صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 67
Like Tree86تشکر

موضوع: لنز برای آلفا!مسئله این است

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

پیش فرض پاسخ: لنز برای آلفا!مسئله این است

من هم یه صحبت کوچولو بکنم در تایید فرمایشات نادر عزیز و با اجازه از اساتید

من خودم شخصاً در حدی نیستم که حتی از تمام option های یه دوربین ساده slr-like هم استفاده کنم چه برسه به اینکه بخوام در مورد دوربین های slr اظهار نظر کنم ، برای یه عکاس آماتور واقعاً دوربین های sony و canon و nikon خیلی فرقی تداره چون نه خیلی بدنه ها توی این رده متفاوته و نه لنز ها مثلاً شما از رنج واید 10 تا تله تقریباً 300 که برای یه آماتور کافیه توی هر سه این برند ها لنزهای خوبی دارید که اختلاف قیمت زیادی ندارند( یادمه داریوش عزیز لنز های معروف canon , nikon رو که مقایسه کرده بود تقریباً توی یه رنج بودن) بعدش هم مگه ما می خواهیم چه کار کنیم ؟
    این دوربین ها اینقدر پیشرفته هست که حالا حالاها ما از تمام قابلیت هاش نتونیم استفاده کنیم .
    پس توصیه من اینه بدنه ها رو دستت بگیر و تست کن و هرکدوم رو که باهاش حال کردی بگیر.
    حالا شاید بپرسید مگه خودت مریض بودی که 400d رو فروختی 30d گرفتی ؟ راستش جوابش اینه که آره مریض بودم :::big grin::: به قول نادر جان
    بعداینكه من خودم با اكثر مسائل احساسی برخورد میكنم یعنی در نهایت به حرف دلم گوش میكنم تا مغزم !
    عکاسی برای من یه تفریحه پس اگه باش نتونم حال کنم که خیلی مسخره میشه :biggrin:
    Daruosha، نادر، kamyar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

تسلیم آقا
    ما كه به هیچ صراطی مستقیم نبودیم ولی آقا فرهاد خان كه بگه ما دیگه
    امیر جان تا به حال سونی آلفا رو دست گرفته ای ؟ چه دوربین های DSLR ای رو تا به حال دست گرفته ای یا باهاشون عكس گرفته ای ؟
    بله ولی نه اونقدر كه جلو استادانم بایستم
    باشه ولی من میگم كه مشخصاتش خیلی جالبه لا اقل برا یه آماتور مث من نه؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها

تسلیم آقا
    نه نشد امیر جان. این تسلیم از اون تعصب برندی هم بد تره.

فرهاد كه سهله اگه آرش عاشوری نیا و دكتر روشن و استاد محبی و فیل اسكی هم گفتند نباید بدون دلیل بپذیری. سونی آلفا دوربین خوبی بود چون قیمت قابل رقابتی داشت ولی با قیمت های جدید و مدل های جدید و ... همه ی جذابیتش رو از دست داده.
    amirgolabi و DELL تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نه نشد امیر جان. این تسلیم از اون تعصب برندی هم بد تره.

فرهاد كه سهله اگه آرش عاشوری نیا و دكتر روشن و استاد محبی و فیل اسكی هم گفتند نباید بدون دلیل بپذیری. سونی آلفا دوربین خوبی بود چون قیمت قابل رقابتی داشت ولی با قیمت های جدید و مدل های جدید و ... همه ی جذابیتش رو از دست داده.
    فرهاد جان شكسته نفسی میفرمایید
    ببینید بنده دقیقا به خاطر امكانات جذابش گفتم و شما هم می فرمایید الان دوربین های بهتر و ارزانتری آمده
    این موضوع حل شد
    حالا میشه لطف كنید بگید در حال حاضر با 1 میلیون تومن میشود دوربینی با دو لنز اینطوری:::big grin:::(منظورم تله و یه 18-70 رو با این قیمت خرید
    ممنونم
    canon g6 و shabab تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    فرهاد جان شكسته نفسی میفرمایید
    ببینید بنده دقیقا به خاطر امكانات جذابش گفتم و شما هم می فرمایید الان دوربین های بهتر و ارزانتری آمده
    این موضوع حل شد
    حالا میشه لطف كنید بگید در حال حاضر با 1 میلیون تومن میشود دوربینی با دو لنز اینطوری:::big grin:::(منظورم تله و یه 18-70 رو با این قیمت خرید
    ممنونم
    آقا فرهاد منم منتظر جواب این سوال امیر خان هستم.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

بنظر من هم دوربين آلفا100 با اوون لنز كيت همراه و داشتن نام سوني روي بدنه يك دوربين نسبتا" كامل و دهن پركن براي كساني است كه تفنني عكاسي ميكنن و ميخوان حتما" dslr داشته باشن ولي نميخوان زياد براي اووون هزينه كنن .
    و بقول دوست خوبمون آقاي امير رضا گلابي .ممكنه خيلي از امكانات اين دوربينها هم از سر يكي مثل من هم زيادي باشه . اينكه كانن و نيكون در دنياي Dslr حرف اول رو ميزنن شكي نيست و مسلما" با اين بازار رقابتي و تيزهوشي مديران اين شركتهاو همچنين هزينه هاي سنگيني كه هركدام از آنها براي تحقيق توسعه صرف ميكنن بسيار بعيد بنظر ميرسد كه يك شركت مثل سوني كه تا چند سال پيش در دنياي عكاسي حرفي براي گفتن نداشت براحتي پا توي كفش بزرگاني مثل نيكون و يا كانن با تجربه چندين ساله بكند . بهتره بگم كه اگه خود سوني هم بخواهد ، شركتهاي ديگه اين اجازه رو بهش نميدن .
    آلفا 100 هم شايد داراي بدنه اي باشه كه از خيلي جهات كمتر از نيكون و كانن باشه ولي اگه تمام جوانب رو در نظر بگيريم با توجه به قيمت ، ارگونومي بدنه عالي ، و لنز كيت مناسبي كه همراهشه يه دوربين كم نظير براي كسايي حساب ميشه كه به عكاسي بعنوان يه سرگرمي و نه حرفه ميپردازن .حالا بماند كه در بعضي نمايندگيها كيف و مموري و .... هم اشنانتيون ميدن و خيلي از هزينه هاي رو كه با خريد كانن يا نيكون با اوون مموري 16MB (مسخره )به خريدار تحميل ميشه حذف ميكنه و اين بمعني ارزش واحترامي هست كه سوني براي مشترياش قائل شده (شركت مشتري مدار همينه )
    من شخصا" اگه الان بخوام dslr بگيرم باتوجه به بودجه ام اين دوربين رو انتخاب ميكرم مگه اينكه كانن يا نيكون دوربيني معادل اوون و تقريبا" با همين حوالي قيمت ارائه بدن اونوقت اولويت با اين بزرگواران خواهد بود.
    DELL تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

حالا میشه لطف كنید بگید در حال حاضر با 1 میلیون تومن میشود دوربینی با دو لنز اینطوری(منظورم تله و یه 18-70 رو با این قیمت خرید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط canon g6 نمایش پست ها
    آقا فرهاد منم منتظر جواب این سوال امیر خان هستم.
    سلام

خوب من یه 8-7 روز سفر بودم بعد هم كه آمدم 3 روزه كه تلفنای منزلمون به علت كابل برگردان قطعه الان هم از محل كارم وصل شدم.

ببینید مشكل اینجاست كه خیلیا به خاطر اینكه یك كیت دو لنزه رو با این قیمت می بینن وسوسه می شن كه این دوربین رو بخرن و دیگه توجه نمی كنن كه نه 70-18 و نه 300-75 سونی هیچ كدوم تا جایی كه من می دونم لنز های خیلی خوبی نیستند. مسئله فقط لنز داشتن كه نیست وگرنه خوب 300-75 كنن هم 130 دلار بیشتر قیمت نداره ولی به لعنت یزید نمی ارزه.:(

اینجا بحث سلیقه هم پیش میاد. من اگه بخوام 1 میلیون تومن پول دوربین بدم ترجیح می دم یه نیكن D80 بخرم تا سونی آلفا. اگه مطلب اینه كه فقط دو تا لنز داشته باشیم خوب كنن 400D با لنز كیت و همون 300-75 كذا و كذا رو هم می شه با یك میلیون خرید :biggrin: عوضش فردا كه خواستی فلاش و لنز مكرو و .... بخری دست و پات بسته نیست.

نمی دونم شاید هم اشتباه می كنم. سكوت كاوه هم این وسط خیلی معنیا می تونه داشته باشه.:cool:
    Mashhadi Vahid، Behnam_703 و Amin Zarif تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام
    خوب من یه 8-7 روز سفر بودم بعد هم كه آمدم 3 روزه كه تلفنای منزلمون به علت كابل برگردان قطعه الان هم از محل كارم وصل شدم.
    خوب الحمد لله حالا كه هستید
    وگرنه خوب 300-75 كنن هم 130 دلار بیشتر قیمت نداره ولی به لعنت یزید نمی ارزه.
    فرهاد خان از وقتی 40 دی خریدی یه جوری حرف می زنی:::big grin:::
    ولی جدا میشه بگید بد یعنی چقدر بد ؟ در حد آ550؟
    من اگه بخوام 1 میلیون تومن پول دوربین بدم ترجیح می دم یه نیكن D80 بخرم
    ببخشید لیوان بذاریم به جا لنز؟!!!!! خوب بدنه 1 تومنه عزیز جان
    عوضش فردا كه خواستی فلاش و لنز مكرو و .... بخری دست و پات بسته نیست.
    حالا هم گمان نكنم دست و پا بسته باشه یه آلفا دار
    اگه مطلب اینه كه فقط دو تا لنز داشته باشیم خوب كنن 400D با لنز كیت و همون 300-75 كذا و كذا رو هم می شه با یك میلیون خرید
    قربون آدم چیز فهم! خوب استاد ما داریم 600000 پست میزنیم كه بگیم آ 100 با این امكاناتش واقعا میاد جای 400 دی یا نه؟
    حالا لطفا بحث رو به همین سمت بكشیم
    ممنون

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط dell نمایش پست ها
    سلام

ببخشید لیوان بذاریم به جا لنز؟!!!!! خوب بدنه 1 تومنه عزیز جان

حالا هم گمان نكنم دست و پا بسته باشه یه آلفا دار

قربون آدم چیز فهم! خوب استاد ما داریم 600000 پست میزنیم كه بگیم آ 100 با این امكاناتش واقعا میاد جای 400 دی یا نه؟
    حالا لطفا بحث رو به همین سمت بكشیم
    ممنون
    سلام

نه امیر جان لیوان نمی خواد بذارید. الان D80 رو با لنز كیت می شه همون حدود 1 میلیون ( بدون گارانتی) خرید.

در مورد مقایسه ی 400 دی و آلفا 100 ممكنه در بسیاری از ریویوهای اینترنتی كفه ی ترازو به نفع آلفا باشه ولی رنج لوازم جانبی در اختیار عكاس در برند كنن خیلی بیشتره.

راستی شما به اولیمپس هم با این قیمت می تونید فكر كنید.
    DELL تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

عوضش فردا كه خواستی فلاش و لنز مكرو و .... بخری دست و پات بسته نیست.

نمی دونم شاید هم اشتباه می كنم. سكوت كاوه هم این وسط خیلی معنیا می تونه داشته باشه.:cool:
    شما مطمئنید این فردا روز امکانش نیست که تجهیزات واسه آلفا بیشتر از دوربین های دیگه بیاد بازار؟
    راستش من یه کاتالوگ از آلفا دیدم که توش ده ها لنز ساخته شده و در حال ساخت رو معرفی کرده بود.
    آقا کاوه هم مطمئنن هنوز آلفاییه.:::big grin:::

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین