صفحه 530 از 710 نخستنخست ... 30 430 480 520 526 527 528 529 530 531 532 533 534 540 580 630 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,291 تا 5,300 , از مجموع 7092
Like Tree130327تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    عکس بسیار زیبایی است محل عکس و اگزیف رو اگر ممکنه ذکر کنید . ممنون
    سلام دوست عزیز از اینکه دیر پاسخ میدم عذر می خوام , همانطور که دوست خوبم جناب نوری فرمودن اینجا حومه بابل و آببد روستای بالابیشه سر ابتدای جاده بابل به بهنمیر است.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    داریوش جان اگر فیلتر همراهم نبود عکسهای شمالم بلااستفاده میشدند.در این سفر بسیار بسیار به کارم آمد.خصوصا در جنگل.در این چشمه هم عالی بود نتیجه.
    چیزی که در عکس شما منو خیلی اذیت میکنه اور شدن نور خورشید است. و هرچی عکس زیباتر باشه این مشکل بیشتر اذار دهنده خواهد بود!
    سوالی که برای من پیش میاید این است که چرا عکس را ادیت نکردید!!!

بشخصه اگر خودم عکس مشابهی گرفته بودم حتما نقاط پر نور خورشید را ادیت میکردم.
    برای مثال عکس زیر هم شرایط مشابه اور شدن محل خورشید و دو انعکاس روی اب دریا و روی ساحل داشت. با تکنیک Frequency Separation دیتیل را از رنگ و تون روشنایی جدا کردم. دیتیل محل اور شده خیلی راحت از نقاط کنار قابل کلون کردن است و نور و تون روشنایی هم با براش به راحتی از حالت اور خارج میشود. نهایتا هم یک عکس سان استار با حالت لایه اورلپ روی محل خورشید قرار دادم تا شعاع نور را ایجاد کند.
    نام: IMG_8819-IMG_8827_PA-copy.jpg نمایش: 418 اندازه: 206.1 کیلو بایت
    Nima Sadigh، unforgiven، davoud maani و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    چیزی که در عکس شما منو خیلی اذیت میکنه اور شدن نور خورشید است. و هرچی عکس زیباتر باشه این مشکل بیشتر اذار دهنده خواهد بود!

برای مثال عکس زیر هم شرایط مشابه اور شدن محل خورشید و دو انعکاس روی اب دریا و روی ساحل داشت. با تکنیک Frequency Separation دیتیل را از رنگ و تون روشنایی جدا کردم. دیتیل محل اور شده خیلی راحت از نقاط کنار قابل کلون کردن است و نور و تون روشنایی هم با براش به راحتی از حالت اور خارج میشود. نهایتا هم یک عکس سان استار با حالت لایه اورلپ روی محل خورشید قرار دادم تا شعاع نور را ایجاد کند.
    جالب بود من تاحالا به اين فکر نکرده بودم واسه منظره هم از اين تکنيک ميشه استفاده کرد
    از چه تنظيماتی بهتره برای جدا سازی لايه ها استفاده کرد؟ اگر مقاله يا ويدئو خوبی هم سراغ داريد ممنون ميشم بزاريد
    miladn1370 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    جالب بود من تاحالا به اين فکر نکرده بودم واسه منظره هم از اين تکنيک ميشه استفاده کرد
    از چه تنظيماتی بهتره برای جدا سازی لايه ها استفاده کرد؟ اگر مقاله يا ويدئو خوبی هم سراغ داريد ممنون ميشم بزاريد
    مجید جان از گوگل بپرس اون همه چیزو میدونه از همه بهتر! بخاطر همین اسمشو انگلیسی نوشتم.
    من خاطرم نیست این تکنیکو کجا یاد گرفتم ولی پیشنهاد میکنم اگر یوتیوب در ایران کار میکنه از اون استفاده کنی.
    Majix و miladn1370 تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها

مهدی جان ویرایش نکردید!!! چیه دیگه؟! عکس که قطعا ویرایش شده...اما اگر منظورتون حذف انعکاس خورشید توی آب باشه که جزو ترکیب بندی است.در مورد خورشید اصلی هم باید بگم معمولا از اون کارها توی عکسهام انجام نمیدم که چیزی از جای دیگه به عکس اضافه بکنم.اون روش رو برای روتوش پرتره میشناسم اما برای چنین کاری ازش استفاده نکردم،شما هم که روشتون رو توضیح ندادید.تحقیق میکنم ببینم چطوره...
    اینجور مواقع من از روشهای خیلی معمولی استفاده میکنم مثل لیکویی فای و کلون استامپ و غیره و خیلی هم پیش نمیرم...خورشیدی که توی اون موقعیت هست خود به خود اور میشه...اون هم برای تک شات.من اگر میخواستم اصلاحش بکنم اینجور چیزی میشد و پیشتر هم نمیرفتم...که مثلا سان استار از جای دیگه اضافه بکنم و...همان سان استار خود لنز خوبه به نظرم...
    نام: _MG_9691b2.jpg نمایش: 371 اندازه: 278.5 کیلو بایت
    K_NMT، scorpion2147، mreza1001 و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    مهدی جان ویرایش نکردید!!! چیه دیگه؟! عکس که قطعا ویرایش شده...اما اگر منظورتون حذف انعکاس خورشید توی آب باشه که جزو ترکیب بندی است.در مورد خورشید اصلی هم باید بگم معمولا از اون کارها توی عکسهام انجام نمیدم که چیزی از جای دیگه به عکس اضافه بکنم.اون روش رو برای روتوش پرتره میشناسم اما برای چنین کاری ازش استفاده نکردم،شما هم که روشتون رو توضیح ندادید.تحقیق میکنم ببینم چطوره...
    اینجور مواقع من از روشهای خیلی معمولی استفاده میکنم مثل لیکویی فای و کلون استامپ و غیره و خیلی هم پیش نمیرم...خورشیدی که توی اون موقعیت هست خود به خود اور میشه...اون هم برای تک شات.من اگر میخواستم اصلاحش بکنم اینجور چیزی میشد و پیشتر هم نمیرفتم...که مثلا سان استار از جای دیگه اضافه بکنم و...همان سان استار خود لنز خوبه به نظرم...
    منظورم ادیت قسمتهای اور شده مربوط به خورشید و انعکاسش بود. ان هم در حد رفع اور شدگی نه اینکه کلا برداشته شود.
    البته هر کسی اصول خودشو در ادیت عکس داره شما هم دلتون میخواد که دستکاری مینیموم ممکن باشه.
    بشخصه فکر نمیکنم اصلاح مواردی که به محدودیت ابزار مربوط میشه و یا به اصالت عکس صدمه بزنه یا شایسته نباشه.
    lamagra، davoud maani، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    750

نام: OK.jpg نمایش: 355 اندازه: 237.6 کیلو بایت
    shabab، milad_iut، M.Nouri و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

نام: IMG_2076re.jpg نمایش: 338 اندازه: 274.3 کیلو بایت
    unforgiven، foroughi و ashkan79 تشکر می‌کنند.
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

كاربر جديد
    تشکر کرده
    45

نام: 20160101-DSC_2443 - Copy-2.jpg نمایش: 315 اندازه: 104.6 کیلو بایت
    m.daneshpayeh، unforgiven، foroughi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    45

نام: 20151127-DSC_1845.jpg نمایش: 328 اندازه: 179.9 کیلو بایت
    unforgiven، foroughi، ali.rezaie و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.