صفحه 25 از 490 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 75 125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر آشنا Mosi-h آواتار ها
    تشکر کرده
    20

پیش فرض پاسخ: ماکروگرافی...

لطفا نظر دهید.:)

[
    مصطفي حسني
    CANON EOS 350D
    Canon EF-S 18-55---SIGMA 17-70 F2.8-4.5 Macro
    Transcend Compact Flash 1 G-80x --Transcend Compact Flash 4 G-120x--SIGMA UV Filter 72 mm--Epson Stylus PHOTO R200 Printer

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

آقای حسنی چند نکته در مورد عکس شما به ذهنم میرسه:
    کادر مناسبی رو انتخاب نکردید و ترجیحا میشه از تقسیمات طلایی کادر برای اینگونه عکسها استفاده بهتری کرد
    اصولا عکس حشره مثل زنبور زیاد وجود داره عکسی که میگیرید به لحاظ فیگور حشره باید کمی متفاوت تر باشه
    و اما مسایل فنی :چیزی برای ماکرو خیلی حایز اهمیت است شارپنس است عکس شما روی زنبور فو کوس نیست و فوکوس بیشتر روی برگهاست ، البته 18-55 برای ماکروگرافی یه فاجعه است ، نمیخوام در حق زحمتی که کشیدید بی انصافی کنم ، اما با کمی صبر و حوصله روی مد منوال فوکوس میشه یه کارایی کرد نمیدونم عکس رو در چه دیافراگمی گرفتید اما بهترین دیاف برای 18-55 روی 55 میلیمتر برای این عکس فکر کنم دیاف 8 باشه.
    سعید نقشبندی

تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط showan نمایش پست ها
    آقای حسنی چند نکته در مورد عکس شما به ذهنم میرسه:
    کادر مناسبی رو انتخاب نکردید و ترجیحا میشه از تقسیمات طلایی کادر برای اینگونه عکسها استفاده بهتری کرد
    اصولا عکس حشره مثل زنبور زیاد وجود داره عکسی که میگیرید به لحاظ فیگور حشره باید کمی متفاوت تر باشه
    و اما مسایل فنی :چیزی برای ماکرو خیلی حایز اهمیت است شارپنس است عکس شما روی زنبور فو کوس نیست و فوکوس بیشتر روی برگهاست ، البته 18-55 برای ماکروگرافی یه فاجعه است ، نمیخوام در حق زحمتی که کشیدید بی انصافی کنم ، اما با کمی صبر و حوصله روی مد منوال فوکوس میشه یه کارایی کرد نمیدونم عکس رو در چه دیافراگمی گرفتید اما بهترین دیاف برای 18-55 روی 55 میلیمتر برای این عکس فکر کنم دیاف 8 باشه.
    آقاي نقشبندي
    بسيار ممنونم. خوب من يه آماتورم و تازه اول مسير. در مورد تقسيمات طلايي كادر ميخواستم بدونم. اگه لطف كنيد ممنون ميشم. اما در مورد فاصله كانوني فكر كنم روي 55 عكس رو گرفتم. ولي براي اين كه اين عكسو بگيرم نزديك بيست سي تا عكس گرفتم.
    راستش رو بخوايد من ميخوام يه لنز واسه دوربينم بخرم. حدودا 300 تومن هم ميخوام براش هزينه كنم. آيا با اين مبلغ ميتونم يه لنز زوم مناسب بخرم كه قابليتهاي ماكرو خوبي هم داشته باشه؟ شما چه چيزي رو پيشنهاد ميديد؟
    مصطفي حسني
    CANON EOS 350D
    Transcend Compact Flash 1 G-80x --Transcend Compact Flash 4 G-120x--SIGMA UV Filter 72 mm--Epson Stylus PHOTO R200 Printer

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    آيا با اين مبلغ ميتونم يه لنز زوم مناسب بخرم كه قابليتهاي ماكرو خوبي هم داشته باشه؟ شما چه چيزي رو پيشنهاد ميديد؟
    Sigma 17-70
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

منم تائید میکنم.. 17-70 همه چیزو با هم تو خودش داره.. ماکرو فوق العاده ای هم داره، تقریبا از 1 سانتی فکوس میکنه.. قیمتش هم بسیار مناسبه
    محمد منتظری

تشکر کرده
    302

نقل قول نوشته اصلی توسط Mosi-h نمایش پست ها
    آقاي نقشبندي
    بسيار ممنونم. خوب من يه آماتورم و تازه اول مسير. در مورد تقسيمات طلايي كادر ميخواستم بدونم. اگه لطف كنيد ممنون ميشم. اما در مورد فاصله كانوني فكر كنم روي 55 عكس رو گرفتم. ولي براي اين كه اين عكسو بگيرم نزديك بيست سي تا عكس گرفتم.
    راستش رو بخوايد من ميخوام يه لنز واسه دوربينم بخرم. حدودا 300 تومن هم ميخوام براش هزينه كنم. آيا با اين مبلغ ميتونم يه لنز زوم مناسب بخرم كه قابليتهاي ماكرو خوبي هم داشته باشه؟ شما چه چيزي رو پيشنهاد ميديد؟
    جامع وکامل در مورد کادربندی و اصول تقسیمات طلایی ترکیب بندی اینجا :http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2657 میتونید بخونید
    منم با بودجه شما میگم سیگما17-70 در حدود 360000 تومان
    سعید نقشبندی

تشکر کرده
    302

آقاي نقشبندي
    جامع وکامل در مورد کادربندی و اصول تقسیمات طلایی ترکیب بندی اینجا :http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2657 میتونید بخونید
    سعید نقشبندی

تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط showan نمایش پست ها
    والا الان چند روزيه كه در مورد خريد لنز گيج شدم. با اينكه تمام فرومهاي مربوط به لنز رو خوندم و تو اينترنت جستجو كردم باز هم دو دلم. ميدونيد من ميخوام يه لنزي بخرم كه دست كم تا سه چهار سال جواب تمام نيازهامو بده. براي همين هم تصميم گرفتم بودجه بيشتر براي خريد لنز كنار بزارم. حالا ميخوام بدونم اگه 500 تومن براي خريد لنز در نظر بگيرم باز هم شما 17-70 رو پيشنهاد ميديد؟ آيا 17-85 كنون بهتر نيست؟ راستي اين لنز كنون تو ماكروگرافي كم نمي ياره؟
    البته ميدونم كه اين بحث مربوط به فروم ديگه اي ميشه، ولي اگه راهمنماييم كنيد ممنون ميشم.
    مصطفي حسني
    CANON EOS 350D

كاربر آشنا تازه کار آواتار ها
    تشکر کرده
    40

همونطور که از اسمم هم معلومه ،این عکس رو یه تازه کار گرفته!

رضـــا انصـــاری

تشکر کرده
    302

والا الان چند روزيه كه در مورد خريد لنز گيج شدم. با اينكه تمام فرومهاي مربوط به لنز رو خوندم و تو اينترنت جستجو كردم باز هم دو دلم. ميدونيد من ميخوام يه لنزي بخرم كه دست كم تا سه چهار سال جواب تمام نيازهامو بده. براي همين هم تصميم گرفتم بودجه بيشتر براي خريد لنز كنار بزارم. حالا ميخوام بدونم اگه 500 تومن براي خريد لنز در نظر بگيرم باز هم شما 17-70 رو پيشنهاد ميديد؟ آيا 17-85 كنون بهتر نيست؟ راستي اين لنز كنون تو ماكروگرافي كم نمي ياره؟
    البته ميدونم كه اين بحث مربوط به فروم ديگه اي ميشه، ولي اگه راهمنماييم كنيد ممنون ميشم.
    ببین دوست عزیز اول از همه میگم که 50 صفحه تاپیک لنزهای باارزش رو بخونی چون خیلی برای یه ذهنیت کلی در مورد کیفیت لنزها مفیده ، 17-70 سیگما دیگه نیازی به بحث نداره ، شارپ خوب ، رنج خوب و ماکرو1:2 و اما ایراداتش
    گیجی فوکوس و تن گرم رنگی و در کل با توجه به قیمت باارزش
    اما 17-85 یک لنز شارپ در حد 17-70 ، رنج بهتر ، IS موثر ، اتوفوکوس آلتراسونیک و بیصدا و بسیار سریع و اما دو مشکل معروف : CA و vignetting زیاد و کمی اعوجاج تصویر ، که همگی با نرم افزار قابل رفع هستند و باید زمانی برای اصلاح و پروسس آنها در نظر گرفته بشه
    و اما مهمترین مسئله : شما به ماکرو نیاز دارید 17-85 ، یک لنز ماکرو دار نیست ، و مینیمم فاصله فوکوشس خیلی از 17-70 بیشتره(در حدود 35 سانتی متر) و برای ماکرو طراحی نشده ، و از رنج تله لنز یعنی 85 میلیمتر برای ماکرو استفاده میشه در اصل لنزهای کانن همه با اپیزودهای جداگانه ای ساخته شدند و لنز ماکروی کانن جداگانه بصورت لنز فیکس و ماکرو طراحی شده و مبحث دیگه داره ، اما 17-70 مثل یه ساندویچ با نون اضافس!! بعضی از لنزهای سیگما مثل همین لنز چند کاره هستند.
    سعید نقشبندی

صفحه 25 از 490 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 75 125 ... آخرینآخرین