صفحه 596 از 710 نخستنخست ... 96 496 546 586 592 593 594 595 596 597 598 599 600 606 646 696 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,951 تا 5,960 , از مجموع 7092
Like Tree130327تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

صحبت از بزرگی خورشید شد دلم میخواد یه خاطره از عکاسی نکردن!!! براتون بگم.

قبل از اینکه خاطره رو شروع کنم باید بگم که ما توی ملبون یک پدیده ای داریم که خیلی وقتا اتفاق میوفته بهش میگیم super moon. اگر سرج کنید شاید عکسهای خوبی پیدا کنید. در شرایط خاصی وقتی که ماه در افق نزدیک زمین است اندازش شاید به 3 یا 4 برابر معمولش میرسه. البته وقتی بالا میاد خیلی کوچیک میشه. احتمالا این پدیده خیلی به این گوشه زمین مربوط نباشه و دلیل پر رنگ شدنش این باشه که ملبورن یه باغ شهره و تقریبا همه خونها ویلایی و یک طبقه هستند. و در این شرایط ماه همیشه در افق دید خیلی خوبی داره! این باغ شهر بودن ملبورنو به این دلیل گفتم که شرایط اون روزو و چیزی که من میدیدمو بتونید بهتر تجسم کنید.

بعد از ظهر یه روز سرد پاییزی دم دمای غروب بود من مثل همیشه یک لیوان قهوه درست کرده بودم و داشتم منظره بیرون رو به حیاطو نگاه میکردم و از دیدن ماه لذت میبردم.
    اون روز ماه تمام بود، روز 14 ماه قمری. و جالب این بود که ماه در حالت super moon بود و چند برابر بزرگتر تو یه افق صاف با چنت تیکه ابر کوچیک دیده میشد. تو نمای بیرون تو حیاط بزرگ همسایه یه درخت خشکیده پاییزی تو سمت راست ماه بود و کنار ماه چنتا تیکه ابر زیبا بود که در نور غروب به رنگ سرخ دیده میشد. در افق هم یه دسته پرنده مهاجر در حال پرواز بودند. اینجا مرغابیها، قوها و پلیکانها به صورت وحشی در پارکها زندگی میکنند. و از همه زیباتر خود ماه بود که در انعکاس یا شکست نور یا هر چی به رنگ سرخ دیده میشه درست مثل خون!!! و جالبتر اینکه تمام این اجزا هم انگار دقیقا طبق قانون یک سوم چیده شده بودند. اون روز برای بار اول بود که دلم میخواست یه لنز تله داشتم و از ماه عکس میگرفتم. حتی وسوسه شدم که لنز 85 روی دوربین ببندم که... ترجیح دادم از دیدن این منظره لذت ببرم.

اون روز گذشت و فردا خانمم ازم پرسید، مهدی راستی دیروز super blood moon و دیدی؟ اونوقت فهمدیم که اون چیزی که دیروز دیدم خسوف کامل ماه در حالت سوپر مون بوده که گویا در 100 سال اخیر فقط 3، 4 دفعه اتفاق افتاده بوده دلیل اون رنگ هم شکست نبوده!!! و اینکه چه فرصت منحصر بفردی برای عکاسی از دست داده بودم!!!
    دفعه قبلی این اتفاق نجومی سال 1982 و دفعه بعد سال 2033 خواهد بود.
    https://www.google.com.au/search?q=blood+super+moon
    DELL، MAHosseini، Nima Sadigh و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا alixnet آواتار ها
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    در تصاویری که مثال زدید دلیل متفاوت بودن اندازه خورشید متفاوت بودن پرسپکتیو هست ، وقتی از لنز تله استفاده بشه خورشید بزرگتر از اندازه طبیعی دیده میشه و بلعکس وقتی از لنز واید استفاده بشه خورشید کوچکتر دیده میشه .
    ولی اگزیف عکس شما فاصله کانونی ۱۸ میلیمتر را نشان میدهد که واید هست و خورشید قاعدتا نباید این قدر بزرگ باشه .
    یا شما کراپ بسیار سنگینی انجام داده اید یا خورشید به تصویر اضافه شده است . (شاید هم آن خورشید نیست و هاله اطراف خورشید هست که شبیه به خود خورشید به نظر میرسد!)
    بله بخاطر اجسام مزاحم ، تقریبا یک و نیم برابر کراپ شده واینکه زمان خیلی کم بود و واز چند شاتی که گرفتم این یکی خورشید پدیدار شد....
    Kane تشکر می‌کند.

كاربر جديد sh4hin آواتار ها
    تشکر کرده
    167

نام: DSC_2134-3.jpg نمایش: 463 اندازه: 226.7 کیلو بایت
    Afshin.Prt، nicebluesky، alixnet و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1982

بعد از تقریبا یکسال دوباره فرصتی شد که دوربین دست بگیرم.

نام: IMG_0733-Panorama-1.jpg نمایش: 640 اندازه: 122.8 کیلو بایت

چنتا عکس دیگه از همین مکان با کیفیت کمی بهتر:
    https://drive.google.com/folderview?...zg&usp=sharing
    NASSIRI4080، bf ، shabab و 53 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    19

نام: _DSC0066.jpg نمایش: 438 اندازه: 227.2 کیلو بایت

طبیعت بروجرد ... کپرگه
    Afshin.Prt، amir.komeily و hosseinhmj تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط alixnet نمایش پست ها
    نام: _DSC0066.jpg نمایش: 438 اندازه: 227.2 کیلو بایت

طبیعت بروجرد ... کپرگه
    کیفیت عکس موقع ریسایز خیلی پایین اومده
    alixnet تشکر می‌کند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر جديد sh4hin آواتار ها
    تشکر کرده
    167

نام: DSC_2209-3.jpg نمایش: 395 اندازه: 213.7 کیلو بایت
    soltaani، Afshin.Prt، M.Nouri و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    19

اره خوب.. با هر سایزی آپلود میکردم سایت اررو میداد.... بیشترین سایز مورد قبول این بود

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    صحبت از بزرگی خورشید شد دلم میخواد یه خاطره از عکاسی نکردن!!! براتون بگم.

قبل از اینکه خاطره رو شروع کنم باید بگم که ما توی ملبون یک پدیده ای داریم که خیلی وقتا اتفاق میوفته بهش میگیم super moon. اگر سرج کنید شاید عکسهای خوبی پیدا کنید. در شرایط خاصی وقتی که ماه در افق نزدیک زمین است اندازش شاید به 3 یا 4 برابر معمولش میرسه. البته وقتی بالا میاد خیلی کوچیک میشه. احتمالا این پدیده خیلی به این گوشه زمین مربوط نباشه و دلیل پر رنگ شدنش این باشه که ملبورن یه باغ شهره و تقریبا همه خونها ویلایی و یک طبقه هستند. و در این شرایط ماه همیشه در افق دید خیلی خوبی داره! این باغ شهر بودن ملبورنو به این دلیل گفتم که شرایط اون روزو و چیزی که من میدیدمو بتونید بهتر تجسم کنید.

بعد از ظهر یه روز سرد پاییزی دم دمای غروب بود من مثل همیشه یک لیوان قهوه درست کرده بودم و داشتم منظره بیرون رو به حیاطو نگاه میکردم و از دیدن ماه لذت میبردم.
    اون روز ماه تمام بود، روز 14 ماه قمری. و جالب این بود که ماه در حالت super moon بود و چند برابر بزرگتر تو یه افق صاف با چنت تیکه ابر کوچیک دیده میشد. تو نمای بیرون تو حیاط بزرگ همسایه یه درخت خشکیده پاییزی تو سمت راست ماه بود و کنار ماه چنتا تیکه ابر زیبا بود که در نور غروب به رنگ سرخ دیده میشد. در افق هم یه دسته پرنده مهاجر در حال پرواز بودند. اینجا مرغابیها، قوها و پلیکانها به صورت وحشی در پارکها زندگی میکنند. و از همه زیباتر خود ماه بود که در انعکاس یا شکست نور یا هر چی به رنگ سرخ دیده میشه درست مثل خون!!! و جالبتر اینکه تمام این اجزا هم انگار دقیقا طبق قانون یک سوم چیده شده بودند. اون روز برای بار اول بود که دلم میخواست یه لنز تله داشتم و از ماه عکس میگرفتم. حتی وسوسه شدم که لنز 85 روی دوربین ببندم که... ترجیح دادم از دیدن این منظره لذت ببرم.

اون روز گذشت و فردا خانمم ازم پرسید، مهدی راستی دیروز super blood moon و دیدی؟ اونوقت فهمدیم که اون چیزی که دیروز دیدم خسوف کامل ماه در حالت سوپر مون بوده که گویا در 100 سال اخیر فقط 3، 4 دفعه اتفاق افتاده بوده دلیل اون رنگ هم شکست نبوده!!! و اینکه چه فرصت منحصر بفردی برای عکاسی از دست داده بودم!!!
    دفعه قبلی این اتفاق نجومی سال 1982 و دفعه بعد سال 2033 خواهد بود.
    https://www.google.com.au/search?q=blood+super+moon
    دوست من
    در حالت سوپر مون...ماه کمی بزرگتر دیده میشه (حدود 14درصد در قطر)...و اندازه ظاهری ماه در نزدیکی افق و وسط آسمان هیچ تغییری نمیکنه
    ضمنا در همین سال 2015 خسوف در سوپر مون اتفاق افتاد و بعدی همان 2033 خواهد بود
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    دوست من
    در حالت سوپر مون...ماه کمی بزرگتر دیده میشه (حدود 14درصد در قطر)...و اندازه ظاهری ماه در نزدیکی افق و وسط آسمان هیچ تغییری نمیکنه
    ضمنا در همین سال 2015 خسوف در سوپر مون اتفاق افتاد و بعدی همان 2033 خواهد بود
    بله این داستان مربوط به پارسال بود، 2015، اواخر زمستون اگر اشتباه نکنم.
    والا چیزی که به چشم من میاد اینه که وقتی ماه نزدیک افق است اونقدر بزرگ دیده میشه که باعث تعجب میشه!!! تفاوت ماه سوپر مون در افق با ماه معمولی در وسط اسمون باید بیشتر از این مقدار باشه مگر اینکه بگید در حالت عادی هم ماه در افق برزگتر از وسط اسمان است و در زمان سوپر مون همان 14 درصد قطری (30درصد) به آن اضافی میشه.
    مهدی دانش‌پایه