صفحه 5 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 104
Like Tree412تشکر

موضوع: Tokina AT-X 11-20mm f/2.8 PRO DX

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    طبیعی؟
    مثلما خیر
    نمونه کراپ و کامل بگذارید
    نمونش عکسای همین لینکی که گذاشتند

کد:
    http://www.lenstip.com/2152-news-Tokina_AT-X_PRO_DX_11-20_mm_f_2.8_-_sample_images.html

تو آپرچر زیر 4 و بالای 8 که پایین تر از بقیه حالتها هست و در 5.6 و 8 که بهترین آپرچرش هست هم وقتی کراپ 100% میشه وضوح پایین میاد

نمیدونم شاید توقع من بالا باشه که حس میکنم شارپنس پایین میاد....

پ.ن: الان نمونه عکسهای چند لنز دیگه رو تو همین سایت چک کردم ، شاید این لنز به شارپنس 14-24 یا 24-70 نیکون نرسه اما تقریبا شبیه 16-35 نیکون بود.
    پس در نتیجه باید بگم که احتمالا توقع من بالا بوده در حد 14-24
    a.g g.a و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

اجازه بدید جناب نوری چند تا عکس فرستن بعد کاملا میشود نظر دارد
    قبلا دوستان در مورد سمپل های این سایت نظر داده بودن

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

سلام دوستان گلم
    والله نمونه عکسها از هر جایی باشند نمیتوانند ملاک دقیقی برای تعیین خیلی از پارامتر ها باشند (البته بعنوان نمونه عکس میتوانند دید کلی از کیفیت اپتیک لنز به ما بدهند)، چون بسته به بدنه و سنسورش و همچنین ویرایشی که عکاس انجام میدهد شرایط استانداردی برای قضاوت وجود نمی آید، قضاوت باید شرایط تست آزمایشگاهی با ابزار خاص خودش و همچنین فرد با تجربه کار بررسی را انجام دهد بنابراین همانطور که عرض کردم نمونه عکسها و بررسی‌های شخصی میتوانید یک دید کلی از ابزار را در اختیار کاربران بگذارد
    yaghoobi، Nima Sadigh، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر آشنا mostafa90210 آواتار ها
    تشکر کرده
    13

سلام
    بنده برای دوربین کراپ قصد خرید لنز واید دارم
    حالا که 11-20 هم معرفی شده و تو این مدت فکر کنم اساتید محترم سایت بتونند بنده رو راهنمایی کنند که بین 20-11 و 16-11 توکینا کدوم میتونه برای بنده انتخاب بهتری باشه
    ممنون

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa90210 نمایش پست ها
    سلام
    بنده برای دوربین کراپ قصد خرید لنز واید دارم
    حالا که 11-20 هم معرفی شده و تو این مدت فکر کنم اساتید محترم سایت بتونند بنده رو راهنمایی کنند که بین 20-11 و 16-11 توکینا کدوم میتونه برای بنده انتخاب بهتری باشه
    ممنون
    هدفتون از خرید لنز واید رو نفرمودید...
    تجربه من اینطور نشون داده که رنج 11 تا 16 کاملا کافی ست... البته برای کار من.
    بنده با این لنز عکاسی آسمان شب انجام میدم. در اینجا معمولا حداقل فاصله کانونی مرجح است و 90 درصد عکسهای من با این لنز در فوکال 11 است...
    از فوکال 16 هم برای گرفتن عکس واید بدون دیستورشنی که معمولا در فوکال 11 دیده می شود، مثلا برای عکسهای گروهی استفاده می کنم.
    شما باید ببینید برای کاربرد خاص مد نظر شما، آیا 4 میلیمتر بیشتر، فایده ای دارد یا خیر.

كاربر آشنا mostafa90210 آواتار ها
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    بنده با این لنز عکاسی آسمان شب انجام میدم. در اینجا معمولا حداقل فاصله کانونی مرجح است و 90 درصد عکسهای من با این لنز در فوکال 11 است...
    از فوکال 16 هم برای گرفتن عکس واید بدون دیستورشنی که معمولا در فوکال 11 دیده می شود، مثلا برای عکسهای گروهی استفاده می کنم.
    شما باید ببینید برای کاربرد خاص مد نظر شما، آیا 4 میلیمتر بیشتر، فایده ای دارد یا خیر.
    ممنونم دوست عزيز
    هدف اصلي عكاسي منظره ميباشد ،ميشه گفت ١٠٠ درصد تصميم به خريد ١٦-١١ داشتم كه ٢٠-١١ هم توسط توكينا معرفي شد،
    الان ميگم حالا كه ميخوام هزينه كنم بتونم بهترين انتخاب رو داشته باشم

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

درمورد اینکه این لنز به لحاظ کیفی چقدر پیشرفت داشته به نسبت 11-16 هنوز بنده چیزی پیدا نکردم.
    من هم هنوز مردد هستم که کدوم رو بخرم؟ چون 4 میلی متر که برایم فرق چندانی نداره ، از اون طرف هم نمی دونم نشه که برم اون رو بخرم و این به لحاظ کیفیت از اون یکی بهتر باشه و...؟ اگر کسی از دوستان منبع خوبی دارند در این باره ممنونم میشم بفرمایند.
    arefjoon و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.sh نمایش پست ها
    درمورد اینکه این لنز به لحاظ کیفی چقدر پیشرفت داشته به نسبت 11-16 هنوز بنده چیزی پیدا نکردم.
    من هم هنوز مردد هستم که کدوم رو بخرم؟ چون 4 میلی متر که برایم فرق چندانی نداره ، از اون طرف هم نمی دونم نشه که برم اون رو بخرم و این به لحاظ کیفیت از اون یکی بهتر باشه و...؟ اگر کسی از دوستان منبع خوبی دارند در این باره ممنونم میشم بفرمایند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    دورد
    بنده نیز روشی مشابه رسول عزیز در پیش گرفته ام.
    برای من اینقدر این 11-16 توکینا راضی کننده و عالی هست جایی برای آپدیت نمیبینم . اما برای دوستانی که بین این دو لنز گیر کرده ان طبیعتاً داشتن 4 مم در فوکال تله بهتر است
    البته بشرطی که کنتراست و شارپنس 11-16 در 11-20 نیز وجود داشته باشه که البته غیر از این نیز از توکینا انتظار نخواهد رفت.
    موردی دیگر که دوستان از 11-16 گله داشتن مشکل فلر بود که هرچند بشخصه زیاد با این موضوع مشکلی نداشته ام اما خب ترجیح میدم در 11-20 بهبود کرده باشه.

دهانه 82 لنز 11-20 هم کیسه ای از پیش دوخته برای خرید فیلتر است! و بدتر از اون برای کسی مثل من که فیلترهای 77 تهیه کرده ام.
    a.g g.a، mohsen.sh، MohammadH و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

سلام

آقای نوری خبری نشد!!!مدتی هست منتظر تستیم.وضعیت فلر و بقیه شرایط رو چجوری میبینید؟

یک سوال هم از سایر دوستان داشتم ،اینکه گفته شده این لنز از حدود 15 یا 16 میلیمتر تا 20 میلیمتر در فول فریم قابل استفاده هست ،به این معنی هست که در این لنز مشابه لنز های فول فریم فوکال بدون ضریب اعمال میشه یا اینکه نه چون لنز کراپ دار هست ضریب 1.5 در اون ضرب شده و بازه ای حدود 24-30 رو به ما میده؟؟؟؟؟

البته خودم احتمال میدم که همون 16-20 باشه و ضریب اعمال نشه ولی چون تجربه نکردم مطمین نیستم.
    مهدی

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها

یک سوال هم از سایر دوستان داشتم ،اینکه گفته شده این لنز از حدود 15 یا 16 میلیمتر تا 20 میلیمتر در فول فریم قابل استفاده هست ،به این معنی هست که در این لنز مشابه لنز های فول فریم فوکال بدون ضریب اعمال میشه یا اینکه نه چون لنز کراپ دار هست ضریب 1.5 در اون ضرب شده و بازه ای حدود 24-30 رو به ما میده؟؟؟؟؟

البته خودم احتمال میدم که همون 16-20 باشه و ضریب اعمال نشه ولی چون تجربه نکردم مطمین نیستم.
    فوکال لنز هیچ ارتباطی به سنسور دوربینی که بر روی آن بسته شده ندارد و خصیصه ذاتی لنز هست و از اونجا که از قدیم دوربین های با قطع نگاتیو 35 میلیمتری وجود داشته (مشابه فول فریم) مردم عادت کرده اند امروزه میدان دید هر لنز در دوربین های مختلف را با میدان دید آن در قطع فول فریم مقایسه کنند...

بحثی که در مورد معادل فوکال بر روی سنسورهای مختلف گفته می شود و با چیزهایی مثل ضریب کراپ و امثالهم بیان می شود، صرفا برای این است که مشخص شود اگر فلان لنز بر روی فلان بدنه بسته شود، معادل چه میدان دیدی رو در سنسور فول فریم در اختیار قرار میدهد. مثلا یک لنز 50 میلیمتری، در هر صورت 50 میلیمتر است و صرفا بر روی بدنه های کراپ، میدان دیدی مشابه یک لنز 80 میلیمتری (بر روی فول فریم) می دهد.

در مورد این لنز، استفاده از آن در فوکال 16 روی فول فریم، میدان دیدی مشابه یک لنز 10 میلیمتری روی بدنه کراپ کنون می دهد...
    yaghoobi، MahBaz، M.Kazemi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین