صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 104
Like Tree350تشکر

موضوع: Pentax K-30

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

فکر کنم اینی که شما میفرمائید بیشتر سلیقه ای باشه.
    بودجه هم که گفتید، اولین فاکتور توی انتخاب لنزه. وگرنه از لنزهای پنتکس هم به راحتی میشه لنزهای سوپرتله سری های قبلترش رو خرید. مثل 250-600 اف 5.6 یا 400 اف 2.8 یا لنزهای دیگه.
    واید رو هم همونطور که گفتم، خیلی از کنیکونیها، هم خودشون سیگما دارند.
    بحث زایس هم فقط مثالی بود برای نقض فرمایش شما که
    موافق نیستم جاهای خالی پنتاکس رو به سیگما یا هر برند دیگری ارجاع داد.
    گاهی لنزهای برندهای دیگه از لنزهای اصلی هم بهترند (یا حداقل مساوی).

پ.ن. فکر کنم این گفتگو کافی باشه. حداقل اگه دوست داشته باشید توی تاپیک مناسبتری ادامه داشته باشه.
    mOhSeN.Gh، ehsan+ و 47amir تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

امیر جان حتما میدونی که 17-10 یک لنز فیش آی هست.و اگر با لنز فیش آی کار کرده باشی میبینی که محدودیتها اصلا کم نیست.کافیه لنز چند درجه از حالت تراز خارج بشه تا اون کرو معروف لنزهای فیش آی(حالا رو به بالا یا پایین) دیده بشه.اعوجاج زیاد اون هم که جای خود.
    دیدم در جواب سوالم در مورد هندلینگ گفتی که در حد 2ایکس دی هاست.البته مسلما در حدو اندازه های 2ایکس دی چون 50دی نیست.ولی اگر به 60 دی یا مثلا دی90 نیکون نزدیک باشه باز هم خیلی خوبه.
    ehsan+، کوروش و 47amir تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها

گاهی لنزهای برندهای دیگه از لنزهای اصلی هم بهترند (یا حداقل مساوی).

پ.ن. فکر کنم این گفتگو کافی باشه. حداقل اگه دوست داشته باشید توی تاپیک مناسبتری ادامه داشته باشه.
    اگر هم چنین چیزی حقیقت داشته باشه نمونه ها اونقدر کم و انگشت شمارند که اصلا جایی برای بحث باقی نمیگذارند.چه برسه به اینکه در انتخاب هم اینقدر تاثیر گذار باشند.
    لنزهای قدیمی پنتاکس هم با سوپر تله های فعلی یا حتی یک نسل قبلتر برندهایی مثل کنون و نیکون برابر و قابل مقایسه نیستند.حالا اینکه پنتاکس بدنه ای در حدی 1دی و یک رقمی های نیکون نداره به کنار.
    sohrab-gh و کوروش تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    حالا اینکه پنتاکس بدنه ای در حدی 1دی و یک رقمی های نیکون نداره به کنار.
    همین موضوع را نباید دست کم گرفت حداقل برای عکاسان حرفه ای خیلی اهمیت دارد این مطلب یعنی کراپ 1.5 به 1 تبدیل شود.

هم به لحاظ کارکرد لنز ها (فوکال لنت) حائز اهمیت است و هم از نظر سایز سنسور
    ehsan+ و کوروش تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    اگر هم چنین چیزی حقیقت داشته باشه نمونه ها اونقدر کم و انگشت شمارند که اصلا جایی برای بحث باقی نمیگذارند.چه برسه به اینکه در انتخاب هم اینقدر تاثیر گذار باشند.
    لنزهای قدیمی پنتاکس هم با سوپر تله های فعلی یا حتی یک نسل قبلتر برندهایی مثل کنون و نیکون برابر و قابل مقایسه نیستند.حالا اینکه پنتاکس بدنه ای در حدی 1دی و یک رقمی های نیکون نداره به کنار.
    راستش من اطلاعاتم در همین حده. کیفیت لنزهای سوپرتله پنتکس رو هم نمیدونم. شاید آقای میلانی بدونن.
    نهایتا اعتقاد دارم پنتکس با همین بدنه ها و همین لنزها کار بیش از 60 درصد کاربرها رو به بهترین شکل راه میندازه. ولی جو بازار و تبلیغات این اجازه رو نمیده. وگرنه اگر تصمیمگیری ها واقعا بر اساس نیاز باشه، اکثر کاربرها رو پوشش میده.
    mreza1001، mOhSeN.Gh، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    همین موضوع را نباید دست کم گرفت حداقل برای عکاسان حرفه ای خیلی اهمیت دارد این مطلب یعنی کراپ 1.5 به 1 تبدیل شود.

برای عکاسان حرفه ای قابل قبول هر چند بسیار دوستان نیکون و کنونی رو دیدم که به برند مقابل کوچ کردن در صورتی که علاوه بر ضرر در برند خودشان بسیار لنز و بدنه حرفه ای هزاران دلاری وجود داره.

برای آماتور هایی مثل ما که حداکثر 2 لنز کارمان را راه میاندازه و بیشتر به یه لنز همراه مثل 18-135 روی دوربین احتیاج داریم چطور؟شما الان حاضرید حدود 7500000 برای دی800 بدید و بعد هم یه لنز 4000000 روش ببندید
    بعد ببینید برای واید و سوپر تله هم بالای 10000000 باید خرج کنید .
    کسی منکر کیفیت بالای این تجهیزات و ارزش بالای اونها نیست اما برای کسی که درامدش از این راه هست هم این تجهیزات گران هستن چه برسد به ما که تفریحی عکاسی می کنیم.
    yaghoobi، mreza1001، mOhSeN.Gh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

ترجیح می دادم بحث این تاپیک تا این حد کش پیدا نکنه. اما برای آیندگانی که این تاپیک رو ممکنه بخوانند ناچارم چند خط بنویسم.

ظاهرا آنچه که اهمیت کمتری دارد کیفیت خروجی است. این رو از دوربین هایی که برخی دوستان استفاده می کنند می شود فهمید. انتخاب برند زمانی بر اساس انتخاب لنز صحیح است که کاربر نیازش را بشناسد و بداند به کدام لنز ها نیاز دارد. وگرنه اینکه شما کنونی بشوید به صرف اینکه تعداد لنز بیشتری دارد صحیح نیست یا من پنتاکس نخرم چون فلان سوپر تله با اف باز را ندارد در حالی که هرگز نصف پول آن لنز را هم برای کل لوازم عکاسیم هزینه نخواهم کرد اشتباه است. فکر می کنم متوجه منظور من شده باشید.

{مجموعه لنز های مورد نیاز مشتریان هدف کمپانی پنتاکس} زیر مجموعه {مجموعه لنز های جدید پنتاکس} است.

صحبت از هندلینگ XX های کنون و نیکون شد . چون تاپیک K30 است من حرفی برای گفتن ندارم و امیدوارم شما هم بپذیرید که صلاحیت اظهار نظر در این مورد خاص را ندارید.(فکر می کنم شما هم تا به حال این دوربین را در دست نگرفته اید)

عکاسان حرفه ای جزو بازار هدف پنتاکس نیستند.

در فروم عکاسی در ایران با هم صحبت میکنیم که تعداد دوستانی که بدنه 1دی و یک رقمی نیکون را دارند به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد. تعداد دوستانی که دست کم یک بار با چنین بدنه هایی عکاسی کرده باشند هم به تعداد انگشتان دو دست شاید برسد.

بررسی کیفیت لنز موضوع این تاپیک نیست. سایت ها پر از مقایسه و ریویو است. اگر علاقه دارید بخوانید و در تاپیک های مناسب عنوان کنید ما هم استفاده میکنیم.

در قید و بند برند ها نباشید . به دوربینتان نگاه کنید اگر برایتان کافی است دنبال تعویض نروید. عکس را عکاس میگیرد.
    yaghoobi، mOhSeN.Gh، OptiX و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها

صحبت از هندلینگ XX های کنون و نیکون شد . چون تاپیک K30 است من حرفی برای گفتن ندارم و امیدوارم شما هم بپذیرید که صلاحیت اظهار نظر در این مورد خاص را ندارید.(فکر می کنم شما هم تا به حال این دوربین را در دست نگرفته اید)

فکر میکنم اینجا رو اشتباه برداشت کردید(یا خواندید) من حتی یک کلمه اظهار نظر نکردم.از کسی که اتفاقا این بدنه رو هم دست گرفته بود سوال پرسیدم در این مورد،و دیگر هیچ!
    sohrab-gh، کوروش و 47amir تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

البته مسلما در حدو اندازه های 2ایکس دی چون 50دی نیست.ولی اگر به 60 دی یا مثلا دی90 نیکون نزدیک باشه باز هم خیلی خوبه.
    منظورتون واضح نیست. یعنی مثلاً از 50 دی بهتر و از 60 دی بدتر باشه؟ در حالی که بدنه 50دی و 60دی تقریبا مثل همه؟ از طرفی هندلینگ 50دی (دست کم از نظر من) از دی90 بهتره بعد چطور میشه از 50دی بهتر باشه و به دی90 فقط نزدیک بشه؟ منظور منم این بود که تا بدنه ای را در دست نگرفته ایم و با آن عکاسی نکرده ایم در مورد هندلینگش نمی تونیم نظر بدیم.
    ehsan+ و 47amir تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    منظورتون واضح نیست. یعنی مثلاً از 50 دی بهتر و از 60 دی بدتر باشه؟ در حالی که بدنه 50دی و 60دی تقریبا مثل همه؟ از طرفی هندلینگ 50دی (دست کم از نظر من) از دی90 بهتره بعد چطور میشه از 50دی بهتر باشه و به دی90 فقط نزدیک بشه؟ منظور منم این بود که تا بدنه ای را در دست نگرفته ایم و با آن عکاسی نکرده ایم در مورد هندلینگش نمی تونیم نظر بدیم.
    جناب میلانی منظورشون اینه که : هندلینگ k-30 به 50d نمیرسه و میگن اگه تو مایه های d90 و 60d باشه خوبه!
    اصلا بگذارید من حرفم رو اصلاح کنم!
    shape و size گریپ k-30 کاملا متفاوت و تجربه جدیدی است .من دوربین های زیادی دست گرفتم بالطبع بعضی ها رو پسندیدم بعضی ها رو ... خیر!!!
    ولی بازم نمیشه k-30 رو مقایسه کرد چون حالتش فرق میکنه!
    اگر گفتم شبیه xxD هاست فقط میخواستم حد و اندازه هندلینگ رو مشخص کنم!
    mreza1001، mOhSeN.Gh، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین