صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 67
Like Tree86تشکر

موضوع: لنز برای آلفا!مسئله این است

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

پیش فرض پاسخ: لنز برای آلفا!مسئله این است

بنظر منم چون همه با تعصب بحث ميكنن ديگه اين جرو بحثا به جايي نميرسه . حالا بهتره يكي برامون از لنزهايي كه ميشه رو آلفا نصب كرد توضيح بده .
    كسي ميدونه خود سوني تا حالا چه لنزهاي ساخته ؟
    DELL تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

فرهاد خان, شما كه خودت گفتی كمپانیی كه تواناییش در حد این نوع دوربینها باشه و فول فریم نزنه و ...اصلا" قبولش نداری و از ارگونومی و ابعاد و ریخت دوربینهاش خوشت نمیاد.....نظرت عوض شده یا برای بقیه اینطور میپسندی؟؟؟ :cool: :::big grin:::
    ببخشید با اینكه بعضی دوستان فكر می كنند كه داریم بیراهه می ریم ولی من از طرفی مجبورم پاسخ وحید رو بدم و از طرفی هم این بحث رو خیلی بیراهه نمی دونم. بالاخره چند نفر دور همدیگر كه می شینند هم بحثشان ابعاد گوناگون پیدا می كنه. ماشین فرمون و ترمز بریده نیستیم كه صاف فقط حركت كنیم.

و اما وحید جان هر نیازی و هر بودجه ای مستلزم یك دوربینی است. اگر تاپیك رو از اول بخونید من عرض كردم كه در مقابل آلفا و برای كسی كه می خواد از اول دو تا لنز كیت خریده باشه و دیگه هزینه نكنه و عكاسی تفننی با یك كیفیت مقبول و كافی بكنه این می تونه جایگزین مناسبی برای آلفا باشه.

حالا كه بحث سلیقه است و به قول دوستمون كمی هم بحث غیر منطقی می خوایم بكنیم خوب منم می تونم بگم كه اقلا اولیمپس از اول دوربین ساز بوده نه مثل سونی همه چیز ساز. برعكس دوستمون من می تونم فهرست بلند بالایی از وسایل مختلف ( به ویژه صوتی) بی كیفیت از سونی ارائه بدم. كسی منكر كیفیت خیلی خوب بعضی محصولات سونی ( مثل تلویزیون و دوربین هندی كم و .... ) نیست ولی بسیاری ساخته های دیگر این كمپانی كیفیت خیلی متوسطی دارند ( مثل CD Changer اتوموبیل من :biggrin: ) و من اصولا مخالف اینم كه همه ی ساخته های یك كمپانی خوبند و همه ی ساخته های كمپانی دیگر بد. من مدتی با دوربین Olympus OM-2 كار كرده ام. اصلا قابل قیاس با كنن F-1 یا نیكن F2 كه همزمانش بودند نبود و چنین ادعایی هم نداشت ولی به عنوان بالاترین مدل دوربین این برند در زمان خودش با توجه به قیمتش دوربین خیلی خوبی بود.یادم نیست اون زمان بالاترین مدل مینولتا ( بخوانید سونی) چی بود ولی اون هم نسبت به اون دو مدل كنن و نیكن وضعیتی مشابه اولیمپس داشت ولی همه نه احتیاجی به آپشن های پیچیده ی اون دوربین ها داشتند نه پولشو .
    Mashhadi Vahid، Behrooz_S و DELL تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Jesmi آواتار ها
    تشکر کرده
    1713

فرهاد عزیز خدای نکرده قصد جسارت نداشتم..فقط قصدم این بود که برای این سوال که سوال خودمم شده بود جوابی بگیرم...در هر صورت اگه بی احترامیی شده عذر میخوام:(
    DELL تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط hjesmi نمایش پست ها
    فرهاد عزیز خدای نکرده قصد جسارت نداشتم..فقط قصدم این بود که برای این سوال که سوال خودمم شده بود جوابی بگیرم...در هر صورت اگه بی احترامیی شده عذر میخوام:(
    خواهش می كنم قربان بی احترامی كدومه.

دوستان اگر به سایت سونی ایران ( سونی دات كو دات آی آر ) مراجعه كنند لیست نمایندگان مجاز و لنزها و فلاش های موجوددر ایران رو می توانند ببینند.

مثلا من دیروز متوجه شدم فلاش HVL-F56AM سونی رو موجود دارند و به قیمت معقول 375 هزار تومان می فروشند.

راستی سونی یه 200-18 هم داره. كسی می دونه قیمتش در ایران چنده و كیفیتش چطوره ؟

Jesmi و DELL تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام
    آقا دو روز نبودیم چه گرد و خاكی!!!:cool:
    آخرش هم باز می گم به نظر من باید دوربین رو از نزدیک دید و لمسش کرد، گاهی آدم با یک بدنه ارتباط حسی برقرار میکنه که نمی تونه ازش دل بکنه
    واسه همین هم تعصبی نسبت به هیچ مارکی ندارم ولی واقعا پرستیژ سونی یه چیز دیگه س
    چون در نهایت این شما هستید که عکس می گیرید
    علاقه به وسیله ای که با ان عکاسی میکنید هم مسئله کم اهمیتی نیست. به هر حال باید از وسیله لذت برد.
    علاقه شخصی هم نباید در همه افراد همسان باشد.
    من فقط تبریک میگم که خیلی منطقی و رو راست حرف زدید و از تمام عوامل طبیعی و غیر طبیعی استفاده نکردید تا لزوما علاقه خودتان را علمی ترین و منطقی ترین گزینه موجود نشان دهید.
    اینطوری كه بنده برداشت كردم ، دوستان اكثرا متفق القول اند كه :
    علف به دهن بزی باید شیرین بیاد
    ولی نكته ای كه من از اول تاپیك روش صحه گذاشتم اینه:
    ا 7،8 سال دیگه برای من كاملا میشه رقیب برند كنون و نیكون هرجند برای شما سونی همون سونیه
    خواسته یا نا خواسته دوستان همه بر این عقیده اند كه سونی در حال آزمون و خطاست و شاید تا سال 200n(دو هزارو n) در پست شماره n، درباره ی آلفا n كسی دیگه اینطوری حرف نزنه
    بنده تقریبا به هدفم رسیدم.
    هدفم هم این بود كه بگم برای من تا چند سال دیگه سونی یه تازه كار نیست
    بازم منتظر نظراتم
    ممنون

راستی!
    سكوت كاوه هم این وسط خیلی معنیا می تونه داشته باشه.
    خیلی بیشتر از این حرف ها!!!:::big grin::::::big grin:::

تشکر کرده
    13937

بنده تقریبا به هدفم رسیدم.
    هدفم هم این بود كه بگم برای من تا چند سال دیگه سونی یه تازه كار نیست
    پس بفرماييد همه ي ما چند روزه سر كاريم ديگه :confused::biggrin:

ولي نظر من اين نيست.به نظر من سوني عقب نشيني خواهد كرد. بنده مرده و شما زنده .خواهيد ديد.
    DELL تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

برای اطلاع دوستان عزیز....

در حال حاضر شما امكان استفاده از 191 لنز زوم از میان لنز های سونی ، مینولتا ، زایس ، تامرون ، سیگما ، توكینا را دارید...

همین طور امكان استفاده از 81 لنز فیكس از برند ها بالا

و همچنین 31 لنز ماكرو...........

و همین طور 15 فلاش.....

زیاد علاقه ای به شركت در بحث كدام بهتر است ندارم ( به سونی و یا سایر برند ها مربوط نیست ، كلا مدتی است در بحث های كدام بهتر است شركت نمی كنم ، می توانید به تاپیك های كانن و نیكون مراجعه كنید در تاپیك های كدام بهتر است و یا اینكه از بین Xوy كدام را انتخاب كنم به هیچ وجه پستی از بنده نمی بینید ، این اخلاق خوب و نیكو را از جناب محبی یاد گرفتم كه در بحث های سطح پایین بهتر است زیاد دخالت نكنم.چرا كه به اندازه ی دوستان عزیز به موضوع احاطه ندارم و ممكن است نتوانم خوب كل كل كنم! اما اگر عزیزی نیاز به كمك بنده برای خرید داشت هنوز هم می تواند روی بنده حساب كند، به نظرم دوستان اطلاع دارند مدت ها است از تعصب های برندی دست برداشته ام و به قولی عاقل شده ام، جوانی است و هزار و یك سودا!)

در مورد لنز های سونی دوستانی كه نیاز به راهنمایی دارند به صورت دقیق بفرمایند بنده در خدمت هستم.تا مشخصات لنز ها قیمت ها و موارد مثبت و منفی آنها را برایشان در حد توانم توضیح دهم.

اگر هم در هر كجای ایران قصد خرید لنز های سونی و یا لوازم جانبی را داشتید بفرمایید تا در پیام خصوصی نام فروشگاه هایی كه كلیه لوازم و لنز های سونی را دارند را به ایشان اطلاع دهم.باید قوانین فروم را برای موارد تبلیغاتی رعایت كنیم...........

در مورد آینده هم نه بنده و نه هیچ كس دیگر به نظرم نمی توانیم پیش بینی كنیم....

اما یك مورد جالب این كه در یك نظر سنجی كه در یك سایت كه فقط بر روی دور بین های آلفا مونت فعالیت می كند و اتفاقا بسیار هم فعال ، معتبر و مهم است 38% نظر داده اند كه دوربین فول فریم سونی ( كه شركت سونی آن را قطعی اعلام كرد ) 16 مگاپیكسلی است و 15% هم عنوان كرده ان 25 مگاپیكسلی است!

دوستانی كه نیاز به راهنمایی در مورد لنز های سونی دارند.بودجه را و نوع لنز را و دامنه ی مورد نظر را بفرمایند تا بنده بتوانم بهتر و بیشتر كمك كنم.....
    Jesmi و DELL تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

یك موضوع كه یادم رفت اینكه بسیاری از لنز های جدید سونی بین این كمپانی و شركت معظم تامرون یكسان است.در حدود 6 لنز این دو كمپانی یكسان است كه تنها فرق قیمت های تا حدودی ارزان تر این لنز ها با برند سونی است،كه این مرود هم بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارد تا خریداران را به خرید لنز های سونی ترغیب كند.

این قرارداد از ابتدای عرضه مدل آلفا 100 سونی انعقاد شده و در حال حاضر سونی تنها كمپانی است كه امكان استفاده از بلند ترین لنز دنیا ( 18-250) به صورت اورجینال را دارد و سایر برند ها باید از لنز 18-250 تامرون استفاده كنند.

حالا یك موردی كه شاید برای دوستانی كه اطلاعات كمتری دارند....

در تمامی كاتالوگ های برند های مختلف توصیه شده است از لنز های همان كمپانی استفاد كنند و از لنز های متفرقه استفاده نكنند...شاید بفرمایید بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد....

بنده هم عرض خواهم كرد بله....

اما!

دوستان حرفه ای تر اطلاع دارند كه كمپانی ها در پردازنده های خود نام و مدل و نوع لنز های تولیدی خود را لیست میكنند و این كار باعث می شود كه هنگام استفاده از آن لنز دوربین با شرایط آن لنز و رفتار ان آشنا باشد و راندمان بهتری را شاهد هستیم...همین اطلاعات در لنز ها هم ذخیره شده است.......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

اگر عزیزی نیاز به كمك بنده برای خرید داشت هنوز هم می تواند روی بنده حساب كند، به نظرم دوستان اطلاع دارند مدت ها است از تعصب های برندی دست برداشته ام و به قولی عاقل شده ام، جوانی است و هزار و یك سودا!)

در مورد لنز های سونی دوستانی كه نیاز به راهنمایی دارند به صورت دقیق بفرمایند بنده در خدمت هستم.تا مشخصات لنز ها قیمت ها و موارد مثبت و منفی آنها را برایشان در حد توانم توضیح دهم.

اگر هم در هر كجای ایران قصد خرید لنز های سونی و یا لوازم جانبی را داشتید بفرمایید تا در پیام خصوصی نام فروشگاه هایی كه كلیه لوازم و لنز های سونی را دارند را به ایشان اطلاع دهم.باید قوانین فروم را برای موارد تبلیغاتی رعایت كنیم...........

دوستانی كه نیاز به راهنمایی در مورد لنز های سونی دارند.بودجه را و نوع لنز را و دامنه ی مورد نظر را بفرمایند تا بنده بتوانم بهتر و بیشتر كمك كنم.....
    جناب قبادی بنده در همین خصوص یه پی ام واستون زدم ولی هنوز جوابی مرحمت ننموده اید.
    یه سوال عمومی تر هم بپرسم.
    بنده در پیدا کردن آلفا 700 در ایران تا به حال ناکام بوده ام.آقا جون نیست که نیست.ایران بازرگان هم میگه هنوز به ایران نیومده.به نظر شما چند ماه صبر کنم این دوربین بیاد یا یه آلفا 100 با دو لنز کیت بگیرم؟
    و اینکه اگه خواستم 100 بگیرم لنز دوم ( 75-300 ) رو که حدود دویست و سی هزار تومن قیمتشه بگیرم یا آلفا 100 تک لنزه بگیرم و یه لنز دیگه جداگانه بخرم؟
    اصلا با این قیمت این لنز حالا یکم بالا پایینتر میشه لنز دیگه ای خرید؟اگه آره چه لنزی و چه حسنی داره؟
    ببخشید پرچونگی کردم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    برعكس دوستمون من می تونم فهرست بلند بالایی از وسایل مختلف ( به ویژه صوتی) بی كیفیت از سونی ارائه بدم. كسی منكر كیفیت خیلی خوب بعضی محصولات سونی ( مثل تلویزیون و دوربین هندی كم و .... ) نیست ولی بسیاری ساخته های دیگر این كمپانی كیفیت خیلی متوسطی دارند ( مثل CD Changer اتوموبیل من :biggrin: ) .
    دوست عزیز من باز هم تکرار میکنم که سونی چیز بد نمیسازه.
    همه مواردی که در ذهن شما وجود دارند منجمله چنجر ماشینتون مطمئنا از ساخته های در پیتی کشور هایی مثل کشور دوست و برادر چین میباشد که با مارک سونی جیب مردم رو خالی میکنند.
    شما هیچ میدونین بیشترین عنوان ریمارک و جنس تقلبی در دنیا با مارک سونی عرضه میشه؟علتش غیر از کیفیت بالا و اعتماد مردم به این برند میتونه باشه؟
    اگه حرفامو قبول ندارین برین مارک پشت اجناسی رو که میگین نگاه کنید.مطمئنا ساخت ژاپن یا آمریکا نیست.

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین