صفحه 130 از 490 نخستنخست ... 30 80 120 126 127 128 129 130 131 132 133 134 140 180 230 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

پیش فرض پاسخ: ماکروگرافی...

D300 - Sigma 105/2.8
    iso:640 - 1/200s - f/9
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده    
    vbigdeli، Austin.A، Anoosh-Em و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

دوستان سعی میکنم سوژه خلاق پیدا کنم فعلا این آخرین ارسال من خواهد بود دیگه حشره نمیفرستم مگر اینکه دوستان نظرشون مساعد بشه که حشره بفرستم

comando2705، Behin Nazem، Austin.A و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر آشنا AmirAli.H آواتار ها
    تشکر کرده
    977

Post پاسخ: ماکروگرافی...

[QUOTE=madjidm;160756]دوستان سعی میکنم سوژه خلاق پیدا کنم فعلا این آخرین ارسال من خواهد بود دیگه حشره نمیفرستم مگر اینکه دوستان نظرشون مساعد بشه که حشره بفرستم

سلام دوست عزیز.

اولا" تبریک به خاطر ارسالهای زیبای شما.

ضمنا" بعید میدونم کسی از دوستان با ارسال عکس حشرات مخالف باشد. بنده شخصا" از دیدن عکسهای ارسالی شما لذت بردم.

به نظرم منظور جناب انوش ، ترغیب شما من و دیگر دوستان به پیدا کردن سوژه های تازه تر ، ناب تر و خلاقانه دیگر است.

تاپیک ماکروگرافی بدون این حشرات با چشمان مرکبی زیبا صفایی ندارد. ;)

منتظر ماکروهای تازه ( جاندار و بی جان ) هستیم :biggrin:

موفق باشید
    barca007، majid-ms، faryadprs و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7162

[QUOTE=35mm;160766]
    نقل قول نوشته اصلی توسط madjidm نمایش پست ها
    دوستان سعی میکنم سوژه خلاق پیدا کنم فعلا این آخرین ارسال من خواهد بود دیگه حشره نمیفرستم مگر اینکه دوستان نظرشون مساعد بشه که حشره بفرستم

سلام دوست عزیز.

اولا" تبریک به خاطر ارسالهای زیبای شما.

ضمنا" بعید میدونم کسی از دوستان با ارسال عکس حشرات مخالف باشد. بنده شخصا" از دیدن عکسهای ارسالی شما لذت بردم.

به نظرم منظور جناب انوش ، ترغیب شما من و دیگر دوستان به پیدا کردن سوژه های تازه تر ، ناب تر و خلاقانه دیگر است.

تاپیک ماکروگرافی بدون این حشرات با چشمان مرکبی زیبا صفایی ندارد. ;)

منتظر ماکروهای تازه ( جاندار و بی جان ) هستیم :biggrin:

موفق باشید

سلام ممنون
    نه جدی گفتم آخه منظور من هم همینه خودم هم که پستها رو دیدم متوجه شدم خیلی از حشرات اشباع شده و منظورم از نظر مساعد اینه که فعلا کمی روی سوژه های دیگه کار کنیم تا دوباره نیاز به حشرات حس بشه;)
    لطف کردین
    Anoosh-Em، faryadprs، M. Ali Farajian و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

این ها چند نمونه از عکسهای ماکرو هستند. این Sample ها رو قرار دادم چون دیدنشان ممکنه باعث بشه ایده ای در ذهن برای گرفتن عکسهایی نو شکل بگیره:

همه از نمونه عکسهای AF-S 105mm Vr هستند

کلی سوژه دیگر هم هست. سوژه هایی با محوریت طبیعت گلها و جزئیاتشان بافت و تکسچر اشیاء ، عکاسی از بافت و تکسچر بادام.. یا دونه های شکر...خوردنی ها ... میشود کمی هم همت به خرج داد و سوژه را بوجود آورد مثلا چیدن صحیح چن دتا دونه بسکوییت و پاستیل و اسمارتیز در یک بشقاب و ...

و رعایت کردن حداقل هایی که در بخش مقالات به روشنی موجود هست اعم از کادربندی صحیح و...

اما خلاقیت و ابتکار باز فراتر از سوژه های حاظر آماده فوق بود که نام برده شد. فکر میکنم لازم باشد تا هر از چندی به مقالات و مطالعه برای بالا بردن سطح کاری خود اقدام کنیم. تا عکس های امروزمان نسبت به عکسهای دیروز فرقی داشته باشند.

این نکته ای که فکر میکنم واقعا مفید باشد این است که خودم عکس هایم را امتیاز بندی کنم و با سخت گیری عکسی را برای گذاشتن در سایت انتخاب کنم که واقعا مطابق دانسته هایم( مقالات ) خوب تلقی شود. با این کار مجبور میشوم اگر قصد گذاشتن عکس را در سایت داشته باشم عکسهای بهتری بگیرم. که واقعا حرفی برای گفتن داشته باشند.

با سپاس فراوان

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 16 April 2010 در ساعت 17:59
    Hamid-P، amirnoori، Amir Abdolpanah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7162

با حرفهای شما موافقم غیر از جمله زیر

عکسهای بهتری بگیرم. که واقعا حرفی برای گفتن داشته باشند.
    به نظر من ماکروگرافی حشرات حرفهای بیشماری داره شما دنیایی رو به بیننده معرفی میکنین که تا کنون با چشم معمولی موفق به دیدنش نشده بوده من به عنوان یک دانشجوی زیست شناسی بیشتر این خلا رو حس میکنم
    درسته که شما دیدگاه تکنیکی و هنری رو مطرح می کنین ولی یادتون باشه مسئله خبر رسانی یا رسانه ای یک عکس فقط مربوط به فقر و سیاست و... نیست بلکه میتونه اینها رو هم شامل بشه
    به عنوان مثال باید این رو در نظر گرفت که هنوز اطلسی مناسب از همین حشرات ایران یا حتی 5 درصد اونها وجود نداره
    مثالهای شما مثالهای قابل رویته که با عکس خوب میشه تاکید روی اونها داشت و مثالهای حشرات مثالهایی هستند که کمتر دیده میشن
    فقط خواستم بگم که این عکسها حرفی و حرفهایی برای گفتن دارند و اتفاقا اکثر اونها از لحاظ تکنیکی هم قابل قبول هستند
    موفق باشین
    barca007 تشکر می‌کند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها

این نکته ای که فکر میکنم واقعا مفید باشد این است که خودم عکس هایم را امتیاز بندی کنم و با سخت گیری عکسی را برای گذاشتن در سایت انتخاب کنم که واقعا مطابق دانسته هایم( مقالات ) خوب تلقی شود. با این کار مجبور میشوم اگر قصد گذاشتن عکس را در سایت داشته باشم عکسهای بهتری بگیرم. که واقعا حرفی برای گفتن داشته باشند.

درود

چیزی که من گفتم: اینکه از نظر عکاسی حرفی برای گفتن داشته باشند ، یعنی اینکه روی حافظه دوربینم میتوانم خیلی عکس داشته باشم اما چیزی را برای اینکه دیگران هم آنرا ببینید انتخاب بکنم که تمام شرایطی را که یک عکس خوب از دید سایت عکاسی باید داشته باشد را دارا باشد سپس آنرا در سایت قرار دهم و اگر هر مشکلی داشته و دیگران بزرگواری کنند و اشکالاتش را به من یاد آوری کنند این باعث میشود چیز هایی را بفهمم که تا به این لحظه خودم متوجه آنها نبودم پس در نتیجه چیزهای بیشتری به دانسته های من اضافه میشود. این میتواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد. وگرنه داشتن سوژه خوشگل و توان ثبت شدن عکس توسط دوربین به تنهایی نمیتواند هنر محسوب شود مگر آنکه عنصری به نام خلاقیت همراه آن باشد که بشخصه باید اعتراف کنم هنوز در عکس های خودم پدیدار نشده.

و گرنه من منکر اینکه ماکروگرافی حشرات هم یکی از شاخه های ماکروگرافی است نشدم. فقط خواستم بگویم که ماکرو گرافی فقط از حشرات نیست. چون دوستان مدتی است فقط روی حشرات تمرکز کرده اند.

با سپاس

انوش
    hamid0299 و obsidiyan تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

چیزی که من گفتم: اینکه از نظر عکاسی حرفی برای گفتن داشته باشند ، یعنی اینکه روی حافظه دوربینم میتوانم خیلی عکس داشته باشم اما چیزی را برای اینکه دیگران هم آنرا ببینید انتخاب بکنم که تمام شرایطی را که یک عکس خوب از دید سایت عکاسی باید داشته باشد را دارا باشد سپس آنرا در سایت قرار دهم و اگر هر مشکلی داشته و دیگران بزرگواری کنند و اشکالاتش را به من یاد آوری کنند این باعث میشود چیز هایی را بفهمم که تا به این لحظه خودم متوجه آنها نبودم پس در نتیجه چیزهای بیشتری به دانسته های من اضافه میشود. این میتواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد. وگرنه داشتن سوژه خوشگل و توان ثبت شدن عکس توسط دوربین به تنهایی نمیتواند هنر محسوب شود مگر آنکه عنصری به نام خلاقیت همراه آن باشد که بشخصه باید اعتراف کنم هنوز در عکس های خودم پدیدار نشده.

و گرنه من منکر اینکه ماکروگرافی حشرات هم یکی از شاخه های ماکروگرافی است نشدم. فقط خواستم بگویم که ماکرو گرافی فقط از حشرات نیست. چون دوستان مدتی است فقط روی حشرات تمرکز کرده اند.

با سپاس

انوش
    آقا انوش
    اگه لطف کنید کارهای زیبا و هنری و خلاق خودتونو در زمینه ماکروگرافی که قطعا با مطالعه زیاد حاصل شده را ارسال کنید بهتر متوجه منظور شما خواهم شد
    منتظرم
    سپاس
    barca007 تشکر می‌کند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidm نمایش پست ها
    آقا انوش
    اگه لطف کنید کارهای زیبا و هنری و خلاق خودتونو در زمینه ماکروگرافی که قطعا با مطالعه زیاد حاصل شده را ارسال کنید بهتر متوجه منظور شما خواهم شد
    منتظرم
    سپاس
    درود

چشم

اگر روزی عکسی گرفتم که در حوصله شما و دیگر عزیزان و سایت عکاسی بود حتما. اما فکر نمیکنم برای فهمیدن مطلب یاد شده احتیاجی به عکس های من مبتدی باشد.

موفق باشید

انوش

كاربر آشنا AmirAli.H آواتار ها
    تشکر کرده
    977

Post پاسخ: ماکروگرافی...

سلام