صفحه 123 از 163 نخستنخست ... 23 73 113 119 120 121 122 123 124 125 126 127 133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 1624
Like Tree20059تشکر

موضوع: عکاسی در شب Night Photography

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط Miri نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ دهی دوستان

در پاسخ به سئوال جناب نوری باید عرض کنم که بله تک شات بوده
    در مورد محاسبه زمان نوردهی فرمول ها و نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که با یک سرچ ساده به آن دست پیدا می کنیم . اما در مورد بنده :
    از قاعده خاصی برای نوردهی پیروی نمی کنم ! و با توجه به شرایط محیط (جوی و آلودگی نوری) ، تجربه های قبلی و آنچه در ذهن در مورد میزان کشیدگی ستاره ها و جلوه مدنظر تصویر سازی کرده ام دست به تنظیمات دوربین می زنم.
    برای مثال همین عکس : با انتخاب ایزوی 100 یا 50 می توانستم مدت نوردهی عکس را افزایش دهم ، اما به دو دلیل این کار را نکردم ! اول اینکه ستاره ها کشیدگی بیشتری می یافتند و جلوه مدنظر من نبود . دوم اینکه باد شدیدی در حال وزیدن بود و دفرمگی بیشتری بر روی درخت ثبت می شد.

@ جناب فرشاد امکان پذیر است
    @ جناب خسروی : گاهی اوقات نیز از ترکیب چند صد شات استفاده می کنم
    درود بر شما
    با توجه به اینکه تجربه عکاسی از اسمان شب رو دارم برام کمی عجیبه که با این مشخصات و 18 دقیقه نوردهی چرا آسمون زیادی روشن نشده.خصوصا الودگی نوری توی افق.
    برام جالبه که یک بار تست کنم.متشکرم برای توضیحات.
    Miri و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    461

پیش فرض عکاسی در شب

روز بخیر

تنظیمات عکس
    Canon EOS 70D
    f/14
    25 sec
    ISO-100
    18mm
    K_NMT، Fereidoon، Nima Sadigh و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919
    msh2200، K_NMT، Fereidoon و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    461

پیش فرض عکاسی در شب

شب خوش

تنظیمات عکس
    Canon EOS 70D
    f/16
    30 sec
    ISO-100
    18mm
    Nima Sadigh، Ali_Nouri، hosseinhmj و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    461

پیش فرض عکاسی در شب

تنظیمات عکس
    Canon EOS 70D
    f/3.5
    10 sec
    ISO-100
    18mm

متأسفانه اون شب ماه کامل بود.
    Nima Sadigh، milad_iut، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط mcsaeid نمایش پست ها

تنظیمات عکس
    Canon EOS 70D
    f/3.5
    10 sec
    ISO-100
    18mm

درود بر شما دوست عزیز

نکته اول اینکه با جمله متاسفانه اون شب ماه کامل بود اصلا موافق نیستم.چون شما سعی در ثبت کهکشان یا سحابی خاصی نداشتی که نور ماه مزاحمت ایجاد کنه و برعکس اگر کادر بندی و انتخاب زاویه طوری بود که نور ماه منظره زمینی عکس شمارو روشن می کرد بسیار بهتر بود.به عبارت دیگر شما از بهترین امکان طبیعت بدترین استفاده رو کردید.
    نکته دوم اینکه چون در عکس شما هیچ جرم خاصی از آسمان وجود ندارد و همچنین بخش اعظم منظره زمینی کاملا تاریک است عکسی ضعیف و بدون سوژه به حساب می اید.
    برای عکاسی شب باید برنامه ریزی داشت.انتخاب مکان و زمان مناسب با استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای نجومی تا بتوان نتیجه بهتر گرفت.البته این صحبت ها بیشتر در مورد عکس نجومی صدق میکنه و شما در تاپیک عکاسی شب ارسال کردید ولی محتوای عکس شما به سمت عکاسی نجومی تمایل بیشتری داره.
    موفق باشید
    mohammad_elec، Behzad43، amir.komeily و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    461

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیز

نکته اول اینکه با جمله متاسفانه اون شب ماه کامل بود اصلا موافق نیستم.چون شما سعی در ثبت کهکشان یا سحابی خاصی نداشتی که نور ماه مزاحمت ایجاد کنه و برعکس اگر کادر بندی و انتخاب زاویه طوری بود که نور ماه منظره زمینی عکس شمارو روشن می کرد بسیار بهتر بود.به عبارت دیگر شما از بهترین امکان طبیعت بدترین استفاده رو کردید.
    نکته دوم اینکه چون در عکس شما هیچ جرم خاصی از آسمان وجود ندارد و همچنین بخش اعظم منظره زمینی کاملا تاریک است عکسی ضعیف و بدون سوژه به حساب می اید.
    برای عکاسی شب باید برنامه ریزی داشت.انتخاب مکان و زمان مناسب با استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای نجومی تا بتوان نتیجه بهتر گرفت.البته این صحبت ها بیشتر در مورد عکس نجومی صدق میکنه و شما در تاپیک عکاسی شب ارسال کردید ولی محتوای عکس شما به سمت عکاسی نجومی تمایل بیشتری داره.
    موفق باشید
    ممنون از شما دوست خوب که این نکات رو به‌خوبی بیان کردید. زیاد تمایل به گذاشتن این عکس نداشتم اما می‌دونستم با این کار و به کمک شما دوستان و استادان به اشتباهاتم پی می‌برم. واقعاً ممنونم و حتماً در تلاش‌های بعدیم به این نکات توجه بیشتری خواهم داشت. زنده باشید :)
    K_NMT، Mehrdad-PL، shahbazi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط mcsaeid نمایش پست ها

تنظیمات عکس
    Canon EOS 70D
    f/3.5
    10 sec
    ISO-100
    18mm

در ستایش این عکس چند مورد را باید بگویم. این عکس یکی از خلاقانه ترین عکسهای ارسال شده در چند وقت اخیر در این تاپیک هست و به نظر من به همین دلیل می تواند بهترین آنها باشد. استفاده بسیار زیرکانه از سایه ها و نیم سایه ها و آسمان شب این عکس را اندکی در تم عکسهای آبستره وارد نموده است.
    کمی روی رنگها می توانستید بیشتر کار کنید(رنگها اندکی بی جان و muted هستند) و همچنین ترکیب بندی مقداری جای بهتر شدن دارد. با این وجود از اشتراک گذاری این عکس تشکر می کنم. شکستن عادتها بسیار سخت هست. برخی عکسها این کار را برای ما راحتتر می کنند.
    عکسهایتان در تاپیکهای دیگر هم بسیار خلاقانه هستند امیدوارم فیدبک(بازخورد) خوبی از عکسهایتان دریافت نمایید.
    mcsaeid، E.K.Studio و saber.k تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نام: Untitled.jpg نمایش: 358 اندازه: 62.3 کیلو بایت
    درود

در تصویر شما دو جایی که علامت گذاشتم رو اگر با کمی ارفاق تماشا کنید...صورت یک زن و مرد رو میتونین ببینین که انگار به چیزی خیره شدن....خیلی برام جالب بوده این موضوع
    آفرین بابت این ثبت زیبا

پ.ن:بابت آف تاپیک عذرخواهی میکنم

موفق باشید
    Nima Sadigh، kiavash، Amin.Zallaghi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    461

پیش فرض عکاسی در شب

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    در ستایش این عکس چند مورد را باید بگویم. این عکس یکی از خلاقانه ترین عکسهای ارسال شده در چند وقت اخیر در این تاپیک هست و به نظر من به همین دلیل می تواند بهترین آنها باشد. استفاده بسیار زیرکانه از سایه ها و نیم سایه ها و آسمان شب این عکس را اندکی در تم عکسهای آبستره وارد نموده است.
    کمی روی رنگها می توانستید بیشتر کار کنید(رنگها اندکی بی جان و muted هستند) و همچنین ترکیب بندی مقداری جای بهتر شدن دارد. با این وجود از اشتراک گذاری این عکس تشکر می کنم. شکستن عادتها بسیار سخت هست. برخی عکسها این کار را برای ما راحتتر می کنند.
    عکسهایتان در تاپیکهای دیگر هم بسیار خلاقانه هستند امیدوارم فیدبک(بازخورد) خوبی از عکسهایتان دریافت نمایید.
    ممنونم از نظر شما، واقعاً باعث دلگرمیم شد! این عکس قطعاً نیاز به یک ادیت متفکرانه داره تا بهتر بشه. درمورد عکس‌های دیگر هم، در ابتدا باید بگم که واقعاً نظر شما برام ارزشمنده و خوشحالم که پسندیدید. در وحله دوم، عکس که بسیار هست، اما در انتخاب و به‌اشتراک‌گذاری‌شون سعی می‌کنم دقت کافی رو لحاظ کنم تا عکس‌ها حرفی برای گفتن داشته باشن (حالا تکنیکال یا برحسب ایده). من هم امیدوارم دوستان دیگر عکس‌ها رو ببینید، اگه کمی‌وکاستی یا اشکالی می‌بینند، گوش‌زد کنن تا در تلاش‌های آینده اون‌ها رو برطرف کنم. باز هم ممنون که وقت گذاشتید و چندخطی رو نوشتید. پیروز باشید :)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baruji نمایش پست ها
    نام: Untitled.jpg نمایش: 358 اندازه: 62.3 کیلو بایت
    درود

در تصویر شما دو جایی که علامت گذاشتم رو اگر با کمی ارفاق تماشا کنید...صورت یک زن و مرد رو میتونین ببینین که انگار به چیزی خیره شدن....خیلی برام جالب بوده این موضوع
    آفرین بابت این ثبت زیبا

پ.ن:بابت آف تاپیک عذرخواهی میکنم

موفق باشید
    عالی! اصلاً توجه نکرده بودم، اما وقتی که دیدم واقعاً برام جذاب بود (و هست)! ممنون از شما. احتمالاً به آسمون شب خیره شدن چون واقعاً زیبا بود.

برای خالی نبودن عریضه، عکس دیگری رو از همون سفر به تنگه چاهکوه واقع در جزیره قشم می‌ذارم. اگه به شکل صخره‌ها و فضای بین‌شون توجه کنید، می‌تونید نقشه ایران رو ببنید.

mohammad_elec، kiavash، Behzad43 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.