صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 61
Like Tree1تشکر

موضوع: Panasonic FZ30

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

چون شما د رمورد چاپ عكس سوال كرديد، خدمتتان عرض كردم كه فايل عكس با اندازه اصلي‌( و نه كوچك شده براي نمايش در وب) را دانلود كنيد و انها را چاپ كنيد.
    منهم عكسهاي بسيار زيادي از fz30 ديده ام كه نويز مشخصي نداشتند. اما راه درست همان است كه خدمتتان عرض كردم. يا اينكه به فروشگاه برويد و چند تا عكس با همين دوربين بگيريد و هم ببينيد و هم چاپ كنيد. اما احتمالا در پايينترين ايزو و در چاپ كوچك مشكلي نبايد باشد. وبيشترين مشكل درچاپ بزرگ است.

در مورد اون انتخاب، به هرحال يك اختلاف قيمت وجود دارد. و يك كم هم بحث سليقه اي است. يعني خودتان از كدام دوربين خوشتان بيايد. هر دو دوربين دراين سطح كاري، محصولات خوبي هستند. و هيچ كدام بي عيب نيستند. بستگي به خودتان دارد كه كدام عيب و كدام مزيت برايتان الويت بيشتري داشته باشد.
    در همين فروم قبلا يك بحثي دراين زمينه شده است. آنرا هم بخوانيد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

نویز دائمی پاناسونیک ها که از آن نام می برند، چیزی نیست که در چاپ عکس اذیت بکند، در نمایش 100% عکس در مانیتور، بصورت نویز تک رنگ خاکستری در عکسها دیده می شود، ولی چون اندازه نقاط کوچک است، در چاپ بخصوص در سایزهای استاندارد متناسب با رزولوشن عکس، دیده نمی شود و از این بابت نگرانی نداشته باشید.
    از لحاظ مقایسه دو دوربین، می توان به مزایا و معایب زیر برای هر دوربین اشاره نمود:
    رزولوشن فوجی از پاناسونیک اندکی بالاتر است
    سایز سنسور فوجی کمی بزرگتر است.
    زاویه واید فوجی 28 است که نسبت به 35 م.م. پاناسونیک بهتر است.
    زوم اپتیکال پاناسونیک بالاتر است (12 در برابر 10)
    ماکروی فوجی قویتر است.
    سایز و کیفیت مانیتور پاناسونیک بالاتر است
    بالاترین ایزوی فوجی 1600 است در حالی که برای پاناسونیک 400 است.
    کمترین سرعت شاتر در پاناسونیک بهتر است (60 ثانیه در برابر 30 ثانیه) در حالی که سرعت بالای شاتر فوجی بهتر است: 1/4000 در برابر 1/2000
    مدهای نورسنجی پاناسونیک کاملتر است (فوجی مد متوسط گیر مرکزی ندارد)
    فلاش پاناسونیک قویتر است
    سرعت عکاسی متوالی پاناسونیک دو برابر فوجی است: 3 fps در برابر 1.5
    پاناسونیک دارای باتری پک مخصوص شارژر روی دوربین است، ولی فوجی 4 باتری قلمی می خورد و باتری شارژی و شارژر روی دوربین نیست..
    پاناسونیک دارای سیستم ضد لرزش بسیار خوبی است، فوجی سیستم ضد لرزش ندارد.

خوب این از لحاظ مقایسه مشخصات. برویم سراغ مقایسه عملکرد و کیفیت. البته هنوز برای فوجی اس 9000 مرورهای کاملی در نیامده است و نمونه عکسهای استاندارد برای مقایسه با پاناسونیک در سایتهایی که عکسها را در شرایط یکسان استودیویی تهیه می کنند من هنوز ندیده ام. در مورد پاناسونیک این نمونه عکسها وجود دارد که مثلا دراین لینک م یتوانید مقایسه آن در ایزوهای مختلف با a200 مینولتا را ببینید:
    http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz30/page9.asp
    همانطور که دیده م یشود در پایینترین ایزو فرق زیادی با هم ندارند و نویز پاناسونیک تنها اندکی از لحاظ اندازه گیری دقیق بالاتر از مینولتا است که قابل توجه نیست. لازم به ذکر است که مینولتا A200 یکی از دوربینهای خوب در زمینه نویز عکس است و این مقایسه نشان میدهد که پاناسونیک در ایزو 80 داراری شرایط خوبی است.
    در ایزوی 400 همانطور که در صفحه بعدی دیده می شود نویز پاناسونیک به وضوح از مینولتا بیشتر است و نویزها ، از نوع نویز رنگی و درشت است، ولی تصاویر مینولتا خیلی سافت است و تصاویر پاناسونیک شارپنس خیلی بهتری دارد. من گمان می کنم با استفاده از یک نرم افزار کاهش نویز، در صورتی که به سافتنس مشابه برسیم، نویز پاناسونیک نباید چندان بیشتر از مینولتا باشد، ولی جزئیات عکس دیگر به این خوبی نخواهد بود. ضمن اینکه با همین مقدار نویز نیز به گمان من در چاپ با سایزهای یک پله کوچکتر از سایز استاندارد رزولوشن بالای دوربین ، نویز خیلی آزار دهنده نخواهد بود (البته باید تست شود)
    یک سری عکسها ی نمونه پاناسونیک را هم در این آدرس ببینید:
    http://www.megapixel.net/reviews/pan.../fz30-samp.php
    به نظر من درایزو 80 کیفیت عکسها خیلی خوب است و عکسهای شب نیز از لحاظ نویز و روشنایی و جزئیات خیلی خوب هستند.
    در کل م یتوان کیفیت پاناسونیک در حد بسیار خوب ارزیابی کرد. لنز این دوربین دارای شارپنس خیلی خوبی است و در فواصل کانونی مختلف دارای خطاهای نوری خاصی نیست و از این لحاظ بسیار عالی است.
    متاسفانه من برای فوجی هنوز چیزی ندیده ام که بتوانم مقایسه کاملی نمایم. ولی در صورتیکه از لحاظ بودجه و سلیقه، به پاناسونیک علاقه خاصی دارید، نگران نباشید و مشخصات و توانایی این دوربین در حد مناسب و قابل قبولی است.
    مزایا و معایب دوربین از نظر دیپریوو:
    http://www.dpreview.com/reviews/pana...z30/page17.asp
    در مورد فوجی باید منتظر مرورهای این سایتها باشیم تا بتوانیم در این موارد مقایسه کاملی نماییم. ولی من حدس می زنم، فوجی نویز کمتر و دارای داینامیک رنج بالاتری باشد. از لحاظ لنز و کیفیت عکسها نباید تفاوت معنا داری داشته باشند، حتی با توجه به کیفیت بالای لنز پاناسونیک، شاید پاناسونیکاز لحاظ دقت و شارپنس، لنز بهتری داشته باشد، ولی دامنه فاصله کانونی لنز فوجی بهتر است.
    در مورد فوجی پیزی که مشخص است این است که دوربین نسبتا کندی است، برخلاف پاناسونیک که دوربین سریعی به حساب می آید، فوجی دارای تاخیر شاتر نسبتا قابل توجهی است، برخلاف پاناسونیک ارگونومی خوبی ندارد و کار کردن با دکمه هایش سخت تر است، و تصاویر آن بخاطر سایز سنسورش نسبت به 9 مگاپیکسل دارای نویز می باشد هر چند الان نمی توانم در مقایسه با پاناسونیک چطور است. کیفیت فوجی در نور کم بنا بر اقوال خیلی خوب است و دارای جبران نوری فلاش است.
    فعلا اینها را داشته باشید، اگرمنابع جدیدی دراین زمینه پیدا کردم نتایج آنها را هم اضافه خواهم کرد.

تشکر کرده
    11580

د رمورد پاناسونيك اين اتفاق نظر وجود دارد كه هر چند نسبت به FZ20 ، داراي سنسوري با دقت بيشتر است، اما به همان نسبت نميتوان سايز چاپ عكس را بزرگتر كرد كه بعلت همان مساله نويز است. اما براي كسي كه نميخواهد چاپهاي بزرگ داشته باشد، مشكلي وجود ندارد. البته سيستم ضد نويز FZ30 داراي 3 حالت با شدتهاي مختلف است كه ميتوان بر حسب نياز از آنها استفاده كرد و در حقيقت يك تعادل بين نويز و شارپنس تصوير برقرار كرد. و يك نكته ديگر : اگر در FZ30 از خروجي RAW آن استفاده كنيد و خودتان تصويرتان را پروسس كنيد، هم كنترل بيشتري بر سافتنس داريد و هم نويز را ميتوانيد كاهش دهيد كه البته كمي زمانبر است.

در مورد فوجي هم همانطور كه در جايي ديگر هم گفتم، سيستم ضد محو شدگي عكسش كه با بالابردن ايزو عمل ميكند، چندان جذاب نيست حتي اگر نويزش در ايزوهاي بالا به نسبت بقيه كمتر باشد و اين يك امتياز مهم به نفع پاناسونيك است. مساله سرعت كار را هم كه آقاي شهبازي گفتند، فراموش نكنيد. سرعت ميتواند پاشنه آشيل يك دوربين باشد.

چند تا گالري عكس از دوربين فوجي را ميتوانيد اينجا ها بيبنيد:
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...26&postcount=7

http://www.akkasee.com/forum/showpos...72&postcount=8
    نعما م. روشن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

جناب شهبازی سپاسگذار بخاطر اطلاعات کامل و جامع شما.بازهم اگر اطلاعاتی بدست آوردید من رو راهنمایی کنید
    آقای روشن از شما هم خیلی تشکر میکنم. فقط منظورتون رو از این جمله که:"سيستم ضد نويز Fz30 داراي 3 حالت با شدتهاي مختلف است كه ميتوان بر حسب نياز از آنها استفاده كرد و در حقيقت يك تعادل بين نويز و شارپنس تصوير برقرار كرد" دقیقآ متوجه نشدم یعنی استفاده از لرزه گیر در شارپنس تاثیری ایجاد میکنه؟

تشکر کرده
    11580

لرزه گير نه. سيستم ضد نويز دوربين. كه ميشه شدتش رو كم و زياد كرد. هر چه شدتش بيشتر بشه، نويز تصوير كمتر خواهد شد اما جزئيات تصوير را نيز كم ميكند.
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    11580

در ادرس زير ميتونيد عكسهاي اين دو دوربين رو در شرائط مختلف در كنار هم مقايسه كنيد:

http://www.lesnumeriques.com/duels.p...9&p2=643&ph=20

در آدرس زير ميتونيد مد آنتي بلور فوجي رو بررسي كنيد. ( ايزو را به طور خودكار تا 800 بالا برده)
    http://nickphoto123.smugmug.com/gallery/879761
    نعما م. روشن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بله در مورد سیستم لرزه گیر حرفتون کاملآ درسته.مرسی از گالریها

تشکر کرده
    298

خوب، یک مرور خوب در مورد S9000 در دیپریویو ارائه شد. در مقایهس عکسهای ایزوی 80 این دوربین با FZ30 تفاوت محسوسی در نویز و رنگ و نور دیده نمی شود. فقط پاناسونیک شارپتر است:
    http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms9000/page9.asp
    اما در ایزوی 400 نویز پاناسونیک خیلی بیشتر از فوجی است، ولی به هر حال باز شارپنس بیشتری در آن به نظر می آید. ولی می توان گفت، با توجه به سیستم شد لرزش خوبی که پاناسونیک دارد و معادل 3-4 استپ نوری بالاتر عمل می کند، به راحتی می توان در شرایطی که فوجی با ایزوی 400 و یک تنظیم دیافراگم و شاتر عکس می گیرد، با پاناسونیک با دیافراگم و شاتر پایینتر، ولی با همان پایداری و سکون دوربین عکس گرفت و از لحاظ لرزش دست مشکل یوجود ندارد. فقط می ماند حرکت سوژه که کاریش نمی توان کرد. در ایزوی 400 فوجی نویز خیلی کمی دارد، ولی نویز آن از دوربین کامپکت فوجی F10در همین ایزو بیشتر است.
    در صفحه مقایسه شارپنس لنزها نیز همانطور که می بینید لنز پاناسونیک (همانطور که قبلا هم گفتم) یکی از شارپترین لنزهای دوربین ها دراین رده است و به وضوح بهتر از سایر رقبا است:
    http://www.dpreview.com/reviews/fuji...000/page13.asp

با این مشخصات، به نظر شخص بنده، فوجی مزیت خیلی خاصی بر fz30 ندارد و سیستم ضد لرزش و لنز خوب پاناسونیک و کفیت معادل آن در ایزوهای پایین و نیز قیمت پایینتر آن ، ارزش خرید بیشتری نسبت به فوجی دارد.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

چند نکته ای که به نظر من میرسه:
    نویز کم فوجی 9000 مخصوصا تا ایزو 800 به گمانم خارقالعادست.. مخصوصا با همچین سایز سنسوری....
    یادم میاد در مورد یکی از دوربین های کامپکت فوجی که ایزو 1600 داشت قبلا توی فروم نوشته بودم....
    اما لرزه گیر هم مساله خیلی مهمیه .... همانطور که آقای شهبازی فرمودن....

اما چیزی که توجه نشده ؟
    شخصا اگر بخوام بین این دو انتخابی داشته باشم؟ به هیچ وجه انتخابم پاناسونیک نخواهد بود.... حتی اگر نویز کمی مثل فوجی داشته باشه!
    لنز 28 فوجی برای من اندازه 28 تا لنز لایکای 35 تا فلان پاناسونیک ارزش داره.....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    298

بله، واید 28 فوجی یکی از نکاتی می تواند باشد که در انتخاب این دوربین نقشی اساسی بازی کند.

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین