صفحه 10 از 18 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 176
Like Tree446تشکر

موضوع: Tokina AF 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX

كاربر جديد ahmad.jiryaei آواتار ها
    تشکر کرده
    12

خسته نباشيد دوستان
    اين لنز توكينا كه مبحث با عنوانش مزين شده، براي بدنه هاي بدون موتور فوكوس داخلي هم كاربرد داره؟ چون علائم توكينا رو نميشناسم، نميتونم بفهمم موتور اتوفوكوس داره يا نه. مثلن براي نيكون d5000

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.jiryaei نمایش پست ها
    خسته نباشيد دوستان
    اين لنز توكينا كه مبحث با عنوانش مزين شده، براي بدنه هاي بدون موتور فوكوس داخلي هم كاربرد داره؟ چون علائم توكينا رو نميشناسم، نميتونم بفهمم موتور اتوفوكوس داره يا نه. مثلن براي نيكون d5000
    کاربرد دارد ، ولی بدون اتوفوکوس !
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه maany_A آواتار ها
    تشکر کرده
    218

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.jiryaei نمایش پست ها
    خسته نباشيد دوستان
    روی UWA ها عمق میدان دید آنقدر زیاد است که گاهی خارج از فوکوس کردن شاید کار سخت تری باشد تا فوکوس کردن....
    این نوع لنزها را خیلی راحت تر میتوانید روی D5000 و بقیه بادی های بدون موتور فوکوس دستی کنید...
    اگر از دیافراگم های بسته تر استفاده کنید (که عموماً هم چنین خواهد بود) با قرار دادن فوکوس بر روی بینهایت همه کادر شما شارپ خواهد بود!!!!

ارادتمند

مانی
    yaghoobi تشکر می‌کند.

My Lovely Pentax gear
    NikonD7000+18-105+50f/1.8D+Tokina100f/2.8 Macro+Samyang85f/1.4+35f/1.8G

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط maany_A نمایش پست ها
    روی UWA ها عمق میدان دید آنقدر زیاد است که گاهی خارج از فوکوس کردن شاید کار سخت تری باشد تا فوکوس کردن....
    این نوع لنزها را خیلی راحت تر میتوانید روی D5000 و بقیه بادی های بدون موتور فوکوس دستی کنید...
    اگر از دیافراگم های بسته تر استفاده کنید (که عموماً هم چنین خواهد بود) با قرار دادن فوکوس بر روی بینهایت همه کادر شما شارپ خواهد بود!!!!

ارادتمند

مانی
    بخش اول صحبت شما درست اما قسمت بولد شده صحیح نمی باشد. فوکوس روی نقطه هایپر فوکال است که شارپنس مناسب در تمام کادر را می دهد.
    maany_A، lamagra و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه maany_A آواتار ها
    تشکر کرده
    218

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    بخش اول صحبت شما درست اما قسمت بولد شده صحیح نمی باشد. فوکوس روی نقطه هایپر فوکال است که شارپنس مناسب در تمام کادر را می دهد.
    کاملا دقیق و جامع فرمودین...
    من خواستم مثال عملی و ساده زده باشم برای دوستمون...
    روی Focus scale یک لنز UWA مثل Tokina 11-16 فاصله بین 2 متر و بینهایت تنها چند میلیمتر است...و استفاده ازHyperfocal distance در عمل قابل بحث نیست....

خیلی سپاسگزار از توضیحتون
    farhad44، Nima Sadigh و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

My Lovely Pentax gear
    NikonD7000+18-105+50f/1.8D+Tokina100f/2.8 Macro+Samyang85f/1.4+35f/1.8G

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

سلام به همه دوستان
    در مورد کیفیت بالای این لنز با توجه به نظرات دوستان خیالم راحته ولی سوالی که دارم اینکه آیا میشه روی این لنز برای عکاسی در شب مثل عکاسی از ستارگان و عکاسی از مناظر در نور کم حساب کرد.چون به این مدل عکاسی علاقه دارم و از طرفی هم به این لنز با این رنج جالب.
    ممنون

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin.M نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    در مورد کیفیت بالای این لنز با توجه به نظرات دوستان خیالم راحته ولی سوالی که دارم اینکه آیا میشه روی این لنز برای عکاسی در شب مثل عکاسی از ستارگان و عکاسی از مناظر در نور کم حساب کرد.چون به این مدل عکاسی علاقه دارم و از طرفی هم به این لنز با این رنج جالب.
    ممنون
    چرا نشه ؟

اتفاقا دیافراگم بسیار بازی دارد.

و اینکه اصولا عکاسی شب جز آن دسته از ژانر ها است که اغلب نیازی به لنز های بسیار شارپ با دیافراگم های خیلی باز ندارد و همیشه یکی دو استاپ دیافراگم را Down می کنیم.حتی لنزی مثل 18-55 هم کیفیت خوبی ارائه می دهد.
    yaghoobi، Saadat، Ramin.M و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

با تشکر از شما دوست عزیز
    مشکلی که با Sigma 18-50mm f/2.8 EX دارم برای اینگونه عکاسی مشکل در Focus آن در نور کم است که واقا مایوس کننده است در حالی که در نور مناسب بی عیبه به همین دلیل شک دارم که آیا این لنز هم در شرایت کم نوری رفتار مناسبی دارد؟! چون تو نظرات دوستان چیزی در مورد تجربه اینگونه عکاسی با این لنزو ندیدم.
    با سپاس

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

با تشکر از شما دوست عزیز
    مشکلی که با Sigma 18-50mm f/2.8 EX دارم برای اینگونه عکاسی مشکل در Focus آن در نور کم است که واقا مایوس کننده است در حالی که در نور مناسب بی عیبه به همین دلیل شک دارم که آیا این لنز هم در شرایت کم نوری رفتار مناسبی دارد؟! چون تو نظرات دوستان چیزی در مورد تجربه اینگونه عکاسی با این لنزو ندیدم.
    با سپاس
    ببینید...

بهترین لنز دنیا را هم داشته باشید در نور کم نمی توانید به خوبی فوکوس کنید.فوکوس در نور کم علاوه بر لنز به دوربین و بدنه هم مربوط است.در ثانی اصولا برای عکاسی از ستارگان و نور کم از مانوآل فوکوس استفاده می شود حتی اگر فوکوس یک لنز و بدنه بسیار خوب باشد.کافی است بر روی دور ترین نور موجود فوکوس کنید و در همان جا فوکوس را در حالت دستی قرار دهید .اغلب این مکان مقداری از بینهایت نزدیک تر است ( در دوربین هایی که نماد فاصله فوکوس دارند یک خط پایین تر از بینهایت است )

پس نیازی به دقت فوکوس در نور کم ندارید.
    yaghoobi، M-Yousefi، MahBaz و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه kartal آواتار ها
    تشکر کرده
    56

با تشکر از شما دوست عزیز
    با سپاس
    کلا بیشتر لنزها در شرایط نوی کم یا بسیار کم مشکل اتوفوکوس دارند . در این فاصله کانونی هم شخصا نیازی به اتوفوکوس نمیبنم ! فکر هم نمیکنم مشکلی آنچنانی داشته باشه .

ضمنا لنز سیگما که شما فرمودید کلا با این لنز از همه جهت ها فرق داره .

سلام به همه دوستان
    ممنون
    اصولا تو عکاسی شب و ستارگان نیازی به دیاف باز نیست . عکاسی از مناظر کم نور هم مثل گزینه قبل هست . فقط شاید تو عکاسی از سوژه های متحرک در شرایط نوری به مشکل بر بخورید که این لنز بین لنزهای واید باز ترین دیاف رو داره که باز نسبت به بقیه بهتر هست .
    Ramin.M تشکر می‌کند.
    Canon 60D EOS - EFS 18-55 IS - EFS 55-250 IS - Canon 50 F1.8 - Canon 8-15 Fisheye L USM

صفحه 10 از 18 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین