صفحه 71 از 710 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 171 571 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 701 تا 710 , از مجموع 7092
Like Tree130327تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

پیش فرض پاسخ: عکس های منظره landscape

نقل قول نوشته اصلی توسط aphrodite نمایش پست ها
    سلام

اگزیف همراه عکس هست آقای روزبهانی ، ضمنا شما بهتره یک باره دیگه پست قبلیتونو ببینید با اینکه متوجه جواب من به یکی از دوستان شدید باز هم جملات کنایه آمیزی نوشتید.بهتر بود دقت میکردید که من برای دوستمون چی نوشتم

من گفتم که عکس مستند بود و مربوط به کویر مصر هست . چیزی به عکس اضافه نشده و یا هنگام عکاسی چیدمان نشده . اگر هم ردی از پا هست دلیل بر این نیست که عکس مستند نیست. قبلا کسی از آنجا رد شده.

من فکر میکنم باید عکس رو در تاپیک عکس مفهومی قرار میدادم که دچار این همه انتقادهای غلط نشم که از اول بگید عکس مستند نیست. بحث اصلا مستند بودن یا نبودن نیست . دقت کنید لطفا.

ضمنا همانطور که قبلا نوشتم و گویا نخواندید این عکس قرار بود رویاگونه باشد و تنها کاری که روش انجام شده کمی نقاشی ابرها و درخت است .

اینکه نوشتید در مرز ابر و درخت خوب کار نشده اتفاقا تشدید سفیدی ابر رو در اون منطقه به عمد انجام دادم تا توجه به آن نقطه بیشتر بشه همانطور که گفتم اگر درخت رو در این سایز نمی بینید زوم کنید تا متوجه بشید که به درخت چهره آدمی دادم.

در کل دوستان با دید بسته ای به عکس ها نگاه میکنند و جالب اینکه به توضیحات من هم توجه نمی کنند.

سخن کوتاه این عکس مستند بود و قرار بود رویایی باشد من آسمان و درخت را کمی نقاشی کردم.

تمام.

ضمنا اگزیف همراه عکس هست اگر نمی بینید : iso 200 f11 1/200 sec
    دید عکاسی به نظر من یعنی ثبت مستند
    ثبت چیزی که همه بی تفاوت از کنارش میگذرند
    اگه قرار باشه غیر مستند کار کنیم چرا میریم بیرون عکاسی تو آتلیه چند تا عکس میگیریم میچینیم کنار هم چند تا منظره هم از اینتر نت میگیرم میزاریم پشت زمینه
    هنر عکاس دیدن یک عکاس 1 ساعت عکاس میشه اما یک عمر طول می کشه تا دید عکاسی پیدا کنه
    تو این سفر آخر من تازه دیدم واقعا دید عکاسی چیه
    عکس کسی مثل فرید وحید روزبهانی کوروش کحال مهدی مرادی میثم و مهرداد بن عباس به نظر من تو اون جمع از نظر دید خیلی بهتر از بقیه ما بود . و کادر بندی های جالب آقای خاکسار
    اگه می خواید بگید مستند چرا عکس رو با ادیت زیبایش رو از بین می برید
    اگه غیر مستند چرا از انتقاد های زیبای و آموزنده دوستان خرده گیری می کنید
    که اگه نباشه این انتقاد ها پس معنی اینجا بودن چیه

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    دید عکاسی به نظر من یعنی ثبت مستند
    ثبت چیزی که همه بی تفاوت از کنارش میگذرند
    اگه قرار باشه غیر مستند کار کنیم چرا میریم بیرون عکاسی تو آتلیه چند تا عکس میگیریم میچینیم کنار هم چند تا منظره هم از اینتر نت میگیرم میزاریم پشت زمینه
    هنر عکاس دیدن یک عکاس 1 ساعت عکاس میشه اما یک عمر طول می کشه تا دید عکاسی پیدا کنه
    تو این سفر آخر من تازه دیدم واقعا دید عکاسی چیه
    عکس کسی مثل فرید وحید روزبهانی کوروش کحال مهدی مرادی میثم و مهرداد بن عباس به نظر من تو اون جمع از نظر دید خیلی بهتر از بقیه ما بود . و کادر بندی های جالب آقای خاکسار
    اگه می خواید بگید مستند چرا عکس رو با ادیت زیبایش رو از بین می برید
    اگه غیر مستند چرا از انتقاد های زیبای و آموزنده دوستان خرده گیری می کنید
    که اگه نباشه این انتقاد ها پس معنی اینجا بودن چیه
    من این وسط از همه معذرت می خوام!!! من خیلی بی منظور گفتم ... ولی مثه اینکه جبهه گیریا زیاد شده.

من ابته قبلا نظر دوستومنو (xman_a) داشتم ... اما الان به این نتیجه رسیدم, همون طور که ایدئولوژی ها میتونه متفاوت و در تضاد با هم باشه ... دید آدم ها راجع به موضوعی مثل هنر هم میتونه کاملا متفاوت باشه. درسته که من نقاشی کردن تو عکس رو قبول ندارم, تجربه ای هم روش ندارم. اما جبهه گیری راجع به این مسئله نباید کرد.
    شاید این دوستمون (aphrodite) اون احساس خوبی رو که تو هنر دنبالشه به این روش به دست میاره ... ما به یه روش دیگه. ولی به نظر من, ما فقط حق ابراز نظر خودمون رو داریم.

خواهشا دیگه آف تاپیک نشیم عزیزان

با عرض پوزش از همه دوستان و اساتید
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

اگزیف همراه عکس هست آقای روزبهانی ، ضمنا شما بهتره یک باره دیگه پست قبلیتونو ببینید با اینکه متوجه جواب من به یکی از دوستان شدید باز هم جملات کنایه آمیزی نوشتید.بهتر بود دقت میکردید که من برای دوستمون چی نوشتم
    سلام
    اگزیف همراه عکس نیست... دقت کردم، 80 -90 % جواب ایشون بود، نه من!

ضمنا همانطور که قبلا نوشتم و گویا نخواندید این عکس قرار بود رویاگونه باشد و تنها کاری که روش انجام شده کمی نقاشی ابرها و درخت است
    کمی نقاشی؟؟؟ بی ادبی نباشه، یک عقاب‌هم در آسمان می‌گذاشتید، بد نبود!!! جالب است که خود می‌گویید نقاشی ابر و درخت تنها کاری است که شده، واقعاً اینقدر شأن عکس و عکاسی پایین است که خود را مجاز به چنین تغییراتی می‌دانید و آن را بسیار کوچک می‌شمارید؟

در کل دوستان با دید بسته‌ای به عکس ها نگاه میکنند و جالب اینکه به توضیحات من هم توجه نمی کنند.
    موافقم!!! دید من و بعضی دوستان آنقدر باز نیست که هر نوع کاری را اعم از نقاشی رنگ روغن، نقاشی با رایانه و ... را یک عکس ببینیم.

سخن کوتاه این عکس مستند بود و قرار بود رویایی باشد من آسمان و درخت را کمی نقاشی کردم.
    کل پست‌های بعد از پست خود را بخوانید.

تمام.

ضمنا اگزیف همراه عکس هست اگر نمی بینید : iso 200 f11 1/200 sec
    نیست...

من ابته قبلا نظر دوستومنو (xman_a) داشتم ... اما الان به این نتیجه رسیدم, همون طور که ایدئولوژی ها میتونه متفاوت و در تضاد با هم باشه ... دید آدم ها راجع به موضوعی مثل هنر هم میتونه کاملا متفاوت باشه. درسته که من نقاشی کردن تو عکس رو قبول ندارم, تجربه ای هم روش ندارم. اما جبهه گیری راجع به این مسئله نباید کرد.
    شاید این دوستمون (aphrodite) اون احساس خوبی رو که تو هنر دنبالشه به این روش به دست میاره ... ما به یه روش دیگه. ولی به نظر من, ما فقط حق ابراز نظر خودمون رو داریم.
    سلام
    امیر آقا من با نظر شما تقریباً موافقم در مورد دید و اینها، اما تاپیکی داریم به نام عکس گرافیک، اصلاً هم جبهه گیری نکردم!!!
    ما باید تکلیف حودمون رو مشخص کنیم که چه کار می‌خواهیم بکنیم؛ چه کاری باید بکنیم و چه کاریُ نه! اینکه مثلاً حضور یک زنبور حس خوبی داره، دلیل نمیشه برم از گل آفتابگردان عکس بگیرم، و این ذهنیت رو داشته باشم که سر فرصت یه زنبور رؤیایی گیر میارم، مونتاژ می‌کنم روش!!! جالب اینجاست که بزرگترین کلاه سر خود من می‌ره که همچین تصوری دارم تا مخاطب من ....

با این همه:
    به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
    که گر مراد نیابم، به قدر وسع بکوشم
    .

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

سعی میکنم نوشته هاتون رو نشنیده بگیرم و انقدر این بحث رو کش ندید.

عکاسی فقط شاخه واقع نگاری نداره و من هم غیر از این عکس در شاخه های دیگر هم در فروم عکس گذاشتم.

ضمنا من کارشناس ارشد هنر هستم سعی نکنید به من بفهمونید که فرق عکس و نقاشی چیه.

من یک عکس قرار دادم بدون هیچ توضیحی و یک دفعه این جور مقابل من موضع گیری میکنید؟؟؟

برید شاخه های عکاسی رو مطالعه کنید.

ضمنا این عکس برای جشنواره ای حاضر شده که مناسب با مدیوم آن جشنواره است.
    خوش حال میشدم کسان دیگری هم نظری می دادند تا این بحث شما تمام بشه.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

سلام

من این بحث های اخیر رو که در گرفته کامل خوندم.در مورد عکس بگم عکس زیباییست.ایرادی هم نمیبینم که عکاس دست ببره در عکسش.اما در جایی که خواهان این سبک کارا هستن ارائه بده.در اینجا عکس های منظره ارائه میدن و معمولا دسنخورده ادیت در حد اشباع رنگ..کنتراست و..میتونستید در قسمت سورئال یا فوتو آرت قرار بدید.اگر نبود بسازید.
    aphrodite تشکر می‌کند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

خوب ما یه عکس ارائه کنیم یکم جو عوض شه.دوستان گیر بدن به عکس ما

shabab، Behin Nazem، A. Mohammadi و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

نقل قول نوشته اصلی توسط 6319 نمایش پست ها

گیر دادن به سبک پستهای قبل ( از همه معذرت میخوام، فقط جو رو عوض میکنم):

1-اون آقاهه که احتمالا چوپونه، چرا گله اش رو ول کرده؟ مگه نمی دونید از لحاظ هنری به عکس ضربه میزنه!؟
    2-بهتر بود یکی از گوسفندها رو به شکل سگ گله نقاشی میکردید تا گله کامل بشه!
    3- صاحب این شالیزار چه آدم شلخته ای بوده. این چه وضع ساخت پرچینه؟! (البته این به طبیعی و مستند بودن عکس کمک میکنه)
    4- و...

كاربر همراه unforgiven آواتار ها
    تشکر کرده
    2691

نقل قول نوشته اصلی توسط aap نمایش پست ها
    سلام
    [بی ادبی نباشه، یک عقاب‌هم در آسمان می‌گذاشتید، بد نبود!!! جالب است که خود می‌گویید نقاشی ابر و درخت تنها کاری است که شده، واقعاً اینقدر شأن عکس و عکاسی پایین است که خود را مجاز به چنین تغییراتی می‌دانید و آن را بسیار کوچک می‌شمارید؟
    دوست عزیز بنظر شما بدرستی منظور خانم تهرانی متوجه نشدید. منظور از نقاشی اضافه کردن جزئی بیگانه به پیکره عکس نیست . هدف عکاس از چنین ویرایشی انتقال مفهومی خاص بوده . بنظرم حالت ابرها هم تاکییدی است بر حالت درخت که به بصورت چهره انسان نمایان شده. و اینطور هم نیست که اینگونه عکس ها از واقعیت کاملا بدور باشند.

این طرض بیان شما کمی بدور از انصاف است و فاصله زیادی از یک انتقاد سازنده دارداینکه عکاس مجاز به تغییراتی در عکس خود باشد نیاز به کسب اجازه از دیگری و مجاز دانستن یا ندانستن ندارد و اینگونه نیست که شان عکاسی پایین بیاید.در این عکس هم در کلیات دست برده نشده و کمی ویرایش در قستهایی از آن انجام شده.همانطور که خانم تهرانی فرمودند عکاسی تنها محدود به شاخه واقعه نگری نمی شود.
    به عکس هایی که در قسمت پیوست قرار داده ام توجه کنید . در یکی از عکس ها حالت کوه را با فیلتر Liquify در فوتوشاپ برای بدست آوردن توازن بین دو قسمت کوه تغییر دادم .اگر اشتباه نکنم خانم تهرانی هم در ویرایش از این ابزار استفاده نمودند.بنظرم این گونه تغییرات شانیت عکاسی را پایین نمی آورد.

اینکه این عکس در این تاپیک جایگاه دارد یا خیر خیلی مهم نیست که به یک بحث جنجالی و آف تایپ های پیاپی تبدیل شود که تعدادی از عکس های دوستان در لابلای آنها ناپدید گردد
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده    
    fartow، aphrodite، Amir Abdolpanah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید رضا مهجوری

Lumix DMC-FZ28 + EOS 50D + EFS 10-18 STM +EF100mm macro 2.8

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط 6319 نمایش پست ها

عکستونو که دیدم یه لحظه فکر کردم پوستره!

فقط فکر کنم اگه مقدور بود ... می تونستید این گیاه های فورگروند رو تو کادر نمیذاشتید.
    اون قوس پرچین ها هم می تونست حضور پر رنگ تری داشته باشه, حتی ارزش سوژه بودن رو داشت.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

درود بر همه دوستان

ممنون از آقای مهجوری و طنز آقای sina.phoenix

من نمی خواستم این همه بحث بر سر این عکس من ایجاد بشه ، جالب اینه که وقتی عکس رو گذاشتم اصلا هیچ چیز ننوشتم که بدونم بعدش این همه موضع گیری در مورد عکس میشه . چیزی که مهمه و من نخواستم بگم و خواستم به قول جوونها گیر ندم اینه که طرز صحبت و انتقاد خیلی مهمه ممکنه من از کار کسی خوشم نیاد در این صورت سعی میکنم جوری انتقاد کنم که صحیح باشه نه اینکه مسائلی مطرح بشه که بر خورنده باشه . البته ما با یک رسانه مجازی طرف هستیم و برقراری ارتباط از طریق نوشتن ممکنه سو تفاهم ایجاد کنه اما ایشون واقعا از سر گذروندن وقتی نوشتن می خواستید یک عقاب به عکس اضافه کنید!
    و من ترجیح دادم سکوت کنم . به هر حال شایسته است که جایگاه هم رو هم بدونیم . من از پشت کوه نیومدم و استاد دانشگاه هستم اون هم در رشته سینما ، عکاسی ..

ضمنا به دور از تشنج کتاب دنیای تصاویر روایی دوئین مایکلز رو نگاهی بیندازید که با شاخه های دیگر عکاسی هم آشنا شوید.
    ویرایش توسط aphrodite : Sunday 16 August 2009 در ساعت 16:52
    fartow و unforgiven تشکر می‌کنند.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

صفحه 71 از 710 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 171 571 ... آخرینآخرین