صفحه 83 از 219 نخستنخست ... 33 73 79 80 81 82 83 84 85 86 87 93 133 183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 821 تا 830 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نام: DSCF0046.jpg نمایش: 491 اندازه: 292.8 کیلو بایت

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    904

نام: 472524IMG_0258.jpg نمایش: 494 اندازه: 219.6 کیلو بایت

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

سعید خان، سوژه عکس بالا چیست؟ هدف از ثبت و ارائه این عکس نشون دادن چه چیزی بوده؟
    saed_violin، ahmad.abaee، Bijan.DSLR و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    904

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    سعید خان، سوژه عکس بالا چیست؟ هدف از ثبت و ارائه این عکس نشون دادن چه چیزی بوده؟
    سلام
    ماشین های بسیار در خیابان و حضور یک انسان

البته دید من این هست

تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط saed_violin نمایش پست ها
    سلام
    ماشین های بسیار در خیابان و حضور یک انسان

البته دید من این هست
    ممنون از پاسخت ولی به نظر من این عکس چیزی برای بازگو کردن نداره. حتی ماشین های بسیار و وجود یک انسان رو هم نمیرسونه. در کل حدود چهار ماشین به چشم میاد که به صورت پراکنده در عکس قرار دارند. قسمتی هم که خیلی جلب توجه میکنه کف خیابان هست. به نظرم عکسی که مفهوم مورد نظرت رو برسونه عکسی مثل عکس زیر هست:

نام: traffic.jpg نمایش: 489 اندازه: 96.6 کیلو بایت

به هر حال همیشه همه عکس های یک عکاس عکس های خیلی خوبی نیست و نسبت به سوژه و شرایط کمی بالا و پایین داره. و ممکنه چیزی از دید یک هنرمند خیلی عالی باشه ولی بقیه اون رو درک نکنند.
    ولی من فکر میکنم اگر عکسی که قرار دادی از نظر خودت عکس خوب و قابل ارائه ای هست بهتره که سعی کنی دیدت رو تقویت کنی و کمی هم در انتخاب عکس ها جهت نمایش بیشتر سخت گیری کنی. به نظرم من این عکسی نیست که بعد از دو سه سال تجربه عکاسی، قابل ارائه باشه و دید و نگاه خاصی رو هم نسبت به محیط نشون نمیده. یا حداقل من نمی بینم!!
    A_Maddah، hamid_kh، Pelikan و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    جسارتاً شاید پرسیدن این سوال خیلی درست نباشد چون یا عکس در انتقال مفهوم موفق است که در این صورت توضیح عکاس زاید خواهد بود و یا ناموفق که توضیح عکاس قطعاً کمکی به بهتر شدن عکس نمی کند ضمن این که توضیح عکاس ممکن است مخل برداشت شخصی بیننده شود. بنده از این عکس خوشم آمد و برداشت من کاملاً متفاوت با توضیح جناب فدائیان بود.
    ارادتمند

تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    جسارتاً شاید پرسیدن این سوال خیلی درست نباشد چون یا عکس در انتقال مفهوم موفق است که در این صورت توضیح عکاس زاید خواهد بود و یا ناموفق که توضیح عکاس قطعاً کمکی به بهتر شدن عکس نمی کند ضمن این که توضیح عکاس ممکن است مخل برداشت شخصی بیننده شود. بنده از این عکس خوشم آمد و برداشت من کاملاً متفاوت با توضیح جناب فدائیان بود.
    ارادتمند
    این رو قبول دارم که در کل نباید به یک هنرمند گفت که هدفت چی بوده و مهم خود اثر هست که باید با بیننده ارتباط برقرار کنه. ولی هدف ما از ارسال عکس در انجمن این هست که با کمک هم پیشرفت کنیم و لازمه پیشرفت هم پرسیدن سئوال و بحث در مورد عکس هاست.
    من هرچقدر به عکس نگاه کردم هیچ چیز با ارزشی در اون ندیدم. بهتر دیدم که اول نظر سعید رو بپرسم. شاید که سوژه خاص و دید ویژه ای بوده که من درک نمیکنم. ولی با توجه به توضیح کوتاه سعید، به نظرم باز هم عکس قابل ارائه ای نبود و در ارائه هدف عکاس هم کاملا ناموفق بود. به هر حال من نظر شخصیم رو گفتم و ممکنه دوستان دیگه نسبت به تجربه و دیدی که دارند موافق نباشند. ولی حداقل میتونه تلنگری باشه برای خود من، سعید و بقیه دوستان. مطمئن باشید وقتی این رو می نوشتم اول به عکس های خودم فکر میکردم! که واقعا اگر یک نفر همچین سئوالی ازم بکنه چه پاسخی دارم.
    Pelikan، saed_violin، Saeed Barikani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

درود،
    فرساد خان، من میتونم پیوند معنی داری بین حرکت شتابان یک خودرو در خیابانی یکطرفه، دختری سیاه پوشی سر در گریبان ارتباط و دفتر اسناد رسمی ببینم. اگر بخواهیم تفسیر کنیم میشه کلی داستان درست کرد!
    تا تفسیر دوستان چه باشد؟
    پاینده باشید
    Dariush Chegini و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

این رو قبول دارم که در کل نباید به یک هنرمند گفت که هدفت چی بوده و مهم خود اثر هست که باید با بیننده ارتباط برقرار کنه. ولی هدف ما از ارسال عکس در انجمن این هست که با کمک هم پیشرفت کنیم و لازمه پیشرفت هم پرسیدن سئوال و بحث در مورد عکس هاست.
    من هرچقدر به عکس نگاه کردم هیچ چیز با ارزشی در اون ندیدم. بهتر دیدم که اول نظر سعید رو بپرسم. شاید که سوژه خاص و دید ویژه ای بوده که من درک نمیکنم. ولی با توجه به توضیح کوتاه سعید، به نظرم باز هم عکس قابل ارائه ای نبود و در ارائه هدف عکاس هم کاملا ناموفق بود. به هر حال من نظر شخصیم رو گفتم و ممکنه دوستان دیگه نسبت به تجربه و دیدی که دارند موافق نباشند. ولی حداقل میتونه تلنگری باشه برای خود من، سعید و بقیه دوستان. مطمئن باشید وقتی این رو می نوشتم اول به عکس های خودم فکر میکردم! که واقعا اگر یک نفر همچین سئوالی ازم بکنه چه پاسخی دارم.
    سلام
    فرسادجان سوال تامل انگیزی را پرسیدید. بر روی من که تاثیر مثبتی گذاشت. ما خیلی وقتها هدف نهایی را فراموش می کنیم و تنها با کمک حافظه(چه بصری یا غیر بصری) و با مرور قالبهایی که محیط به ذهنمان تحمیل کرده است، عکس های خوبمان را از میان انبوه عکس هایی که گرفته ایم انتخاب می کنیم. با این وجود پرسیدن این سوال جسارت خاصی را می طلبد.
    من رابطه ی خوبی با عکس برقرار می کنم. به نظر من نقاط قوت عکس827 عبارتند از 1- متفاوت بودن آن(استفاده از المان خودرو در عکاسی خیابانی، موشن بلار ماشین، استفاده از لنز واید، نمایش خیابان به شکل یک منظره) 2-غیر مستقیم بودن مفهموم انتقالی؛ که این موارد در عکس های اخیر این تاپیک کمتر به چشم می خورند.
    saed_violin، Dariush Chegini و viva_utopia تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نام: IMG_2731.jpg نمایش: 518 اندازه: 201.4 کیلو بایت

صفحه 83 از 219 نخستنخست ... 33 73 79 80 81 82 83 84 85 86 87 93 133 183 ... آخرینآخرین