صفحه 118 از 219 نخستنخست ... 18 68 108 114 115 116 117 118 119 120 121 122 128 168 218 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نام: _MG_4191.jpg نمایش: 604 اندازه: 255.0 کیلو بایت
    بندرعباس

بازار ماهی فروشان

مهر 92
    yaray، Kholeno، Javid و 31 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    500

نام: IMG_7080.jpg نمایش: 565 اندازه: 188.6 کیلو بایت
    Nima Sadigh، M.Meghdari، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط yaray نمایش پست ها
    نام: IMG_7080.jpg نمایش: 565 اندازه: 188.6 کیلو بایت
    الان موضوع عکس چه میباشد!؟ یعنی به عبارت ساده تر چه مطلبی را قصد داشته اید بیان کنید. چون اگر موضوع راه رفتن زنی در خیابان باشد که میلیاردها بارد در روز این اتفاق میافتد و ایده یا تفکر جدیدی در اجرا دیده نمیشود.
    جدای اینکه کادر بندی جای بسیار اشکاردارد.
    yaray، farsad، BraveKnight و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    500

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    الان موضوع عکس چه میباشد!؟ یعنی به عبارت ساده تر چه مطلبی را قصد داشته اید بیان کنید. چون اگر موضوع راه رفتن زنی در خیابان باشد که میلیاردها بارد در روز این اتفاق میافتد و ایده یا تفکر جدیدی در اجرا دیده نمیشود.
    جدای اینکه کادر بندی جای بسیار اشکاردارد.
    موضوع عکس که مشخصه و قصد ثبت يك كادر با سوژه هاي متعدد همراه با تضادها و تفاهم هاست كه با توجه به خطوط افقي و عمودي كادربندي مسیر سیر چشم را با همین تعدد و تضاد درگیر میکند به علاوه حرکت و سکون...
    Alias_239 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

موضوع عکس که مشخصه و قصد ثبت يك كادر با سوژه هاي متعدد همراه با تضادها و تفاهم هاست كه با توجه به خطوط افقي و عمودي كادربندي مسیر سیر چشم را با همین تعدد و تضاد درگیر میکند به علاوه حرکت و سکون...
    به نظر من هم عکس عکسی نیست که حرفی برای گفتن داشته باشه! و این مواردی که گفتید رو برای تقریبا برای اکثر عکس هایی که از یک خیابان شلوغ و عابران در حال رفت و آمد گرفته بشه میشه گفت. به نظر من «ثبت يك كادر با سوژه هاي متعدد همراه با تضادها و تفاهم هاست كه با توجه به خطوط افقي و عمودي كادربندي مسیر سیر چشم را با همین تعدد و تضاد درگیر میکند به علاوه حرکت و سکون...» اتفاقا نکته مثبتی نیست و دقیقا نقطه ضعف عکس هست. عکس قوی و خوب توانایی هدایت چشم در مسیر مشخص و مشخص کردن سوژه اصلی عکس رو داره. یا اینکه خطوط باید به صورت مناسبی جدا کننده قسمت های مختلف عکس به قاب های مختلف باشند. و در این حالت هست که درگیر شدن بیننده در کادرهای مختلف نقطه قوت عکس خواهد بود.

پ.ن: بحث به موقعی هست! مشغول ترجمه و نوشتن یک مطلب در زمینه عکاسی خیابانی و ویژگی های یک عکس خیابانی خوب هستم. امیدوارم که زودتر بتونم تمومش کنم.
    yaray، Christ Melikian، Amin Zarif و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه
    تشکر کرده
    500

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    به نظر من هم عکس عکسی نیست که حرفی برای گفتن داشته باشه! و این مواردی که گفتید رو برای تقریبا برای اکثر عکس هایی که از یک خیابان شلوغ و عابران در حال رفت و آمد گرفته بشه میشه گفت.
    ممنون از وقتی که گذاشتید کاش میفرمودید در چه زمینه ای حرفی برای گفتن ندارد,ترکیب بندی یا مفهومی؟مطمئنا در مورد مفهوم و دسته بندی صاحب نظر هستید و ادعایی نیست و من هم یک عکاس خیابانی نیستم سفری توری پیش بیاد آزمون و خطا میکنم و در کشور عزیزمون سعی بر سلامت نگه داشتن تجهیزاتم دارم.
    در مورد این عکس هم تعصبی نیست ,به نظرم کنتراست و رنگ و ترکیب در حدی بود که چشم را لا اقل 10 ثانیه بدون نقطه بی تعادلی مشغول نگه دارد.اگر نگه نداشت حق با شماست و اشتباهی دیگر از طرف ما.
    نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    به نظر من «ثبت يك كادر با سوژه هاي متعدد همراه با تضادها و تفاهم هاست كه با توجه به خطوط افقي و عمودي كادربندي مسیر سیر چشم را با همین تعدد و تضاد درگیر میکند به علاوه حرکت و سکون...» اتفاقا نکته مثبتی نیست و دقیقا نقطه ضعف عکس هست. عکس قوی و خوب توانایی هدایت چشم در مسیر مشخص و مشخص کردن سوژه اصلی عکس رو داره. یا اینکه خطوط باید به صورت مناسبی جدا کننده قسمت های مختلف عکس به قاب های مختلف باشند. و در این حالت هست که درگیر شدن بیننده در کادرهای مختلف نقطه قوت عکس خواهد بود.
    سپاس از متانت شما و نظر شما واقعا برایمان مهم است. لطفا در این مورد توضیح بفرمایید فراهم کردن این ابزار در کادر و ترکیب جز در یک پرفورمانس با میزانسن تعیین شده که نورپردازی و طراحی صحنه نیز در دست عکاس باشد چگونه در عکاسی خیابانی مقدور است و سپاسگذار خواهم بود ارجاع به منبع و یا عکسهای خودتان جهت نمونه برای بهتر درک کردن موضوع را فراموش نکنید.
    Arash Sh و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mehdi.rezazadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    410

نام: IMG_2962 web........jpg نمایش: 656 اندازه: 260.6 کیلو بایت
    M.Meghdari، Madjidm، Mazy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هراس من باری همه از مردن در سرزمینیست که مزد گورکن از بهای آزادی آدمی افزون باشد. شاملو

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

ممنون از وقتی که گذاشتید کاش میفرمودید در چه زمینه ای حرفی برای گفتن ندارد,ترکیب بندی یا مفهومی؟مطمئنا در مورد مفهوم و دسته بندی صاحب نظر هستید و ادعایی نیست و من هم یک عکاس خیابانی نیستم سفری توری پیش بیاد آزمون و خطا میکنم و در کشور عزیزمون سعی بر سلامت نگه داشتن تجهیزاتم دارم.
    در مورد این عکس هم تعصبی نیست ,به نظرم کنتراست و رنگ و ترکیب در حدی بود که چشم را لا اقل 10 ثانیه بدون نقطه بی تعادلی مشغول نگه دارد.اگر نگه نداشت حق با شماست و اشتباهی دیگر از طرف ما.

سپاس از متانت شما و نظر شما واقعا برایمان مهم است. لطفا در این مورد توضیح بفرمایید فراهم کردن این ابزار در کادر و ترکیب جز در یک پرفورمانس با میزانسن تعیین شده که نورپردازی و طراحی صحنه نیز در دست عکاس باشد چگونه در عکاسی خیابانی مقدور است و سپاسگذار خواهم بود ارجاع به منبع و یا عکسهای خودتان جهت نمونه برای بهتر درک کردن موضوع را فراموش نکنید.
    سلام
    یکی از فاکتور های مهم عکس خوب خیابانی این هست که بتونه ذهن بیننده رو جهت درک عکس درگیر و همزمان احساساتی رو در بیننده ایجاد کنه. و صد البته بیننده بعد از درگیر شدن ذهنش بتونه مفاهیمی رو از عکس استخراج کنه. در یک عکس شلوغ که با این هدف گرفته نشده، کاربر را مثلا ۱۰ ثانیه درگیر عکس میکنه ولی در پایان کاربر مفهوم یا احساس خاصی از عکس برداشت نمیکنه و از عکس رد میشه. رسیدن به این سطح از عکس ها و عکاسی خیلی آسون نیست و وجه تمایز اساتید عکاسی با عکاسان معمولی است.
    من خودم هنوز به این حد از پیشرفت نرسیدم و در سطوح پایین تری عکاسی میکنم. و حداکثر یکی دو تا عکس داشته باشم که شاید بتونم ادعا کنم در این سطح هستند.
    اتفاقا در بخشی از مقاله ای که در حال نوشتنش هستم دقیقا به همین موضوع میپردازم. سعی میکنم زودتر تکمیلش کنم و در اختیار دوستان بگذارم.
    ME، yaray، BraveKnight و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه
    تشکر کرده
    500

با تشکر منتظر مقاله ای که زحمتشو میکشید هستیم
    نام: IMG_77541.jpg نمایش: 672 اندازه: 173.0 کیلو بایت
    Nima Sadigh، A.Khandan، M.Rasouli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه viva_utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    11717

نام: DSC_3505.jpg نمایش: 638 اندازه: 289.1 کیلو بایت
    yaray، Javid، FARID و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اگر سراب دیدید بنشینید و از آن آب بنوشید، نگذارید سراب به دروغش افتخار کند.
    محسن حسن پور
    Nikon D600 - TAMRON AF 19 .35 f 3/5 . 4/5 - 50 f1/8D و دیگر هیچ