صفحه 24 از 36 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 359
Like Tree3739تشکر

موضوع: عکاسی حسی Mood

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    مهرداد جان من بین این عکس و آن عکس افراد مسن در سینما اختلاف سطح نسبتا زیادی میبینم . عکسی با پتانسیل بالا که نقدش آموخته هایی ارزشمند نصیب خوانندگان کرد . این نظر بنده ست و شاید اشتباه.ممنون
    بله خوب این اختلاف سطح هست و وجود داره ولی گاهی باید کارهای نو هم کرد
    صرفا نباید غرق در ادامه مسیر یک عکس موفق بود
    کارهای نو ریسکی هستند، باید خطر افت اقبال عمومی رو هم در نظر گرفت

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

البته قبل از اینکه دوستان بگن که هیچ حسی در این عکس نمی بینن! باید بگم همانطور که کلمه Mood تو اسم تاپیک آورده شده در عکسهای این تاپیک حتما نباید حس خاصی مشهود باشه. کلمه mood در اصل به معنی حالت و حال و هوا است. یعنی اینکه عکاس هنگام گرفته عکس در یک حال و هوای خاصی قرار داشته و از کادر و سوژه به هر دلیل خوشش اومده و خواسته که اون لحظه و سوژه رو ثبت کنه. نمونه اش همین عکسه! هیچ حس خاصی در اون وجود نداره ولی حداقل برای من دوست داشتنیست!
    جدای از این قضیه، خب حس بعضی ها قویست و حس بعضی ها ضعیف!

Daruosha، Kourosh Kahal، BERLANO و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

البته قبل از اینکه دوستان بگن که هیچ حسی در این عکس نمی بینن! باید بگم همانطور که کلمه Mood تو اسم تاپیک آورده شده در عکسهای این تاپیک حتما نباید حس خاصی مشهود باشه. کلمه mood در اصل به معنی حالت و حال و هوا است. یعنی اینکه عکاس هنگام گرفته عکس در یک حال و هوای خاصی قرار داشته و از کادر و سوژه به هر دلیل خوشش اومده و خواسته که اون لحظه و سوژه رو ثبت کنه. نمونه اش همین عکسه! هیچ حس خاصی در اون وجود نداره ولی حداقل برای من دوست داشتنیست!
    فکر میکنم دقیقا برعکس اونچه گفتین mood phorography است! و اگر عکاس فقط در حال و هوایی قرار داشته و آن عکس حسی را منتقل نکند بهتر است آن عکس را اسنپ شات بنامیم
    شاهین اکبری و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    55

پیش فرض خانه گم شده رستگاری ....

nmroshan، شاهین اکبری، nima68 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nima Moghimi

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

فکر میکنم به عکسی که با تفکر و حس خاصی گرفته شده است (حتی اگر من نوعی نتوانم آن حس را درک کنم) نتوان اسنپ شات گفت.
    farsad، BERLANO و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    فکر میکنم دقیقا برعکس اونچه گفتین mood phorography است! و اگر عکاس فقط در حال و هوایی قرار داشته و آن عکس حسی را منتقل نکند بهتر است آن عکس را اسنپ شات بنامیم
    شاید هم برداشت من اشتباهه! ولی برداشت من اینه که اسنپ شات به عکسهای لحظه ای گفته میشه که معمولا دارای ایرادات کادربندی، نور، فوکوس و ... هستند و صرفا جهت ثبت یک لحظه و اکثرا توسط عکاسان آماتور گرفته میشود. تعریف زیر از ویکیپدیا برداشت شده:

A snapshot is popularly defined as a photograph that is "shot" spontaneously and quickly, most often without artistic or journalistic intent. Snapshots are commonly considered to be technically "imperfect" or amateurish—out of focus or poorly framed or composed. Common snapshot subjects include the events of everyday life, such as birthday parties and other celebrations; sunsets; children playing; group photos; pets; tourist attractions and the like.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Snapshot_(photography)

و از نظر من برخی عکسهای اسنپ شات میتونند احساسات بسیاری رو به ما منتقل کنند. مثلا فرض کنید یک پدر یا مادر یک عکس لحظه ای از شادمانی و خنده کودکشون میگیرن. که با توجه به تعریف بالا ایرادات مختلفی در عکس وجود داره ولی نگاه کردن به اون عکس احساس شادمانی رو کاملا در بیننده ایجاد میکنه.

نمیخوام بگم که عکسی که من در بالا گذاشتم فاقد ایرادات تکنیکیست ولی عکسی نیست که در رده اسنپ شات قرار بگیره و برای عکاسی، نوع کادربندی، ویراش و انتخاب اون برای نمایش مقادیری سلول خاکستری مصرف شده!
    حالا اگه از نظر شما در رده عکسهای mood قرار نمیگیره و از نظر من هم اسنپ شات نیست! در چه دسته ای میتونه قرار بگیره؟!

خوشحال میشم نظر دوستان دیگر رو هم در این موارد بدونم.
    شاهین اکبری و Sina.J تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    فکر میکنم به عکسی که با تفکر و حس خاصی گرفته شده است (حتی اگر من نوعی نتوانم آن حس را درک کنم) نتوان اسنپ شات گفت.
    شما دقت نکردید ، نه به نوشته ی فرساد گرامی و نه بنده!

ایشون ذکر کردند که :
    یعنی اینکه عکاس هنگام گرفته عکس در یک حال و هوای خاصی قرار داشته و از کادر و سوژه به هر دلیل خوشش اومده
    عکس باید ارتباط برقرار کند ، ممکن است شخصی نتواند ارتباط خاصی با عکس برقرار کند اما تفاوت آن با اسنپ شات مشخص است .

عرض من این است که درست است که عکاس در حال و هوایی خاصی بوده است و لحظه ای را ثبت کرده اما اگر به عکسهای همین تاپیک بنگریم میبینیم که عکسها اسنپ شات نیستند این به این معناست که خود عکاس در انتخاب عکسهایش برای نمایش دقت میکند! و اونچه بر بیینده موثر است رو به نمایش میزاره... فقط با آن تعریف مخالفم!

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

شما فرمودید:
    اگر عکاس فقط در حال و هوایی قرار داشته و آن عکس حسی را منتقل نکند بهتر است آن عکس را اسنپ شات بنامیم.

و من هم گفتم:

لطف میکنید نکات نهفته ای که در نوشته شما و فرساد وجود داشت و من به اون دقت نکردم رو برای من روشن بفرمایید.

ممنونم
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    55

و سیاره هنوز نفس می کشد ...

نام: DSC_2116_3_pola03.jpg نمایش: 516 اندازه: 107.9 کیلو بایت

پولاروئید دیجیتال
    M. Beyrami، Madjidm و rostampour_h تشکر می‌کنند.
    Nima Moghimi

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

nmroshan، Ali Talebi، Mehdi Rojaie و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

صفحه 24 از 36 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین