صفحه 26 از 58 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 576
Like Tree6522تشکر

موضوع: عكس پاییزی

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

پیش فرض پاسخ: عكس پاییزی

سلام

nmroshan، NASSIRI4080، Arash و 32 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام
    جناب حمزه‌ای، ثبت زیبایی است؛ ممنون.

1/400 T ـ 6.3 F ـ 250mm
    nmroshan، NASSIRI4080، ME و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

NASSIRI4080، Amir Mohebi، Nader Kohansal و 42 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

به نظرم عكس هاي پاييزي تله هاي خيلي مهمي براي عكاسان هستند. چرا مي گويم تله ؟ چون بعضي از دوستان براي هرچه تاثير گذار تر شدن رنگ و وارنگي پاييز يا در Saturation رنگ ها اغراق مي كنند و يا ويرايش هاي تخريبي به كار مي برند.

با عرض ارادت و احترام به جناب توفيقيان نمونه اش را مي توان در پست اخير ايشان يا عكسهايي كه به تاپيك " عكسهايي كه قرار بود بهتر باشند" منتقل شده است ديد.

از جناب روشن و ساير اساتيد عزيز خواهش مي كنم اگر صلاح مي دانند توضيحاتي در مورد ويرايش عكس هاي پاييزي ( به طور اخص) اينجا ارائه فرمايند.
    nmroshan، NASSIRI4080، Simaei و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه fartow آواتار ها
    تشکر کرده
    1432

با درود به سرور گرامی جناب حسینی

نخست از اینکه منت گذاشتید و درباره عکس این حقیر نظر دادید سپاسگزارم که نظر بزرگان اهل فن همیشه چراغ راهنمایی است برای بنده و جز مهر و بزرگی معنای دیگری برایم ندارد. بنده هم همیشه ارادتمند شما دوست گرامی هستم.

در مورد عکس اخیرم در این تاپیک درست میفرمایید هم اکنون که به آن نگاه میکنم احساس میکنم کمی بیشتر از آنچه میخواستم زیاده روی کرده ام. البته نمایش رنگهای تند زرد و سرخ را از روی سلیقه و حسی که میخواستم منتقل کنم انتخاب کردم ولی گویا به دل همگان ننشسته است

دلیل زیاده روی در رنگ هم رنگهایی است که در پاییز در جنگلهای اینجا دیده میشود که نظیر آن را در کمتر کشوری دیده ام (البته در جاهاییکه سفر کرده ام).

بهر روی بنده نیز چشم براه نظرهای سازنده و راهنماییهای استادان بزرگ بویژه جنابعالی و جناب روشن هستم.

با سپاس.
    farhad44، Rofougaran و ssobhdel تشکر می‌کنند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

در مورد پروسس تا جناب روشن هست چیزی نمیشه گفت اما در خصوص رنگهای پاییزی چیزی که من بهش رسیدم دو تا نکته است که خیلی تاثیر گذاره. یکی مبدل raw است. قبلا هم در این مورد صحبت کرده بودیم. مثلا رنگهایی که ACR برای نیکون تولید میکنه خیلی جذاب نیست. (حداقل برای من) در این موراد گاهی مبدلهای محلی (در اینجا منظورم از این اصطلاح من درآوردی Capture NX است) بهتر عمل می کنند. یا گاهی استفاده از بعضی preset ها می تونه کمک کنه. در مورد دوربین من این تغییرات در طیف رنگهای قرمز و نارنجی خیلی مشهود هست و به همین دلیل عکسهای پاییزیی که دوربینم پروسس میکنه با عکس خام از نظر رنگ زمین تا آسمون فرق داره. نمی دونم در مورد کنون هم همینطور هست یا نه اما اگر راه حل مناسبی چه در انتخاب مبدل یا پروسس و اصلاح رنگ دقیق و یا سایر روشها برای این موضوع اتخاذ بشه بسیار به بهبود رنگ عکس پاییزی کمک می کنه.
    تنظیم دقیق وایت بالانس و از بین بردن ته رنگ هم مفید است. چون به دلیل گستردگی وسیع رنگها در پاییز گاهی دوربین از تنظیم دقیق وایت بالانس عاجز می مونه. این قضیه در سایه یا روزهای ابری بیشتر نمود پیدا می کنه.
    اما مورد دیگه و مهمتر نور است. خب عکاسی یعنی ثبت نور اما در عکس پاییزی نور اهمیت مضاعفی پیدا می کنه. این نور مناسبه که باعث میشه رنگهای درخشان پاییز متبلور بشه. حتما حتما باید زاویه، اندازه و مقدار نور دقیقا کنترل بشه. باید دنبال جلوه های خاص نور روی برگهای پاییز بود. نور از پشت سوژه معجزه می کنه. به شرط اینکه بتونیم خوب کنترلش کنیم و مواظب نورهای زاید هم باشیم. نورسنجی نقطه ای هم گاهی راهگشاست.
    نمونه اش همین عکس اخیر جناب روشن است. چیزی که باعث درخشانی این عکس شده به، به غیر از پروسس خوب، انتخاب زاویه و ثبت نور است که باعث درخشانی رنگهای پاییزی شده. انتخاب نور خوب حتی به شکل عجیبی روی بوکه و بک گراند هم تاثیر می گذاره. این عکس با نوری غیر از نوری که ثبت شده رو اگر تصور کنید یک عکس کاملا معمولی خواهد بود با رنگهای نه به این درخشانی.
    از جناب روشن و ساير اساتيد عزيز خواهش مي كنم اگر صلاح مي دانند توضيحاتي در مورد ويرايش عكس هاي پاييزي ( به طور اخص) اينجا ارائه فرمايند.
    فرهاد خان اگر جسارت کردم پست زدم، خودم رو مخاطب لقب شما فرض نکردم.
    nmroshan، Amir Mohebi، Simaei و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Fartow
    نخست از اینکه منت گذاشتید و درباره عکس این حقیر نظر دادید سپاسگزارم
    ممنونم و بازم پوزش مي خوام.

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    فرهاد خان اگر جسارت کردم پست زدم، خودم رو مخاطب لقب شما فرض نکردم.
    شكسته نفسي مي كنيد پيام جان. اتفاقا يكي از اسامي اي كه در زمان فشار دادن تكمه ي ارسال در ذهنم بود اسم شما بود.
    Kholeno و fartow تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

در مورد دوربین من این تغییرات در طیف رنگهای قرمز و نارنجی خیلی مشهود هست و به همین دلیل عکسهای پاییزیی که دوربینم پروسس میکنه با عکس خام از نظر رنگ زمین تا آسمون فرق داره. نمی دونم در مورد کنون هم همینطور هست یا نه اما اگر راه حل مناسبی چه در انتخاب مبدل یا پروسس و اصلاح رنگ دقیق و یا سایر روشها برای این موضوع اتخاذ بشه بسیار به بهبود رنگ عکس پاییزی کمک می کنه.
    سلام
    جناب حمزه‌ای، موردی که فرمودید، در دوربین‌های Canon هم صادقه. البته به نظرم به طور مطلق این طوری نیست که با ACR نتوان به تن رنگی حاصل از مبدل خود شرکت‌های Canon یا Nikon رسید. چیزی که خودم امتحان کرم؛ با صرف زمان بیشتری با ACR به همون تن رنگی خاص DPP رسیدم، منتهی با کنترل‌های دقیق‌تر و عملاً خروجی بهینه‌تر؛ نمونه دیگرش حذف نویز که با ACR بسیار بهتر و سرراست تر حذفش انجام می‌شود؛ البته تجربه بنده است و شاید برداشتم از روی عادتم به Photoshop باشه.

پیروز باشید
    Kholeno، farhad44، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

سلام

کد:
    http://www.img98.com/images/n95bkqfv2dnrbgg3e1to.jpg
    ویرایش توسط farhad44 : Sunday 1 November 2009 در ساعت 12:23 دلیل: عكس حجیم تبدیل به لینك شد. لطفا رعایت فرمایید.
    jebrahim و Ario تشکر می‌کنند.
    عليرضارضائي
    Nikon D90+18-105+SB600+Panasonic FZ18

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

منظره پاییزی

صفحه 26 از 58 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین