صفحه 1 از 8 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 77
Like Tree44تشکر

موضوع: از ماونت Four Thirds چه مي دانيد ؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض از ماونت Four Thirds چه مي دانيد ؟

سلام

از ماونت Four Thirds (فور تردز يا چهار سوم) چه مي دانيد ؟

اين يك استاندارد ماونتينگ لنز است كه اولين بار در سال 1999 توسط مهندسين اوليمپس پايه گذاري شده و در حال حاضر علاوه بر 6 دوربين DSLR اوليمپس يك دوربين پاناسونيك (DMC-L1) و يك دوربين لايكا ( DIGILUX 3 ) نيز از آن استفاده مي كنند.

در حال حاضر اوليمپس 14 لنز، 1 تله كانورتر 1.4 برابر ، يك اكستنشن تيوب و يك تبديل براي لنز هاي سري OM با اين ماونت توليد مي كند و 4 لنز و يككانورتر 2 برابر ديگر نيز در برنامه ي توليد آتي دارد. همچنين پاناسونيك 2 نوع لنز و سيگما 11 نوع لنز براي اين ماونت توليد مي كنند كه در لينك زير قابل مشاهده اند :

http://www.four-thirds.org/en/products/lense.html
    ویرایش توسط farhad44 : Thursday 7 June 2007 در ساعت 23:56
    Amir Mohebi، بهرنگ، fartow و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

پیش فرض با ارزش ترین لنز های سیستم 4/3 یا Ft

سلام

با وجود اینکه مدتیه سیستم 4/3 به عنوان مانت دوربین های الیمپوس ، پاناسونیک و لایکا انتخاب شده ولی اطلاعات کاملی از لنز های این سیستم در فروم در دسترس نیست.
    فکر کردم بد نباشه همچین تاپیکی باز بشه تا بتونیم به کمک دوستان این لنزها رو بهتر بشناسیم.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

تشکر کرده
    1424

پیش فرض پاسخ: با ارزش ترین لنز های سیستم 4/3 یا Ft

برای شروع توی این آدرس میتونید مشخصات تمام لنز های موجود برای این سیستم رو ببینید.

http://www.4-3system.com/modules/lenses

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوست عزيز به تاپيك زير و لينكي كه در اونجا داده شده ( سايت رسمي 3/4) مراجعه كنيد.

http://www.akkasee.com/forum/showthr...ghlight=thirds

ضمنن دوستان در نوشتن اعداد دقت كنند چون اعداد در سيستم فارسي راست به چپ بر عكس نوشته مي شن. الان دوستمون خواسته بنويسه چهار سوم ولي شده 3 چهارم . بايد مثل تايپ هاي قديمي اعداد رو برعكس تايپ كنيد.
    Ali Shadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1424

خیلی ممنون از تاپیکی که آدرس دادین ، در مورد تایپ اعداد هم حق با شماست .
    من فکر اون تاپیک بیشتر به سیستم اختصاص داره و توی این تاپیک بتونیم روی خود لنز ها و شناسایی با ارزش ترین اونها فوکوس کنیم. تغریبا چیزی شبیه تاپیک با ارزش ترین لنزهای سیگما

WWW.GOGNUS.COM علی شادی

تشکر کرده
    1424

لرزه گیر و Live view مزیت های متمایز کننده ای هستند (شاید برای افرادی مثل من که برای مدت زیادی به کار با اونها تو Slr-like ها و کامپکت ها عادت کردن) که در کمتر دوربینی یکجا پیدا میشوند. Olympus E510 این دو تا رو باهم داره.
    که شاید به عنوان یکی از گزینه های اصلی انتخاب برای من و افرادی مثل من باشه ، اطلاعات تخصصی در مورد لنزها حتما میتونه برای انتخاب بهتر کمک کنه.
    (برای مثال برای خود من کمک میکنه تا انتخابم رو از بین 30D , D200 , E510 نهایی کنم.)

WWW.GOGNUS.COM علی شادی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط alishadi نمایش پست ها
    لرزه گیر و Live view مزیت های متمایز کننده ای هستند (شاید برای افرادی مثل من که برای مدت زیادی به کار با اونها تو Slr-like ها و کامپکت ها عادت کردن) که در کمتر دوربینی یکجا پیدا میشوند. Olympus E510 این دو تا رو باهم داره.
    که شاید به عنوان یکی از گزینه های اصلی انتخاب برای من و افرادی مثل من باشه ، اطلاعات تخصصی در مورد لنزها حتما میتونه برای انتخاب بهتر کمک کنه.
    (برای مثال برای خود من کمک میکنه تا انتخابم رو از بین 30D , D200 , E510 نهایی کنم.)
    دوست عزیز این سه دوربین در یک کلاس قرار ندارند ، شاید بین Nikon D200 و Canon 30D شک بوجود بیاید ( که یک سوال فلسفی مهم است :biggrin:) اما دوربینی مثل Olympus E510 به هیچ وجه در این رده قرار ندارد، مسئله تنها مگاپیکسل نیست ، مشکل نوع بدنه است که مدل ها ذکر شده مدل هایی نقریبا حرفه ای هستند....

دوستعزیز یک مشکل این نوع لنزهای قیمت های بسیار گران آن است...

لنز 7-14 که واید ترین لنز دنیا در سیستم 3/4 است دارای قیمتی در حدود 1600 هزار تومان.... که تازه معادل 14-28 در سیستم 35 مم است....

در صورتی که 10-20 سیگما درحدود 400 هزار تومان قیمت دارد......

دوست عزیز لنز های این برند بسیار گران قیمت هستند......

دو لنز 14-45 و یا 14-42 و یک لنز 45-150 در کیت این دوربین ها قرار دارد ، لنز های خوبی هستند اما نه آنقدر که بتواند با نمونه های دیگر مقابله کنند.....

دوست عزیز شاید بحث راجع به این سیستم خوب باشد ، اما زیاد کاربردی نیست ، مشکل در نبود خدمات ، لنز ها ، لوازم جانبی ، و بسیاری موارد دیگر است...
    Ali Shadi و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

سیگما مدتیه که واسه این نوع سیستم لنز می سازه:
    http://www.sigmaphoto.com/news/news.asp?nID=3291
    Sigma Four Thirds Lenses

18-50mm F2.8 EX DC MACRO

18-50mm F3.5-5.6 DC

18-125mm F3.5-5.6 DC

55-200mm F4-5.6 DC

50-500mm F4-6.3 DG

30mm F1.4 EX DC HSM

105mm F2.8 EX DG

150mm F2.8 EX DG

135-400mm F4.5-5.6 DG

300-800mm F5.6 DG
    از چند و چون و قابل دسترس بودن این لنز ها در ایران بی اطلاعم. ولی فکر می کنم این دوربین ها با توجه به کراپ فاکتور 2 شون؛ برای علاقه مندان به تله خیلی وسوسه انگیز اند.
    Amir Mohebi، Ali Shadi و data تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1424

من هم قبول دارم که شاید E510 با D200 , 30d در یک رده نیستند اما دو مزیتی فوق اونو به یکی از گزینه های انتخاب تبدیل کرده . والا طراحی بدنه 30d کجا و طراحی E510 کجا؟!

همانطور که آقای احمدرضا نوشتن وجود لنز های سیگما توی این سیستم یه نعمته و میتونه برای بودجه های پایین انتخاب خوبی باشن، فقط مسئله از دست دادن واید هست که شاید اونهم در آینده با به بازار آمدن لنز های جدید سیگما برای این مانت حل بشه.
    مثلا 10-20 با مانت 3/4 که میشه معادل 20-40 روی این دوربین به همراه یه 18-200 میتونه رنج 20-400 رو برای ما محیا کنه شاید با قیمتی در حدود 800 تومن.
    با توجه به مسئله لوازم جانبی و خدمات و ... من خودم بیشتر به کنون علاقه دارم ولی با توجه به اینکه فکر نمیکنم کنون و یا حتی نیکون به این زودی ها همچین امکاناتی رو روی دوربین هایی مثل 40D یا D300 بزارن به همین دلیل به سمت E510 متمایل شدم.
    فکر میکنم این دوربین در بازار داخلی در دسترس خواهد بود، اگه از لحاظ لنز مشکلی وجود نداشته باشه شاید هم به یکی از دوربین های پر فروش برای مهاجران Slr - Like ها به DSLR تبدیل بشه و در ادامه مشکا خدمات و ... هم حل بشه.
    ویرایش توسط Ali Shadi : Thursday 21 June 2007 در ساعت 23:04
    Ahmad Reza تشکر می‌کند.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

يک مسئله بسيار جذاب در مورد اليمپوس، کراپينگ 4 به 3 آن است که بسيار براي پرتره و همچنين کارهاي ديگر کامپوزيشن مناسب تري است (به عقيده من) و در ضمن عکس ها بدون دور ريزي پيکسلي، در صفحات نمايش ما مي گنجند.

مشکلات اليمپوس، شايد اين باشد که حتي شرکت سي گل، مطمئن نيستم که براي اين فرمت، لنز وارد کرده باشد.
    البته اگر کسي بتواند لنزهاي مورد نياز خود را (که اغلب براي افراد آماتور 2 يا سه لنز است) خود وارد کند، يا در ايران بيابد، پلت فرم جالبي است.

البته در سطح حرفه اي، لنزهاي حرفه اي اليمپوس بي منطق و بي حساب گران هستند. اما لنزهاي آماتوري خوبي در محصولات آن ها سافت مي شود.
    Ahmad Reza، Kaveh Ghobadi و Ali Shadi تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

صفحه 1 از 8 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین