صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32
Like Tree167تشکر

موضوع: Pentax Q ( اولین دوربین Small-Sensor Mirrorless )

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

بنده هم دفاع نمی کنم. اما یک کمپانی بزرگ را هم به خنگ بودن متهم نمی کنم. صبر می کنیم ببینیم چه می شود.
    شما اگر 800 دلار داشته باشید سراغ پاناسونیک و المپوس میروید یا Q?
    و اگر جوابتون Q چرا؟!
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    بسیار خوب!

از بین دوستان اظهار نظر کننده چهره های مشهور و عزیزی رو می بینم. تجهیزات دم دستی 2 تن از دوستان بالای 20 هزار $ قیمت دارد. بله از نظر شما قطعاً اسباب بازی است. موافقم.

دو تن از دوستان هم که هر چیزی که برند . . . نداشته باشد بدرد نخور می دانند. بله از نظر شما قطعاً به درد نخور است.

بنده هم دفاع نمی کنم. اما یک کمپانی بزرگ را هم به خنگ بودن متهم نمی کنم. صبر می کنیم ببینیم چه می شود.
    سلام

محمد رضاي خيلي عزيز

همانطور كه مي داني I used to love Pentax too

الان هم برخلاف انوش فكر مي كنم آن پنتكس هاي رنگي اتفاقا با معني تر از Q هستند چون مشخص است كه فكري پشتشان بوده و قسمتي از بازار را هدف قرار داده اند ولي در مورد Q هر چه بيشتر فكر مي كنم كمتر در مي يابم كه چه فكري پشت اين بوده. بعد از ديدن پست شما گفتم خوب محمد رضا راست مي گويد من (به شخصه) با عقل ناقصم نمي توانم تشخيص بدهم ولي رفتم كمي سرچ كردم و ديدم تقريبا تمام طرفداران Pentax در سراسر دنيا دادشان درآمده است (لطفا به عنوان يك نمونه به فوروم پنتكس در Dpreview و ساير جاها مراجعه كنيد) چون اصولا همه معتقديم سرمايه گذاري (بدنه و لنز) بر روي دوربيني با سنسور به اين كوچكي خيلي غير متعارف است.

ارادتمنديم
    Daruosha، Kaveh Ghobadi، merdax و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

ایرادی نداره! شاید اگر شکستی در کار باشه، مجموعه پنتاکس استراتژیشون رو از تلاش در جهت تعریف بازارهای نو، اون هم بدون واقع گرایی معقول، به ارتقاء کیفی داشته های خودشون در روتین و سعی در فراگیرتر کردن پنتاکس در دنیای عکاسی تغییر بدهند!
    گاهی بزرگان هم باید شکست بخورند! برای بزرگتر شدن!

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کتابهای بازاریابی پر است از سرگذشت اشتباهات فاحش شرکتهای بزرگ. از فورد ادسل تا بتاماکس سونی. از new coke کوکاکولا تا Apple -Lisa . در مورد این محصول هم قضاوت کمی زود است اما اینکه فکر کنیم شرکتهای بزرگ اشتباهات بزرگ نمیکنند هم امری است که تاریخ خلافش را ثابت کرده. در مورد این محصول هم فکر نمیکنم اگر اسمش سونی یا کنون هم بود فرقی میکرد به هر حال برخی از سوالات منطقی به نظر میرسد اینکه بازار هدف این سیستم کدامست. وضعیت آن در برابر رقبا چگونه است و ....
    زمانیکه اپل Ipad را معرفی کرد من به خودم گفتم چنین محصول نامربوطی را کی حاضره بخره. گذشت زمان نشان داد که این محصول جایش را در بازار باز کرد. در مورد این سیستم هم باید صبر کرد و دید.
    Amir Mohebi، A_Maddah، Daruosha و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

دوستان سلام

بررسی سایت Imaging-Resource

Pros: Interchangeable lenses that are also light and compact. Very small size that's easy to take anywhere. Still has physical controls where other companies seeking small designs have opted for other solutions.

Cons: Small buttons and small size might be too hard to use for some. Image quality is bound to trail other CSC cameras, especially low light shots.

دیدن ادامه بررسی : http://www.imaging-resource.com/PROD...Q/PENTAXQA.HTM

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

شما اگر 800 دلار داشته باشید سراغ پاناسونیک و المپوس میروید یا Q?
    و اگر جوابتون Q چرا؟!
    من اگر 800 دلار داشته باشم قطعاً لنزی فلاشی چیزی میخرم. نه هیچکدام از مواردی که گفتید. فکر می کنم این دوربین برای امسال من طراحی نشده است. (در واقع من فعلاً پولی برای خریدن اسباب بازی جدید از هیچ برندی ندارم.)

فرهاد خان و سایر دوستان گرامی، من هیچ چیزی به جز همین تاپیک در باره این دوربین نخوانده ام.اما خیلی از پنتاکسی های دنیا در رویای گذشته زندگی می کنند. مثلاً آرزو دارند پنتاکس یک دوربین فول فریم خیلی عالی بالاتر از همه دوربین های موجود تولید کند و وقتی می بینند سیاست های طراحی و تولید پنتاکس (البته از وقتی هویا سهامش را خریده) چیز دیگری است دادشان در می آید. کلاً خواندن فروم ها خوبه اما نباید در نتیجه گیری دخالت داشته باشد. همین دوربین های طرح کارتونی و رنگی را هم هیچکدام از فروم باز های پنتاکس دوست ندارند. ولی به هر حال داره می فروشه.

همانطور که گفتم با اشاره دوستان امروز صبح در یک سفر گروهی از وجود این تاپیک و این دوربین مطلع شدم. آمدم دیدم بله طبق معمول و طبق روال عادی برنامه بمباران ها شروع شده . . . کسی نمی گوید که پنتاکس با سنسور مشترک با فلان برند خروجی بهتری گرفته است اما دوربینی که تازه اعلام شده را همه می کوبند. یا می گویند ما نمی خریم. شما مگر K5 را با خروجی بهتر از برند خودتان خریدید؟ مسلماً این را هم نمی خرید.

واقعاً این نوع رفتار از افرادی که می دانم تفکر حرفه ای دارند در یک تالار تخصصی با نظارت عالیه برای من عجیب است.

باز هم صبر کنیم ببینیم اصلاً این دوربین چیه چقدریه تو دست چطوره تو جیب جا میشه و . . . ؟

خط رو خط شد چه جالب تا حرف جیب شد عکسش هم اومد.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

درود

منم اميدوارم حرفي براي گفتن داشته باشه با توجه به اينكه چند مدل اخير SLR هاي پنتاكس هم حرفاي زيادي داشتن.

اما به نظرم اگه قيمتش نصف اين مقدار بود يعني 400$ خيلي منطقي تر به نظر ميومد، هرچند يادم هست كه خود من و چندتا از دوستاني كه اينجا هم ناراضين دادمون دراومده بود سر قيمت 1600$ K5
    كه وقتي بعد از مدتي خروجي هاشو ديديم همه تسليم شديم!

گذشته ازين كه توليد همچين محصولي منطقيه يا نه، همچين قضاوت زود هنگامي هم نميتونه منطقي باشه اونم واسه برندي كه بيش از 50 سال تجربه داره، بعيده از دوستان با تجربه كه با اين شتاب راي صادر كنن.

به هرحال اميدوارم معرفي و توليدش تبديل به اون مثال هاي تاريخي از شكست برند هاي بزرگ نباشه.

مگه همين قيمت سري NEX سوني غير منطقي نيست؟ از خيلي از SLR هاش گرون تره در حالي كه از نظر امكانات و خروجي در حد برند هاي ديگه هم نيستن.

البته اينو بايد در نظر داشته باشيم كه هيچ يك از دوستان به قيمت هاي نجومي كامپكت هاي لايكا (به صرف اينكه اسم لايكا روشه) اعتراضي ندارن!!!

واقعا اگه به جاي پنتاكس، لايكا يا هر برند ديگه اي روش بود بازم به اين سرعت ميگفتيم احمقانه ست؟ ....

پ.ن: انوش جان همون بدنه و لنز هاي گل منگلي بيشتر از يك ساله كه توليد ميشن و فروش ميرن، هيچ توليد كننده اي اونقدر احمق نيست كه توليد محصولي رو ادامه بده در صورتي كه فروش و طالب نداره.
    شخصا حاضرم اگه بچه اي داشتم يكي از همينا رو واسش بخرم تا لباس و كفش و كولشو باهاش ست كنه و ازش لذت ببره!
    ویرایش توسط M.R.Mir : Saturday 25 June 2011 در ساعت 12:05 دلیل: پ.ن
    mreza1001، شاهین اکبری، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

اول اینکه جناب میر از خوندن پست شما تعجب کردم! صفحه رو باز کردم که دقیقا همچین چیزی بنویسم.خصوصا سطر های اول...
    دقیقا چون اسم پنتاکس روی اونه اینقدر واکنشها شدید بوده.باور کنید اگر کنون یا نیکون مرتکب این عمل شده بود واکنشها به مراتب شدیدتر میبود...
    اگر قیمت این بدنه همونطور که محمد رضای عزیز گفت 400 دلار بود و قیمت لنزها هم 100-150 دلار نهایتا شاید خرید این دوربین توجیه منطقی تری پیدا میکرد.
    برعکس دوستان من شاکی قیمت بالای خانواده نکس نیستم.چون دست کم یک فلسفه ای برای اون میبینم(کیفیت بالا در ابعاد بسیار کم و کم دردسر) اما این بدنه با اون سایز سنسور چه چیزی برای ارائه داره؟ مگر اینکه پنتاکس در این بدنه به تکنولوزی خارق العاده ای دست پیدا کرده باشه و همگی اساسا غافل گیر بشیم.وگرنه در غیر اینصورت با این قیمت چطور میتونه در میان رقبا(خصوصا نکس ها) یا حتی محصولی مثل جی12 و همرده هاش شانس موفقیت داشته باشه؟!
    یادمه توی همین تالار 60دی کنون به خاطر نمایشگر متحرک به شدت از طرف باقی برندها کوبیده شد(تازه این یک امکان کارآمد بود!) این محصول که دیگه جای خود داره...
    در هر حال باید منتظر بود و دید در آینده چه اتفاقی میافته...
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

pentax-q-test-review-prise-en-mains-3.jpg

شیفته ی آن فلاش خوش استیل اش هستم.

اولین اطلاعات از این دوربین بسیار محبوب! و رقیب سر سخت میرورلس نیکون ! ( چه رقابت تنگاتنگی ! )

http://www.focus-numerique.com/test-...n-mains-2.html
    Herati، Rouzbeh Ehsani، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

چهار عکس از خروجی این دوربین در سایت ژاپن

http://www.pentax.jp/japan/products/q/ex.html
    hamed.n تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین