنيم
    مشكل بعدي اينه كه ما ايراني ها تو فرهنگمون بيشتر ياد گرفتيم كه باينري (0 يا 1) باشيم پا بايد پست پروسس رو قبول داشته باشيم يا اصلا ازش استفاده نكنيم. در صورتي كه آقاي حمزه اي بنده خدا اصولا نظر ميانه اي داره اما با ديد باينري قابل پذيرش نيست و سيستم فكري باينري ERROR ميده

--------------------------------------------------------------------------------------
    توي كل كامنتهاي آقاي حمزه اي من نخوندم كه ايشون پروسس رو گناه بداند اصلا مگه ايشون خداست. اما دوستان بعضي پاسخهاشون روي اين مورد متمركز بود ايشون گفتن

...
    گاهي اوقات احساس گناه و متقلب بودن به من دست مي دهد!
    ویرایش توسط babakdin543 : Tuesday 14 November 2006 در ساعت 10:27
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام
    باورتون نميشه من يك هفته تمام عكسمو هر جوري كه بگيد تماشا كردم. عمودي، افقي، برعكس، كات شده ولي شاهكاري از توش درنيومد كه نيومد.
    به نظرم جناب همزه ای جواب همه ی سوالات رو دادند و تموم مشکلات رو حل کرده اند با این جمله...
    یعنی ایشون معتقدند هیچ وقت پست پروسس نمیتونه از یک عکس بد یک عکس خوب بسازه و تجربه اش رو هم داشتند..
    6 تا عكس بگيريم بريزيم تو ديگ فتوشاپ، layer mask, curve, levelو ... به ميزان لازم اضافه كنيم بعد كاملا با هم مخلوط كنيم و چاپ كنيم، نيست.(شوخي بود ها ناراحت نشيد
    بنده و نه دوستان دیگر از این صحبت شما ناراحت نمیشوند چون مطمئنم که میدونید که مخلوط کردن اون تعداد عکس بیشتر
    برای جبران مشکل داینامیک رنج هستش که بیشتر این مشکل در دوربین های کامپکت و اس ال آر لایک (مثل دوربین خودم) حاد تر میشه

حتي در دنياي نگاتيو هم، اينقدر كمپاني ها روي لايه هاي مختلف فيلم و كنتراست كلي آن كار ميكردند تا آن واقعيت را كه بعضي از آن دم ميزنند خوش رنگ تر و پركنتراست تر جلوه دهد.
    این رو هم میخواستم بگم که جناب محبی فرمودند..همیشه برام سوال بوده که چه اتفاقی داری تو این فوتوشاپ بیچاره می افته که تو یه تاریکخونه ی حرفه ای نمی افته؟
    ویرایش توسط tonino_baliardo : Tuesday 14 November 2006 در ساعت 15:48 دلیل: غلط املایی

تشکر کرده
    4056

بابك عزيز ممنون از صحبتهاي شما.
    همانطور كه شما اشاره فرموديد و بنده هم قبلا مكرر عرض كردم، با پست پروسس به هيچ عنوان مخالف نيستم.
    متاسفانه دوستان كم لطفي مي كنند. من در حرفهام عرض نكردم كه عكس گرفته شده مقدسه و نعوذبا... بدون وضو نميشه بهش دست زد و ...
    شايد بد نباشه يه مثال بزنم. در مثل هم كه مناقشه نيست انشاءا...
    آقا بابك فرض كنيد من و شما (به دليل اينكه من و شما نظرات مشتركي داريم ميگم:*"من و شما" چون مي ترسم اگر كسي ديگري رو بگم باز منو متهم كنند)
    با هم هستيم و از موضوع مشخص و يك زاويه عكسي مي گيريم. كه از قضا اون عكس يا اون سوژه بسيار بكر و زيباست طوري كه يقينا عكسي خواهد شد كه در محافل عكاسي سر و صدا كند. اگر من عكسي بگيرم كه مثلا با دياف بسته باشه و عمق ميدان زيادي ايجاد كنه طوري كه عوامل ديگر سوژه اصلي رو تحت الشعاع قرار دهد، كادر باز و نامناسبي هم انتخاب كنم بعد از گرفتن عكس نور و رنگ و كنتراست مناسبي هم نداشته باشه (عمدا موقعيت خيلي ساده اي رو فرض مي كنم) اما شما با تجربه و هنري كه داريد و از تواناييهاي دوربين و نقاط ضعفش به خوبي آشنا هستيد، نور و رو هم به خوبي مي شناسيد، از همون سوژه عكس مي گيريد. شايد مختصر پروسسي هم روي عكس انجام دهيد، ولي عكس خام شما هم بسيار زيبا و صحيح و داراي بيشترين تاثير و به بهترين نحوي پيام شما رو به بيننده منتقل كند.
    حالا من يك روز وقت بگذارم اولا با تركيب چند تا عكس يا راههاي ديگري كه وجود داره عمق ميدان عكسم درست كنم. طوري كه مثل عكس شما پشت سوژه كاملا بلور بشه ( كه با فتوشاپ اصلا كاري نداره)* كادر رو كه هم تركيب بندي درستي نداره هم عناصر زايد داخلش هست با crop به بهترين كادر (مانند كادر شما) تبديل كنم. نور و كنتراست عكس رو هم طوري تنظيم كنم كه با رنگهاي زيبا و كنتراست مناسب عكس شما برابري كنه.
    خلاصه بعد از چاپ عكس من با كلي پروسس با عكس شما هيج فرقي نكنه و هر دوي اين عكسها هم در محافل عكاسي مثل توپ سر و صدا كنه (داريم فرض مي كنيم ديگه ، اشكالي كه نداره؟)
    آيا واقعا عكس من و شما يك ارزش داره؟ آيا من اندازه شما مي تونم ادعا داشته باشم كه عكاس هنرمندي هستم و گواهم اين عكس كه اينقدر گل كرده، و عكس شما در كنار عكس من قرار بگيره در حالي كه هم من و هم شما مي دانيم كه هنر شما در عكاسي قابل مقايسه با كار من نيست. ..
    اگر هم اون جمله "گاهي اوقات احساس متقلب بودن و گناه مي كنم" كسي رو اذيت كرده، باور كنيد احساس شخصي خودم رو گفتم. اصلا نمي خواستم راجع به درست يا غلط بودن پست پروسس بحث كنم يا چيزي رو زير سئوال ببرم كه بعدا متهم بشم كه مديوم رو نمي شناسم. فقط مي خواستم نهيبي به خودم بزنم كه آقا پيام فلان عكس رو كه وقتي به هر كي نشون دادي به به و چه چه كرد، آونقدر از تو و هنر عكاسيت تعريف و تمجيد كرد و بردنت رو شاخ آهو، با تر كيب چند عكس و هزار فيلتر و افكت ديگه بزك شده بود. و اگر عكس خام تو رو مي ديدند اصلا به عكاس بودنت شك مي كردند چه برسه به هنرت! به خودم گفتم آقا پيام اون عكس رو اگر از فلان ديافراگم استفاده مي كردي، اگر چند ميليمتر كادرتو اين و اونور مي كردي، اگر فلان نورپردازي رو انجام مي دادي، همون عكسي مي شد كه از تو فتوشاپ بيرون اومد. آخ كه اونوقت اون تعريف و تمجيدها و شاخ آهو چه حالي مي داد!!!!!!!!!!!!
    مي خواستم بگم كه اگر عكسي گرفتيم و بعد روش پست پروسس انجام داديم و عكس خوبي شد، باشه خيلي هم عاليه. خوب كاري كرديد. ولي پيش خودتون فكر كنيد ببنيد واقعا تمام پروسسي كه روش انجام شد به خاطر ضعف ابزار بود؟ واقعا نميشد اون عكس رو موقع عكس گرفتن درآورد؟* اگر جواب مثبته كه خوب اشكال و ضعف كارمون رو مي فهميم و تكنيكمون رو قويتر مي كنيم( حرفم با آماتورهايي مثل خودمه خداي نكرده به كسي بر نخوره!!)
    اگر هم جواب منفي بود كه فبها. مطمئن ميشيم كه كارمون درست و براي جبران نقطه ضعفها از هنر ديگرمون (يعني پست پروسس) استفاده كرديم.
    من متاسفانه در موقعيتي هستم كه دسترسي به عكسهام ندارم والا بد نبود به صورت موردي و خاص بحث مي كرديم. اگر كسي چيزي به نظرش ميرسه باسم ا...
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    4056

هدف من از ايجاد اين تايپيك اين بود كه با اين مقدمه و بيان مطالبي مثل پست اول و پست پنجم اين تايپيك و ادامه بحث توسط دوستان و اساتيد و بيان تجربياتشون از فوت كوزه گري عكاسي (نه فوت كوزه گري فتوشاپ. اندازه كافي راجع به پست پروسس و شگردهاي اون توي پستهاي مختلف مطالب خوب هست) براي ما بگند و مطالبي رو عر ض كنند كه عكس هاي ما رو به هنر ناب عكاسي نزديكتر كند (اميدوارم كسي از كلمه هنر ناب عكاسي ناراحت نشه) و با ذكر نمونه و نمايش عكس به ايرادت اون پرداخته طوري كه منجر به ارائه راه حلهايي براي برطرف كردن اشكالات، و ارتقا هنر ديدن و ثبت كردن شود. والا اگر حرفهاي من باعث ناراحتي، جر و بحث و حرفهاي تكراري شده كه بهتره مديران سايت اين پست رو كلا حذف كنند.
    مگه به اين همه پست و مطلب راجع به زنده كردن عكسهامون با نرم افزار و پست پروسس و كلا فرآيندي كه بعد از عكس طي ميشه، كسي ايراد گرفت؟ خيلي هم خوبه و من هم به نوبه خودم خيلي استفاده كردم.
    ما مي خواهيم اينجا حرفهايي بزنيم يا عكسهايي رو نشون بديم و راجع بهش بحث كنيم كه به طرف بگيم كه آقا اين اشكالي كه تو عكس شما هست مثلا اگر ديافتو بجاي 5.6 ، 11 مي ذاشتي حل ميشد. كه طرف يه چيزي ياد بگيره. فكرش بازتر بشه به تكنيكها و شگردهاي عكاسي (*كه واقعا درياي بيكرانيست) مسلط بشه. اگر هم خواست اون عكسشو درست كنه تو پستهاي ديگه كه راجع به پست پروسس هست دنبال راه حل بگرده.
    حالا به نظر شما اين كار و اين حرف ايرادي داره؟
    من برعكس دوستان كه فكر مي كنند افرادي مثل من روي عكس در همون لحظه عكاسي تعصب دارم، گمان مي برم كه اين دوستان نسبت به عكسهاشون خيلي تعصب دارند و مي خواهند هر طوري كه شده با هر نرم افزار و شگردي از تو عكسشون يه عكس آنسل آدامزي در بيارند! بابا عكست بد شده؟* خوب ببين اشكالش چيه چرا اينجوري شده؟*فتوشاپ سر جاش هست . هر روز هم تكنيكهاي جديد و نرم افزارهاي قويتر مياد تو بازار. برو عكاسي ياد بگير.(*به خدا با خودم هستم. )اگر شما مي دونستيد كه من چقدر تشنه ياد گيري هنر ناب عكاسي هستم (الان مي گيد بابا حالمون به هم خورد از اين كلمه:) ) به من خرده نمي گرفتيد كه با اين حرفها مي خواهي كسي رو متهم كني يا چيزي رو زير سئوال ببري.
    والسلام
    از اينكه اينقدر وقتتون رو گرفتم عذرخواهي مي كنم.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

آقا بابك فرض كنيد من و شما (به دليل اينكه من و شما نظرات مشتركي داريم ميگم:*"من و شما" چون مي ترسم اگر كسي ديگري رو بگم باز منو متهم كنند)
    با هم هستيم و از موضوع مشخص و يك زاويه عكسي مي گيريم. كه از قضا اون عكس يا اون سوژه بسيار بكر و زيباست طوري كه يقينا عكسي خواهد شد كه در محافل عكاسي سر و صدا كند. اگر من عكسي بگيرم كه مثلا با دياف بسته باشه و عمق ميدان زيادي ايجاد كنه طوري كه عوامل ديگر سوژه اصلي رو تحت الشعاع قرار دهد، كادر باز و نامناسبي هم انتخاب كنم بعد از گرفتن عكس نور و رنگ و كنتراست مناسبي هم نداشته باشه (عمدا موقعيت خيلي ساده اي رو فرض مي كنم) اما شما با تجربه و هنري كه داريد و از تواناييهاي دوربين و نقاط ضعفش به خوبي آشنا هستيد، نور و رو هم به خوبي مي شناسيد، از همون سوژه عكس مي گيريد. شايد مختصر پروسسي هم روي عكس انجام دهيد، ولي عكس خام شما هم بسيار زيبا و صحيح و داراي بيشترين تاثير و به بهترين نحوي پيام شما رو به بيننده منتقل كند.
    ...
    يه نكته رو تو توضيحاتت ناديده گرفتي

اگر من همچين عكاسي بودم اصلا با شما عكاسي نميومدم كلاس ميزاشتم و كلي قمپوز در ميدادم ------------------------------------:biggrin:
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین