صفحه 29 از 219 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 281 تا 290 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5564

نقل قول نوشته اصلی توسط keshvary نمایش پست ها
    سلام
    چند نکته
    جدای از بحث در مورد فوکوس و شارپ بودن و و اینجور صحبتها عرضی دارم
    یک عکس خیابانی چه چیزی باید برای بیان داشته باشد؟
    صرف ثبت یک صحنه در خیابان آنرا عکسی خیابانی می کند ؟
    تعریف عکس خیابانی موفق چیست؟
    اصلا تعریفی داریم ؟
    یا باید خودمان خلق کنیم؟
    درست است در این ژان عکاسی خیلی از موارد دست ما نیست ( چیدمان صحتنه و تنظیم پز سوژه و نور و هزار چیز دیگر ) اما آیا نگاه کردن و بالا و پایین کردن صحنه هم از دست ما خارج است؟
    آیا فکر کردن و کمی تصویر سازی صحنه فوق با آن کادری که در ذهن داریم هم دست ما نیست؟
    آیا نمیتوان قبل از زدن شاتر
    یا حتی
    اصلا قبل از در آوردن دوربین از کیف و روشن کردن
    آن کمی با خود و صحنه موجود کلنجار رفت؟

یا علی
    farhad44، 7777 و korosh1 تشکر می‌کنند.
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

كاربر آشنا keshvary آواتار ها
    تشکر کرده
    144

صرفا غریبه‌های خیابانی برای من حکم یک عکاسی خیابانی را دارد. موفقیت آن‌ها هم تصمیمیش با شماست و ما برای یادگیری اینجا هستیم.
    شما ار یک عکاسی خیابانی چه چیزی در نظر دارید ؟‌
    این دو عکس اولین تجربه‌های من با یک لنز منوآل بود و خوب شاید اولین دغدغه من نگهداری سوژه در فوکوس بوده که در دیاف باز و این فوکوس اسکرین ها کار مشکلی‌ست. چرا باید همیشه عکاسی خیابانی یک عکاسی معناگرا باشد مازادی که چیزی که در نگاه من و شماست با هم تفاوت دارد ؟ همین تعامل دوربین با غریبه‌ها نمیتواند عامل کافی برای در دست گرفتن دوربین باشد ؟
    Flickr | 500px
    5D II | 135 f/2 | Sigma 50 f/1.4

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5564

صرفا غریبه‌های خیابانی برای من حکم یک عکاسی خیابانی را دارد. موفقیت آن‌ها هم تصمیمیش با شماست و ما برای یادگیری اینجا هستیم.
    شما ار یک عکاسی خیابانی چه چیزی در نظر دارید ؟‌
    این دو عکس اولین تجربه‌های من با یک لنز منوآل بود و خوب شاید اولین دغدغه من نگهداری سوژه در فوکوس بوده که در دیاف باز و این فوکوس اسکرین ها کار مشکلی‌ست. چرا باید همیشه عکاسی خیابانی یک عکاسی معناگرا باشد مازادی که چیزی که در نگاه من و شماست با هم تفاوت دارد ؟ همین تعامل دوربین با غریبه‌ها نمیتواند عامل کافی برای در دست گرفتن دوربین باشد ؟
    خب با توجه به فرمایش شما عرض دیگری دارم
    تعریف ما از عکاسی اصولا چیست یا اینگونه بپرسم شاید بهتر باشد برای چه عکس میگیریم ؟
    آیا نه اینکه من و شما عکس میگیریم تا جهان اطرافمان را انگونه که خیلی ها نمیبینند ببینیم یا نشان دهیم؟
    عکس نمیگیریم که بیایم و بگویم خب این فلان خیابان که هر روز از آن رد می شوی فلان صحنه را هم در خود جا داده تا حالا نگاه کردی؟؟؟
    آیا غیر از این است؟ بعید میدانم
    من نگفتم همیشه عکاسی خیابانی باید معنا گرا باشد هرچند اگر باشد که فبه المراد حاصل اما آیا نباید حداقل هایی برای حرف زدن داشته باشد یا نه این را هم می فرمائید نمی خواهد؟
    و در آخر در جواب این سوالتان که فرمودید : همین تعامل دوربین با غریبه ها نمیتواند عامل کافی برای در دست گرفتن دوربین باشد باید عرض کنم خیر نمیتواند

یا علی
    auditore تشکر می‌کند.
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

تشکر کرده
    144

نقل قول نوشته اصلی توسط alonebaby نمایش پست ها
    خب با توجه به فرمایش شما عرض دیگری دارم
    تعریف ما از عکاسی اصولا چیست یا اینگونه بپرسم شاید بهتر باشد برای چه عکس میگیریم ؟
    آیا نه اینکه من و شما عکس میگیریم تا جهان اطرافمان را انگونه که خیلی ها نمیبینند ببینیم یا نشان دهیم؟
    عکس نمیگیریم که بیایم و بگویم خب این فلان خیابان که هر روز از آن رد می شوی فلان صحنه را هم در خود جا داده تا حالا نگاه کردی؟؟؟
    آیا غیر از این است؟ بعید میدانم
    من نگفتم همیشه عکاسی خیابانی باید معنا گرا باشد هرچند اگر باشد که فبه المراد حاصل اما آیا نباید حداقل هایی برای حرف زدن داشته باشد یا نه این را هم می فرمائید نمی خواهد؟
    و در آخر در جواب این سوالتان که فرمودید : همین تعامل دوربین با غریبه ها نمیتواند عامل کافی برای در دست گرفتن دوربین باشد باید عرض کنم خیر نمیتواند

یا علی
    مخالف نیستم کاملن موافق هم نیستم. نظرتان درست است ولی خوب وحی منزل نیست شاید عکس را در تاپیک اشتباه آپلود کرده باشم . نظر من این است٬ نظر شما آن٬ کما اینکه همانطور که فرمودید چه عالیست که آنطور باشد. بنده هم سعی میکنم عکس‌های خیابانی بهتری بگیرم و آپلود کنم.
    در آخر ممنون از نظر حضرتعالی
    Flickr | 500px

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

همین تعامل دوربین با غریبه‌ها نمیتواند عامل کافی برای در دست گرفتن دوربین باشد ؟
    جسارتا بايد عرض كنم كه خير. اين تعامل بايد مولفه هاي هنري هم داشته باشد و حداقل هاي املا و انشاي عكاسي را رعايت كند. از ديد من هر دو عكس اسنپ شات هاي بي هدف و ناموفقي هستند. يك وقت هست شما عكاس خبري هستيد و از يك درگيري خطرناك خياباني تصويري تهيه مي كنيد كه به علت شرايط خاص لوكيشن عكاسي؛ برخي قواعد و تكنيك هاي عكاسي را رعايت نمي كنيد ولي حاصل اينقدر تصوير تكان دهنده يا تاثير گذاري است كه بيننده را به وجد يا حزن يا تفكر مي كشاند ولي براي عكاسي خياباني چنين بهانه هايي نداريم و عكس بايد تاثيرگذار تر از اين حرف ها باشد. خلاصه اينكه هر عكسي بايد يك "آن" اي داشته باشد!
    yaghoobi، amirmisagh، alonebaby و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

آقای کشوری
    نمیدونم شما چقدر تجربه ی عکاسی یا تجربه ی عکاسی خیابانی دارید اما آنطور که میبینم شما گام اول را در این راه برداشته اید . همینکه علاقه دارید و شجاعت دارید که در خیابان دوربینتان را در بیاورید و از مردم عکاسی کنید این میشود گام اول . ( شاید خیلی ها که ممکن است با دیدن عکسهای شما شروع به شمارش ایرادهای فنی و غیرفنی آن کنند آنقدر شجاعت نداشته باشند که مثل شما در خیابان حتی دوربینشان را در بیاورند چه رسد به اینکه عکاسی کنند - منظور من به هیچ شخص خاصی نیست و کلی عرض میکنم ) و من هم البته موافقم که این عکسها بسیار ضعیف هستند و نه وضوح درستی دارند و نه محتوا و مفهوم خاصی و نه زیبایی بصری اما شما باید گامهای بعدی را محکم تر بردارید و نگاهی داشته باشید به عکسهای خیابانی قوی که با سرچ در سایت ها میتوانید نمونه های آن را بیابید . بنده هم یک سایت با پیغام خصوصی برایتان ارسال میکنم . امیدوارم شاهد تصاویر بهتری از شما در آینده باشیم . .. موفق باشید و پیروز
    yaghoobi، farhad44، usef و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر نادری

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

چرا باید همیشه عکاسی خیابانی یک عکاسی معناگرا باشد
    چه کسی چنین چیزی گفته !!!!؟؟
    هیچ دلیلی ندارد که تمام عکس ها (حالا منظور مان بیشتر خیابانی است)معناگرا و یا مفهوم گرا و یا احساسی باشد
    می تواند فرمول گرا باشد(نمیدانم واژه درستی است یا نه)
    عکس شما میتواند ترکیبی از اجزا خیابان باشد
    نام: noisy.jpg نمایش: 748 اندازه: 146.2 کیلو بایت

نیازی نیست که همیشه بر روی یک سوژه انسانی تاکید کنید و بخواهید عواطف انسانی را نشان بدهید
    چون شما در خیابان عکاسی می کنید
    خیابان ها میتوانند سرد و بی روح باشند!!!!!
    و کشور های اروپایی و آمریکا زندگی سرد و ماشینی حاکم است و در خیابان ها انگار شاهد زندگی ربات ها هستیم (زندگی ماشینی)
    مهم آن است که بتوانید احساس تان را در قالب یک عکس به بیننده انتقال دهید

امیدوارم در آینده شاهد عکس ها زیبا شما باشیم

دوستان در طی چند روز آینده در پی راه اندازی بلاگ با موضوع عکاسی خیابانی هستم
    گر چه من در حد آن نیستم ولی جسارت این کار را دارم
    دوستانی که علاقه مند به این ژانر هستند و پی گیر آن هستند :
    هر آنچه را که در مورد عکاسی خیابانی می خواهید بدانید یا نظر و پیشنهاد و سوالی دارید در پیام خصوصی منتظر پیام های مفیدتان هستم

در ضمن چند فوتوبلاگ با موضوعات مختلف راه اندازی کردم که امیدوارم مرا دنبال کنید و از نظراتتون بی بهره نگذارید
    اولین فوتوبلاگی که معرفی میکنم Candid Street است که در آن پرتره های خیابانی را قرار خواهم داد
    البته فعلا تعداد کمی عکس رویت شده اما بزودی شاهد عکس های جدید من در این فوتوبلاگ خواهید بود

کد:
    http://herati.aminus3.com

كاربر جديد Renia آواتار ها
    تشکر کرده
    59

نام: violon.jpg نمایش: 507 اندازه: 51.9 کیلو بایت

سلام
    میشه گفت این اولین عکس منه که توی این سایت قرار میدم ... من هنوز یه هنرجو هستم و خیلی مونده تا به پای شما دوستان برسم ...
    لطف میکنید اگه راهنماییم کنید تا منم بتونم مثل شما عکس هایی زیبا رو به ثبت برسونم
    ممنون
    yaghoobi، SinaVT، Ahmad_ و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Renia نمایش پست ها
    نام: violon.jpg نمایش: 507 اندازه: 51.9 کیلو بایت

سلام
    میشه گفت این اولین عکس منه که توی این سایت قرار میدم ... من هنوز یه هنرجو هستم و خیلی مونده تا به پای شما دوستان برسم ...
    لطف میکنید اگه راهنماییم کنید تا منم بتونم مثل شما عکس هایی زیبا رو به ثبت برسونم
    ممنون
    زاویه جهت مخالف خیلی بهتر از این زاویه است
    از آنجه که سوژه متحرک نیست میتوانستید زاویه بهتری را انتخاب کنید
    فوکال لنز هم جالب نیست اندکی وایدتر می بود بهتر بود جدای آنکه کادرتان خیلی بسته است فوکال لنز هم خیلی بلند است!

تشکر کرده
    144

نام: IMG_7104-2.jpg نمایش: 517 اندازه: 277.0 کیلو بایت
    morteza khademy، Usef Bagheri و Melika64 تشکر می‌کنند.
    Flickr | 500px

صفحه 29 از 219 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 129 ... آخرینآخرین