صفحه 101 از 163 نخستنخست ... 51 91 97 98 99 100 101 102 103 104 105 111 151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1624
Like Tree20059تشکر

موضوع: عکاسی در شب Night Photography

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نام: 50419_Web.jpg نمایش: 351 اندازه: 297.5 کیلو بایت
    NASSIRI4080، msh2200، Fereidoon و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rez4 آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    شکارچی زمستان در دام

لنز؟

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    سلام
    تركيب بندي، زمان سنجي و انتخاب مكان براي عكاسي از اين سوژه مناسب نيست. نسبت اضلاع عكس هم به نظرم عجيب هست و به چشم متعادل و زيبا نمي آيد. به اين معني كه اگر كادري مشكي هم با اين نسبت اضلاع در نظر بگيريم تناسب و تعادل آن در مقايسه با نسبتهاي معمول مورد استفاده حرفي براي گفتن ندارد.
    در نهايت نقطه قوتي درمورد اين ثبت به ذهن من نمي رسد جا براي بهتر شدن بسيار دارد.
    TORGHEH تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    سلام
    تركيب بندي، زمان سنجي و انتخاب مكان براي عكاسي از اين سوژه مناسب نيست. نسبت اضلاع عكس هم به نظرم عجيب هست و به چشم متعادل و زيبا نمي آيد. به اين معني كه اگر كادري مشكي هم با اين نسبت اضلاع در نظر بگيريم تناسب و تعادل آن در مقايسه با نسبتهاي معمول مورد استفاده حرفي براي گفتن ندارد.
    در نهايت نقطه قوتي درمورد اين ثبت به ذهن من نمي رسد جا براي بهتر شدن بسيار دارد.
    درود به دوست عزیزم.

قطعا مکان بهتری رو میشد برای عکاسی پیدا کرد، کاملا موافقم. اما کاش در مورد زمان سنجی و کادربندی بیشتر توضیح می دادین و اینکه هر چند تناسبات 4:3 و 3:2 رو بیشتر می پسندم ولی با توجه به عناصر زائد داخل کادر و حذف نواحی بیش ازحد خالی و اضافی مجبور به استفاده از این تناسبات شدم (5:4). آیا این یکی از نسبت های معمول نیست؟

تشکر از نظرتون.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rez4 نمایش پست ها
    لنز؟
    Tamron 17-50 F/2.8
    rez4 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

درود به دوست عزیزم.

قطعا مکان بهتری رو میشد برای عکاسی پیدا کرد، کاملا موافقم. اما کاش در مورد زمان سنجی و کادربندی بیشتر توضیح می دادین و اینکه هر چند تناسبات 4:3 و 3:2 رو بیشتر می پسندم ولی با توجه به عناصر زائد داخل کادر و حذف نواحی بیش ازحد خالی و اضافی مجبور به استفاده از این تناسبات شدم (5:4). آیا این یکی از نسبت های معمول نیست؟

تشکر از نظرتون.
    5 به 4 نه مربع كامل هست و نه مستطيل كامل. تكليف اين مسئله در ذهن انسان مشخص نمي شود. اين تعداد نسبت اضلاع بهتر و زيباتر... چرا اين نسبت..
    منظورم از زمان سنجي، زمان مناسب براي فشردن دكمه دوربين هست. ببخشيد اگر كمي مبهم بود. خوب چون بنده هم قسمتهايي از اين آتشبازي را ديدم به نظرم ثبت زبانه هاي آتشين كه در ارتفاع بالاتر و به شكل دايره مي باشند، فرم بهتر و در نهايت تركيب بندي بهتري را به شما خواهند داد. همچنين به نظر من آنتن نيمه چپ كادر هم يك المان اضافه هست.
    البته مهم تر از همه چيز سليقه و هدف عكاس هست. نظرات من نظر يك نفر هست.

متشكر از صبرتون براي ايرادگيري هايم

برخي از عكس هايمان حال و هوا و احساس خوبي به خودمان مي دهند ولي ممكن است براي بيننده اي ديگر چنين حال و هوايي را ايجاد ننمايند. ديدن عكسهايمان به ديده يك كارشناس بي طرف علي رغم اينكه كار سختي هست ولي براي يك عكاس ضروري هست.
    كاري كه من در اين زمينه انجام مي دهم به اين شكل هست كه فايل عكسي كه يه نظرم خوب آمده است را باز مي كنم و ويرايشهاي مربوطه را انجام مي دهم و در نهايت يك نسخه از آن سيو مي كنم. بعد از چند روز عكس سيو شده را مي بينم و شايد دوباره تغييرات اندكي هم روي آن دهم. در نهايت بعد از چند روز ديگر اگر به نظرم عكس همچنان جذابيت روز اولش را حفظ كرده است آن را در ميان عكسهاي خوبم قرار مي دهم و آنرا منتشر مي كنم. به نظرم همين روند براي يك عكاس فول تايم مي تواند در طي يك روز با فاصله زماني چند ساعت انجام بگيرد. من در عكاسي كيفيت را به كميت ترجيح مي دهم. سالي 2 عكس! خوب(بهتر از سال قبل) داشته باشم بسيار راضي هستم.
    راستي كم كم داريم به باز شدن تاپيك "بهترين عكس شما در سالي كه گذشت" نزديك مي شويم. روز محاسبه نزديك هست!
    javadm123 و TORGHEH تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    5 به 4 نه مربع كامل هست و نه مستطيل كامل. تكليف اين مسئله در ذهن انسان مشخص نمي شود. اين تعداد نسبت اضلاع بهتر و زيباتر... چرا اين نسبت..
    منظورم از زمان سنجي، زمان مناسب براي فشردن دكمه دوربين هست. ببخشيد اگر كمي مبهم بود. خوب چون بنده هم قسمتهايي از اين آتشبازي را ديدم به نظرم ثبت زبانه هاي آتشين كه در ارتفاع بالاتر و به شكل دايره مي باشند، فرم بهتر و در نهايت تركيب بندي بهتري را به شما خواهند داد. همچنين به نظر من آنتن نيمه چپ كادر هم يك المان اضافه هست.
    البته مهم تر از همه چيز سليقه و هدف عكاس هست. نظرات من نظر يك نفر هست.

متشكر از صبرتون براي ايرادگيري هايم

برخي از عكس هايمان حال و هوا و احساس خوبي به خودمان مي دهند ولي ممكن است براي بيننده اي ديگر چنين حال و هوايي را ايجاد ننمايند. ديدن عكسهايمان به ديده يك كارشناس بي طرف علي رغم اينكه كار سختي هست ولي براي يك عكاس ضروري هست.
    كاري كه من در اين زمينه انجام مي دهم به اين شكل هست كه فايل عكسي كه يه نظرم خوب آمده است را باز مي كنم و ويرايشهاي مربوطه را انجام مي دهم و در نهايت يك نسخه از آن سيو مي كنم. بعد از چند روز عكس سيو شده را مي بينم و شايد دوباره تغييرات اندكي هم روي آن دهم. در نهايت بعد از چند روز ديگر اگر به نظرم عكس همچنان جذابيت روز اولش را حفظ كرده است آن را در ميان عكسهاي خوبم قرار مي دهم و آنرا منتشر مي كنم. به نظرم همين روند براي يك عكاس فول تايم مي تواند در طي يك روز با فاصله زماني چند ساعت انجام بگيرد. من در عكاسي كيفيت را به كميت ترجيح مي دهم. سالي 2 عكس! خوب(بهتر از سال قبل) داشته باشم بسيار راضي هستم.
    راستي كم كم داريم به باز شدن تاپيك "بهترين عكس شما در سالي كه گذشت" نزديك مي شويم. روز محاسبه نزديك هست!
    تشکر از وقت و حوصله ای که گذاشتین ... اختیار دارین اتفاقا نقدهای دقیق شما رو دوست دارم. نمونه ی خوب نقد منصفانه و دور از دور از جون بی غرض و مرض ... همیشه ازشون استفاده کردم.
    در مورد دلیل استفاده از این کادر نچسب توضیح دادم و موقع ویرایش بین این نسبت و نسبت 1:1 (که به ناچار برج میلاد وسط کادر قرار می گرفت) این کادرو انتخاب کردم ... 20-30 ثبتی انجام دادم که نمونه هایی که دکرش کردید (ربانه های اتش در ارتفاع بالاتر) هم شامل میشد و اگر ویرایش خوبی از توش در آوردم نمایش خواهم داد. در واقع این اولین تجربه عکاسیم از نورافشانی شب بود و قطعا کم ایراد نیست.

باز هم ممنون نیما جان.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    نام: 50419_Web.jpg نمایش: 351 اندازه: 297.5 کیلو بایت
    درود

تشکر بابت ثبت زیبایتان
    راجب چگونگی ثبت چراغ های اتومبیل یه توضیحی میدین؟(دو شات مجزا یا فیلتر؟)

موفق باشید
    S_Mahdi تشکر می‌کند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

آفرین بابت این دید خوب و حضور در شرایط ، فکر میکنم اگر کراپ را طوری انجام بدهید که فقط برج مشخص بشود (کادر را تبدیل به عمودی کنید) عکس جذاب تر شود. به نظرم حضور آن جرقه ها به قیمت عناصر اضافی کادر نمی ارزد.
    فکر میکنم قبلا فرمودید کاربران اجازه ویرایش عکس هایتان را دارند. منظورم این کادر است :

نام: _MG_6851_06.jpg نمایش: 349 اندازه: 58.2 کیلو بایت

موفق باشید
    ویرایش توسط DELL : Thursday 11 February 2016 در ساعت 18:21
    SHOK53 و TORGHEH تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

نام: AMI_8712gg.jpg نمایش: 414 اندازه: 167.0 کیلو بایت

14mm/3.2 -- 30sec -- ISO4000
    yaghoobi، Amir Tavakoli، RF_53 و 46 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی